Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.10.2022., 08:16   #1
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Capture card za streemanje

Na starijem kompu bi želio snimati igranje igara pa pretpostavljam da mi treba nekakva capture kartica?
Komp još dobro gura 1080p igranje no pretpostavljam da teško da bi mogao paralelno i hvatati stream (Amd A8 cpu i HD7870 GPU).
Svako toliko mi iskoči na Aliexp. pomude za nekakve HDMI capture kartice pa ne znam jel to valja čemu?
Također da li tko zna imaju li grafičke već hardversko ugrađenu funkciju enkodiranja ta capture i dal je to bolja opcija nego kupovati neke vanjske uređaje?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2022., 09:11   #2
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Na starijem kompu bi želio snimati igranje igara pa pretpostavljam da mi treba nekakva capture kartica?
Komp još dobro gura 1080p igranje no pretpostavljam da teško da bi mogao paralelno i hvatati stream (Amd A8 cpu i HD7870 GPU).
Svako toliko mi iskoči na Aliexp. pomude za nekakve HDMI capture kartice pa ne znam jel to valja čemu?
Također da li tko zna imaju li grafičke već hardversko ugrađenu funkciju enkodiranja ta capture i dal je to bolja opcija nego kupovati neke vanjske uređaje?
Snimati ili strimati?

Stream je jedno, snimanje gameplaya drugo.

Idealno riješenje su 2 kompa. Računaj, ako ćeš strimati, računaj na 20-30% slabije performanse ako vrtiš na istom PC-u sve to. S ovim gore, teško, ali ovisno što igraš.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.10.2022., 13:20   #3
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Snimati ili strimati?

Stream je jedno, snimanje gameplaya drugo.

Idealno riješenje su 2 kompa. Računaj, ako ćeš strimati, računaj na 20-30% slabije performanse ako vrtiš na istom PC-u sve to. S ovim gore, teško, ali ovisno što igraš.
snimati za početak, ne strimati
ne može dva kompa, treba biti jedno rješenje, nekakakv capture card poput ove


Ako sam dobro shvatio dijagram ove capture kartice, trebao bih u njen HDMI-in spojiti HDMI od kompa a u HDMI-out spajam HDMI od monitora a USB spajam na komp i dobijem da preko USB-a snimam ono što gledam na monitoru te ako spojim mikrofon u nju, onda snimam i direktno razgovor s njega?


Ako da, jel bi mi takva kartica ikako opteretila rad kompa obzirom da bi komp trebao primati snimljeni video preko USB-a?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2022., 15:23   #4
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Pa što će ti onda kartica?

Uzmi capturing software nekakav i gotovo.

FRAPS sam koristio godinama, snimao s njime sve živo.

Nikada nikakvu karticu nisam koristio.

OBS je jak, imaš integrirane programe s grafičkima, windows ima svoj program itd.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2022., 16:12   #5
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
Mi smo snimali UT partije onomad na Pentium 4 konfama s Geforce 4 karticama preko Fraps-a u raw-u i onda lagano kasnije prekodiravali u nesto sto zauzima (puno) manje mjesta. Bilo nam je bitno da se snima na disk koji je odvojen od diska na kojem je bila igra da ne gubimo fps-e (tada je ssd bio nedosanjani san).

Danas je lokalni game recording podrzan na razini drivera i generalno ne cucla puno resursa (npr Shadowplay kod Nvidia kartica).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na