Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.05.2009., 00:06   #1
kolpamorta
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: split
Postovi: 55
Unhappy EK WC sistem q6600 visoke temp?

hmm čini mi se da imam visoke temp za moj EK WC setup. Dakle q6600@3440MHz, 430x8, 1.456V, idle 38-42C nakon 30min OCCT-a 65-70C, ambient temp je 18C.Sistem je stabilan ali mislim da bi temp mogle bit manje. Dakle sistem je sastavljen od EK komponenti: Supreme Acetal blok, 150mm spremnik, Laing 12V DDC-1T , triple radiator sa 2 venta gore na 7V i samo se CPU hladi.Tekućina je dest. voda + antifriz Total glacelf Supra 100. Mjereno sa programom real temp.

Gledam malo i poredak setupa na webu pa ima različitih kombinacija u mene je:CPU blok (warm outtake)-radijator-rezervar-pumpa-CPU blok.


Ima netko kakav prijedlog ideju, usporedbu i sl?

THNX!
kolpamorta je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 01:53   #2
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
Mislim da bi na toj frekvi proc trebao moci raditi i na manjoj voltazi... temp nisu toliko visoke, ali da, mogle bi biti nize. Kakvu pastu korisits? Ako imas neku bzvz razmisli da kupis neku kvalitetniju (ceramique, tg1)
bluefluid je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.05.2009., 07:56   #3
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Hmm da to jest visoko.
1.)Jesi dobro postavio blok u odnosu na jezgre?
2.)Jesi dobro stavio crijeva za in i out, jer je razlika kod supremea?
3.)Te jesi li stavio pastu?
4.)Kakvu tekućinu koristiš?

Uporedbe radi: q6600@3.6GHz 1.46V, NB blok EK, 8800gt sa fullcover blokom EK, radijator 3x120 ona tanja verzija. Idle 37, 38, 34, 37. Load bude i 56, 57, 53, 56. To je sa ventovima na cca 5-6V, s tim da ih imam 5 na radijatoru, no to nije toliko bitno jer se ovi drek TT jedva okreću, pa samo 2 papsta vuku zrak, tako da ti je to smjernica. Sa vent na full, idle 34, 35, 32, 34 load 50, 51, 48, 50.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 08:05   #4
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
B3 revizija ili G0? jer me napon navodi da je B3 u igri...

a dok sam imao B3 to se fino grijalo(i do 100C)

možda da probaš izravnati površinu procesora? trebalo bi pomoći barem malo.
treba ti sam par brus papira, komad stakla i sat-dva vremena.

p.s. mislim da je bolji setup da ti iz radijatora voda ulazi u blok, a ne iz pumpe.
jer pumpa se fino ugrije i dobiješ par C više temp vode koja ulazi u blok.
dakle ...-rez-pumpa-rad-blok-pa opet u rez...
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 08:46   #5
kolpamorta
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: split
Postovi: 55
radi se o G0 verziji. Tekućina je destilirana voda+Total glacielf supra antifriz, omjer cca 90/10 %.
Zanima me ako bi promjenio tijek setupa kao što je to TomRi predložio koliko cca max mogu dobiti dole?5C? Pasta je ceramique. E sad imam i backplate otraga na ploči i ne znam koliko realno mogu stegnit blok a da ne dođe do kakvih oštećenja? Blok je dobro postavljen IN i OUT sam 100 puta provjeravao. Cijev je 12/16mm iz petshopa...
kolpamorta je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 14:19   #6
kolpamorta
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: split
Postovi: 55
Dakle malo sam proučavao po netu i blok dobro stoji orijentiran.Sve ostalo se čini OK. Unutar kućišta su 4 venta 2 intake i 2 outake (na radijatoru- 3-ći ne stane radi kućišta). Temp između zatvorenog kućišta i otvorenog kućišta je cca 5 C u korist otvorenog kućišta naravno tako da mislim da je protok u kućištu OK.Gledao sam negdje da je čak dobro da ventovi na radijatoru uvlače hladan zrak iz vani preko radijatora unutar kućišta a ostali ventovi ga izvlače van kućišta. To nažalost nisam stigao probati zbog položaja radijatora i razmontiravanja svega. Kod mene je 2 intake i preko radijatora 2 outake
E sad temp u idlu mi je nekih 46-47C dok je full load u Primeu nakon cca pola sata do 70C. Temp zraka je 25-27C.
kolpamorta je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 14:52   #7
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Temperaturu ti može povećati i ako na*ereš previše paste
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 15:21   #8
kolpamorta
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: split
Postovi: 55
ma paste je minimalno jer sam ponovno reinstalirao hladnjak
kolpamorta je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 17:03   #9
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Ako se radi o G0 kako kazes, onda pokusaj smanjivati napon... Tolika voltaza mi se cini previsoka za 3.4ghz. Npr. moj trenutno radi na 3.33 sa 1.28v
Za 3.4 mu je dovoljno oko 1.3v
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 18:12   #10
Func
Premium
Moj komp
 
