Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.02.2014., 23:05   #37351
rampage
Registered User
 
rampage's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 0
ta boja na Shanu je najljepša kombinacija
ali novi Stanton je BBBOOOMMMBBBAAAA
rampage je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 08:36   #37352
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
ja se jucer pripremio za blato i kaos (cak stavio nobi nika, nocni rajder stajl), ali docekali me safrani i suho lisce

Pohrani.com
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.02.2014., 09:50   #37353
Okruglica
Ubijate mi flow ;)
 
Okruglica's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 0
Na izlasku iz Lugarnice tri osobe su nam rekle da bolje ne idemo na 20ku jer je kraj uzasan, a i kanali, pa sam ih i poslusala i odvozili predivan spust.
18ica na pocetku ima malo snijega koji je ful zabavan jer te ne usporava nego samo malo driftas. Blata ima minimalno ili je meni bilo tolko zabavno da nisam ni primijetila
Pilana je u odlicnom stanju. Tako da mislim da smo mi izabrali najbolju kombinaciju za spust
Jedini minus je sto je spust prekratak, pa dodes dolje i onak...hmm ja bih jos

Danas cemo malo skakutat po Grmi, pa ko dode, vidili se...ko ne...ugoodnu zabavu zelim ma gdje bili
__________________
Živi bili pa se vozali
Okruglica je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 15:06   #37354
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Da, 20tka ima 3 srušena drva. Jedno se vidi (negdje na polovici 20tke kad krene nizbrdo sklizavo), ono drugo pred sam kraj se ne vidi i zapucao sam se u njega dobrano. Sva sreća pa je krošnja nasred staze. Ostalo ok, tih zadnjih 100m je za zaborav, ostalo fina vožnja. Prvi kamenjar napokon čist od lišća i svega, a pred kraj je bujica vode čistila i radila kanale.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 17:32   #37355
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Danas sam se prosetao istokom preko Pecovja i Ostreca, recimo da sam isao u izvidnicu.
Kaj da kazem, jedna od najatraktivnijih staza na Sljemenu, ako ne i najatraktivnija, pricali su mi planinari da se tuda ne moze biciklom, sad kad sam vidio - tvrdim da se moze .
Steta sto staza nije markirana, a zanimljivo je da se spust spaja na 56a, tocno na onom problematicnom krizanju gdje vecina krivo skrene (ima 4 moguca odvojka, a ovaj 5. dolazi odozgora i na njega nitko ne obraca paznju, kladim se da Night zna na koji dio staze mislim )

Bit ce nesto guranja, i nesto grdog nosenja nizbrdo preko stijene (50-100m), ali ono sto se da voziti je prava bajka.

Spust je tehnikalija malo jaca, stijenje i kamenje + nosacina na jednome dijelu...eh sad, vecini se to nece svidjeti, meni hoce, Micu drzim da hoce, mozda bi se nasao jos netko (Destro?).

Na ljeto se tuda planiram provozati, filmic bute videli, cak ne treba previse pripremati stazu, ali treba pripremiti sebe, dobro se upedalirati i istrenkati FWP, track stand i sl. djidje-midje da idu k' o pjesma, u protivnom se tamo nema kaj trazit.

Jedna proljetna:
Pohrani.com
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 18:08   #37356
the55mic
Registered User
 
the55mic's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: zg/vz tj vz/zg
Postovi: 0
Dobro misliš
Danas odvozili kombu, strašna staza, svaki puta mi je dobra i nikako da je se zasitim.
Stvarno je kombinacija svega, jedino možda malo te tehnikalije fali, ali toga općenito fali na Sljemenu, treba potegnut do Ive ili pustit Nika da prošnjofa malo
__________________
neki fora potpis
the55mic je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 18:20   #37357
Mitsuoka
Samsung Mob!ler
Moj komp
 
Mitsuoka's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Split
Postovi: 162
Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Spust je tehnikalija malo jaca, stijenje i kamenje + nosacina na jednome dijelu...eh sad, vecini se to nece svidjeti, meni hoce, Micu drzim da hoce, mozda bi se nasao jos netko (Destro?).
Meni meni

Ja sam danas bio na Zakučcu, Mic zna stazu, vrijeme spuštanja 8 minuta, spustio vrijeme 5 min u odnosu na zadnji put (a ja mislio da mi Stampy ne leži baš). Vrhunska staza.
Mitsuoka je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 18:39   #37358
evilZlayo
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 0
hmmm, a baš si neki dan napisao ovo dolje.

