Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.03.2021., 15:57   #11731
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Znaci sad placas A1 trio paket internet 200/20 Mbit/s + telefon + TV - 200 kn
Točno 200kn + 15kn modul
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 17:18   #11732
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Točno 200kn + 15kn modul
Kak si ti dobil i zaokruzio na 200 kn, kad im cijena interneta zavrsava na 9, ili imas trio paket za 199 kn ili 209 kn.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 20:00   #11733
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Ugaseni MiniTV, National Geographic,Sportska Televizija i CMC...znaci jos 10 analognih tj. 9 nakon sta N1 ode 29.3. i onda ostaju samo zemaljski kanali u analogiji. Baš me zanima hoče li i to ugasiti?
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 20:53   #11734
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Ugaseni MiniTV, National Geographic,Sportska Televizija i CMC...znaci jos 10 analognih tj. 9 nakon sta N1 ode 29.3. i onda ostaju samo zemaljski kanali u analogiji. Baš me zanima hoče li i to ugasiti?
Mislis da nece, jos malo i odose svi analogni TV programi u analogiju.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 23:07   #11735
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Mislio sam na gašenje zemaljskih kanala u analogiji.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 09:15   #11736
¸Mid
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Citiraj:
Autor ¸Mid Pregled postova
Ovih dana dosta testiram GeForce Now uslugu. I primjetio sam kako A1 dosta zakida ljude čudnim rutama.

Primjer rute prema nvidijinom serveru putem HT-a:

Očekivanih 20-25 ms

Isto putem A1:

Na granici igrivog.

Postavlja se pitanje zašto je HT toliko bolji u ovome. I ovo je samo jedan primjer. Našao sam malo more IP adresa koje kod A1 sa 212.162.29.117 budu rutane na edge1.budapest i onda tamo nastane kaos.
Otvorio sam predmet prije mjesec dana kod njih. I jedino sto sam uspio dobiti je:
- nasi najbolji ljudi rade na tome
- nasi najbolji ljudi i dalje rade na tome

Vrlo neprofesionalno. Mjesec dana.
¸Mid je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 11:22   #11737
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Mislio sam na gašenje zemaljskih kanala u analogiji.
Ma maknut ce sve do jednoga do 30.06..

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 20.03.2021. u 11:30.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 13:10   #11738
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Mene zvali par puta, nudili 279 kn za Internet + TV, to sam sve odbio. Dan nakon isteka ugovora me zvao netko iz A1 i dobio sam Internet + TV za 199 kn. Nemam ništa za prebaciti u Mozaik, tako da je to cijena bez 10 kn popusta kojeg daju za to.
Citiraj:
Autor ¸Mid Pregled postova
Otvorio sam predmet prije mjesec dana kod njih. I jedino sto sam uspio dobiti je:
- nasi najbolji ljudi rade na tome
- nasi najbolji ljudi i dalje rade na tome

Vrlo neprofesionalno. Mjesec dana.
Kakav točno odgovor očekuješ i što očekuješ da naprave? Osobe s kojima kumuniciraš preko maila/telefona niti ne znaju što si ti uopće pitao. Proslijede tvoj upit dalje ljudima koji znaju što si pitao ali ti ne mogu pomoći na nikakav način i kažu ovim prvima da ti daju neki generički odgovor. Usput prokomentiraju kakve sve zahtjeve korisnici imaju i kako korisnici misle da je to lako za riješiti .
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 14:49   #11739
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Misliš da će nakon tvog prigovora A1 zakupiti drugačije, skuplje linkove za europu i Sad?
Da im takav prigovor šalje neki top poslovni korisnik, možda,. Dok prosječni privatni, i da zaprime 100 takvih prigovora ništa.
Jer prosječni korisnik ni ne zna da mu je ping u De 50ms a trebao bi biti 20ms
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 00:30   #11740
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Recap:
29.03.2021.: SportKlub paket se gasi / ArenaSport 1-6 upadaju (gledamo Dinamo v Villareal obje tekme na A1)

01.07.2021.: PlanetSport paket se gasi / ArenaSport 7-10 upadaju (na njima bude Liga Prvaka jer se u grupnoj fazi igraju 4 utakmice dnevno u istom terminu)

La Liga i Copa Del Rey su na Areni od jeseni 2021, a Premiership navodno od jeseni 2022.

Postoje i tračevi da SK bude u idućih nekoliko mjeseci izgubio/odustao od svega jer im nestaje tržište u ovoj regiji jer se ne budu mogli pokriti od TotalTV satelita. A morski pas zvan Telekom Srbije samo čeka ispod tankog leda.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 13:47   #11741
¸Mid
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Misliš da će nakon tvog prigovora A1 zakupiti drugačije, skuplje linkove za europu i Sad?
Da im takav prigovor šalje neki top poslovni korisnik, možda,. Dok prosječni privatni, i da zaprime 100 takvih prigovora ništa.
Jer prosječni korisnik ni ne zna da mu je ping u De 50ms a trebao bi biti 20ms
Nije da ne znam o čemu pričam, odnosno... jasno mi je što "tražim" od njih. Neki normalan odgovor i mišljenje.

Naime, da svojem korisniku mjesec dan ne odgovaram i ponašam se ovako indolentno, vrlo brzo ne bih radio to što radim.
Tako da jedan normalan odgovor u kojem će oni napisati: tako je kako je i gdje ću ja napisati: Okej, hvala na objašnjenju - to je sve što tražim.
¸Mid je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 16:57   #11742
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor Brko Pregled postova
Recap:
29.03.2021.: SportKlub paket se gasi / ArenaSport 1-6 upadaju (gledamo Dinamo v Villareal obje tekme na A1)

01.07.2021.: PlanetSport paket se gasi / ArenaSport 7-10 upadaju (na njima bude Liga Prvaka jer se u grupnoj fazi igraju 4 utakmice dnevno u istom terminu)

La Liga i Copa Del Rey su na Areni od jeseni 2021, a Premiership navodno od jeseni 2022.

Postoje i tračevi da SK bude u idućih nekoliko mjeseci izgubio/odustao od svega jer im nestaje tržište u ovoj regiji jer se ne budu mogli pokriti od TotalTV satelita. A morski pas zvan Telekom Srbije samo čeka ispod tankog leda.

HT i A1 će duopolom izgurati SK s našeg tržišta. Kako bi bilo lijepo da HT ukine A1 mogućnost produljenja ugovora za Arenu kad to istekne za par godina, pojeli bi lijepo govno za sve ono s Eurosportom i sad ovo sa SK-om
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 17:27   #11743
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Zar nije HT prvi izbacio Eurosport iz ponude?
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 17:44   #11744
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
HT i A1 će duopolom izgurati SK s našeg tržišta. Kako bi bilo lijepo da HT ukine A1 mogućnost produljenja ugovora za Arenu kad to istekne za par godina, pojeli bi lijepo govno za sve ono s Eurosportom i sad ovo sa SK-om
Koliko znam, HT nema veze sa ArenaSportom niti ikako može na to utjecati.
ArenaSport je u vlasništvu Telekoma Srbije i još pred godinu dana je najavljeno da Hrvatski Telekom gubi eksluzivu na ArenaSport paket te da će ArenaSport biti ponuđena i drugim operaterima.

A Eurosport su izbacili i jedni i drugi, skoro na isti način kako se sad baca van UnitedMedia.

Tako da nema tu HT kaj uvjetovati jer oni nemaju veze sa time. Oni su kupci Arena paketa kao i A1.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 19:12   #11745
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Moguće je da je Arena (Srbija) ponudila tipa 30% manje nego što je A1 plaćao za SK samo pod uvjetom da A1 izbaci SportKlub iz svoje ponude.
Odnosno da su možda uvjetovali ako nas želite, morate izbaciti SK.
To dugoročno jako odgovara Areni (koji im je konkurencija) jer će možda SK propasti tj povući se s tržišta, jer je neisplativo za tako malo korisnika Totala imati HR studio i prava i sve.
Nešto kao što je HT jedno vrijeme imao dumping cijene i na kraju postao vlasnik Iskona i Optime tj guše konkurenciju.
Možda sam u krivu, ne znam.
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 19:18   #11746
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Gdje su milijuni u pitanju, svašta je moguće. Lani se Telekom Srbije hvalio kako je osigurao 200 milijuna Eura za naredni period glede ArenaSporta. Tako da je jedno sigurno - nisu čista posla
SK tj United Media nema šanse da se naplati od Totala za HR. A i A1 Makedonija ih je torpedirala iz etera, a Premiership je užasno skup. Tako da izgleda da bude sve ovo kaj je ostalo na SK vrlo brzo bilo (opet) na ArenaSportu. A onda i cijene idu gore...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 20:19   #11747
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ¸Mid Pregled postova
Nije da ne znam o čemu pričam, odnosno... jasno mi je što "tražim" od njih. Neki normalan odgovor i mišljenje.
Za ovakav slučaj nitko iz tog segmenta podrške ti niti može niti zna išta pametno reći.
Nisi tip korisnika za kog bi se takva informacija čupala van, da ne govorim što ni nemaju detalje.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 21:25   #11748
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor Brko Pregled postova
Koliko znam, HT nema veze sa ArenaSportom niti ikako može na to utjecati.

Ma prije godinu dvije mi je frend koji je radio u HT-u pričao kako Arenasport nikad neće otići iz HT-ove ponude jer vlasnik Arene ima neke veze s HT-om.. anyway to mi je ostalo u glavi pa sam zato to napisao, no moguće da nema istine u tome.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 21:51   #11749
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ma prije godinu dvije mi je frend koji je radio u HT-u pričao kako Arenasport nikad neće otići iz HT-ove ponude jer vlasnik Arene ima neke veze s HT-om.. anyway to mi je ostalo u glavi pa sam zato to napisao, no moguće da nema istine u tome.
Arenasport se trebao zvati Maxsport, to znam jer sam vidio prve verzije logotipa. I te logotipove je narucio Croatel, za TV kanale koji su trebali biti u vlasnistvu HT-a exluzivno za njihiv MaxTV.

Kako se to u zadnji cas promjenilo u Arenasport (logotip je identican kao Maxsport koji sam vidio dok se radio) i kako je zavrsio u vlasnistvu Telekoma Srbije ne znam.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 10:12   #11750
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ma prije godinu dvije mi je frend koji je radio u HT-u pričao kako Arenasport nikad neće otići iz HT-ove ponude jer vlasnik Arene ima neke veze s HT-om.. anyway to mi je ostalo u glavi pa sam zato to napisao, no moguće da nema istine u tome.
Nemam pojima. Vjerojatno nekih kemija i muljesanja je bilo čim je HT imao ekskluzivu za HR.

Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Arenasport se trebao zvati Maxsport, to znam jer sam vidio prve verzije logotipa. I te logotipove je narucio Croatel, za TV kanale koji su trebali biti u vlasnistvu HT-a exluzivno za njihiv MaxTV.

Kako se to u zadnji cas promjenilo u Arenasport (logotip je identican kao Maxsport koji sam vidio dok se radio) i kako je zavrsio u vlasnistvu Telekoma Srbije ne znam.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Ne znam ni ja ali znam da je ArenaSport u vlasništvu Telekoma Srbije već 10 godina, od 2011 godine možsa se i biddalo pa TS out-biddao T-HT...ko će ga znat.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2021., 16:04   #11751
markotornic
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
Krenuo 2 mj prije istek