Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2012., 09:54   #1
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Imenik.hr - objavio osobne podatke građana

Omiljenu jutarnju kavicu uz "listanje" dnevne stampe odmah mi je pokvarila danas najcitanija?! vijest. Po datumima realizacije ispada da i nije tako friska.

Privatna firma Imenik d.o.o koja stoji iza sajta imenik.hr objavila podatke 43k gradjana. Imenik.hr izjavljuje da su podatke dobili od Ministarstva Pravosudja te da azurirane podatke cine osobna imena, prezimena, adrese, tel. brojevi, oib-i; mada u trenutku mojih pretraga (danas) sajt nije ispisivao oibe gradjana.

Iz Mup-a pozivaju ostecene gradjane da se jave jer samo na taj nacin ih mogu sankcionirati.

Mimo toga sto Mup poziva gradjane da podnesu prijave … kako doista stojimo s pravnog gledista?
Da li privatne firme smiju prikupljati, koristiti, obradjivati i nuditi kao uslugu podatke koji su " javni" bez pristanka te osobe ili firme?
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2012., 10:32   #2
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Sad pogledah i pronađoh se, staru im spalim.
I onda se čudim otkud im broj kad me žena iz osiguranja zove da dođem na "razgovor brblj mrmlj posao". "Kakav posao", pitam, a ona će "Pa posao od kojeg ćete imati koristi i sigurnost brblj mrmlj ugovor grrrmrmrmlj životno...". klik, tutuuuuu tutuuuuu
__________________
People, have some bananas!
Booger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.03.2012., 19:32   #3
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Ja ovo ne mogu vjerovat. Sve mi je gore, adrese, brojevi... Kur.. Im ne znaci ako oznacim da moj broj ne smije bit u imenicima, svejedno ga dijele trecim stranama. Treba nes poduzet u vezi ovog. Brojevi su mi provjereno bili skriveni i bili su van imenika a sad pop odjednom su i u T-comovom i u ovom imeniku.
Dal T-mobile/T-com smije dilat moju adresu i brojeve okolo bez mojeg znanja??
Mozda i je istina da HT daje ovakve clanke u javnost ali me zanima kako i zasto dilaju moje podatke.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 18.03.2012. u 19:53.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 07:33   #4
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Meni se cini da je baza puno veca od 43k jer koga god sam provjerio nasao sm ga u njihovoj bazi.
@ IcyTExx
Ista situacija je i kod mene.
Bio sam na Metronetu gdje sam u ugovoru specificirao da moj broj NE BUDE javan.
Trenutno sam u fazi prelaska na Optimu te sam i u njihovom ugovoru specificirao da broj bude skriven.
Usprkos svemu tome moji podaci su u njihovim bazama ... sto ja ne zelim, a nitko me nije pitao!
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 12:07   #5
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Evo, gledam baš, ja sam u tele2 reko da me ne stave u imenik, prijatelji isto tako u HT-u, i sad vidim da smo obojica na listi, a ispod karta kako doći do mog stana, wtf?
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 12:12   #6
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
i ja sebe nasao, neznam na koju foru obzirom da nikad nebih oznacio da budem u imeniku . katastrofa.
edit: evo sad provjerio na tele2 stranicama svojim i Zakaceno mi je da se ne prikazuje broj, wtf?
edit2: upravo zvao Tele2 help desk, provjerili i ispricavali se da su nesto zaje. kao da ce me skinut od sljedeceg ponedjeljka. zovite helpdesk na kojem jeste.
poz

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 19.03.2012. u 12:30.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 15:53   #7
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Naravno da ce te skinut nakon poziva. Ali zasto si tamo uopce?
Mislim, nije sad da me je jako pogodilo ali neko ko ima posebne razloge zašto želi biti skriven je nadrapao.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 19.03.2012. u 21:24.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 15:57   #8
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Naravno da ce te skinut nakon poziva. Ali zasto si tamo uopce? Ko god je htio saznat gdje sam sad je saznao.
Mislim, nije sad da me je jako pogodilo ali neko ko ima posebne razloge zašto želi biti skriven je nadrapao.
a slazem se, al sta mogu napravit. da ih mogu tuzit i izvuc odstetu napravio bih to, ali znamo da je to uzalud razmisljat prema tome nemogu nista napravit osim se nadat da cu nestat sa liste do sljedeceg tjedna.

