Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.03.2007., 00:11   #1
toni_stipcevic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
mape

Evo jos dva pitanja koja me muce neko vrijeme.

Prvo je vezano uz mapu My Documents. Ovo sam vec jednom napravio ali sam zaboravio kako. Naime na starom racunalu imao sam dvije particije C: i D:. Kada bi otvorio mapu My Documents direktno bi usao u D: particiju a ne klasicno u My Documents koj se nalazi na sistemskoj (u ovom slucaju C particiji. Nije se radilo samo o ikoni na desktopu kojoj sam promjenio ime, vec je svaka ikona My Documents vodila u D: particiju.

Drugo je pitanje vezano uz particije. Kako mogu limitirati pristup nekoj mapi ili particiji. Ja sam jedini korisnik s administratorskim opcijama na racunalu. Limitirao bi ostalim korisnicima pristup nekim particijama i mapama, tak da svako ima svoje mape. Znam da je i to bilo nekaj skroz jednostavno al sam zaboravio kak ide.
toni_stipcevic je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2007., 09:06   #2
immortal
Kernel panic
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 522
1. Desni klik na My Documents pa Properties, tamo možeš odabrati mjesto gdje će ti biti My Documents folder (tamo staviš D:\dokumenti, ili kako ti odgovara).
2. Isključi simple file sharing (u folder options) pa desni klik na folder i properties, odaberi security i tamo složi samo sebi full control. Druge usere makni s popisa ili im stavi sve na deny.
__________________
Keyboard error or no keyboard present
Press F1 to continue, DEL to enter SETUP
immortal je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na