Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.11.2006., 11:00   #1
Sweeper
Game Wizard
 
Sweeper's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Makarska
Postovi: 41
Angry GRUPNA PLJAČKA!

Ljudi Ferari je naručen danas dolazi sutra ujutro ali tia bi podilit s vama kakav je bio taj putić do ferarija....


Prvo je moj stari Pc počeo pokazivat prve znakove Alzeimerove bolesti i nisam moga više podnit sve the BAGOTRZE i SLOVVMOŠANE u novim igrin pa odlučih poklonit fiću rodijaku na selu a ja ću sebi kupit fini Ferari Cabrio pa da guštam.


Nemam keššš pa ode u Zg banku oču Kreditnu Karticu i na sve jade kaže ona meni može doć će za 15 dana zahtjev je predan za karticu 21.09 i ti fakN zelenaši mi donesu karticu tek 05.11. nemereš bilivit...... za više od misec ipo dana.


Pošto u makarskoj ima Hg Spot koji postaje omražena firma i Firma Procesor ode ja u procesor) pošto radim stalno teško mi je zaletit se u ZG za provuč karticu na rate i ako nešto crkne opet slat gori pa bolje doma kupit aj valjda nije tolika razlika u cjenama.


Pošaljem pajdi faks da mi napravi ponudu a on meni : ”ma nemoj ajde ti dođi osobno pa ćemo mi to skupa”, kažem ja njemu “aj napravi ponudu samo da vidim šta koliko” a on meni: “ ma dođi ti osobno i idući tjedan pošto ja malo idem na putovanje a svje jedno ti je ionako roba stiže svake srijede pa ti je svejedno...
Pa aj dobro uplakanih oćiju spuštin slušalicu i strpiljivo dočekam sljedeći tjedan.


Stiga ponedijak i ja čerkicu na krkec i trk pravac pajdo oznojan i uzbuđen sa malon čerkicon: “ a tata di ćemo??” Ide tata kupit Crvenu Bibiku (hehe) brzo ćemo... (hehe)


I pajdo opet neće od svoje lijenosti da mi napravi ponudu kaže ma slušaj bio sam na putu pa sada iman puno posla (aaaaaa????????) i ajde drž nedaj napravi ti on meni u onome svome neredu i zbrci ponudu sa drugim koponentama nego samo da stavi radi cjene (ko na pijaci) i još kaže ali slušaj grafa ti stiže tek za 15 dana a ja pun strpljenja ma nema problema kad stigne:


E6600, P5B Deluxe, 2x1GB kingmax 667, GeCube x1900xt 512, TT Soprano. (a ostale stvari iman ili na keš)


ZA KEŠ ISPALO 5%POPUS = 9900 KN – NA KARTICU +12.5% = 11750


I PAJJJZZI SAD + 18% (NEKE KAMATE NA KAMATU NEŠTO NA ŠTA NEŠTO...????))
=13865 KN / 36 RATA = 385 KN / MJ.


JA POMRAČIO MA ŠTA MA KO KAKO??? MA KOJI 385 KN / MJ MA KOJI 18% (uopće nije ubačeno nego program samo izbaci kamatu tako da ti stvarno nije jasno odakle 13865 kn i odakle 385 kn) JA POMRAČIO MA JESI TI ZDRAV MA NEŠTO NIJE ODE UREDU ??


Nastala dreka i drama u poslovnici još me oče izbacit iz poslovnice... dreka na dreku Pajdo to su moje pare eeeeeeee 10000 mojih mukotrpno zarđenih kuna oču malo respekta prema mojin milin kunicama i stišalo se..... kažem ja njemu ode ja do banke vidit šta je to nešto.


I dvi kokoši u banci jedna me ništa nerazumi i kaže nerazumijem a druga mi obješnjava da je to tako i da je cjena po kojoj se prodaje cjena za kreditnu a karticu prava cjena a ova za keš da je to cjena sa popustom. Aj dobro bližim se razumjevanju.


