Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.07.2019., 23:49   #1
nikoss
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 42
Acer aspire 7741g nema slike na ekranu.

Imam navedeni laptop i pojavio se problem odjednom. Nema slike na ekranu dok ostalo sve radi i cuje se windows u pozadini da je startao. Probao sam i preko hdmi na tv isti problem nista se ne dogada. Samo nekad se pojavi kao neke bjele tockice po cjelom ekranu i nestanu. Svaka pomoc dobro dosla. Hvala

Poslano sa mog M5 Note koristeći Tapatalk
nikoss je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2019., 01:25   #2
Chulina
Registered User
 
Chulina's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
Treba rastaviti i provjeriti flex kabel LED panela. Možda se samo konektor otpojio?
Isto tako ovisno koji je WIN, probaj na FN+projektor da prebaci sliku na HDMI.
Probaj i VGA ako taj model ima..

Ako ništa od navedenog ne radi. Onda bi ja probao sa resetom CMOS-a
A ako to ne pomaže, onda bi rekao da je grafa riknula (makar ti modeli imaju i integriranu grafu).

Ipak laptop ima 9 godina
Chulina je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.07.2019., 10:36   #3
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
To je do grafe ...


Vidi li se barem BIOS boot screen ...


Možeš li u bios ???

Zadnje izmijenjeno od: Nbdy32. 19.07.2019. u 10:42.
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2019., 11:03   #4
nikoss
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 42
Nista se ne vidi ali kako sam rekao cuje se zvuk da je windows startao. Da star je vec 9 godina ali nije puno koristen. Windows je 10. Nebi trebalo biti problem izvuci slike i video sa njega ako je otisla graficka?

Poslano sa mog M5 Note koristeći Tapatalk

Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
To je do grafe ...


Vidi li se barem BIOS boot screen ...


Možeš li u bios ???
Nista se ne vidi samo crn ekran.

Poslano sa mog M5 Note koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 19.07.2019. u 14:06. Razlog: spojeni postovi
nikoss je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2019., 11:54   #5
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,472
  1. Upali laptop, uzmi lampicu i osvijetli ekran. Ako se nešto vidi na ekranu, onda ili je otišlo pozadinsko osvjetljenje ekrana ili kabel zeza, a u najgorem slučaju nešto od elektronike na samoj matičnoj koja upravlja s ekranom ili je otišao sam LCD panel.
  2. Kao što je već navedeno, spoji ga na vanjski monitor ili TV, ako je sve normalno, rezolucija, driveri su se učitali i nema ! u device mangeru pod grafičkim karticama znači da je vrlo vjerojatno ovo pod broj 1
  3. Moguće da je otišla grafička, nebi bilo ništa čudno da se to dogodi nakon 9 godina, ali u većini slučajeva dok ode, onda uopće ne boota do windowsa, samo se vrte ventilatori.

Što se tiče backupa, izvadiš disk van i spojiš ga najnormalnije na računalo ili ga možeš pretvoriti u eksterni disk.
veve je online   Reply With Quote
Staro 19.07.2019., 12:35   #6
nikoss
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 42
Citiraj:
Autor veve Pregled postova
  1. Upali laptop, uzmi lampicu i osvijetli ekran. Ako se nešto vidi na ekranu, onda ili je otišlo pozadinsko osvjetljenje ekrana ili kabel zeza, a u najgorem slučaju nešto od elektronike na samoj matičnoj koja upravlja s ekranom ili je otišao sam LCD panel.


  2. Kao što je već navedeno, spoji ga na vanjski monitor ili TV, ako je sve normalno, rezolucija, driveri su se učitali i nema ! u device mangeru pod grafičkim karticama znači da je vrlo vjerojatno ovo pod broj 1


  3. Moguće da je otišla grafička, nebi bilo ništa čudno da se to dogodi nakon 9 godina, ali u većini slučajeva dok ode, onda uopće ne boota do windowsa, samo se vrte ventilatori.



Što se tiče backupa, izvadiš disk van i spojiš ga najnormalnije na računalo ili ga možeš pretvoriti u eksterni disk.
Spajao sam ga na tv preko hdmi kabla isto crn ekran. I kada ga upalim digne se windows i cuje se onaj zvuk od windowsa kada se upali. Pokusam sa lampicom.

Poslano sa mog M5 Note koristeći Tapatalk
nikoss je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2019., 17:38   #7
nikoss
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 42
Izgleda da je graficka otisla. Nosio sam ga u jedan pc servis. Hvala svima. Bacam se u potragu za novim.

Poslano sa mog M5 Note koristeći Tapatalk
nikoss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na