edit: ajmo ovako, jel ima netko od vas ovdje starce, strica, vatever koji su advokati da ih pitate sta se i dali se moze u ovom slucaju da vidimo dali im mozemo hebat sve po spisku jer ovo je krajnje neodgovorno od njih bilo i sad kad promislim nije bas u redu da ja sad moram cekat 7 dana da budem skinut sa liste. trebali bi to napravit vec danas.

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 19.03.2012. u 16:03.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 16:09   #9
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Naravno da ce te skinut nakon poziva. Ali zasto si tamo uopce? Ko god je htio saznat gdje sam sad je saznao.
Mislim, nije sad da me je jako pogodilo ali neko ko ima posebne razloge zašto želi biti skriven je nadrapao.

Joj daj, tko je želio saznat, saznao je i puno prije tog imenika. Pa na internetu se nalaze javno i puno gore informacije o svakome od nas od imena, broja telefona i oiba. Samo eto, digla se pompa, pa je svima to problem odjednom, a kako su i oni rekli, nisu oni te podatke ukrali nekome, već su ih samo preuzeli s drugog mjesta, koje je isto tako javno, il polujavno.

Ja njih neopravdavam, dapače, al malo ljudi nekad forsiraju i ponese ih masa.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 19.03.2012. u 16:15.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 16:16   #10
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
...već su ih samo preuzeli s drugog mjesta, koje je isto tako javno, il polujavno.
nisi po meni u pravu u vezi ovoga jer ja svih ovih godina (od prvog dana Tele2) naznacavam da ne zelim biti vidljiv igdje i isto tako oznacio sam online i potvrdili su mi danas kad sam zvao, ali eto to njima ocito nista ne znaci previse kad se tako odnose prema userima. mene iskreno nije briga ko je i zasto zaje, zeznuli su i sad trebaju platit.
da mi kazu da ja sad moram cekat 7 dana da me maknu je idiotski .
ne zelim one glupe pozive za osiguranje, posao, namjestaj i sta ti ja znam, a jednom kad te imaju na listi te imaju.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.03.2012., 16:37   #11
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Gle, slažem se ja s tobom, i sve štima. Samo, ako se brineš da netko raspolaže s tvojim podacima, vjeruj, broj telefona ti je najmanji problem! Jer gotovo sve je dostupno na netu, samo treba znati di, i što s čim povezati
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 16:42   #12
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
moze samo usputno pitanje - zbog cega vas toliko smeta da vas netko moze nac?
cega vas je tocno strah ili je to vise stvar principa?
M.U.P. je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 16:43   #13
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Gle, slažem se ja s tobom, i sve štima. Samo, ako se brineš da netko raspolaže s tvojim podacima, vjeruj, broj telefona ti je najmanji problem!
pa eto radoznalosti radi, interesira me ovo sto sam pitao, znaci dali se moze nesto poduzeti zakonski.
primjera radi, znam provjereno da se za dobivanje SPAM-a na meil od nekoga privatno, znaci da se zna od kuda je doslo (unutar HR) moze ici na sud i dobiti par tisuca odstete.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 16:44   #14
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor M.U.P. Pregled postova
moze samo usputno pitanje - zbog cega vas toliko smeta da vas netko moze nac?
cega vas je tocno strah ili je to vise stvar principa?
kod mene je stvar principa, a mozda jos vise strah od SPAM-a, znas ono, kad ti navecer zazvoni telefon i neka teta ti pocne pricat pricice o talijanskom kvalitetnom namjestaju .
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 16:45   #