Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.08.2021., 18:53   #56191
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Iz koje godine ti je i imaš možda neku fotku za podijeliti?

Moj je evo upravo krepucnuo nakon preko 4 godine pa nemam pojma da li da se uopće petljam s njim ili ne.
Nemam fotke. ENC je onaj stariji, veci model.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2021., 20:35   #56192
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461


:drool:
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 13.08.2021., 23:35   #56193
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Malo drugaciji sadrzaj

__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2021., 00:42   #56194
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Bez nekog UV premaza obicno pocnu zutit ili gubit prozirnost kroz koji mjesec. Sve ovisi o faru i okolini.
Vjerojatno ipak sve ovisi o faru (kvaliteti polikarbonata) jer su meni u Lausu (na Kajzerici) u travnju prošle godine polirali farove i nisu stavljali nikakav premaz (pitao sam ih i rekli su da je bolje za xy vremena ponoviti poliranje nego ubiti plastiku UV premazom) i farovi su dan danas bez najmanjeg traga žutila, a auto je stalno parkiran na vanjskom parkiralištu.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2021., 06:01   #56195
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Bridgestone Weather Control A005 EVO dimenzija 225/45 17. 100 EUR komad placene.

Al ono sto me jako smeta je buka
Auto mi je inace tih i bas se osjetno cuju pri brzini vec od 60 km/h.
Ne mogu se na to naviknut nikako. Srecom vozim dosta grada i rijetko sam na autocesti ali bas smeta. Zanimljivo da i stara zimska dunlop wintersport 5 je puno tisa.

Da li netko vozi na toj gumi i moze potvrdit mi da je i kod njega bucna? Bas steta...inace odlicna guma
https://www.tyrereviews.com/Article/...-Tyre-Test.htm

https://www.youtube.com/watch?v=gHph1mDtCbQ

Non-EVO verzija te gume (i u bas tim dimenzijama) je na testu imala sasvim fine rezultate za buku.
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2021., 10:03   #56196
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Nismo dugo o gumama



Naime prvi put u zivotu odlucio se na all season gume. Uvijek sam nekako gledao na njih kao na nit dobre po ljeti nit po zimi al citam da su se navodno popravile situacije razvojem tehnologije...uglavnom.



Bridgestone Weather Control A005 EVO dimenzija 225/45 17. 100 EUR komad placene.



Znaci guma po ljeti zbilja za svaku pohvalu. Drzi odlicno po suhom a na mokrom je fantasticna.

Jos sto sam primjetio je da guma fino upija neravnine na cesti, udobniji mi je auto.

Pozitivno je da ima isto veliki rim protector kao i stara ljetna good year F1 assymetric 2.

Znaci sve super za sad. Neznam kako ce izgledat po zimi. Al snijeg mi nije problem jer se malo ili gotovo nikako ni ne vozim po njemu. Samo je pitanje kako ce se ponasat na minusima zimskim i mokroj cesti.



Al ono sto me jako smeta je buka

Auto mi je inace tih i bas se osjetno cuju pri brzini vec od 60 km/h.

Ne mogu se na to naviknut nikako. Srecom vozim dosta grada i rijetko sam na autocesti ali bas smeta. Zanimljivo da i stara zimska dunlop wintersport 5 je puno tisa.



Da li netko vozi na toj gumi i moze potvrdit mi da je i kod njega bucna? Bas steta...inace odlicna guma
Ja sam jedno vrijeme gledao te i ostale all season, ali svaki vulk mi je rekao da ne uzmem kad sam trazio dimenziju 245/45/18 i rekao da sam dosta na autocesti. Bas radi buke.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2021., 10:09   #56197
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Je znam, nije da nisam pogledao prije par reviewa i sve je upucivalo na to da buka nije pretjerana ali eto realno to nije slucaj. Barem kod mene.

To je i razlog zasto sam pitao dal jos netko vozi te gume i kakva su iskustva jer sam pomalo zbunjen.
Istina je i da na nekim asfaltima je buka visa odnosno niza,odnosno dosta oscilira. Prije nisam to ni primjecivao a vozio sam na GY F1 ASSY 2 ljetne te zimeske Michelin Alpin 5 i Dunlop Wintersport 5. Sve gume su mi bile osjetno tise.

Na drugom autu imam ljetne Dunlop Bluerespnse i zimske goodyear neki ultragrip isto gume su obje tise...

