Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.02.2011., 11:13   #901
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
CPL će dobro raditi samo ukoliko je okrenut za maksimalan efekt. U suprotnom štetiš kvaliteti slike i zahebavaš metering (što se može vidjeti u tvojim primjerima pa čak i ako izuzmemo F22 i ISO 800 ). Da bi usporedio slike sa i bez CPL-a, one bez CPL-a treba baš tako i snimiti - bez CPL-a. Ovako razlika i je drastična. Ali ne po polarizirajučem efektu
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 11:17   #902
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Hladno je za ruke bilo, tko će ga skidat i stavljat stalno
Još se navikavam na filter, a postavke nisam ni skužio dok nisam došao doma. Uzeo fotić, ispucao par fotki i vratio se pred peć
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 14:30   #903
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Ovak malo gledam te dslrove .. ok , ima ekipe koja stvarno radi dobre fotke , i tu nema govora.Al neke slike su sasvim prosjecne - ko sa mojim P&S panasonicom fz38 (uglavnom sve s njim usporedujem kad ga imam , znam kolko je kostao i sto i kako radi u full manual modu.)

sad ono sto mi nije jasno .. jel se vise isplati uzeti entry fotic tipa pentax x-r/canon 550d pa staviti bolji objektiv na njega , ili pak nesto od canona sa dvabroja tipa 60d sa nekim objektivom koji dolazi s njim (18-55) ?

Zapravo nista ne kupujem , cisto me zanima.Pretpostavljam da je pametnije uzeti bolji "fotic" pa kasnije se staklo nabavi kad prerastes ovo jeftino... + nije mi sasvim jasno sto oznacava to, pretpostavljam zoom level, zasto je to tak bitno uopce, vidim da svi teze nekim 30 - 300 objektivima mrcinskim , pa ja gotovo i ne slikam sa zoomom (imam 18x zoom na foticu) ? jel to samo do zooma ili su objektivi visetruko kvalitetniji ti bolji?
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 14:45   #904
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
Ovak malo gledam te dslrove .. ok , ima ekipe koja stvarno radi dobre fotke , i tu nema govora.Al neke slike su sasvim prosjecne - ko sa mojim P&S panasonicom fz38 (uglavnom sve s njim usporedujem kad ga imam , znam kolko je kostao i sto i kako radi u full manual modu.)

sad ono sto mi nije jasno .. jel se vise isplati uzeti entry fotic tipa pentax x-r/canon 550d pa staviti bolji objektiv na njega , ili pak nesto od canona sa dvabroja tipa 60d sa nekim objektivom koji dolazi s njim (18-55) ?

Zapravo nista ne kupujem , cisto me zanima.Pretpostavljam da je pametnije uzeti bolji "fotic" pa kasnije se staklo nabavi kad prerastes ovo jeftino... + nije mi sasvim jasno sto oznacava to, pretpostavljam zoom level, zasto je to tak bitno uopce, vidim da svi teze nekim 30 - 300 objektivima mrcinskim , pa ja gotovo i ne slikam sa zoomom (imam 18x zoom na foticu) ? jel to samo do zooma ili su objektivi visetruko kvalitetniji ti bolji?
po meni obrnuto,aparat je po meni u podređenoj situaciji...odnosno,biraš ga na osnovu objektiva koji te interesiraju.Svake godine izlaze nova tijela,poboljšana itd...a stakla su jednako dobra i jednako upotrebljiva i praktički bezvremenska.

Više se isplati uložit u objektive određene platforme,lako za tijelo,kupit će se već neko.

A što se kupovine tiče,trenutno nebi gledao ništa više od Pentaxa K-X.(za te novce aparatu svi priznaju da je TOP)
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2011., 17:18   #905
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Objektivi ti traju po 20-ak godina, dok tijela traju svega par godina.

Kvaliteta fotografije ti puno više ovisi o objektivu nego o tijelu. Primjerice Canon 450D + EF 50mm f/1.8 će provjereno napraviti neusporedivo bolju fotku od 7D + 18-55mm IS kit. Ovdje uspoređujem kruške i jabuke s objektivima, ali bitna je poanta.

