Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.12.2008., 14:33   #1291
deToNaTor
AMD XP2800+ (2412MHz)
 
deToNaTor's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ST
Postovi: 74
Bok svima,

na optimi sam već ima 6mj. od kako sad dobija internet nikako da imam stalnu vezu 2-3 sata.....svako 10-15min pukne barem jedanom....
modem koji koristim je edimax ar-7084a sa zadnjim firmware-om...posudija sam od susjeda huawei mt-880 i mogu reć da mi se brže učitavaju stranice od mog modema, a i manje puca veza, ali i dalje puca.

zvao sa SZK par puta i oni su nešto navodno radili putem interneta i kazali mi sad bi trebalo bit ok te mi kazali da mi veza ne puca da se vidi u izlistu spajanja i da je moj modem bolji od susjedovog.....i provjerija stvarno izlist ne registrira pucanje veze (blinkanje adsl lampice) dok je veza ostvarena sa dial-upom....a za modem nema šta kazat jednostavno nežele slušat korisnika......nikako im objasnit problem...

neznam šta mi je činit....počima me stvarno živcirat...
__________________
T-N-T
Formula : C7H5N3O6 ; Boiling pointecomposes at 295°C
MW (g/mol) : 227 ; Melting point: 81°C
DEf (kJ/mol) : -54.39 ; Explosive velocity: 6,900 m/s
deToNaTor je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2008., 14:36   #1292
marko_1
Premium
Moj komp
 
marko_1's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 750
Citiraj:
Autor technix Pregled postova
hm.. priključilo me nakon mjesec i nešto dana od podnošenja zahtijeva, no dobro...
aktivirao sam danas onaj besplatni sat "optimablast", međutim brzina se uopće nije promijenila. (paket 1024/256 kbps)
Evo šta kaže bwm:

Vaša trenutna brzina prijenosa podataka iznosi:382.90kb/s


Ping xx.xxx.xxx.xxx je vratio sljedeće rezultate:
Poslano: 4
Primljeno: 0
Izgubljeno: 100%
Upozorenje! Moguće je da je ICMP promet na vašoj mreži onemogućen!

Zvao sam SZK, no oni ne znaju o čemu se radi... Ima li tko kakav prijedlog?

Reci ima neka probaju sa nekim drugim profilom propusnosti parice ako vec nisu...

Citiraj:
Autor deToNaTor Pregled postova
Bok svima,

na optimi sam već ima 6mj. od kako sad dobija internet nikako da imam stalnu vezu 2-3 sata.....svako 10-15min pukne barem jedanom....
modem koji koristim je edimax ar-7084a sa zadnjim firmware-om...posudija sam od susjeda huawei mt-880 i mogu reć da mi se brže učitavaju stranice od mog modema, a i manje puca veza, ali i dalje puca.

zvao sa SZK par puta i oni su nešto navodno radili putem interneta i kazali mi sad bi trebalo bit ok....kad ono opet isto

neznam šta mi je činit....počima me stvarno živcirat...
Takoder kao i gore vjerojatno su ti podesavali propusnost parice koja je jos uvijek prevelika, zovi ponovo i mijenjajte profile dok ne nadete odgovarajuci...
marko_1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.12.2008., 14:59   #1293
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
neka ti stave profil 4mbit/640kbit i trebalo bi prestat pucat. ista stvar bi ti bila kod t-coma samo šta oni brzinu limitiraju odmah na centrali, tj kroz žicu ti puštaju onoliku brzinu koliku plaćaš, dok optima šalje max brzinu linije.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2008., 20:56   #1294
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Telsey CPVA 202+ i korištenje oba ethernet priključka

Ako želite koristiti oba ethernet priključka na ovom routeru potrebno je:

Spojiti se na web sučelje (adresa je po defaultu 192.168.1.1) i u izborniku "Advanced settings", podizborniku "Port mapping" maknuti kvačicu s postavke "Enable virtual ports on ENET", zatim jednostavno spremite postavke, i možete koristiti oba porta...