Eto volio bih znat jel to do moje kombinacije guma/auto ili bas taj set guma nesto nije uredu...ili reviewi ne kazu cjelu sliku odnosno problem je u nekoj frekvenciji koja meni smeta... Nisam jos probao dat auto nekom da provoza da mu nis ne kazem samo da vidim hoce li primjetiti vecu buku...
Puno je faktora kad je buka guma u pitanju.
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2021., 10:37   #56198
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
I meni je puno ljepši. Pogotovo stražnji kraj koji mi je super, a na Tucsonu mi je apsolutno grozan.
vidis meni je bas super straznji kraj Tucsona. Ali od ove sportage mi se svidja bunker. Cista plastika i ravne povrsine za lakse ciscenje dlaka od svog medvjeda
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2021., 11:43   #56199
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
One Yokohama BluEarth 4S all-weather koje sam uzeo za staru Astru su okej, ne čini mi se da su prebučne, ali nije baš to auto koji se vozi puno kilometara u svakoj sezoni i po autocesti.

Al za CX-5 recimo ne planiram uzet cjelogodišnje, ide po autocesti, po zimi, vozi se jače i više tak da sumnjam. Ne može ni čovjek nositi iste cipele zimi i ljeti, a da bude savršeno udobno. Kad je taj auto plaćen koliko jest, ne planiram se sad ciganit oko 2-3 tisuće za gume Ono što se meni čini je da su one dovoljno dobre da budu i ljeti i zimi, ali je to daleko od idealnog.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2021., 13:42   #56200
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Nije stvar "ciganjenja" nego temperatura gdje se auto koristi. Na moru je zimi nocu ponekad ispod 0 , danju je 7-14 ovisi. (Na autocesti nije bitno jer inace cim se maknes s mora zimske temp su normalne kakve prilice zimi). Prehladno za ljetne,pretoplo za zimske. I još ako imaš auto koji jede gume (moj prednje zimske potrosi u 10000-15000km) i velicinu 18 koja kosta od 1100-1500 komad, naravno da gledas alternativu, ako postoji. Ako ne postoji, plaćaš i šutiš .
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2021., 15:26   #56201
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nova Kia Sportage. Meni izgleda bolje od brata blizanca Tucsona.

https://www.youtube.com/watch?v=JWg2tGvPTrc

Jedino što mi izgleda dobro je ona kuka na naslonima prednjih sjedala ... koji izgleda bolje, ni jedan
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2021., 17:17   #56202
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Kako ružni auti, Bože sačuvaj....
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2021., 06:18   #56203
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Nismo dugo o gumama

Naime prvi put u zivotu odlucio se na all season gume. Uvijek sam nekako gledao na njih kao na nit dobre po ljeti nit po zimi al citam da su se navodno popravile situacije razvojem tehnologije...uglavnom.
Također, uvijek sam imao 2 seta, ali sad isto razmišljam o cijelogodišnjima. A005 EVO mi je prvi izbor, drugi CC+, kao što kolega napisao prilično je tiha, i sad me ti iznenadiš s real life...
Na autu su nove Rainsport5 i sve si mislim da ću nabavit lance i ostat na njima cijelu godinu.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2021., 08:50   #56204
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Nije stvar "ciganjenja" nego temperatura gdje se auto koristi. Na moru je zimi nocu ponekad ispod 0 , danju je 7-14 ovisi. (Na autocesti nije bitno jer inace cim se maknes s mora zimske temp su normalne kakve prilice zimi). Prehladno za ljetne,pretoplo za zimske. I još ako imaš auto koji jede gume (moj prednje zimske potrosi u 10000-15000km) i velicinu 18 koja kosta od 1100-1500 komad, naravno da gledas alternativu, ako postoji. Ako ne postoji, plaćaš i šutiš .
Ma naravno da uvijek gledaš da te košta manje, pogotovo kad je razlika 4000 kuna ili više. Nisam sad mislio pod ciganjenje da je neko škrt, nego da idem na uvjete koji zahtijevaju i jednu i drugu gumu, a onda da uzmem nešto što mi vjerojatno ne bi ispalo toliko dobro samo da košta manje. Vi u primorju imate drugačiju klimu pa su i cjelogodišnje vjerojatno daleko primjerenije.

Ali kad se ja iz Zagreba ljeti znam voziti autocestom, starom cestom, lokalnim cestama di asfalt bude užaren da topi sve živo, a opet se događa da se zna često i zimi i ljeti otići u Sloveniju gdje mi treba zimska guma. Sad, za to koliko ja trošim te gume, meni prije odu od starosti nego od kilometraže, nije mi sad toliko žao onda dat više para za dva seta.

Pitanjce ako netko ima iskustva, frendov auto je došao sa racechip.eu neki model tog čipa od tamo. Jel ta stvarčica štetna za auto ili je to ok?
Exomaniac je offline   Reply With Quote