Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.12.2007., 18:43   #421
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Iskonov Thompson ima 4 LAN porta, WLAN i USB tako da komp možeš priključiti na način koji ti najviše odgovara.

iskon ne daje antenu,čudna im je potlitika.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2007., 19:59   #422
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Iskonov Thompson ima 4 LAN porta, WLAN i USB tako da komp možeš priključiti na način koji ti najviše odgovara.
o mamicu im drsku,ja zovem iskon i kaze mi neka mutava da neide preko usba?
jel ima tko spojeno na usb?
TomG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.12.2007., 20:34   #423
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
pa imaš valjda mrežnu na kompu, ak nemaš, kupiš najjeftiniju za 30 kn i sve bude dobro bilo.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2007., 20:36   #424
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Moja Thompsom SpeedTouch 780 ima antenu. Ne znam koji ti to modem imaš.
http://www.iskon.hr/layout/set/popup...ise/wlan_modem

Ne vidim potrebe spajati preko usb-a kada imaš 4 lan porta, a zna se da lan uzima kompu manje resursa od usb konekcije. Uostalom, ako nabaviš wlan karticu, možeš se i bežično spajati na njega.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2007., 21:55   #425
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor Facelessone Pregled postova
pa imaš valjda mrežnu na kompu, ak nemaš, kupiš najjeftiniju za 30 kn i sve bude dobro bilo.
neradi mi mreza,moracu kupiti onda pci karticu,al ak se moze i bez toga spojiti cu na usb,pa onda poslije bozica na novi komp prek mrezne i super...
bitno da ide i na usb
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 13:14   #426
Matte0
njubina ^.^
Moj komp
 
Matte0's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: osijek
Postovi: 13
što se tiče ovog za USB nije istina,mom djedu su isto rekli da ne radi preko USBa ja spojim i radi
također i ja sam spojen preko USBa (ne bi bio,pogledajte problem u mreže..) i sve normalno šljaka,još mi je ovaj koji mi je dofuro opremu rekao da nemogu preko USBa,ja probao i radi,lik stoji i gleda zbunjeno..
@coconut
da i moj također ima,isti model ko ti,možd aon ima samo 780, a ne 780 WL ?
__________________

Matte0 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 13:27   #427
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
da te pitam matteo,jel se mora sto instalirati ili samo skopčaš na usb?
joj jedva cekam
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 13:42   #428
Matte0
njubina ^.^
Moj komp
 
Matte0's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: osijek
Postovi: 13
harhar
skopčaš samo i instaliraš CD koji dobiješ uz ruter
__________________

Matte0 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2007., 16:27   #429
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Evo mogu potvrditi u Zagrebu Iskon Duo radi kako treba. Ali u Splitu imaju 5 zaposlenih za citav Split i onda vam to izgleda ovako:

17.12 - Najavili su spajanje kazu nije placen racun
21.12 - Rekli su da ce doci ali T-com im nije prebacio paricu.
24.12 - Najavili su da ce doci da netko ostane kod kuce (Niti su dosli niti su zvali)
28.12 - Trebali su nazvati u 10 da ce doci, nitko se nije javio citav dan. T-com je u 16:00 iskljucio adsl tako da nema vise neta.
29.12 - Najavili su da ce doci i naravno nisu dosli
31.12 - u 10:00 iskljucen je i telefon i danas treba biti instalacija 100%. Evo jedva dobio nekoga ko mi moze reci kad je instalacija i pise im instalacija je 2.1. Zove brat T-com kazu oni da su javili Iskonu da u Ponedjeljak iskljucuju telefon.

Znaci telefona nece biti 3 dana, a Interneta 6 dana. Ako danas ne dodu 2.1 ce poljubiti vrata jer ce im ugovor biti otkaz, brat ce preci na Optimu. Slag na kraju broj za prituzbe 01/6000-700 naravno ne radi iskljucili ga majstori i otisli doma.

Kvart je Pujanke Split, zakljucak: Iskon je jos gori od T-coma njih kad se nazvalo da nije bilo telefona jos u subotu dosli su u roku od 2 sata. A ovi se ne mogu udostojiti da i nazovu makar oni uredno kazu da su nazvali.
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2008., 19:45   #430
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
ev od jucer sam novo pečeni iskon fletaš,pa me zanima gdje mogu vidjeti promet?
ono fućka mi se,al me interesira

