Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.12.2011., 23:16   #1141
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
To je otprilike dSLR u malom Ja ga iskreno nebi nikad kupio jer volim mrcinu u ruci, a kad sam u nekoj setnjici, bez ciljanog fotografiranja onda u dzepu nosim Olympusa od 100 E.

Vise volim kad imam brdo tipki oko gripa i kad ruka sjedi kao zeni veliki pimpek

Lova je tvoja pa bi bilo najbolje da ga primis u ruke te da vidis da li je to ono sto trazis ili ne. Ako nije onda lako ubodes pravi dSLR.
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 17:37   #1142
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
da je sony dobar koristili bi ga svi profesionalni fotografi....al opet šta oni znaju...
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 20:05   #1143
DarkGuard
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: .
Postovi: 52
Citiraj:
Autor d0magoj_OS Pregled postova
da je sony dobar koristili bi ga svi profesionalni fotografi....al opet šta oni znaju...
Koja je poanta ove rečenice?
Svašta! Ako imaš 5D ne znači da moraš prosipati mudrosti...
Imati canona ili nikona te ne čini profesionalcem...

Zadnje izmijenjeno od: DarkGuard. 12.12.2011. u 20:42.
DarkGuard je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 20:49   #1144
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Nisam se baš tako htio izraziti kao ti no dosta ljudi hvali nove Sony aparate.
Nije nužno imati full frame za dobar aparat
__________________
housel je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 21:29   #1145
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
Citiraj:
Autor DarkGuard Pregled postova
Koja je poanta ove rečenice?
Svašta! Ako imaš 5D ne znači da moraš prosipati mudrosti...
Imati canona ili nikona te ne čini profesionalcem...
to znači da ću pljuvati i po canon bez brige jel u zadnje vrijeme mi malo tonu u očima...i baš to što sam napisao....da je sony toliko dobar koristili bi ga svi profesionalni fotografi( i bez brige nestavljam se u rang profesionalnih fotografa...) sony je ok fotić daleko od toga ali uspoređivati sony i canon je kao uspoređivati dobar ford auto i massarati auto...

i bez brige vidio sam fotografije s 300D i nekim kit objektivom koje su bolje nego što će većina ljudi ( pa tako i ja) napraviti s 5d i 70 200...ali ipak...da je sony toliko dobar koristili bi ga svi...
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 21:39   #1146
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Kao i svaka marka, i Sony i Canon pokrivaju sve segmente tržišta, od ulaznih do profesionalnih. Canon je ipak otišao korak dalje pa ima i kategoriju više no to su fotići koji će teško doći u naše ruke tako da se na njih ne moramo niti obazirati.
U nekakvom rangu "normalnih" novaca, više-manje ti je svejedno koje je marke.
Mislim da tu objektivi igraju dosta veliku ulogu, možda čak veću od samog aparata
__________________
housel je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 21:41   #1147
DarkGuard
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: .
Postovi: 52
@ domagoj
Trolaš i amen.
Ne interesira me je li to sony, olympus, samsung, leica ili minolta... Ne interesiraju me profesionalci i njihovi uber mega fotići.
Zanimalo me u ovom konkretnom slučaju između ovoga canon dslr-a ili ovoga nex-a. Može na njemu pisati i yugo (kad si već kod automobila!) što se mene tiče. Isto tako zanimalo me ako netko iskusan zna, da mi napiše.

Ja ništa ne uspoređujem nego pitam...!?!

Ne moraš biti sarkastičan ni p*djebljiv jer onda je to trolanje i izgleda jadno...

@ housel
Hvala na racionalnom odgovoru.
DarkGuard je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 21:58   #1148
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
@Domagoj.. Ako ono nije trolanje daj nek mi neko napise definiciju jer ocito nisan skuzija
Moja preporuka ajde na bilo koji dslr jer ces posli pozalit sta nisi, osim ako ne planiras nista dalje ic sa fotografiom onda ce ti i onaj Sony valjda bit dobar. Al opet sve to ovis sta oces slikat...a to nikako da napises

