Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2008., 02:07   #1
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Logitech G13

Sexeh, nadam se da radi dobro kao što izgleda
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 04:00   #2
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Valjda ce biti model bez zaslona i palice.

Ne kuzim ovo sa zaslonima, tko uopce ozbiljan gleda u tipkovnicu?
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2008., 08:02   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Blah, još jedna pi*darija u nizu. Nepotrebno, pogotovo s tima zaslonima itd.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 09:12   #4
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Ah bože, pa gdje je kraj ovome
Jedino što fora izgleda, iako ne kužim uopće kako bi se trebalo time radit?
To predpostavljam stoji lijevo od tipkovnice (ako si dešnjak) i služi kao zamjena za f i g tipke, na g11 i g15 modelima ili??
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 14:08   #5
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Evo baš sam je imao prilike vidjeti u živo. Kvaliteta i ergonomija su super, samo treba vidjet koliko je zapravo pomaže kod igranja (posebno me zanima onaj mini joystick).

Mislim da je G13 super rješenje za one koji žele gemjersku tipkovicu, a istovremeno im više odgovara raditi nekakve normalne stvari na običnoj tipkovnici (ala logitech Wave). Iz toga razloga su vjerojatno stavili i zaslon koji izgleda vrlo slično i ima jednaku funkciju kao na G15. Uzged rečeno, zaslon je doista koristan, ali ne u smislu prikazivanja nekakvih statistika iz igre već recimo za prikazivanje vremena, da li su stigli novi mailovi, ko govori na TS ili Ventrillu.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 14:11   #6
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Autor D-I-A-B-L-O Pregled postova
Ah bože, pa gdje je kraj ovome
Jedino što fora izgleda, iako ne kužim uopće kako bi se trebalo time radit?
To predpostavljam stoji lijevo od tipkovnice (ako si dešnjak) i služi kao zamjena za f i g tipke, na g11 i g15 modelima ili??
Brijem da makneš normalnu tipkovu i bindaš tipke koje rabiš u igrama na G13. Konkretno to znači da ti neke "G" tipke imaju funkcije običnih tipki (recimo WSAD), a neke kombinacije tipki (npr Shift + V). To na normalnoj tipkovnici, pa čak niti na gejmerskoj tipkovnici ala G15 nije izvedivo jer su "G" tipke postavljene izvan normalnih tipki.

Jedini problem u cijeloj priči je dakako komunikcija putem teksta, nužna u nekim igrama kao što su MMORPG-ovi.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 21:46   #7
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
ma glupost nevidjena.bolje da naprave g16 neg ovo.gluparija sam da ljudima isprazne dzep.
cijeli ovaj lcd imam i na g15 + 54 tipke i cemu ovo joj.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 22:01   #8
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Autor Tomy no.1 Pregled postova
ma glupost nevidjena.bolje da naprave g16 neg ovo.gluparija sam da ljudima isprazne dzep.
cijeli ovaj lcd imam i na g15 + 54 tipke i cemu ovo joj.
A G15 je kao standardna tipkovnica koju imaju svi?
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 22:06   #9
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
da al onaj tko nema g15 nije kreten i shvaca da mu to netreba . (previse sam mlad i glup da bi skontao hehe)
pa tako ce shvatiti da je i ovo drek.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 22:17   #10
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Ne znam čemu vrijeđati ljude ako im se sviđa hardver koji se tebi ne sviđa.

Do sada nisi iznio niti jedan argument zašto je G13 toliko loš da ga smatraš drekom. Jedino da je ista stvar kao G15, a to nije istina.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2008., 01:09   #11
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
cini mi se prakticno, ali covjece...pa za tu cijenu mogu dobiti rabljenu g15
domis je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2008., 02:37   #12
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 651
a jel postoji mozda nekim slucajem neka jeftina verzija g13... tipa za 100-200kn..
sam te tipke i tak oblikovana i nis vise.. jebes ekran i ostala sranja.. sam da imam te tipke da ne moram drkenjat po tipkovnici.... to bi bilo korisno za napravit.. a ne sva lijepa gaming "sranja" kostaju ko grčka..
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 00:49   #13
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Ima li to kod nas za kupiti?
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 01:19   #14
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Glupost....
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 14:09   #15
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
Ima li to kod nas za kupiti?
Nisam još vidio. Navodno bi trebalo stići tijekom prosinca.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 14:44   #16
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Jako lijepo, mislim da ću si to uzeti za Warcraft..definitivno će dobro doći kao zamjena držanja ruke na užarenom laptopu..
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2008., 01:21   #17
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
btw. bila je izolozena na velesajmu na onom logitech gaming turniru...fora stvarcica(iako malo preskupa,cijena se ne ocekuje ispod 50 eur), nisam nista igro, samo sam ga instaliro nes malo se zezo sa konfiguracijom tipki(nije bilo nikakave igrice instalirane na tom kompu)
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2008., 07:42   #18
misterijozo
Abuser
Moj komp
 
misterijozo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
Koliko sam vidio još je nema u prodaji kod nas. Zna mozda netko kad bi to trebalo doći na Balkan?
__________________
There's no place like 127.0.0.1
misterijozo je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2009., 03:05   #19
mirtek10
It's all cool!!!
Moj komp
 
mirtek10's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Warendorf, Švabija
Postovi: 110
trebalo bi biti, nisam gledao... No 21.12.2008. sam se igrao sa time na velesajmu i nije me baš nimalo oduševilo
mirtek10 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2009., 07:12   #20
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Blah, još jedna pi*darija u nizu. Nepotrebno, pogotovo s tima zaslonima itd.
istina.