mrdao sam malo na korisničkim stranicama ali ništ nisam našao...
TomG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2008., 20:08   #431
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Odeš pod uslugu koju koristiš, pa klikneš pregled korištenja. Nakon toga samo odabereš mjesec koji te zanima.
Nisam znao da je to tako teško za naći
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2008., 21:16   #432
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
fala,skuzio sam kad sam upisao lozinku TRŠ
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 13:06   #433
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Dugo me nije bilo, ali me nužda natjerala. Jučer i danas sam po par sati ostajao bez veze. Jučer su uspjeli to osposobiti do 13 sati, a danas me prekinulo u pola razgovora - s druge strane tišina, a kad nazovem broj automat odvrti da je broj nedostupan. Jučer su mi rekli službenici da ima brdo errora na liniji.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 09:42   #434
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
ja otkad imam iskon duo, otrpilike od petog mjeseca, imam konstantno padove veze. zvao sam valjda milijun puta, i uvijek bilo. evo, kolege napravili "nešto", podesili postavke linije, čega već ne. i "uvijek javite ako ima problema" ali veza i dalje "puca". to mi se dešava, prosječno jednom u dva-tri dana. ili možda i češće ali ne stignem uloviti pad veze. par puta se desilo i kad sam pričao preko telefona.
evo slike kako to izgleda, najbolje se može vidjeti u torrentu, kod onog grafa, kako to izgleda:










sad bih radije odabrao optimu. što sam i učinio za doma i ostalima sam puno puta savjetovao.
pošto su bili blagdani, nisam ih zvao, niti sam bio ovdje, sad opet krećem u pregovore, ovaj puta ću rei da neka zamijene bar ruter, što im pokušavam dati do znanja već neko vrijeme a oni konstantno prčkaju po liniji

btw. ima li tko ovakvih problema s vezom?
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 10:44   #435
kyz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
Dosta zanimljivo. Meni pukne veza možda jednom u mjesec dana, a na netu sam i previše...

Možda nije stvar samo do routera i iskon dua, možda stvarno postoji nekakav problem na liniji od centrale do tebe. No taj problem bi trebali otkriti...
kyz0 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 10:59   #436
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
da li komu radi ultravnc preko iskon duo?
jer nikako ne mogu pokrenuti sa nekog kompa (mogu s cimerovog laptopa, koji je spojen na wireless :/ ) ali van rutera, ništa od toga. imam comodo pf, i otvorio sam port na ruteru, ali svejedno ništa.
svaka pomoć je dobrodošla

p.s. nije obavezno da koristim ultravnc, volio bih jer ga mogu pokretati sa stika s bilokojeg faksa, ali mogu isprobati radmin, teamviewer ako treba
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 11:40   #437
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Meni radi UltraVNC, ali sam morao na routeru napraviti port forwarding i prijaviti se na DynDNS. Spajam se sa drugom firmom u Zagrebu i do sada je sve bilo ok. Mislim da ti je problem što nemaš statički IP, a koji se 'rješava' putem DynDNS-a.
Problem opisan par postova više je riješen, međutim i dalje imam velike oscilacije uploada i d/l. Po onome što sam neslužbeno saznao, problem je t-scum koji kod zadnjeg velikog kvara (2 dana bez ikakve veze) nije popravio sve do kraja nego samo zakrpao postojeće stanje. Koliko sam informiran, problem je u kontaktima ili paricama na spojnom ormariću između mene i centrale ili na samoj centrali. Iskonovci su mi obećali da će malo tlačiti t-scum da problem sredi do kraja inače će mi se ta situacija ponavljati. A to nije u Iskonovom interesu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2008., 18:42   #438
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
problem remote spajanja sam riješio instaliravši TeamViewer. prezadovoljan sam sa programom
portable verzija je na stiku i to je to

ovi problemi sa vezom su još uvijek prisutni, i nitko me ne šljivi uopće, iako ih redovito zovem čim je veza u banani. jesu debili. neću nikome preporučit iskon pa da ne znam kakvu ponudu imaju... da mi je sad optima... mah...

Zadnje izmijenjeno od: jollyb. 14.01.2008. u 22:10.
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2008., 21:15   #439
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
moli vas ak mi netko moze reci doru mreznu wajrles karticu do 150 kn (pci,pcie,usb)...
hg ,vemulj...spajam se prek iskonovog thomspona
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2008., 23:10   #440
stiv
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 48
Moram priznat da sam do sad bio zadovoljan uslugom Iskona, ali u zadnjih tjedan dana su me tolko razočarali da ću najvjerojatnije preć na metronet. Gamad mi već tjedan dana nije u stanju popraviti kvar koji su oni uzrokovoli (greška kod prespajanja parica ili tak neš). daj zabrij, živim u tzv. metropoli na Jarunu u 21. stoljeću, a već sedam dana nemam ni telefon ni internet. A njih jednostavno boli racku i uopće se ne trude riješiti problem. Imaju u zaleđu veeeeliki T-com i uopće im nije stalo do njihovih korisnika. Kad nazovem info telefon, odmah sve lijepo obećaju, i čim spuste slušalicu sve zaborave. Tak su mi već nekoliko puta rekli da će me uskoro kontaktirat neko iz tehničke podrške i na kraju sam ih sam nakon par sati morao zvati. Sutra je novi dan, i ko zna, možda mi i poprave liniju pa ću i ja ko i ostali, tako napredni svijet, moć nekog nazvat s FIKSNE TELEFONSKE LINIJE i spojit se na nešto što ljudi zovu INTERNET!!?!?!?! (najvjerojatnije će me opet bezobrazno odhebavat)
Uglavnom, preporuka svima da izaberu drugog opratera jer ovakav odnos prema korisnicima jednostavno nije normalan.
stiv je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 13:29   #441
Pink_Floyd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Split
Postovi: 325
I ja san bia zadovoljan njihovom uslugom i to vise nego zadovoljan ,i odjednom su krenili problemi , prvo je pucala veza par dana , zovem rijese to , pa onda sve dobro 10tak dana , pa mi download se smanjia 5 puta , zovniua rijese to , i onda od tada muku mucin sa konstantno povecanim pingom , odjednom se poveca za 100% i vise i nikako da to rijese,stalno ih zoven da to rijese, nesto stalno cackaju kemijaju , ako poprave onda je to na samo po ure uru ,tako da i ja savjetujem radje drugog operatera u mom slucaju samo radi pinga..
Pink_Floyd je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2008., 11:46   #442
kyz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
Ljudi ako netko ima Iskon.DUO sa brzinom 5 Mb, molio bi ga da mi napiše koju stvarnu brzinu Downloada ima. Jer sada sam na 3 sa oko 360-380KB.