Func's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 483
Nešto tu ne valja, meni sa TR Ultra 120 Q6600 @ 3.6GHz, v1,45, ambient 22~25C ima iste temperature nakon 1h OCCT-a. Ili je blok loše stavljen, ili imaš zraka u sustavu. Uglavnom trebalo bi biti hladnije. Onaj šugavi TT Kandalf LCS je možda mrvicu bolje hladio.

PS.
Pogledaj da pumpa nije na neku foru na 7v.
__________________
Some say that he's Mac compatible, and that he once punched a horse to the floor. All we know is, he's called The ...
Func je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.05.2009., 23:27   #11
kolpamorta
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: split
Postovi: 55
a nemam pojma blok sam par puta stavljao, namještao i uvijek je isto.Pumpa je na 12V.Zrak nisam gledao ali vidim rezervar je ok nema turbulencija, mjehurića niti u cijevima...Koje su realne temperature za ovakav sustav?
kolpamorta je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2009., 23:22   #12
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
1) Rukom primi radijator - ako je radijator vruć onda znaš gdje je uzrok tvojih problema. Najbolje je pipati na više dijelova radijatora, čisto da si siguran. Tako veliki radijator bi trebao moći ohladiti daleko više. Ovaj se problem često događa ako je nedovoljna cirkulacija zraka preko lamela radijatora ili ako je radijator stavljen u "saunu".

2) Backplate - može pomoći ako je CPU "grbav" i omogućava da se blok čvršće stisne uz CPU bez da se ploča savine kao da je od papira za cigarete.

3) Zrak u sustavu - gadan protivnik ako je sustav složen "na milimetar" bez da se razmišljalo o tome gdje bi se zračni džep mogao stvoriti. Ako postoji mogućnost rotacije radijatora probaj ga rotirati. Zapamti da zrak ima manju gustoću od vode i da će ići prema "gore". Obavezno pazi na jačinu spoja cijev-uvodnica (jel obujmica dovoljno jako steže cijev na uvodnicu) da ne bi bilo "zalijevanje vrta" ako iskoči cijev puna vode.

4) Pumpa - ta bi pumpa trebala potjerati daleko više. Naravno, ako imaš jedno 3 kilometara cijevi neće ti niti pumpa od hidrofora pomoći :-)

5) Ako nije nešto od ovoga ?!, khm...

Zadnje izmijenjeno od: Amepshi. 24.05.2009. u 10:57. Razlog: Tipfeleri
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2009., 01:37   #13
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
Amepshi ti je dal jako dobre savjete.
Ono kaj bi nam pomoglo u davanju kvalitetnijih savjeta
je slika kučišta. Najvažnija je pozicija radijatora.
Jer ako na njega dolazi topli zrak iz neke komponente ti onda
griješ procesor .

Daj nam slike pa ti bumo pomogli malo bolje.
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2009., 11:41   #14
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
Da kao što je i "Amepshi" rekao kakva je temp radijatora?

Druga stvar koju nemogu 99" tvrditi je je blok sjeban ili je proc spigan jer su temp od 25 do 30C razlike prevelike pogotovo ak se te temp javljaju odma nakon loada.

Poredak setupa i nije tolko krivac tu jer se tek s vremenom kad se sve zagrije dolazi do izražaja kaav je poredak.

Ja bi na tvojem mjestu istestirao samo blok u kakvom je stanju i to sistemom iz pipe na blok te odvod u kanalizaciju.

Evo ti moj primjer kakve su razlike u idle i load kad je blok dobro sjeo.

http://www.imagesforme.com/show.php/...013h55CPU1.png
Melani je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2009., 13:19   #15
kolpamorta
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: split
Postovi: 55
Citiraj:
Autor Amepshi Pregled postova
1) Rukom primi radijator - ako je radijator vruć onda znaš gdje je uzrok tvojih problema. Najbolje je pipati na više dijelova radijatora, čisto da si siguran. Tako veliki radijator bi trebao moći ohladiti daleko više. Ovaj se problem često događa ako je nedovoljna cirkulacija zraka preko lamela radijatora ili ako je radijator stavljen u "saunu".

2) Backplate - može pomoći ako je CPU "grbav" i omogućava da se blok čvršće stisne uz CPU bez da se ploča savine kao da je od papira za cigarete.

3) Zrak u sustavu - gadan protivnik ako je sustav složen "na milimetar" bez da se razmišljalo o tome gdje bi se zračni džep mogao stvoriti. Ako postoji mogućnost rotacije radijatora probaj ga rotirati. Zapamti da zrak ima manju gustoću od vode i da će ići prema "gore". Obavezno pazi na jačinu spoja cijev-uvodnica (jel obujmica dovoljno jako steže cijev na uvodnicu) da ne bi bilo "zalijevanje vrta" ako iskoči cijev puna vode.

4) Pumpa - ta bi pumpa trebala potjerati daleko više. Naravno, ako imaš jedno 3 kilometara cijevi neće ti niti pumpa od hidrofora pomoći :-)

5) Ako nije nešto od ovoga ?!, khm...
Hmm radijator nije uopće vruć već je ambijentalna temperatura , čini mi se skroz OK.
Backplate imam no ne znam do koje mjere mogu pritezat matice a da ne dođe do nekog sranja. Recimo da mi od gornjeg ruba matice do vrha vijka ima nekih 5-7mm i blok se čini prilično pričvršćen.Razlike u temp jezgri su od 5-7C.Blok je mlak ili ambijentalne temperature.
Pumpa je na 12V stoji na spužvi radi ublažavanja vibracija ali se i grije.
Cijevi mi se čine onako dosta tople.

Nego kakve vrijednosti od takvog sustava se mogu očekivat u idleu a kakve u full loadu?



E da gleda sam malo temperature uz pomoć infrared termometra u idleu.Ambient 24-25C klimica lagano radi. Kućište na kratko otvoreno dok mjerim CPU 40/34/37/40.
Temperature:

Pumpa 30.8C
Radijator 31.1C
Rezervar 31,3C
Blok na površini 32,4C

Poslikam ja cijeli sistem pa postam pa da vidimo korak po korak.

Uglavnom momci hvala na trudu i savjetima do sada!!!

Zadnje izmijenjeno od: kolpamorta. 25.05.2009. u 21:42.
kolpamorta je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2009., 12:33   #16
kolpamorta
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: split
Postovi: 55
Pozdrav ekipi opet!

Evo napokon i slija kućišta , nisam se prije stigao uhvaiti ovog problema ali evo sad imam nešto vremena pa da vidim šta stručna ekipa s foruma kaže.

http://img88.imageshack.us/img88/312...451024x683.jpg
http://img207.imageshack.us/img207/3...461024x683.jpg
http://img83.imageshack.us/img83/214...471024x683.jpg
http://img3.imageshack.us/img3/3994/...481024x683.jpg

Situacija niti postavke se nisu ništa mijenjale kako u HW tako i u BIOSU.
Sad su temp negdje u idleu 45/39/43/45C dok nakon pola sata Primea su 68/67/67/65C. Sistem je stabilan.
Na radijatoru su 2 outake venta koji pušu prema vani a unutar kućišta su 2 intake venta.

Eto svaki savjet je dobrodošao!

Hvala unaprijed!


Sorry na izvrnutim slikama na kompu su bile OK kad sam ih uploadao na shack sve se izvrnulo WTF .!
kolpamorta je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2009., 13:13   #17
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
vidim da ti radijator stoji horizontalno....
pošto to nije radijator sa uskim cijevima (kao onaj iz kandalfa Tt recimo) koji kako god da okreneš, voda progura sve van...
već ima plosnate i duboke(u tvom slučaju orijentacije - visoke) kanale, može zrak ostati u njima

usporedba ta dva, čisto da vidiš slikovito o čemu ja to...
gledaj koliko prostora ima kada ga nagneš horizontalno da se nakupi zrak ako nisi dobro odzračio sustav.






probaj malo nagnuti case straga pa onda i naprijed za nekih 40ak stupnjeva dok pumpa radi.
čisto da se izbaci zrak koji je mogao ostati u njemu (ako je tamo)

ako to ne spusti temp(i ne vidiš da se zrak nagomilao u rezervoaru)...
prereži te plastične vezice koje drže radijator, izvadi ga van za probu(ostavi sve spojeno)
pa vidi kako se ponaša kada se hladi zrakom izvan kućišta i kada stoji vertikalno
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera

Zadnje izmijenjeno od: TomRi. 08.10.2009. u 13:32.
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2009., 21:04   #18
kolpamorta
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: split
Postovi: 55
THNX Tomi!

Probao sam sa držanjem kućišta u oba smjera pod kutem cca 40-45 stupnjeva jedno pola sata, malo sam ga i tumbao ali koliko vidim cijevi su čiste i nema mjehurića a voda u rezervoaru je prilično mirna.

Stanje temp. je nepromijenjeno .

Nisam još stigao da vadim radijator i probam okomit položaj.
kolpamorta je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2009., 21:15   #19
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
dok ne izvadiš radijator, provjeri i protok kroz sustav,
brzo si gotov pa zato preporučam


odvrti poklopac sa rezervoara i izvadi anti cyclon umetak van,
trebao bi se odmah stvoriti vrtlog u rezervoaru.
jer imaš samo cpu blok i još TOP na pumpi, e pa to mora gurati vodu kroz cijevi kao kada pipu odvrtiš na max...

jer gle što radi pumpa sa 6 blokova u igri.
vrti tako vodu da povuče zrak sa površine unutra, i to u višem rezervoaru od tvoga,
zrak tako uđe u cijevi i onda se stvara pjena u sustavu kada prolazi kroz pumpu...
pogledaj sliku br2, vidi se trag zraka kroz CIJELI sustav(najbolje na dijelu crijeva skroz lijevo na kraju kućišta), toliko jako vrti,
a kod tebe mora još jače, jer imaš manje blokova.





to je bilo pred 2 godine pa sam slao slike eddyu sa prijedlogom što da napravi
(umetak plastike koji sam izrezao sa boce, gle kako je smirio stvar na slici 3),
pa je napravio taj anti cyclon dodatak


ako nema vrtloga, nemaš dobar protok, nešto guši pumpu ili je u bloku problem pošto on ima one laserski rezane uske procijepe.
pa se tu možda nešto zaštopalo, nataložilo... ako nema protoka, morat ćeš otvoriti blok pa vidjeti kako izgleda iznutra, jel prohodan.
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera

Zadnje izmijenjeno od: TomRi. 08.10.2009. u 21:43.
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2009., 10:52   #20
kolpamorta
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: split
Postovi: 55
Tomi hvala ti na odličnim savjetima!

Sranje, izgleda da je neka restrikcija u sistemu. Skinuo sam poklopac rezervoara i skino samo anticyclon, nema vira!Dakle ili je PCU blok koma ili nešto pumpa hebe. Nisam primjetio da su mi cijevi negdje stisnute ili da je protok otežan.

