Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.09.2007., 20:37   #31
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 773
ja vidim slike velicine avatara,stavi neke druge linkove
Optik je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2007., 20:46   #32
Nammoth
Premium
Moj komp
 
Nammoth's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 215
sorry ekipa, mislio sam stavit linkove u obliku thumbova, nisam skuzio da IMG ne radi. stavljam normalne linkove.
Nammoth je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2007., 20:49   #33
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
fino zgleda ploča, nadam se da će te dobro služit
btw di si je uzo i koliko si je platio
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2007., 20:50   #34
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Možda bi bilo bolje da nisi ni stavljao slike

Ploča je strava. A jesi lijen nisi ju ni iz kutije do kraja izvadio ,
meni da je došla išla bi case iste sekunde, pa makar naslagao 10 konfi prije toga

Koliko si dao točno?
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2007., 21:03   #35
Nammoth
Premium
Moj komp
 
Nammoth's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 215
Plocu sam narucio prek firme, nije jos formirana maloprodajna cjena, samo sam ju pokupio iz skladista i odnio doma Pretpostavljam da ce me izac 2050Kn za gotovinu.
Nammoth je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2007., 23:41   #36
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Nemam sta drugo raditi nego sliniti i sanjati o tako necemu.
Pre***eno izgleda, dokazano je da isto tako radi,......mada ne bi bilo lose da iti napises koji dojam.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2007., 12:33   #37
Nammoth
Premium
Moj komp
 
Nammoth's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 215
Trebalo mi je skoro 1 dan dok nisam uspio instalirati Windowse. Imam 2 diska u raidu i to je predstavljalo strasne komplikacije. Kod instalacije, ako sam ucitao ICH9R raid drivere sa diskete, dobivao bih plavi ekran odmah na pocetku instalacije, pa to sve kombinirano sa neispravnim floppijem, jednim neispravnim sata kabelom, nekoliko lose sprzenih windows cda - zabava za cijelu noc.

Prvo cu krenuti sa nedostacima: prvi pci-e slot je postavljen prebilizu procesoru, sto rezultira time da graficka skoro pa nasijeda na utore za ram. u slucaju ako budem mijenjao memoriju, morat cu prvo vaditi graficku. Rupe na backplateu od maticne ploce nisu na pravim mjestima. Prvo sam morao kljiestima rezati i savijati lim da bi mogu ugurati usb uredjaje i transpiper. Kad sam vec kod doticnog, nisam ga jos montirao - prvo cu provjeriti temperature bez njega i onda sa transpipeom. Vdroop control opcija u biosu ne radi iz nekog razloga. Stavim 1.4V na procesor, everest iscitava 1.25V.

Unatoc ovim musicama, nakon sto sam sve upogonio radi savrseno stabilno i nisam nikakvih problema imao. Opcija u biosu ne nedostaje. Ovakvo bogatsvo opcijama nisam vidio ni na jednoj ploci. Na ploci se moze tweakat bas sve. Ako bude zaniteresiranih, mogu malo poslikati Jako mi se svidjela jedna sitnica - resetiranje biosa. Dovoljno je stisnuti power i reset tipku na kucistu, drzati 4 sekunde i hop - opet smo online Idem sad malo ocnuti proc i vidjeti kolko ide fsb ploce na zraku (uz neke normalne temperature ) pa postam dojmove.
Nammoth je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2007., 13:14   #38
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Citiraj:
Autor Nammoth Pregled postova
Trebalo mi je skoro 1 dan dok nisam uspio instalirati Windowse. Imam 2 diska u raidu i to je predstavljalo strasne komplikacije. Kod instalacije, ako sam ucitao ICH9R raid drivere sa diskete, dobivao bih plavi ekran odmah na pocetku instalacije, pa to sve kombinirano sa neispravnim floppijem, jednim neispravnim sata kabelom, nekoliko lose sprzenih windows cda - zabava za cijelu noc.
Ovo sam nasao na netu da se desavalo i vlasnicima P5K Deluxe/Premium. Izgleda da je problem ICH9R ili Jmicronovog RAID/AHCI kontrolera. Navodno je jos veca frka u Visti, gdje se sistem nakon nekog vremena usporava, BSOD, time-out i sl.
Navodno, treba prije instalacije baciti na floppy ne najnovije, vec ver 7.5.0.1017 Intel RAID drivere.