Priča je slična kao i sa DVD pržilicama. Šrot pržilica će kvalitetan medij snimiti bolje nego najbolja pržilica šrot medij
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2011., 18:19   #906
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Ja tek pocinjem uciti o SLR svijetu , nisam upucen i to mogu prihvatiti da je tijelo manje bitnije , al kaj ja znam , htio bih da kad uzimam aparat, uzmem bar neku nizu srednju klasu .
Dosta bitno mi je da ima opciju 16/9 outputa slika , bitno mi je to zbog tv-a, laptopa i digitalnog ovkira di bi se iste pokazivale(a primjetio sam da pentax k-x nema to)..Nebih kupovao aparat svakih par godina pa gledam nes dugorocno.
kuzim da svake godine izlaze uredaju s nekim novinama , cesto manje bitnim , al svejedno, ak sam za P&S dao 3 , dao bi za SLRa 6-7.


a recite deder , po cemu se vidi da je neki objektiv bolji od drugog , konkretno ovo sto kazes 50mm f/1.8 da je bolji od ovog standardnog 18-55 kita koji ima stabilizaciju jos svoju ako dobro razumijem?

sta znace te oznake uopce , znam sto je inace F , aperture value, jel to i tu to znaci?

Zadnje izmijenjeno od: Hrvoje xyz. 24.02.2011. u 08:17.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2011., 23:34   #907
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
F broj oznacava otvor blende. Sto je F btoj manji, otvor blende je veci i obrnuto.

Kad je blenda otvorena do kraja, senzor moze primiti vise svjetlosti te je bokeh (pozadinsko zamucenje) vece i obrnuto.
Evo ti primjer na brzaka:
http://www.pohrani.com/f/3I/bs/1vHnrveF/dsc3275.jpg F2.8
http://www.pohrani.com/f/31/ks/DRJX83c/dsc3276.jpg F32

Dakle, objektivi sa velikim max. otvorom blende su kvalitetniji i skuplji od ostalih. Nemoj da te zbuni neki 600 mm telac sa manjim otvorom blende, a cijenom od 60k kuna...

Ugl. manje-vise sve se svodi u kojim uvjetima ces slikati. Objektivi sa vecim otvorom blende ce biti super za slabije svjetlosne uvjete, zbog gore navedenoga.

E da, u razmatranje svakako uzeti Pentax K-r, noviji i poboljsaniji model od K-x prethodnika.
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2011., 12:59   #908
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
bilo bi dobro razlikovat bokeh (kvalitativno) od DOF-a (kvantitativno), bokeh se moze razlikovat i na jednakom DOF-u.

Zadnje izmijenjeno od: reboot. 24.02.2011. u 16:23.
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2011., 23:42   #909
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Evo i ja sam nakon par stoljeca stednje i odricanja postao ponosni vlasnik Canon 24-70 L 2.8 objektiva.
I sad mislim kupit neki zastitni filter da ne unistim odmah to cudo od tehnologijje...pa ako moze koja preporuka.
Cijena sto manja..jer sam skoro bankrotira sa objektivom)

npr.. ovaj??? vrijedi li ista???
http://www.optimum-online.hr/detalji...tect-77mm.aspx

Zadnje izmijenjeno od: afterburner. 26.02.2011. u 14:03. Razlog: 24-77...nooo its 24-70
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2011., 08:00   #910
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Najbolja zastita je imati na objektivu sjenilo.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2011., 13:47   #911
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Evo i ja sam nakon par stoljeca stednje i odricanja postao ponosni vlasnik Canon 24-77 L 2.8 objektiva.
I sad mislim kupit neki zastitni filter da ne unistim odmah to cudo od tehnologijje...pa ako moze koja preporuka.
Cijena sto manja..jer sam skoro bankrotira sa objektivom)

npr.. ovaj??? vrijedi li ista???
http://www.optimum-online.hr/detalji...tect-77mm.aspx
24-77? ili 24-70?

ja za zaštitu preporučam sjenilo, i ja sam samo to koristim
inače taj objektiv je zvijer ako misliš na 24-70 L
jed2i je offline   Reply With Quote