Zanima me da li je isplativo povećat brzinu...
kyz0 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2008., 16:51   #443
kawasaki3p
Premium
 
kawasaki3p's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zg
Postovi: 29
ev da se pohvalim

ADSL Firmware Version: 7.03.01.00 - 7.03.01.00 - 7.03.01.00 Annex B - 01.07.2c - 0.54
ADSL Software Version: V3.00B01T02.HR-A.20071123
Line State Connected
Modulation Multi-mode
Annex Mode ANNEX_B
Max Tx Power -38 dBm/Hz

Item
Downstream
Upstream
Unit
SNR Margin
24
-22
dB
Line Attenuation
2
3
dB
Data Rate
7996
503
kbp
__________________

There are shallow rollers, and there are deep rollers. You can't breed two deep rollers…
or their young, their offspring, will roll all the way down…hit and die.
kawasaki3p je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2008., 17:50   #444
Overvide
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
ima netko poteskoca ovih dana s uslugom? preveliki pingovi u igrama (150 prema njemackim serverima), opcenito nesto sporije otvaranje stranica, youtuba i slicnih servisa?
Overvide je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 10:33   #445
mihovil
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 70
slicne probleme imam i ja... do sada sve savrseno ali u zadnjih recimo tjedan dana samo puca veza, po jedno sat vremena nema veze na net... speedtouch javlja da je sve ok (da je spojen na internet) ali ne radi.... cudno je sto u isto vrijeme telefon radi... a uglavnom puca veza kad mi je najpotrebnije.....
mihovil je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 10:51   #446
kyz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
Što se tiče mjerenja brzine na speedtestu (.net ili iskonovom) sve je u redu, jedino na Quality of Service mi pokazuje 75%.

No imam u zadnje vrijeme sa youtubeom, presporo se filmovi otvaraju, a recimo sa rapidsharea nikak ne mogu dobit na jednom linku preko 300kBps. Ako skidam istovremeno onda ide bez problema do maksimalnih 370-380kBps.

Što se pingova tiče sve je u redu.
kyz0 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 11:37   #447
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
Citiraj:
Autor mihovil Pregled postova
speedtouch javlja da je sve ok (da je spojen na internet) ali ne radi....
po ovome bi se moglo zakljucit da imaju problema sa DNS-ovima, ali ako nitko drugi ko je na Iskonu nema takvih problema onda bih iskljucio takvu mogucnost
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 12:25   #448
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Zadnjih par dana mi se blesirao router, ali uglavnom rano ujutro (oko 6 sati). Tokom dana nikakvih problema. Ping prema COD4 serveru u Njemačkoj je bio 55-60ms.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 12:32   #449
jack_bauer
Registered User
 
jack_bauer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 1
Citiraj:
Autor mihovil Pregled postova
slicne probleme imam i ja... do sada sve savrseno ali u zadnjih recimo tjedan dana samo puca veza, po jedno sat vremena nema veze na net... speedtouch javlja da je sve ok (da je spojen na internet) ali ne radi.... cudno je sto u isto vrijeme telefon radi... a uglavnom puca veza kad mi je najpotrebnije.....
Pozdrav svima,

mogu rec da i ja imam takvih problema u zadnja 2 mjeseca. U routeru normalno pise da je spojen ali nista od neta (telefoni rade normalno). Vec sam ih zvao 4 puta i njima prikazuje da sam spoljen na net. Kazu da se zna zblesirat a rjesenje je ono krajnje - iskljuci pa ukljuci. Sad se javljanje tog problema smanjilo kak je znalo bit.
jack_bauer je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 20:16   #450
mihovil
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 70
meni su rekli da ugasim router na 15 minuta i to na nacin da ga iskopcam iz struje pa pustim 15 minuta ugasenog i upalim... opet je zezao... sad sam ga resetirao na tvornicke postavke, stavio visti da repair-a vezu na internet. vista je nesto napravila i zasada radi... dalje cemo vidjeti
mihovil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na