Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.07.2022., 11:31   #1
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Pimp my garden solar light

Želio bih poboljšati vrtne solarne lampe na način sa svijetle dulje i jače (da daju više lumena) no njub sam pa mi treba pomoć:
Našao sam na intrenetu da taj solarni panel iz lampe daje oko 1,8V i 100mA. U lampi je punjiva baterija od 400mAh. Mislio sam za početak povećati bateriju i staviti Lidlovu od 2100mAh (znam da je overkill ali nisu skupe)

Prema internet kalkulatoru ispada da bi u prosjeku trebalo oko 25h punjenja da se baterija od 2100mAh napuni sa solarnim panelima od vrtne lampe no da se za nekih 12h napuni do 1000mAh pa bi računao s tolikom vrijednošću baterije i s tom vrijednosti bi pojačao led lampu da mi svijetli cca 8h, što će ga reći da bi lampa trebala trošiti oko 125mAh.

Vidim da ledice troše od 0,5W do 1W pa bi to značilo da ako baterija daje 1,2V one troše do 416mA do 833mA što bi ga reklo da će će bateriju od 1000mA isprazniti za 1,2-2,4h? - aposlutno nisam siguran u ovu računicu pa molim provjeru i pomoć...

Pitanje: koja je najjača/najsvijetlija led-ica koju mogu ugraditi a koja troši 125mAh?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Zadnje izmijenjeno od: telefunken. 28.07.2022. u 11:39.
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2022., 12:24   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Lakše i jeftinije će biti ako iskopaš bolje gotove iz čajna

Ovdje bi prvo trebalo napraviti inverzni inžinjering:
- rastaviti a da se ne razbije
- izmjeriti napon i struju koju daje solar na vrhu
- kada je solar zatamljen i Led svijetli (simuliraš rad po noći), treba izmjeriti struju koja ide iz baterije
- u lampama sa linka ide 1x AAA punjiva baterija (čitaj: nazivno 1.2 V, napisao si 400 mAH)

Ako i jesu 400 mAH to je valjda najeftiniji šrot kojeg su mogli naći jer su "normalne" tog formata cca 800 - 1200 mAh.
Uz pretpostavku da je ostali dio elektronike ispravan samom zamjenom sa kvalitetnijom accu baterijom dobiti ćeš na autonomiji / radu po noći.

Kad prikupiš ove podatke onda se može zaključiti šta se može napraviti a da nije bacanje u škovace
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.07.2022., 13:16   #3
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Lakše i jeftinije će biti ako iskopaš bolje gotove iz čajna
bih ali nije čajnezima za vjerovat. Tamo stavljaju slike ko da s tim lampicama osvijetljavaju Betlehem a nigdje spec same lampe dok biseri iz reviewa svi slikaju upaljenu lampu pod svjetlom sobe

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ovdje bi prvo trebalo napraviti inverzni inžinjering:
- rastaviti a da se ne razbije
- izmjeriti napon i struju koju daje solar na vrhu
- kada je solar zatamljen i Led svijetli (simuliraš rad po noći), treba izmjeriti struju koja ide iz baterije
- u lampama sa linka ide 1x AAA punjiva baterija (čitaj: nazivno 1.2 V, napisao si 400 mAH)

Ako i jesu 400 mAH to je valjda najeftiniji šrot kojeg su mogli naći jer su "normalne" tog formata cca 800 - 1200 mAh.
Uz pretpostavku da je ostali dio elektronike ispravan samom zamjenom sa kvalitetnijom accu baterijom dobiti ćeš na autonomiji / radu po noći.

Kad prikupiš ove podatke onda se može zaključiti šta se može napraviti a da nije bacanje u škovace
reverzibilni inženjerig su već obavili dobri ljudi interneta, od tuda mi informacije o snazi solarnog panela i baterije iz paketa


ono što je cilj je da lampa svijetli jače i duže i to je u stvari ograničeno solarnim panelima, dakle želim optimizirati potrošnju ledice prema maksimalnoj iskoristivosti solarnih panela
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na