Pa pitam ja nju koliko če banka isplatit firmi para??? Govori ona meni pa cjeli iznos dobijaju odmah na račun tj cjenu za karticu 11750 kn


Ejjjjj pa ovo postaje grupna pljačka mene jadnoga maloga radnika, 13% firma 18% banka totalno veseljeeeeee......
Svi dobili pare a ja pipi u dupe ........

Ljut ka pas ode iz Banke u Hg spota (našta san spao hehe i pošto oni nemaju ASUS ploče naručio
sve u njih a ploču u linksa za keš) i drugi je proizvođač grafe CLUB3D skuplja nego GeCube
I opet se pojavilo MAGIČNIH oko 18% ALI kamata 300 kn mjesečno RAZLIKA OD 3060 kn matična je 1644 kn ALI BAR STIŽE DANAS!!!!!!! MATIČNA IZ LINKSA SUTRA!!!!


Drama je okončana mršaviji za 10 kg i dva čira na želucu i 10 tak milja kuna tanji.


LJUDI ,
OVI KAPITALIZAM JE PREŠAO SVE GRANICE U PLJAČKANJU MALIH LJUDI!!!!!!!!!!
TRIBAMO NOVE REVOLUCIONARE POD HITNO.
__________________
// E6600 // P5B Deluxe // 3dClub X1900XT 512 // 2 x 1GB 667Mhz Kingmax // Coolermaster Mystique // OCZ 450 W // 160GB Caviar 8mb // HPX 5100 Wavemaster 5.1. HeadSet // Stock cooleri do dolaska Freezer 7 pro i VF900-cu // i sramota od monitora //


"Quit your Job"
Sweeper je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2006., 18:02   #2
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Obicno je tako...istaknuta je cijena za gotovinu, cijena na rate (do 6 rata) koja je 5-8% veca, i cjena na kredit na koju se nedaje popust pa je ona od 10-15% veca od cjene za gotovinu. Dakle, zadnja cjena je "prava" cijena samo sto na gotovinu dobijes 10-15% popusta. Ovisno o karticama banke uzimaju od 10-20% kamate ako uzimas na kredit na 24 ili vise rata...
Primjer konfiguracija od 6500Kn za gotovinu iz Linksa. Ako je uzmes na 24 rate onda "izgubis" 12% popusta na gotovinu i dode te 7280 Kn. PBZ ti na takav kredit na 24 rate za American express karticu uzme 13% kamate na godisnju ratu i ispadne te: 342,77 Kn mjesecno, odnosno ukupno platis 8227Kn ...
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.11.2006., 21:07   #3
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Ajme meni koji su to lopovi, mene zanima jel ima toga na zapadu il je to samo kod nas?
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2006., 22:03   #4
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Zato si trebao uzet brzi kredit na kreditnu karticu, 10k kn na 2 godine iznosi 454kn/mj a gotovo je za 1 dan i jos vjerojatno dobijes popust u prodavaonici jer placas kesom....... Ukupne kamate te ispadnu cca 900 kn sto na 2 godine nije tak prestrasno, uglavnom manje od 10% iznosa koji si podigao
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2006., 22:27   #5
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Chuby Pregled postova
Zato si trebao uzet brzi kredit na kreditnu karticu, 10k kn na 2 godine iznosi 454kn/mj a gotovo je za 1 dan i jos vjerojatno dobijes popust u prodavaonici jer placas kesom....... Ukupne kamate te ispadnu cca 900 kn sto na 2 godine nije tak prestrasno, uglavnom manje od 10% iznosa koji si podigao
EEEE bas tako sam si ja laptop kupio samo nisam znao kako to u dvije recenice objasnit. Pazi fore. Odem u banku dignem 9000kn cash, nakon 2 god vraceno je 860 kn kamata. Odem u Italiju kupim lap na cash koji kosta 1400€, vrate mi porez 200€ i ja imam lap koji je u tom trenutku kod nas kostao 12000kn (1600€). Pa nek idu kamate
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2006., 23:24   #6
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Najveća dopuštena zakonska kamatna stopa je 15% godišnje i primjenjuje se isključivo kod zateznih kamata.
Kod AMEXa ste imali kredit sa 0% kamatne stope, ali se ugovori sa tvrtkama sklapaju isključivo ako tvrtka ne radi cjenovnu razliku između gotovinskog i kartičnog plaćanja (popis tvrtki kod kojih je moguće plaćanje na taj način:http://www2.americanexpress.hr/Perso...osobne_kartice. )Imali ste u VeMilu akciju "Natrag u školu" gdje se nudio takav potrošački kredit.
E.T., kamatna stopa na AMEX kredite je oko 10% (9,98 - 10,38%, ovisno o sklopljenom ugovoru). Ne smije se zaboraviti ni 1,5% manipulativnih troškova, što dodatno povisuje cijenu.