Zadnje izmijenjeno od: afterburner. 12.12.2011. u 22:06.
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 22:19   #1149
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
a svatko ima svoje mišljenje osobno nikad nebih išao na sony iako za čovjeka kojem će fotkanje biti vrsta hobija onda se i slažem s vama da je svejedno dali će to biti sony nikon canon ili neznam ni ja šta više...u malo "ozbiljnijim" poslovima canon definitivno ubija sony u bilo kojem pogledu....al opet tu su objektivi u kojima bez obzira na sve sony gubi i to dosta...sony objektivi su bezobrazno skupi teško ih je naći teško ih je prodati i nisu niti blizu u rangu kao canon objektivi...sorry ali držao sam sony aparate u ruci nebih pisao da nisam jel nisam fan da opisujem nešto što nisam niti probao i jedino što mogu reći za sony je smeće nad smećem....jbg svatko ima svoje mišljenje i ja nekažem da ste vi u krivu niti da ste upravu jednostavno s mog stajališta...sony je za ljude kom će fotkanje biti malo bolji hobi...neznam zašto ali osobno bez obzira koja serija sony dslr-a nikad ih nemogu shvatiti ozbiljno :S nema ljutnje samo iznosim osobni dojam
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 22:19   #1150
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Meni prekjučer ispao onaj Caranar 200mm s kojim sam se prije par dana pohvalio
Objektiv je star oko 30 godina, možda i više a još uvijek na sebi ima onu -CE passed- naljepnicu, korišten skoro pa ništa. Nedavno ga dobijem od starog i odma mi ispadne.
Nije se ništa pokidalo no dosta je težak pa ima nekoliko udubljenih točkica sa strane.
Dođe mi da zaplačem..
__________________
housel je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 22:32   #1151
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
Citiraj:
Autor housel Pregled postova
Meni prekjučer ispao onaj Caranar 200mm s kojim sam se prije par dana pohvalio
Objektiv je star oko 30 godina, možda i više a još uvijek na sebi ima onu -CE passed- naljepnicu, korišten skoro pa ništa. Nedavno ga dobijem od starog i odma mi ispadne.
Nije se ništa pokidalo no dosta je težak pa ima nekoliko udubljenih točkica sa strane.
Dođe mi da zaplačem..
najgore sjećam se ko jučer priuštim si novi novcati 50mm F1.8 platim ga 900 kn novo dućan...i odlučim malo fotkati prirodu provozam se gliserom i kako sam skrenuo samo čujem blagi tup objektiv pao na sjenilo i doslovno objektiv je bio isčupan...samo ga bacio u koš za smeće...bio je star 6 dana

od onda neidem na wc bez foto torbe

j**** fotografa kojem nije ni jedan objektiv ispao
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 22:43   #1152
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Drobiš gluposti takve da mi je mučno za čitat. Tipičan canikon fanboy. Ajmo od početka...

Citiraj:
Autor d0magoj_OS Pregled postova
u malo "ozbiljnijim" poslovima canon definitivno ubija sony u bilo kojem pogledu...sony objektivi su bezobrazno skupi teško ih je naći teško ih je prodati i nisu niti blizu u rangu kao canon objektivi
BS na entu. 35mm f1.8 sam platio 1600 kn kod nas u dućanu, vani je 174$. G i CZ serija su već klasu i dvije iznad.
Što je sa 135mm f2.8, 70-400 f4-5.6 SSM G, cijelom CZ i G serijom, svim Minoltinim AF objektivima koje se danas dobije za kikiriki. (Za pojam Minolta boje vjerojatno nisi ni čuo)
Daj mi te poglede u kojima Canon "ubija" Sony nabroji. Eto, bar 3.

Citiraj:
Autor d0magoj_OS Pregled postova
sorry ali držao sam sony aparate u ruci nebih pisao da nisam jel nisam fan da opisujem nešto što nisam niti probao


Citiraj:
Autor d0magoj_OS Pregled postova
jedino što mogu reći za sony je smeće nad smećem
Ufff, morat ću svog bacit, jer na temelju toliko činjenica koje si iznio i na kojima temeljiš svoje mišljenje, nema više smisla da se okolo sramotim sa Sonyem.

