Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.02.2019., 11:25   #41761
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova

di ovaj svijet ide

Meni je ta guma neudobna na Focusu Mk3 a jos je 215/50 r17
Za Focus najoptimalnije mi se pokazala 205/55 r16 a to je najmanja dimenzija upisana u knjizici.
Zbilja ne kuzim ovaj trend guranja tih predimenzioniranih kotaca na tako male aute.
Ja ti imam 225/45 R17 zimsku(Conti TS860) i ljetnu(Turanza) na octaviji i nije mi niš spec neudobno, rekao bih sasvim normalno, komforan kruzer. Focus možda malo tvrđi auto vjerojatno?
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 11:33   #41762
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Evo i moje potrosnje.

A gume ko gume. Nije bas toliko neudobno. Ali drze jebacki. OK, tu je bitna i sama kvaliteta gume.

Sad preko zime vozim TS860, ali 185/65-15. Sve je OK, ali s 15 je malo smijesan auto. Ali za zimu OK. Click image for larger version

Name:	IMG_20190203_112358.jpeg
Views:	357
Size:	54.9 kB
ID:	20809Click image for larger version

Name:	IMG_20190203_112354.jpeg
Views:	345
Size:	56.8 kB
ID:	20810

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.02.2019., 11:38   #41763
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Zvonac i sam znas da po ZG ne trebas ocekivati cuda po pitanju potrosnje. Sto god uzeo, razlike su mizerne.

Ja imam ovaj 1.2 TSI- 90 KS u Ibizi FR i tocno je ovo za potrosnju. Ako se vozis normalno, to je OK potrosnja.
Na AC do 140 je OK potrosnja. 300 km puta, od toga oko 200 km po AC, 100-tinjak otvoreno, dodjem s potrosnjom 6.6-6.8.

Ako hoces potegnuti, moze i to. 190 sam isao prosli vikend na kratkoj dionici. Ali ako ces konstantno piciti 160 kmh, onda se i potrosnja dize iznad 8l. Po meni nepotrebno jer u konacnici 20-30 minuta razlike ne vrijedi, ali stvar osobnog izbora...

Ljeti se vise vozim i vise trosi goriva. Bolje vrijeme, vise gasa, 215/40-17 gume...

Procjeni sto ti je najbitnije i kupi auto. Rekao bih da motor nije jer gledas atmosferca kod Mazde, dizela od Renaulta u Nissanu i VW turbaka u Seatu, a svi razliciti po kubikazi. Jedino su po KS tu negdje.

Uzmi onaj koji ti najbolje lezi u voznji i to je to. Ako ces gledati +/- kod svakog modela, neces nikad uzeti novi auto

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Ma idem za tim, ak uzmem noviji auto tj s novijim motorom, onda računam da je i tehnologija napredovala u smislu potrošnje, ak gledamo da vozim 1.6 16v koji je odličan motor, al zna bogme i popit, pa si sad mislim da su ovi noviji motori efikasniji po potrošnji neg ovi stari motori.
Znam samo da dok sam Clia kupoval, tip je došel do mene, ja sam ga pogledal isprobal i kupil, nije bilo filozofiranja kod kupnje kao danas
Citiraj:
Autor Bariarnil Pregled postova
Skyactiv jest zadnji nivo tehnologije potrošnje i slično, ali naspram 1.5 atmosferaca Ostale firme imaju svoj način kako doći do niske potrošnje i svoju skupinu inžinjera koji također imaju sisteme razvoja. Mazda je mala kompanija i njima nije lako ulagati u downsizing, elektrifikaciju i sl. Jer košta, pa onda PR odradit ostatak(jer je jeftinije).1.5 atmo u normalnoj vožnji(kad auto ne teraš, znači turbak nije na boostu) naravno troši više čisto zbog više mehanike i otpora, gubitaka i slično(a opet kad ga teraš, imaš barem fleksibilniji motor, mislim na turbaka). Vozim također Octaviu 1.5 TSI i dugoročna potrošnja u 6300km mi je oko 7 i pol litara(maltene isključivo Zagreb i autoput). Imam čak i slike. Naravno da manji auti troše nešto manje.

P.S. Fabia ima adekvatno mjesta da ja(181cm) sjednem iza sebe taman u modelu bez sportskih sjedala(1.4 TDI što sam imao 2 tjedna). Moja sa sportskim pizdarijama malo zauzima više, i meni je taman premalo, no i dalje više od Mazde 2(vjerojatno auto u klasi sa najmanje mjesta za noge). Prednost Fabie je što košta malo po defaultu pa se lako stavi nešto dodatne opreme.