Ono što vam mogu preporučiti da se informirate o uvjetima plaćanja u tvrtci gdje kupujete, malo proučite osnove kamatnog računa i čuvate živce.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2006., 23:59   #7
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Citiraj:
Autor Dawar Pregled postova
Ajme meni koji su to lopovi, mene zanima jel ima toga na zapadu il je to samo kod nas?
Ima i vani, tj. vani nemaš "popust" na gotovinu. No cijene za kreditke su iste onima u gotovini.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2006., 00:00   #8
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
Sjedi, 5 !!!
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2006., 00:37   #9
daemon1
Premium
Moj komp
 
daemon1's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Tučepi
Postovi: 103
Moran se pofalit da san bija prisutan ovoj raspravi jučer u poslovnici Procesora ka promatrać.
daemon1 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2006., 01:29   #10
Foxman
localhost
Moj komp
 
Foxman's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 711
je8i ga Sweeper još si zelen po pitanju kreditnih naucit ces da je to nužno zlo ... Pricam iz iskustva jer sam Diners vratio nazad i sad imam zeleni amex i od RBA VISU i Master revolving + T-Mobile amex koja mi je precvikana ali imam one popuste na tel, dsl i mob prek nje a članarina i upisnina su bili đabe kad sam ju uzeo.
Nužno zlo!!
Foxman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2006., 09:03   #11
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Samo je prva godina članarine džabe.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2006., 10:26   #12
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
***emu, jesan ja iz Splita, a ti iz Makarske, ali mora' san čitat 2× da bi skužija šta oćeš. Jedino šta san uvatija iz prve je da imaš 'ćer!
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2006., 14:46   #13
Sweeper
Game Wizard
 
Sweeper's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Makarska
Postovi: 41
Ma ovo ni noormalno ....

Eto na kraju sam kupio u HG spota bez matične koju sam kupio na keš u linksa i makinja me je izašla 300 kn mjesečno u cjeni je bilo i napajanje i produžni sa zaštitom od strujnog udara 220 kn od šta je ogromna razlika od 385 koje sam trebao platit u Procesora bez napajanja ali sa matičnom. i kada pomnožiš 85 x 36 rata 3060 kuna više a matična košta 1664 kn u linksa i to još bez napajanje koje je 500 kn. tj matična 1664 - 500kn napajanje - 220kn produžni = 944 kn a RAZLIKA JE 3060 KUNA....

S tim da mi je cijeli comp stigao kući za 1 dan..........
A ovdje sam trebao čekat još dodatnih 15 dana ... i bez ikakve naznake koliko če to točno koštati.

Blažena konkurencija...

SMRT KAMATAMA, SLOBODA SABIRNICI

Ovo ni normalno
__________________
// E6600 // P5B Deluxe // 3dClub X1900XT 512 // 2 x 1GB 667Mhz Kingmax // Coolermaster Mystique // OCZ 450 W // 160GB Caviar 8mb // HPX 5100 Wavemaster 5.1. HeadSet // Stock cooleri do dolaska Freezer 7 pro i VF900-cu // i sramota od monitora //


"Quit your Job"
Sweeper je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2006., 14:46   #14
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Sasvim normalno. Ak imas kesh dobijes popust nad popustima [tm], a ak nemas onda te teraju sa cijenom za kreditne kartice plus koliko te drapne banka, tj. karticarska kuca za svoje kamate.

Ponekad se bolje strpiti i krpati se za kesh ili kupovati provjerene rabljene komponente.
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na