Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.12.2009., 18:23   #1
MeeKutz
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Varazdin
Postovi: 9
spuzve and ostale stvari za stisavanje kucista....

ovakva je situacija: zelim maksimalno utisati zvuk preostalih ventilatora u kucistu. nabavio sam jucer novi SSD diskic, koji budem koristil kao sistemski, a ostala dva diska budem putem power managementa iskljucival kad mi nebudu potrebni

e sad, u kucistu su ostali samo jos zalman (7700 ja mislim da je model) na procesoru, zalman vf900 na grafickoj, i vent od napajanja, koji je subjektivno po meni najtisi od ta tri. imam i donji usisni i bocni usisni, al njih sam iskljucil, nisu mi potrebni ....
kuciste je neki aopen stari, big tower (ili full tower, neznam tocno koja je razlika uopce), koje ima jako debilni unutrasnji dizajn (malo mjesta), i nije bas radjeno s namjerom da bude cim tise
evo i slika kucista
http://img231.imageshack.us/i/img0857c.jpg/
znam da nije bas najbolja, al nije mi ga se dalo izvlaciti van da ga lepse poslikam, to sam jucer poslikal kad sam stavil SSD nutra

i sad sam razmisljal kaj bi bilo najbolje napraviti, nabavil sam 6 komada onih spuzvi na kojima dolaze maticne ploce (jer sam ogranicen financijama u vidu toga da sam voljan potrositi vise manje nula kuna )

imam bitumen u spreju koji sam koristil kad sam popravljal neku rupu na autu, i to skoro puni sprej jos, pa sam mislil mozda i to nekak iskoristiti - npr posprejati sloj-dva-tri po bocnim stranicama kucista (i po gornjoj), i zatim zaljepiti ove spuzvice na te stranice kucista .... osim toga, izmedju napajanja i kucista bi stavil jos ili te spuzvice ili neku gumu il nekaj, da se vibracije kojih mozda ima, smanje jos dodatno

e sad, nisam ni sam siguran dal bude kakvih rezultata od toga, ali moram probati, no muce me dvije stvari:
1. dal moze biti problema u vezi sa statickim elektricitetom ako stavim bitumen i/ili te spuzvice? na ovim spuzvicama nisam primjetil staticki elektricitet bas, mozda su antistaticke or something, ali to me brine jer sam mislil uzeti jedne druge, slicne spuzve, od namjestaja, ali su tolko "pucketale" od statickog elektriciteta da me bilo strah to stavljati u komp uopce, pa budu one posluzile da ih zaljepim na dno kucista, pa da smanjim prijenos eventualnih vibracija na parket ispod....

2. dal postoji mogucnost da se radi povisenih temperatura (koje ocekujem nakon kaj stavim te spuzve, a i buduci da sam iskljucil dva dodatna venta) zapale te spuzve? mozda glupo pitanje, al neznam kakav je to uopce materijal itd, predvidjen je ocito samo za transport maticnih or something, pa bolje da pitam, ako neko zna. makar nekak mi se cini da nema problema oko toga, al ipak, komp mi radi non stop vise manje, pa nebi bas bilo zgodno da jednog dana dojdem doma, i najdem samo crno izgoreno na mjestu gdje mi je nekad bil stan

i naravno, ako imate jos kakav pametan savjet kaj bi dodatno ili drugacije mogel napraviti (u obzir uzmite da sam iznimno ogranicen financijama - da nisam, uzel bi kao prvo kvalitetnije kuciste, neki antec sonata ili coolermaster sileo or something)

zahvaljujem
MeeKutz je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 00:22   #2
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
1) Nece bit problema.
2) Pa ono...nece se sad temp dici na 150c.

Imam stiropor+spuzvu u kompu i nemam nikakvih problema koje si opisao, razlika je cujna. Komp radi 24/7. Samo, radije ti prvo zamijeni ventove na zalmanima - bucno, grozno, jedino je navodno vent na 7700 ok (ekvivalent zm-f3). Ja sam na vf700 (vf900 je jos gori) i 7000-cu mijenjao, razlika nebo i zemlja. Puno veca razlika nego se dobije spuzvom.