Citiraj:
Autor d0magoj_OS Pregled postova
sony je za ljude kom će fotkanje biti malo bolji hobi...neznam zašto ali osobno bez obzira koja serija sony dslr-a nikad ih nemogu shvatiti ozbiljno
Sad fino na fotozine pa prouči galerije. Za početak 2 najpoznatija Sonyevca tamo pa iznesi svoje profesionalno mišljenje
http://www.deanbertoncelj.com/
http://www.sharpeyephoto.com/

Onda se javi ovdje i Mar-u na forum pa mu reci što misliš o Olympusu.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 22:51   #1153
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
al iskreno glupo se tu sad prepirati jel bi mogli ići do beskraja....svatko ima svog ljubimca i braniti će ga do smrti...kad povučeš tu zadnju liniju nije sve u opremi nema ljutnje ili svađe kažem opet vidio sam fotografije s 300D koje **** mame da nisam mogao vjerovati da je to s takvom opremom napravljeno....

p.s. nemoj baciti sony u smeće radi mene jel će mi biti bed :\
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 22:55   #1154
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Pa prvo reci što uspoređuješ pa možemo raspravljati. Ne možeš mišljenje i stav temeljiti na A100 i 18-55 koji si eventualno držao u ruci i to uspoređivati s 5D. Uzmi u obzir A700, A850 i A900. Isto tako je 1000D meni smeće nad smećem i uzeo sam Olympusa E-520 radije. Osjećaj u ruci je bio kao da držim plastičnu kantu iz Peveca.

Odi bar na Sharpeyeove stranice pa mi reci što misliš o fotkama koje je napravilo smeće nad smećem od aparata
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2011., 08:22   #1155
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
@Domagoj
Imam Lowepro fastpack 250 i super je torba ali je pretrpana pa sam morao improvizirati sa pretincima što je dovelo do ovoga. Hvala Bogu pa mu nije ništa a niti je cjenovno skup objktiv samo što meni ima sentimentalnu vrijednost jer je nasljeđe a stvarno inaće pazim na svoje stvari.

@Ivan
Nepotrebno je ulaziti u dublje diskusije s obzirom na uspredbnu dvije ili više marki fotića. Usporedba konkretnih modela bi već bila sasvim drukčija priča.

Da, Canon ima dojam plastičara, barem sa jeftinijim modelim. Radio sam sa 350d, 450d, 550d i 1000d i svi imaju isti odječaj u ruci, plastika.
5d je ipak ozbiljniji model i ostavlja sasvim drkučiji dojam već pri prvoj uporabi ali zahtjeva EF objektive pa je često neisplativ, barem ako neće vratiti uložene pare.

Ne znam kojeg Sonya imaš no svejedno jer nisam nikada niti jednog držao u rukama. Jedan foto studio u Pž ima samo Sony opremu i ne pada im na pamet preći na išta drugo.

Meni je osobno Olympus najdraži, moj e-520 leži u ruci kao da je za mene napravljen i stvarno mi je žao što mu je višlji iso boljka jer da zadržava nizak šum na recimo iso 800, ne bih ga nikada prodavao, bez obzira na to što je ulazni model.
__________________
housel je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2011., 12:26   #1156
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
1000D ne da je smeće nego je smeće veće i od sony modela koje sam držao u ruci bez brige oko toga nemam dvojbe a ovo da je svaki canon u ruci isti i s tim bi se složio ^^ kad sam uzeo taj 1000D u ruke imao sam osjećaj da ću ga smrviti ako ga malo jače stisnem XD
i mislio sam na ove A modele od sony isto su mi ništa specijalno ali nisam nikad imao prilike držati neki vrlo skupi sony u ruci( volio bih jako da baš vidim o čemu je riječ...)

olympus nikad u životu nisam vidio uživo tako da neželim komentirati nešto na osnovi interneta...
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2011., 13:07   #1157
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Plastičarski osjećaj ostavlja u ruci, da, ali da je smeče ne bih se složio.
1000D je super aparat za ulaz u slr svijet a isto tako za odraditi nešto pri dobrom svijetlu. Ne kužim zašto tako pišaš po tim fotićima, pa koliko para toliko muzike.
Ne mogu si svi priuštiti 5d niti treba svima. Ima dosta ljudi koji nose 1000d kao backup opremu, ima onih koji ih nose kao glavnu opremu ter si planiraju uzeti nešto bolje nakon nekoliko poslova a ima i onih koji jednostavno uživaju u fotografiji a i za to je 1000d sasvim dovoljan.

Ako već gledaš tako onda je i novi bmw 3 smeče (u odnosu na)
__________________
housel je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2011., 16:43   #1158
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Canonova 1 serija je jedino šta valjda od te firme, kod svega ostalog izrada je na razini 2x jeftinijeg aparata od tražene cijene
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2011., 16:54   #1159
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Canonova 1 serija je jedino šta valjda od te firme, kod svega ostalog izrada je na razini 2x jeftinijeg aparata od tražene cijene
da al cijena mu je...
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2011., 17:32   #1160
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922