Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.03.2006., 12:41   #31
clock2much®
Banned
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: midi taver
Postovi: 20
odjeb je lansiran.........
clock2much® je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2006., 18:58   #32
LARN81
ghotic warrior
Moj komp
 
LARN81's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 398
Citiraj:
Autor Router
Pazi - Patka - .
hahah a tvoj panzer sljuca po njoj: roller : : cheers2
__________________
LARN81 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2006., 23:08   #33
aurellie
dezurni lajavac
 
aurellie's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 504
Drago mi je vidjet da se Intel probudio. Sudeći po ovim početnim previewima, Conroe je prema K8 sve ono što je K8 prema p4 - brži, manje troši...ma jednostavno bolji. Mislim da će ovo definitivno bit veliko iznenađenje za amd, koji je očekivao da će ga intel pokušat pratit a ne prestić za 30%...bit će zanimljivo vidjet odgovor, iako ne vjerujem da ćemo ga vidjet uskoro
__________________
The machine spirit is with me!
aurellie je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2006., 11:49   #34
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
khm..iskreno me ne zanimaju testovi tiba benčmark 2006 3d pixel ovo ono...zanima me kako ce se proc ponasati u stvarnim situacijama na doređenim aplikacijama itd..oduvijek sam mrzio benčmarkove

u ostalom i intel i amd su prebolesno jaki..home korisniku ne treba takav proc jer ga nece moci iskoristiti..nema šanse...osim..ajde igre...ali to moze igrati i sa puno slabijim procom ali na malo manjim detaljima...svo ovo napuhavanje gigaherca i pizdarija je cisto izvlacenje novaca iz novcanika ljudi...eto tolko od mene
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2006., 16:43   #35
Lesa
Premium
 
Lesa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,121
Conroe performance preview follow up

http://www.anandtech.com/tradeshows/showdoc.aspx?i=2716

The performance picture with regards to Conroe hasn’t really changed all that much - on average we’re still seeing a bit over a 20% increase in performance over an overclocked Athlon 64 FX-60. While it’s worth noting that these results should be taken with a grain of salt, we really were not able to determine any cause for suspicion based on Intel’s setups. The machines were as clean as they could get, with the BIOS oversight having no tangible impact on most performance.
Believe it or not, Intel doesn't seem malicious in their intent. The AMD system could be better configured by using a RD580 based motherboard instead of a RD480 platform, but other than that there's not much else that can be done to improve the performance of the system Intel used.

Ipak sve čisto...
__________________
..smartphone...
Lesa je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2006., 19:50   #36
Banks
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 29
Lesa, kako si ti zadovoljan sa tvojim Pentiumom D805 - jer razmisljam o nabavci istog? Ima li igdje informacija o tome da li ce Conroe raditi na sadasnjim maticnim plocama - npr 955 chipset?
Banks je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2006., 20:34   #37
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Iskreno, trenutno mi ne bi skodio neki Conroe..i to po mogucnosti barem dvojezgreni... trenutno radim hidrdoinamicki proracun za diplomski, i treba mi cca. 24sata da komp na faxu izracuna rijesenje unutar 10% tocnosti. Ako ga pustim jos nekih 12sati (znaci total 36 sati), biti ce (nadam se) unutar 3-5% tocnosti
Uglavnom, radi se o Bartonu 2500+ sa 1,5GB RAM-a (sva sreca da nu barem RAMa ne fali... moj doma je sporiji 70% zato jer pocne rondat po disku )
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2006., 22:47   #38
Lesa
Premium
 
Lesa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,121
ja ti nisam neko mjerilo radi na 3.3Ghz stock volt. i ja zadovoljan; vjerovatno nebudem vidio biosa do ponovne reinstalacije OS-a.

Pa nije još proc ni izašao, tako da ....? ; sudeći po Intelovoj politici u zadnjih godinu i pol sa čipsetima, ako uzimaš sada uzmi pošteno pa igraj "ne okreći se sine..neko vrijeme" politiku sa Conroe-om ili sačekaj tih par mjeseci pa budeš imao pravu informaciju...
__________________
..smartphone...
Lesa je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2006., 22:55   #39
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Onako, ljudi, o Conroe-u ćemo razgovarati kad stigne na tržište. Dotada :
"Hey Sarah, Sarah, whatever will be, will be
The future's not ours to see, hey Sarah, Sarah..."
EOD za sljedećih 6 mjeseci.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2006., 23:04   #40
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Talking

Citiraj:
Autor Sky
Onako, ljudi, o Conroe-u ćemo razgovarati kad stigne na tržište. Dotada :
"Hey Sarah, Sarah, whatever will be, will be
The future's not ours to see, hey Sarah, Sarah..."
EOD za sljedećih 6 mjeseci.
OK, necemo o Conroe-u.. zato cu onda rec da bi mi dobro dosao i koji AMD Athlon64 X2 4800+
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2006., 16:40   #41
Banks
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 29
Ma evo, nasao sam informaciju o kompatibilnosti na x-bitlabsu, iz koje i dalje nista nije jasno, tako da stvarno treba cekati.

http://www.xbitlabs.com/news/cpu/dis...202133551.html

Ali naravno, Intel zeli da mi pricamo o Conroe-u jer i to je dio marketinga - zagrijavanje trzista davno prije izlaska proizvoda, stvara se uzbudjenje, atmosfera....
A u biti ove usporedbe buduceg procesora (Conroe) sa sadasnjim (FX60) bas i nisu realne - jer Conroe ce biti u prodaji tek za 5- 6 mjeseci. Do tada ce AMD imati nove sockete, a mozda nedugo nakon Conroe-a imati i proizvodnju u 65nm procesu - tako da bi dominacija Conroa (i Meroma i Woodcresta) mogla biti kratkog vijeka. Ali sve je to teoretiziranje. Bumo vid'li.
Glavno da postoji konkurencija - to je zdravo za nas potrosace. Nije dobro da netko ima osjetnu prednost - bio to Intel ili AMD.
Banks je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na