Probaj naci nekakvog tankog stiropora ili tak neceg i radit dvoslojnu izolaciju. Ona spuzva za maticne je tanka i nikakva...
Matesonik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2009., 03:48   #3
MeeKutz
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Varazdin
Postovi: 9
ok, budem jos probal naci neki stiropor, al stvarno mora biti neki tanki jer mi je kuciste vec samo po sebi jako usko
a inace, zalmani su obadva na 5V, il kolko je vec minimum kojeg dozvoljava potenciometar, i prilicno su tihi, ali niti ne znam kak bi ih mogel zamjeniti, osim da bas kompletne hladnjake mijenjam, al opet to kosta
al na bilo cemu visemu od minimuma koji daje potenciometar su glasni ti zalmani, i to gadno glasni.... ali ih nikad ne dizem iznad tog minimuma, nema potrebe
MeeKutz je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2009., 15:57   #4
MeeKutz
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Varazdin
Postovi: 9
nabavil sam gumu 4mm ipak, probal budem sloziti kombinaciju guma+stiropor+te spuzve od maticnih

nego, daj reci na kaj si mislil kad si rekel zamjeniti ventove na zalmanu - kak je to moguce?
skuzil sam da mi se ipak ovaj zalman na procesoru dosta cuje na minimumu (1130 rpm), htel bi ga stisati na 700-800 rpm, jer kad ga s prstom malo usporim, onda je tisi puno, ali ne znam na koji nacin da ga stisam dodatno, jer je potenciometar na minimumu (to je navodno 5V)
MeeKutz je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 12:36   #5
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Kupis najobicniji 120mm vent (ak pricamo o 7700). Sa zadnje strane mu odrezes dvije nogice kompletno, dvije ostavis jedno pol cm-cm. Ja sam onda izbusio 2 male rupe tako da mi se vent montira na isti nacin kao i stari, neki su ga lijepili. Kad skines stari vent, postat ce ti jasno kaj moras otpiliti i kakav oblik moras dobiti.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2009., 19:28   #6
MeeKutz
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Varazdin
Postovi: 9
odlicno, imam super 120mm vent, glacialtech silentblade, koji je star par godina doduse, ali je na 5V prakticki necujan. i kostal je nekad davno stvarno sitnu lovu (29 kn or something), koristil sam ga kao bocni za upuhivanje zraka.

daj reci, pod nogice mislis na one cetiri koje vode od njegovog okvira do motorica?

moram si izvaditi zalmana da vidim tocno kak je to na njemu montirano, ja bi si isto onda izbusil rupice pa da namontiram na nacin na koji je i original. ovo mi je odlicno, jer budem se na ovaj nacin osim buke, rjesil i iritantne plave LED-ice )

inace, stari 7000 alcu mi je bil tishi (u biti necujan vise manje) nego ovaj 7700, a i po specifikacijama je za 2 decibela tisi.

a da li mogu zamjeniti vent na vf900 na neki nacin? pise da je on 80x80x15 .... on mi se dosta manje cuje od 7700, ali se ipak cuje .... al nisam bas naisel da kod nas ima za kupiti 15mm visoki vent, samo 25 obicno....
MeeKutz je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2009., 23:27   #7
MeeKutz
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Varazdin
Postovi: 9
uf, ovaj moj je ipak 7000c - alcu model, danas sam probal staviti 120mm i nejde, ovaj vent ima 100mm promjer.... daj reci pliz, s kojim ventilatorom si ti zamjenil originalni na zalmanu 7000?
MeeKutz je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2009., 00:46   #8
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Ide ti 92mm na 7000 seriju. Da, mislio sam na one cetiri koje vode od okvira. Ja na 7000-Cu imam glacialtech i na 5v bez problema hladi A64 3200+.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na