Citiraj:
Autor Beren Pregled postova
Uzged rečeno, zaslon je doista koristan, ali ne u smislu prikazivanja nekakvih statistika iz igre već recimo za prikazivanje vremena, da li su stigli novi mailovi, ko govori na TS ili Ventrillu.
prikazivanje vremena? a na kompjuterskom ekranu nema sata ili taj nije dovoljno šmensi (uz razne današnje widgete,gadgete,dockove...)? a nekome i visi na zidu. da li su stigli novi mailovi? to isto nema rijeseno pomocu raznih notificationa i sl.?

ili neki ljudi vole imati istu stvar na 100 mjesta (cisto onak - da bude ) - sat u donjem desnom kutu, sat u docku, sat sa strane, sat na novoj G tipkovnici i sat na G13 i sat na zidu.
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2009., 08:02   #21
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Citiraj:
Autor svebee Pregled postova
prikazivanje vremena? a na kompjuterskom ekranu nema sata ili taj nije dovoljno šmensi (uz razne današnje widgete,gadgete,dockove...)? a nekome i visi na zidu. da li su stigli novi mailovi? to isto nema rijeseno pomocu raznih notificationa i sl.?

ili neki ljudi vole imati istu stvar na 100 mjesta (cisto onak - da bude ) - sat u donjem desnom kutu, sat u docku, sat sa strane, sat na novoj G tipkovnici i sat na G13 i sat na zidu.
joj daj ne pretjeruj i razmisli. Kako ces usred igre vidjeti ko je na ventrilu ili TS-u? koliko je sati? izasao bi iz igre van i vidio? totalno neprakticno. Meni je recimo zgodno sto u toku igre mogu vidjeti preko G15 i everesta temperature komponenti, napone na pojedinim komponentama, cisto informativno.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2009., 10:21   #22
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
mislim da je ovo cisto iskreni opis doticne dodatne tipkovnice. ima jos tri review-a u kojima ekipa svrsava na g13, no ovaj barem pise realno i kako vidim, taman onako kako bi ja to opisao. tocno prema potrebama zanemarujuci wow efekat jer "to cekam 20+ godina da dode"...hebote, likovi kao d anisu do sada vidjeli slicna rjesenja koja se vec duze na trzistu.

pa eto taj review sa linka logitech stranice, g13:

Good device in theory
Date: January 9, 2009
"I waited for this device to become available forever. I jumped on it when it came in stock. Now that I have it, I'm frustrated to no end.

The joystick position is non-adjustable. And because of this, I can't use it. A lot of left-right movements eventually slide the joystick to past my knuckle on my thumb and I can't push it to the right anymore.

I'm used to using the keypad on a G15 version 1. The "home" (depressed) keys on the G13 are on the second row, which leaves two rows below you. I have an easier time raising my wrist to hit rows above me instead of sliding my wrist up and down to hit rows below the home row. I'm trying to use the third row as the home row, I even tried to move the depressed buttons down a row, but they don't fit.

Logitech should've looked at the spacing of the keys on their keyboard before placing the keys on this unit. Sure, there are plenty of buttons, but there's almost half the space between the keys and I end up pressing two keys at once often.

The display is small (compared to the G15), but unadjustable. Having the G13 right next to my keyboard puts it about a foot off to my left while using it, which makes the display just about useless during play. A cheaper unit without a display (like they do with the keyboards) would be a plus.

The drivers and configuration interface are great. It detected my G15 and imported the settings over. One driver covers both the G13 and the G15. The displays can function independently of each other.

The backlight on the G13 is much brighter than the G15 I have. Also note, the G13 requires a powered USB port, so you can't plug it into the G15. (At least the one I have.)"


pa prema ovome, i nije neki bas, full iskoristiv dodatak. sve pet no nekako ipak...
__________________
°Citius Altius Fortius°
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2009., 10:28   #23
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
joj daj ne pretjeruj i razmisli. Kako ces usred igre vidjeti ko je na ventrilu ili TS-u? koliko je sati? izasao bi iz igre van i vidio? totalno neprakticno.

vidim da nisi upoznat sa malim programom naziva: TeamSpeakOverlay.

ima taman sve kaj si naveo za okorjele igrace.overrajda se na ekranu, pozicioniras potrebne podatke koje trebas, TS, vrijeme, FPS i dr. u kuteve ili na rubove ekrana, sve si podesis kak ti pase i uzivas igrajuci se s instant uvidom tko je i kada gdje i zbog cega. nekaj slicnoga frapsu, samo namjenjeno bas za gejming i to za one koji nemaju ili ne vole imati dva ekrana ili nekakve ekrancice po tipkovnicama.

eto, i taj smo problem odmah rijesili

naravno, i link dobijes http://www.teamspeakoverlay.com/


p.s. ima ali..naravno. ja u nekim igrama primjetih da tso malo serka...recimo,cod4 mi se def kolje s njim.ili mi shebe zvuk ili srusi igru (ponekada). i jos par zanemarivih naslova. ostatak ergele radi savrseno. znaci, ako se upotrebom istog primjeti neko stucanje kompa,mozda, ali mozda bi tso mogao biti problem...no koliko je koristan, to stucanje osobno mu i oprostim (i da, neki u klanu imaju isti problem dok drugi ne...znaci, moze biti da je i neslaganje s hardwerom u pitanju...no kako rekoh u rijetkim igrama i konfama, tako da je ovo upozorenje cisto da se zna...a preporuka istog i dalje stoji)
__________________
°Citius Altius Fortius°
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2009., 15:34   #24
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
napone na pojedinim komponentama, cisto informativno.
zbog cega je to bitno gledati usred igre? nisam upucen pa me zanima
svebee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na