Citiraj:
Autor Mitsuoka Pregled postova
Ti to ozbiljno pitaš? :lol:

Nemam pojma, nemam nastranost hvaljenja vremenima, pa nemam ni potrebu mjerit.
evilZlayo je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 18:52   #37359
Mitsuoka
Samsung Mob!ler
Moj komp
 
Mitsuoka's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Split
Postovi: 162
Citiraj:
Autor evilZlayo Pregled postova
hmmm, a baš si neki dan napisao ovo dolje.
Ma to po kamerici računam, a ti odma prcaš Da nisam snimao ne bi ni znao, a snimao sam jer moram, zadnji put jer su Mirta i Destro bili. Okačim ovdje video, poprilično sam zadovoljan OISom na S4 zoomu, u rangu GoProa 3, bolje od GoPro 2.

U vezi vremena, iznenađen sam, jer sam nakon ručka računao bar 15min spust (ilitiga bar 4-5km), a onda sam ostao paf koliko je kratko trajalo

Definitivno treba kombinirat sa Trpošnjikom, ali nam se nije dalo nosit do gore, ali za popodnevnu turu definitivno vrh, sve skupa ti treba 40min vremena, penjanje + spust.
Mitsuoka je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 20:48   #37360
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Daj track, baš me zanima ta staza
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.02.2014., 20:58   #37361
Mitsuoka
Samsung Mob!ler
Moj komp
 
Mitsuoka's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Split
Postovi: 162
Nemam ti trek, ali uguglaj Staza Leopolda Mandića.

Ovo je staza:
Pohrani.com

Doduše, ovo nije pravi početak, nego 400m dalje, ali ovako se vidi više manje cijela staza.
Mitsuoka je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 21:15   #37362
Irvin
Registered User
 
Irvin's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
krv, znoj i suze

jao Disneylanda danas (KonaBros, Sale, Mic, Micov jaran nindža-prvo mesto u đijuđitsu evropsko a ja mu ime zaboravio, Bane, 2 jarana Banetova, Marko-protea+Danijel koji nam se pridružuje kod kućice gde se oblačimo-jednom je vozio s nama rigida na kombi, a sad sa GT DH vozilicom)

...leustek i dalje do stepki, a za dalje smo danas odabrali cestu, a to kako je Bane proveo svoju eXpediciju ja nemogu da opišem pa molim druga Baneta da preuzme reč i iz svoga pera lepo napiše kakav je manevar izveo, pa tu bi se i Sava Kovačević zamislio , . Oni koji su ovih dana vozili Leustek će to vrlo plastično doživeti, a i ostalima se lako to dočara, pogotovo kalibar poput Baneta, ipak smo mi zamljaci Andrića, Krleže, Jove Zmaja...

...lagani odabir i komba pada: Bane u kanalima se laktario i šaketo sa nekim drvetom, Marko se kamufliro krvlju od šiba kupina i malina-raja koja nema FF neka pazi, sad to šiblje raste i ima ga ovdje i ondje pa oće da ošine po licu, posebno opasno 'ko nema naočare, nindža se pred kraj na shortcutu zadnjeg switchbacka zavalio na bok, Sale+Mic su nešto izvodili isto napred, a to nisam pofato dok su pričali, jer sam prikunjo.

...danas mi se ostvario dečački san: Danijel mi je dao par100 metara da probam dh biciklo (menjali se) i to možeš slobodno da voziš na auto-pilotu. Uopšte nije bitno gde ti ide prednje kolo, samo puf, puf i gotovo...mekano, brzine nabereš samo tako...svidelo mi se, a on veli meni: malo ti je tvrd stumpy, ma jok reko nije...nakon ovoga tvoga i dormeo je daska .