Znači sad sve lijepo rastavit i ove dvije komponenete pregledat.Poprilično posla..Ima li neki hint kako to sve lijepo rastavit a da ne ukebam s vodom sustav (već sam jednom imao taj slučaj .

U svakom slučaju još jednom THNX na savjetima, sad bar znam u čem je otprilike problem.
kolpamorta je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2009., 21:19   #21
kolpamorta
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: split
Postovi: 55
Još par pitanja.

Kad već sve rastavljam dali da promijenim redoslijed u sustavu, ili ostavim isti? Malo gledam na webu da je ovaj blok restriktivan i da traži malo jaču pumpu i potisak što u biti i imam no meni je pumpa direkt na blok spojena.Znam da tako pumpa dodatno zagrije vodu no navodno je i to OK spoj. Da spojim onako kako je Tomi rekao Pumpa-radijator-blok-rezervar-pumpa?Ili razlike nisu sad tolike u temp?

E da i jel ova situacija orijentacije ventova u kuištu Ok ili da je obrnem.Dakle 2 venta su intake zraka u kućište a ventovi na radijatoru su outake?

THNX!

kolpamorta je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2009., 21:32   #22
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor kolpamorta Pregled postova
Još par pitanja.

Kad već sve rastavljam dali da promijenim redoslijed u sustavu, ili ostavim isti? Malo gledam na webu da je ovaj blok restriktivan i da traži malo jaču pumpu i potisak što u biti i imam no meni je pumpa direkt na blok spojena.Znam da tako pumpa dodatno zagrije vodu no navodno je i to OK spoj. Da spojim onako kako je Tomi rekao Pumpa-radijator-blok-rezervar-pumpa?Ili razlike nisu sad tolike u temp?

E da i jel ova situacija orijentacije ventova u kuištu Ok ili da je obrnem.Dakle 2 venta su intake zraka u kućište a ventovi na radijatoru su outake?

THNX!

Također imam pumpu direkt na cpu blok spojenu, pa dalje, nemam nikakvih problema.

Ako zamijeniš redoslijed blokova možeš maksimalno dobit 5°C, a i to sam previše rekao
Pumpa valjda zagrijava vodu 0.1°C, što je zanemarivo

Ono što možeš probati je izvaditi skroz onaj plate unutar supreme bloka, pa testirati sa njim, bez njega, kad već rastavljaš. Ja sam zaboravio kad sam svoje slagao, a sad nema smisla da sve rastavljam nanovo.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2009., 09:02   #23
kolpamorta
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: split
Postovi: 55
Hmm malo sam gledao po forumima , koliko vidim termalna situacija bez tog accelerate metalnog plate-a je dosta lošija no zato je protok bolji. Mislim da ga se ne isplati skidati.
kolpamorta je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2009., 09:29   #24
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
jesi li otvorio blok?
jesi li otvorio pumpu?
jesi li izvadio radijator van i stavio ga okomito?


moraš se uvjeriti da je sve čisto i prohodno,
da pumpa baca vodu kao luda kad samo nju spojiš u nekoj kanti,
da nema nekog taloga na tom plate-u od cpu bloka,
do tada sve drugo je samo nagađanje...

p.s. da nije nešto zeznuto sa tim TOPom?
vrati original poklopac i probaj s njim, bez da išta drugo diraš.
to možeš napraviti i bez ispuštanja vode,
komp polegni na bok, pumpu digni da bude najudaljenija od poda,iznad svih ostalih komponenti dakle,
i kada odpojiš crijeva s nje, zrak će uži i pomaknuti vodu dole,
neće ispasti nijedna kap, to sam radio bar 50 puta dok sam uvijek nešto kemijao i radi provjereno(samo dobro zategni poklopac na rezervoaru)
onda ih tako uglaviš negdje da stoje okomito dok zašarafiš originalni top na pumpu, i natakneš nazad crijeva
(učvrsti ih na pumpu šelnom kao što si i prije, valjda će pasati za potrebe testa 1/2'' crijeva na original top sa 3/8'' ).

pa vidi
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na