Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.09.2023., 23:27   #5761
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Prvo velis nekad pa ipak da sad ne vrijedi za sve pa treba pazit kaj odabrat… jel samo ja vidimo da to nema smisla ili?

Android i dalje steka, stari ima S seriju samsunga koja se mora restartat jednom mjesecno da bi radio kak spada.
Stara ima relativno cisti android tj motorolu, tu i tam zna se zalit da sporo radi il da neki app zeza i to magicno nestane nakon restarta.

Ja bi molio da mi objasnite sto light useri krivo rade da im mobiteli trebaju restart da bi radili normalno?
Reci to mojoj ženi sa 150 tabova otvorenih u browseru. Kaže šteka mi malo kad surfam već neko vrijeme


Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Zena je prije imala samsunge i uvijek je neki problem s vremena na vrijeme izletio, otkad ima iphone niti jedno pitanje za ista.
Najradje bi i starce preselio na iphone da nemam vise brige.

P.S. Stara mijenja samsung za motorolu, zeli sve isto, od rasporeda ikona, zvona svega. 2h drkanja poslije ima to, da je imala iphone 5 klikova i 10 min poslije bi imala ali bas sve isto.
Naravno nema vise samsung photosa, teska drama i muka sa ucenjem je bila za google photos.
Instaliraj joj samsung galeriju, simple as that. Ili bilo koju sličnu, a fala bogu ima ih na storeu. Od svega staviš gugl fotos koji je i meni retardiran i nelogičan a kamoli nekom u godinama.

2h d'kanja za što? Što nisi znao napravit backup starog fona na gugl i restoreat na novi.... SVE postavke se povuku kad radiš android-android prelaz, što ni približno nije slučaj ios-android, što sam radio staroj nekidan. Znači ios je toliko retardiran da niti viber ne možeš restoreat na novom android mobu, a kamoli šta drugo. Ni whatsapp. Jedino šta sam uspio povuć sa ajfona je imenik i galerija. Staramajka se brzo prilagodila nakon pet,šest ajfona za redom u ne znam ni ja koliko godina na android, al kažem, logika iosa je faking nelogična. Zaključaj sve i to je to.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2023., 06:50   #5762
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Tak je kolegica kupila iphone i prebacivala whatsapp sa starog androida na iphone, mislim da je oko 15/20 gigabajta samo whatsapp bio, slika milijardu, 128 gigabayta memorije je imala popunjen nakon 2 mjeseca koristenja iphonea. Ugl zene su cudo
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2023., 08:56   #5763
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova

Instaliraj joj samsung galeriju, simple as that. Ili bilo koju sličnu, a fala bogu ima ih na storeu. Od svega staviš gugl fotos koji je i meni retardiran i nelogičan a kamoli nekom u godinama.
Ne pada mi na pamet isprobavat appove nego ajmo rijesit to za svagda sa google photosom, al da slazem se da je grozan.


Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
2h d'kanja za što? Što nisi znao napravit backup starog fona na gugl i restoreat na novi.... SVE postavke se povuku kad radiš android-android prelaz, što ni približno nije slučaj ios-android, što sam radio staroj nekidan. Znači ios je toliko retardiran da niti viber ne možeš restoreat na novom android mobu, a kamoli šta drugo. Ni whatsapp. Jedino šta sam uspio povuć sa ajfona je imenik i galerija. Staramajka se brzo prilagodila nakon pet,šest ajfona za redom u ne znam ni ja koliko godina na android, al kažem, logika iosa je faking nelogična. Zaključaj sve i to je to.
Stavio da prebaci sve osim slika, onaj android transfer kad se prvi lut pali mob, pa je ispalo da vecina settings stvari je nova odnosno nije ista kao prije, a govorimo da MORA bit isto, o razmjestaju ikona, desktopu da ne pricam, nis nije prebacilo.

Al to me ne cudi jer znam od prije kad sam imao iste zahtjeve da je to sve samo ne jednostavno i lagano, cim je drugi proizvodjac androida stvari su zakurac
Naravno kasnije price mogo si vako mogo si nako, mogo si s ovim, alo ljudi pa ne trebam valjda diplomu iz nuklearne fizike da bi prebacio AS IS sa jednig na drugi android.


Logika iosa i transferi vibera i vacapa je zapravo drugaciji file system iosa i androida, zahvali se njima kaj to nisu rijesili na neki nacin. Ak bu se vracala na android isto je ceka.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2023., 10:08   #5764
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
iPhone 15 128gb

US - 5400 kn
HR - 8000 kn


Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2023., 10:13   #5765
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
.
Logika iosa i transferi vibera i vacapa je zapravo drugaciji file system iosa i androida, zahvali se njima kaj to nisu rijesili na neki nacin. Ak bu se vracala na android isto je ceka.
Zar Viber i WhatsApp na iOS nemaju mogućnost backupa i restorea preko same aplikacije?

Ja tako rješavam stvar oko prebacivanja slika i videa s moba na mob
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2023., 10:25   #5766
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
iPhone mobiteli - 2. dio

Imaju, jesi pogledao di koja backupira? Pod time mislim na android vs ios app.


Zanimljivo kak fotke, kontakti isto tak rade i mogu se restoreat na drugi os a ovo ne.

@spikeman

To u usa je sa porezom il bez?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2023., 10:51   #5767
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Bez poreza naravno. Ljudi se uvijek upecaju na ono što piše na webu i ne računaju da na tu cijenu još idu nameti koji su različiti za svaku državu

15 Pro
Amerika je 999$ + porez
UK je 999Ł (1160€)
DE/EU je 1199€
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 16.09.2023. u 11:02.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2023., 11:24   #5768
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ima njihovih država u kojima je porez 0%. Osim toga, u USA se prodaju samo eSIM verzije.

EDIT: uspjeli su prokljuviti kapacitete baterija na iP15 seriji
https://www.mysmartprice.com/gear/ap...tory-database/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 16.09.2023. u 11:38.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2023., 11:50   #5769
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
Citiraj:
Autor AndroiOs Pregled postova
svi o pro samo pricaju...obicna i nije nesto?

pa zasto ne sa amazona, ako je toliko jeftinije...uzmi

Zato što 15 vanilla nema nekog specijalnog smisla, vjerojatno dio apple strategije. Radije se uzme iphone 13, ništa specijalno se ne dobije sa 15. Običan 15 čak ima socijalni USB 2.0 kao xiaomi (15 pro ima usb 3.0).

Pro je sasvim druga priča i kad se pogleda mala razlika u cijeni u odnosu na 14pro, nema neke dileme.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2023., 12:49