oznojili smo se, bilo je krvi ali i suza radosnica sa rajom, ponovilo se

...kako niko nije na hitnoj završio, 0 killed today
__________________
B-tension crew, pomičemo granice, kosti...sve
---
Biciklo je najbolji izum, odma posle toalet papira
Irvin je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 21:59   #37363
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Jao kako dobar dan danas, nešto nestvarno.
Krenuli ja i Edo (Pig ovdje i na DB-u) do trga, tamo pokupili Damira iz DSG-a (rampage ovdje) i krenuli mi lagano.
Došli do tunela i tamo malo odmorili. Došli Mic i njegov jaran (Marko ako se ne varam) ali oni ostali čekati Irvina i ekipu, a nas 3 mušketira (kasnije se ispostavilo samo jedan mušketir i dvije pepeljuge) krenuli gore. Još kod tunela odluka je pala (pošto pucamo od konde) cesta gore, ali kako sam ja čitao jučer Irvinov report, shvatio sam da je lojstek (Leustek za picajzle) sheban do Runolista i dalje super, reko idemo mi cestom do Runolista idalje lojstekom. I tako i bi. Kad ono nakon stepki imamo kaj vidjeti.
Ali mene to nije pokolebalo, dok su ova dvojica prerasli u dive i počeli tamo jaukati i kuknjati da mi hebo onaj presvetli sve od reda, da kako sam ih zahebo.
A kaj sad, malo snijega nikoga nikad nije smočilo, osim dvije picajzle koji su imali balerinke na nogama pa ih je to činimi se najviše razljutilo.
Nekako smo se dogegali do gore i kad kod zadnjeg zavoje (onaj jaki uspon prije ceste) imam ja šta vidjeti opet, mučki provokatori sa tunela taman prolaze po cesti i podhebavaju me i smiju se.
Kako je danas bio dobar dan!
Hvala svima, a posebno Irvinu i jednom od Kona.bros na čekanju nas sporijih da se ne pogubimo
Ponovilo se.

P.S. ja danas ucrtao ravno 60km.

__________________


RedGreenBlue

Zadnje izmijenjeno od: 2 die 4. 16.02.2014. u 23:37.
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 22:52   #37364
Mitsuoka
Samsung Mob!ler
Moj komp
 
Mitsuoka's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Split
Postovi: 162
Evo malo usporedbe radi, ista staza, iste postavke (720p@60fps). Sljedeći put ću posudit i GoPro 3+ od kluba pa da imamo pravu usporedbu.

Prva je Astak ActionPro/Prestigio 700x/Rollei Actioncam/...
Usporedba s GoPro3:


Video Zakučac:


Druga je Samsung Galaxy S4 Zoom, koji je dosta teži i dosta veće mase što bi značilo da bi se trebao i više pomicati. Stabilizacija slike nije kao na Sony Action Camu, ali bome je dobra. Za ovaj video se može reć da se dosta trese i da nije nešto, ali recimo po Marjanu izgleda kao da se autoputom voziš. Skok s 1.5m i kao da nisi skočio, nije uopće zabavno
Jedini minusi su kućište koje je vrlo vjerojatno osjetljivo na padove i nije wide angle. Kako je nisam platio, ovo prvo me ne zamara, ovo drugo je. Treba probat s chest mountom.

Video Zakučac:
Mitsuoka je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 23:08   #37365
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Taj Youtube ionako izmasakrira i najbolju sliku tako da uopće nije mjerodavan.

Tribalo bi usporedit screenshot originalne kvalitete.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 23:31   #37366
Mitsuoka
Samsung Mob!ler
Moj komp
 
Mitsuoka's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Split
Postovi: 162
Kako će SS pokazat kako funkcionira stabilizacija?
Nije bit kvalitete slike tu, em su različiti uvjeti, em je YT tu, em je lošija slika nakon provlačenja kroz Power director.
Mitsuoka je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 23:55   #37367
SileTzar
Registered User
Moj komp
 
SileTzar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Zgb
Postovi: 0
Ne kužim, staza ti ide ravno i ima 4 zavoja ulijevo i 4 udesno.
Šta će ti kamera uopće za to, evo u jednoj proširenoj rečenici je sve opisano.
__________________
SileTzar je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 00:21   #37368
Mitsuoka
Samsung Mob!ler
Moj komp
 
Mitsuoka's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Split
Postovi: 162
I Severina ide samo naprijed nazad u nekoliko poza, pa se nisi žalio što je imala kameru.
Mitsuoka je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 00:23   #37369
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
da, al je severina nakon voznje spremna na jos jednu i jos jednu i jos jednu, dok si ti nakon voznje spreman za spavanje
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 00:26   #37370
Mitsuoka
Samsung Mob!ler
Moj komp
 
Mitsuoka's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Split
Postovi: 162
Ipak više volim popit pivu i pojest pizzu...
Mitsuoka je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 11:54   #37371
KrpaZG
Brazilian Jiu-Jitsu
 
KrpaZG's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Munich
Postovi: 240
Citiraj:
Autor Irvin Pregled postova
jao Disneylanda danas (KonaBros, Sale, Mic, Micov jaran nindža-prvo mesto u đijuđitsu evropsko a ja mu ime zaboravio, Bane, 2 jarana Banetova, Marko-protea+Danijel koji nam se pridružuje kod kućice gde se oblačimo-jednom je vozio s nama rigida na kombi, a sad sa GT DH vozilicom)
Irvine ja sam taj nindža Super vožnjica bila, obavezno ponovimo uskoro!
<