Citiraj:
Vdroop control opcija u biosu ne radi iz nekog razloga. Stavim 1.4V na procesor, everest iscitava 1.25V.
Nemoj gledati tako. Svaka ploca ce pokazivati razlicite vrijednosti u BIOSu i u Windozama. Usporedjuj diff. napona u idle i load (i javi nam rezultate, naravno ).
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2008., 02:58   #39
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Slučajno naletih ponovo na ovu temu. Iako je zadnji put posjećena prije tačno 4 mjeseca (vrijeme prebrzo leti ) moram staviti i par svojih zapažanja.

Niko nije naveo ovu manu.


Po meni je ovo idiotizam onih ljudi koji su osmislili hlađenje. Slučajno mi je zapalo za oko dok je matična bila na stolu pa...

Layout koliko god imao dobrih, ima i loših strana. Jednu od njih je neko gore već naveo, prvi PCI-E slot preblizu RAM utorima. Konektor za floppy postavljen na jako lošem mjestu (do prije par mjeseci mi floppy nije bio potreban, ali sada mi treba za prebacivanje midi matrica,...). Potencijalne poteškoće prilikom ugradnje većih CPU hladnjaka.

Ovako kod mene stoji ST ( i to bez venta koji je kasnije montiran i koji sada štrči malo iznad tornjeva jer ga nisam mogao spustiti niže od NB hladnjaka).


To je za sada to čega se mogu sjetiti (spava mi se), pa kada se još nečega sjetim postaću.

Ono šro mi se posebno svidjelo na ovoj ploči je broj konektora za ventove. Ima ih čak 6 (za razliku od moje bivše ploče koja je imala samo 3). Dobro postavljeni SATA konektori, PWR ON i RESET dugmići na pločo, LED displej (iako je stara stvar ovo je moja prva ploča koja ga ima ). BTW Prvi error code koji mi se pojavio na tom displeju je bio 75. To ne bi bilo ništa posebno da za taj kod postoji objašnjenje u manuala od ploče. Inače taj se error javlja kada se diskovi priključe u prva dva SATA konektora (žuti), a prethodno se ne instaliraju driveri za SATA contorler na kojem su ta dva konektora.
Ona bakarna pločica (bar mi se čini da je bakar) što se stavlja preko CPU-a je meni višak. Ne vidim neku svrhu njenog postojanja .
zzzzZZZZZZZzzzzzzzzzzzZZZZ

E, koji ja qrac visim na forumu u ova doba???

Laku noć.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2008., 12:03   #40
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
neki dan sam bas prijatelju slagao identicnu konfu ko moju samo drugu maticnu, ovu LP.
I sve sto si naveo mene je odmah zasmetalo... Najvise sto ne mogu izvaditi rame bez vadenja graficke, sto bi u mom slucaju bilo jako neugodno, posto imam vodeno pa bih morao prvo prazniti sistem. Iz istog razloga sam kupio bio i p4c800 a ne p4p800
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2008., 12:32   #41
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Ona bakarna pločica (bar mi se čini da je bakar) što se stavlja preko CPU-a je meni višak. Ne vidim neku svrhu njenog postojanja .
služi za prijenos dijela topline sa CPU na transpiper ukoliko ga montiras da je izvan kucista.
trebalo bi smanjiti temperature unutar kucista,
no nisam probao još, treba maknuti cpu cooler, mazati pastom taj bakar, ubaciti ga na cpu, pa opet vratiti cpu cooler na to sve.
eto sada znas za sto sluzi pa mozes ti probati
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2008., 13:06   #42
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor TomRi Pregled postova
služi za prijenos dijela topline sa CPU na transpiper ukoliko ga montiras da je izvan kucista.
trebalo bi smanjiti temperature unutar kucista,
no nisam probao još, treba maknuti cpu cooler, mazati pastom taj bakar, ubaciti ga na cpu, pa opet vratiti cpu cooler na to sve.
eto sada znas za sto sluzi pa mozes ti probati
Ma znam da je za to namjenjena, ali mi je ipak to idiotski. I ovako sam jedva nategao one kuke za montiranje ST-a, jos da i to stavim izmedju CPUa i coolera i onda nema sanse da zavrnem ST nazad.
Sve to raditi radi mozda 1 ili 2°C no way.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na