Uživajte!
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2008., 23:13   #1295
mdrla
Premium
Moj komp
 
mdrla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 470
Svaka cast majstore, ja kad sam zvao sluzbu za korisnike rekli su mi da je taj jeb... telsey tvornicki zakljucan i da se ne moze koristiti za dva kompa,

Sad mi fali jedan kabl da isprobam jer mogu bit spojena dva kompa, ali sutra cemo isprobat!

ali kad promjenim port radi normalno!

kad
__________________
mdrla je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2008., 08:57   #1296
Antonic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: International
Postovi: 216
Evo samo brzinska pohvala...

presa sam na optimu ima misec dana i dosad sve super. Brzina mi je koliko i pise i nijedno jedino pucanje veze. Tel takodjer radi ok. Dosli na vrime instalirat, sve 5. gg
__________________
Obalo sunčana ti moj si cijeli svijet...
Antonic je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2008., 00:33   #1297
vercetti
Premium
Moj komp
 
vercetti's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,224
Jel ima jos tko problema osim mene sa internetom na podrucju Osijeka i okolice u zadnjih 2-3 dana ?

Prije 3 dana se jednostavno diskonektirao navecer oko 11 i nije dosao skoro do podne slijedeci dan... jucer skoro isto, danas opet od navecer,malo radi - malo ne radi.

Zovem sluzbu, kazu da nisu nikakvi radovi ni nista, al opet problemi...kao poslat ce oni nekog, mda.
vercetti je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2008., 08:27   #1298
shamballa
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 1
Citiraj:
Autor mdrla Pregled postova
Svaka cast majstore, ja kad sam zvao sluzbu za korisnike rekli su mi da je taj jeb... telsey tvornicki zakljucan i da se ne moze koristiti za dva kompa,

Sad mi fali jedan kabl da isprobam jer mogu bit spojena dva kompa, ali sutra cemo isprobat!

ali kad promjenim port radi normalno!

kad
ma telsey radi s dva racunala....upisi na jednom IP adresu 192.168.1.15 (recimo).... na drugom 192.168.1.16
ruter stavi u ruting...(zovi SZK ako ne znas sam stavit) i radit ce....meni je radilo...
ili budi seronja i zovi ih i reci da se modem pokvario....da recimo LED lampice ne svjetle na uređaju...i doći će ti tehničar i zamjenit modem.... to bi mozda i ja savjetovala...jer sigurno ces dobit novi uređaj koji je bolji.../taj telsey je inace zivoo smeche )
shamballa je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2008., 19:09   #1299
mdrla
Premium
Moj komp
 
mdrla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 470
ok, tnx na savjetu, kad dodjem doma cu isprobat!
__________________
mdrla je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2008., 22:07   #1300
McT.
Premium
Moj komp
 
McT.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: tam negde :)
Postovi: 290
Pitanje vlasnicima HUAWEI SmartAX MT880. Jel kod vas po defaultu otvoren port 7547? Otvoren mi je pod NAT (virtual server), a neznam cemu sluzi.

+ koliko se isplati zvati SZK i traziti smanjenje propusnosti parice? Veza mi puca (dakle, ne radi net, enable/disable + on/off ruter - par puta na dan da bi radilo kak spada). S blastom sam uspio dobiti najviše oko ~400kb/s. Zanima me bi li spuštanje na max 3072/384 kbps riješilo problem. Trenutno je 1024/256 kbps.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: McT.. 28.12.2008. u 22:21.
McT. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.12.2008., 22:44   #1301
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Meni je isto taj port otvoren a ja ga koristim za torrente.

Ja sam trazio da smanje propusnost i stavljeno je na 8Mbita (prije 24Mbit). Jutros usao u panel modema a ovi opet digli na 18Mbita. Srecom sve dobro jer smanjena je kvaliteta u prosjeku 10-15%.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote