Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.12.2004., 10:31   #31
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Bubba
Nazalost, cini mi se da AMD nije pokupio sam procesor od Digitala, nego i voditelje marketinga. A svi znamo zbog cega i kako je Alpha (tj. Digital) propao, a bio je puno ispred svog vremena.
Istina, Digital je propao zbog katastrofa marketinga. Valjda je ekipa nesto i naucila. Ako je to ista ekipa koja je vodila marketing Compaqa, onda bi ih bilo bolje sve odreda otustiti.
Citiraj:
Originally posted by Bubba
I kako bi nam se grdno pisalo da je IBM zastitio PC kao takav...
To je napravio Apple, a IBM je shvatio da se vise zaradjuje na patentima nego na proizvodnji.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2004., 13:47   #32
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by Bubba
[B]Ali ti naravno, do dana danasnjeg nisi shvatio zasto sam u pravu i niti jednom rijecju me nisi osporio osim one za djecu iz Goljaka: "Ja sam u pravu, moj tata je jaci od tvog.".

[B]

Ozbiljno? Nego kao ti, nesuvislo i neargumentirano?



Umm, malo manje disgrafije, malo vise konciznosti. Gdje sam ja tocno iskazao da mi nije jasna ta relacija workstation/server? Sto je pesnik hteo da kaze? Pa eto, ako bi mi ponovio u prostim recenicama, najlijepsa hvala.
Pa naravno da si u pravu, tko je još vidio da napajanje služi hlađenju računala

I da server i workstation stanu u istu rečenicu,,,
Možda bi bio tako ljubazan, pa napiši novu ATX specifikaciju i objavi da ne budemo više u zabludi.

A samo spominjanje djece sa Goljaka u ovakvom kontekstu i ovakvoj raspravi valjda govori dovoljno o tebi.

Tvoj je stav da si naravno ti uvijek u pravu, pa makar se radilo o takvoj priprostoj stvari kao što je poznavanje osnova ATX specifikacije, prvo "jasno, argumentirano i nadasve koncizno" izjaviti glupost i onda laprdati o svemu osim o tome možeš samo ti.

Jedno ću ti ipak priznati-natpisati možeš svakoga

Evo-ako ti nije teško, da zaključimo tu raspravu o napajanjima.lijepo možeš kratko i koncizno obrazložiti svoje mišljenje da napajanje ne služi hlađenju računala.
Ako se uspiješ suzdržati od veličanja sebe i podcjenjivanja drugih
,skretanja u teoriju relativnosti i objašnjavanje priprostom puku iste... valjda bu ti stalo u par rečenica.
Ili u malo više "prostih".
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2004., 15:09   #33
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Evo-ako ti nije teško, da zaključimo tu raspravu o napajanjima.lijepo možeš kratko i koncizno obrazložiti svoje mišljenje da napajanje ne služi hlađenju računala.
Nije to moje misljenje, to je cinjenica potkrijepljena standom. Funkcija napajanja je ta da opskrbljuje racunalo el. energijom. Kako se pri tom proceso grije, ventilator u napajanju sluzi da odvede tu toplinu. Hladjenju racunala, tj. smanjivanju temperature uredjaja, ovisno o izvedbi, izvrsava se dodatnim ventilatorima, pravilno pozicioniranim i dimenzioniranim, opet ponavljam, ovisno o pristupu hladjenja racunala. Svako mijenjanje i odskakanje od standarda pri hladjenju ATX napajanja, a pogotovo ona debilna rijesenja kao sto su ventilatori na donjoj strani napajanja, koji stvara, potpomognut losim grilovima, turbulenciju, buku i totalni kontraefekt pri hladjenju cijelog racunala.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2004., 15:17   #34
aurellie
dezurni lajavac
 
aurellie's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 504
Jea. To si ucio na FER-u?
__________________
The machine spirit is with me!
aurellie je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2004., 15:31   #35
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Imam osjećaj da Bubba kupuje kruh sa pripremljenom doktorskom disertacijom o tijestu kako bi fascinirao pekara...

Dude get a life!
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2004., 18:40   #36
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205


Citiraj:
Originally posted by Jelc
...workstation/server...

Ta ti je dobra.

Nije baš da ide u isti biser kao kad si izjavio da napajanje ne služi hlađenju računala (govorimo o ATX specifikaciji koju bi znao nacrtati svaki priglupi student tupom olovkom)...ali je dobra

Uopće ne sumnjam da će mi ovako veličanstven um kao što si ti pojasniti razliku između ta dva pojma, sa velikim nestrpljenjem i veseljem očekujem tvoj sljedeći post.
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na