Edit: @aski takvog nekakvog stava bih se i ja držao. Što ti se sviđa i gdje se dobro osjećaš.
Bome da, jer ovo oko kupnje auta, previše parametara se uzima u obzir i onda nikad kraja analiziranju..

Visok sam 187cm, sjeo u Fabiu, mjesta za koljena skoro ništa, inače, ovak mi Fabia solidno sve izgleda.

A danas na tržištu ima svega, gledam pojedine oglase, prodaju, 2-3god stare aute, i onda misle da bi trebali dobit tolko kolko su si oni u glavi zamislili, a cijena je naravno bogovska, pa se vrte oglasi u nedogled, a godine idu..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 11:55   #41764
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
A danas na tržištu ima svega, gledam pojedine oglase, prodaju, 2-3god stare aute, i onda misle da bi trebali dobit tolko kolko su si oni u glavi zamislili, a cijena je naravno bogovska, pa se vrte oglasi u nedogled, a godine idu..
Ne, prodavaču bi prvo u glavi trebalo bit da proda što jeftinije da se kupac nebi slučajno naljutio...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 12:06   #41765
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ne, prodavaču bi prvo u glavi trebalo bit da proda što jeftinije da se kupac nebi slučajno naljutio...
Znam na kaj ciljas, ljudi se vode onim: "dao sam tolko za njega i smatram da vrijedi tolko" i to je ok, a da li on tolko vrijedi, e to je druga stvar, ak govorimo o nekim realnim cijenama, znaš i sam o čem pričam..

U ovo kratko vrijeme kolko gledam aute, nagledao se i naslušao svašta, a mogu mislit kak je tek onima koji se s tim bave, svaka čast pojedinicima koji opet sagledavaju stvari iz neke realne perspektive..

Uvijek će kamen spoticanja bit cijena, a pogotovo dok je cijena van svih zdravo razumskih okvira
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 12:22   #41766
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ako kupuješ noviji auto ne znam što gledaš u nas, odi u Vaterland i uzmi nešto. Davanja u tom slučaju ispadnu niti 10% vrijednosti, a dobiješ 30% jeftiniji auto u boljem stanju s manje kilometara i 100x širim izborom.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 12:29   #41767
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Pežoisti će razumjeti P308, 2008.god

https://i.imgur.com/XYqvHwN.jpg

Sinoć cijelu noć rokala kiša po lijevoj strani auta. Rezultat su zadnja lijeva vrata puna vode i mala lokvica za koju (još) nemam ideje kako je tu dospjela. Nabrzinu što sam pogledao tepisi su ok. Zadnji put prošle godine sam imao isti show na desnim zadnjim vratima i mokar zadnji desni tepih. Oba puta auto bio parkiran na istoj blagoj uzbrdici. Za popizditi. Auto odličan, a ne mogu shvatiti što više moram napraviti da ta voda izlazi van. Crveno je označeno gdje izlazi voda tek nakon što otkopčam onu plastičnu zaštitu na kutu vrata.

Zadnji put sam tražio ako ima neka druga rupica za vodu ma nisam našao... Moram ili tu plastiku maknuti ili jednu kopču od donje brtve da se otvori rupica i voda krene.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 12:32   #41768
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Znam na kaj ciljas, ljudi se vode onim: "dao sam tolko za njega i smatram da vrijedi tolko" i to je ok, a da li on tolko vrijedi, e to je druga stvar, ak govorimo o nekim realnim cijenama, znaš i sam o čem pričam..

U ovo kratko vrijeme kolko gledam aute, nagledao se i naslušao svašta, a mogu mislit kak je tek onima koji se s tim bave, svaka čast pojedinicima koji opet sagledavaju stvari iz neke realne perspektive..

Uvijek će kamen spoticanja bit cijena, a pogotovo dok je cijena van svih zdravo razumskih okvira
A gle, prodavač želi prodat što skuplje, kupac kupit što jeftinije, uvijek bilo i bit će. I nema realne cijene, sve je to proizvoljno pošto auto nije nov. Netko misli da auto vrijedi toliko i ne želi spustit cijenu. Na tebi je da to prihvatiš ili veliš hvala doviđenja. Na tebi je da tražiš dalje. Moj prijatelj prodao alfu 159 2,4 jtd za 60000 kn. Dakle auto za