Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.09.2011., 14:39   #1801
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
hehe ok znam za ubuduće onda,bitno da sam ga ja debil ostavio sad 2 i po sata,al aj sva sreća pa nije prdnila grafa
a nece to prdnut tek tako, ak pazis na temp naravno. i ja sam znao potegnut po pol ure dok je bila nova, al sam nafrljio ventove na max i gledal stalno da neide preko 70C. i to sam testiral po zimi jer ne zaboravite da ce tu bit razlike dosta ako ne kurite klimu jako po ljeti.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 14:46   #1802
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
ma dobro, al hawkica je ipak hawkica, meni ni pod occt/kombustorom/furmarkom nije nikad prešla 70 na stock naponu i to ne na 100% nego po nekoj custom krivulji u afterrburneru, realno nisu ventovi išli više od 70%
raliSHA je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.09.2011., 14:50   #1803
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,399
hehe dobro je onda,max temp nakon 2 sata je bila 69,znači još 10 dolje u igrama,grafa ladna ko led
odvrtio sam dirt 3 bench i dobio 4 framea više na ovom laganom OC-u,uglavnom ja zadovoljan,sad ću ostavit ovaj OC jer mi se neda dalje testirat,kad mi se bude opet dalo igrati javim vam rezultate,za sada je 860 gpu dostigao,iznad toga nisam ni probao
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 16:30   #1804
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Citiraj:
Autor creativo91 Pregled postova
Dobio si odličan primjerak GPU-a ako ide na dafault-u 910Mhz no pitanje je isto koliki je dafault napon na njoj s obzirom da i on varia ovisno o čipu.
da, al kolko sam cito po netu skoro sve SOC izvedbe takav takt postignu, default voltaza je 1.012v, na 1.087v ide na 950mhz, sa 1.192v ide na 1GHz

btw. ako se dobro sjecam ovo vezano uz furmark i nije tolki problem bio temperatura nego opterecenje na elektronicke komponente sad da ne pucam bzvze koje kad ne znam tocno, al u tom stilu nemam osobno losih iskustva, ali eto, bilo je problema s time dosta pa samo upozorenje, a ko voli nek izvoli
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 18:10   #1805
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,399
e ovako sad kako sam klokao grafu primjetio sam kako mi bezveze skače GPU usage u MSI afterburneru,znači grafa u idleu,niš ne radim,a GPU skoči s 0 na npr. 40% i opet na 0 i tak malo malo,vidim da mi ona krivulja divlja u MSI-ju...znate li u čemu je problem?
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 20:18   #1806
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
probaj na stock frekvencijama, reinstaliraj drivere (koristi driver cleaner) i ako to nista ne pomogne...onda je sve ok

pogledo sam malo svoju sad u idle i radi slicno...1%, pa 5% pa 1% pa 10% i onda nes vjerovat 31% pa 20% pa 37% itd itd

rekao bih da je to normalno, trenutno nije overclockana ne stignem nis igrat
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 21:24   #1807
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,399
ma eo podesio sam si one 2d i 3d profile,iako sam skonto da i na stocku isto tako radi,vjerojatno prije nisam obraćo pažnju na to do danas dok nisam krenio dirati clock...
jedino što kada je pod clockom su malo učestaliji ti skokovi,ali kontam da to i treba tako,temp i sve ostalo je normalno
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2011., 20:18   #1808
VVedran
Premium
Moj komp
 
VVedran's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Pozdrav,
imam Gigabyte 460 GTX 768Mb, stara je pola godine, nikad OCna i radila je odlično do ljeta, onda je 2 mjeseca komp bio doslovno ugašen. Kad sam ga počeo koristiti unazad 2 tjedna kartica je odlučila zezati. Naime nije se želio upaliti monitor, proradio bi na welcome ekranu Win7, povremeno bi ostao ugašen nakon što ode u stby a tada bi se čuo onaj zvuk spajanja nekog uređaja na komp.
Monitor je spojen DVI-DVI kablom koji je ispravan, imam spojen i TV preko DVI-HDMI adaptera pa kad se pali komp prava je lutrija na koji ekran će sliku poslati (nema pravila).
Kad je TV odspojen radi malo bolje ali nije bez greške.
Kad se to počelo događati imao sam drivere 266.58, pa sam stavio 275.33 jer ih svi hvale, sad imam 280.26 i nema razlike nikakve. Sad idem probati betu 285.38 zbog BF3.
U igrama ne radi probleme, temperatura dobra, HD filmovi dobri.
Monitor isproban i ne radi probleme.

Jel to spada u kvar? Da idem reklamirati?

Hvala

Zadnje izmijenjeno od: VVedran. 30.09.2011. u 20:22. Razlog: Zahvala
VVedran je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2011., 20:23   #1809
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor VVedran Pregled postova
Pozdrav,
imam Gigabyte 460 GTX 768Mb, stara je pola godine, nikad OCna i radila je odlično do ljeta, onda je 2 mjeseca komp bio doslovno ugašen. Kad sam ga počeo koristiti unazad 2 tjedna kartica je odlučila zezati. Naime nije se želio upaliti monitor, proradio bi na welcome ekranu Win7, povremeno bi ostao ugašen nakon što ode u stby a tada bi se čuo onaj zvuk spajanja nekog uređaja na komp.
Monitor je spojen DVI-DVI kablom koji je ispravan, imam spojen i TV preko DVI-HDMI adaptera pa kad se pali komp prava je lutrija na koji ekran će sliku poslati (nema pravila).
Kad je TV odspojen radi malo bolje ali nije bez greške.
Kad se to počelo događati imao sam drivere 266.58, pa sam stavio 275.33 jer ih svi hvale, sad imam 280.26 i nema razlike nikakve. Sad idem probati betu 285.38 zbog BF3.
U igrama ne radi probleme, temperatura dobra, HD filmovi dobri.
Monitor isproban i ne radi probleme.

Jel to spada u kvar? Da idem reklamirati?
jesi otvorio kuciste i pogledao unutra? 2 mjeseca je dosta vremena da se unutra nakoti cijela familija gamadi
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2011., 20:26   #1810
VVedran
Premium
Moj komp
 
VVedran's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Jesam, usisao, karticu izvadio, vratio, nista
VVedran je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.09.2011., 20:34   #1811
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor VVedran Pregled postova
Jesam, usisao, karticu izvadio, vratio, nista
to si napravio prije nego sto te pocela zezat ili poslije? mislim, da nisi nesto spalio dok si usisavao, zato pitam.
probaj ispuhati dobro PCIe slot u koji ona ulazi.
poz
geronimo_2 je offline   Reply With Quote