Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 04.04.2006., 23:05   #91
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Sky
@ Bubba : Zaboravih napisati da je rok 8 dana.
Jooooj, milo moje veselo ferengijsko , takav zakon o kojemo ti pricas _ne postoji_.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 04.04.2006., 23:22   #92
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor Bubba
Jooooj, milo moje veselo ferengijsko , takav zakon o kojemo ti pricas _ne postoji_.
Bubba je u pravu. To je samo njihova politika, koja je sasvim fer.
__________________
Newbie Pro je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.04.2006., 23:37   #93
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
Citiraj:
Autor ScheiSSman
jel moze meni neko objasnit distancere nisam ih nikad stavio i sve radi bajno a 486 sto sam slago uvjek su radile perf. i nikad pri servisu nisam to vidio . pa ono ajd prosvjetlite me plz. ps jesam glup tu ima o distancerima miliun topica a ja stavljam vijke pa matice sa onim papiricima
ako si negdje čitajući mogao skužiti što je to onda je to ovaj thread, čak sam i ja napokon lol

distanceri su mjedeni vijci sa rupom za drugi vijak koji se stavljaju u limenu ploču kučišta kako bi udaljili ploču od tog lima iz 2 razloga:
- da metalni djelovi ploče ne dodiruju metal i time ju dovode do kratkog spoja
- da bude zraka sa stražnje strane ploče kako bi se komponente na ploči hladile
- da se CPU cooler može pričvrstiti kako spada tj. do kraja tj. da dodiruje proc i samim time ga ispravno hladi

nemrem vjerovat da na kraju cijele te priče JA to objašnjavam LOL
mat je offline  
Staro 05.04.2006., 00:07   #94
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Čitah ovaj thread i plakah od smijeha

Ima sve...sex(jebanje u zdrav mozak), akciju(pokušaj rulje da dekapitira mata zbog njegovih zlodjela nad hardwareom), dramu(matov pokušaj reklamacije spaljene ploče u linksu), avanturu(čitanje svih tih postova), romansu(ljepljenje listova papira i njihovo bušenje...koji S&M!)...
Delta S4 je offline  
Staro 05.04.2006., 00:10   #95
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Gabre
čitam već 10min ovaj thread, i taman sam htio ovo napisati!

ok, MAT je kriv što je koristio čudne metode, ali je isto tako odnio u servis, gdje su mu oni "popravili" i naplatili taj popravak!

da komp opet ne bi radio? ovo po meni nije u redu.

a da je LINKS prekrasan, nije, nije ni jedna informatička prodavaonica....
iskaču od ostalih, ali ima još mjesta napretku...
Ruke bi se naplatile ovako i onako. Ali pod ruke se ukljucuje i dijagnosticiranje kvara, zbog cega je i zavrsio tamo in the first place. Da je sjebana maticna, oni bi mu mogli opet naplatiti tih 300 kuna, ali moraju reci da taj dio otisao i da ako hoce moze kupiti novi kod njih ili gdje vec zeli.

Ako su oni vratili bez da su rekli da ne radi recimo maticna, a ne radi, onda su i oni odgovorni.

Gle, ako je rok isporuke koji oni napisu 8 dana, onda mora biti 8 dana jer su tako naveli. A po zakonu nisam siguran, pa nek me ispravi, ja mislim da je 48 dana. stvarno neznam!
 
Staro 05.04.2006., 00:32   #96
Ramone
DDR RAM1
 
Ramone's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Koprivnica/Zagreb
Postovi: 180
Citiraj:
Autor BrunoZG
JEL? u 4 oka??

Meni je draže pročitat tu , nego da idem kupovat pa se opečem.
kad se je kritiziralo HGSPOT, VEMIL i slicno nisam vidio savjete on 4 OKA?
Ako se ne varam PRVA kritiziranja (pa mogu cak reci i pljuvanja) nekih spomenutih trgovina su pocela s patnjama mladih pceksperata kada su kupili nove komponente a dobili neispravne.... i nakon nekoliko neuspjesnih pregovora 1:1 (4 oka) svoju bol su podjelili sa clanovima foruma (u sjecanju mi je Isus sa svojim kingmaxima...) kako bi ostali eventualno izbjegli neugodne situacije....

Tako da nije istina da za neke trgovine vrijedi ovako a za druge onako. Za sve vrijedi prvo razgovor (pregovori) pa ako ne ide, onda: drvlje, kamenje, pljuvanje!

P.s. U cijeloj prici mi smeta ako netko svali krivnju na drugog (neduznog) bilo da se radi o kupcu ili prodavacu.... A da li se netko zove mat, Isus.... Ve-mil, Links.... meni (ali i nadam se vecini drugih) je svejedno
__________________



please wait



Ramone je offline  
Staro 05.04.2006., 00:55   #97
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Eh,MAT imas cugu . Kako si ti to lijepo objasnio kako si skarama busio 15 papira na koje si prije toga nacrtao rupu.... preludo.... Nemoj se ljutit,svaka cast na mashti. Papirnato hladjenje...hehehe. Ako dodjes nekad u Rovinj napit cemo se i smijati zajedno...
spawn je offline  
Staro 05.04.2006., 01:06   #98
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
meni padaju na pamet puno jednostavnije ideje od busenja papira , al necu sad rec da me se ne ismije ko ovog lika
Hrvoje xyz je offline  
Staro 05.04.2006., 01:31   #99
Big.Wayne
Registered User
 
Big.Wayne's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 1
Citiraj:
Autor tor
He, he – da je, u najmanju ruku, ideja stavljanja papira umjesto distancera velika greška – je. Ali, isto tako nemojmo se zavaravati s činjenicom da je i Links trgovina, koja je kao i sve ostale, orijentirana na upravo trgovinu i profit. To što pokazuju veći trud i smisao za trgovanje od ostalih – to samo dokazuje da su vještiji trgovci od ostalih i da znaju „gdje“ trebaju piknuti kupca da ga zadrže i da dobiju nove. A ako se netko sjeća moje epizode s njima…mislim da ona govori sama za sebe. Ja sam, uvjetno rečeno, zbog postojanja muljatora i sličnih spodoba koji su palili i trgali komponente raskinuo poslovanje s njima, a mislim da to u tom trenutku nikome od obje strane nije odgovaralo. Ali, posao je posao i nemojte se zavaravati da vas trgovci u Linksu vole više nego neki drugi. To što su ljubazniji, uslužniji i susretljiviji samo dokazuje moju tezu o njihovim sposobnostima kao uspješnim prodavačima. Stoga, pamet u glavu i pažljivo s svojim novcima….
u potpunosti se slažem sa tor-om. nisu oni ništa bolji nego drugi, oni su i dalje obični trgovci koji vam žele izmusti lovu. i još k tome su postali i oholi, ponekad i krajnje bezobrazni od kada im je porasla prodaja. servis je donekle ok, ali su počeli bezveze glumatati sa cijenama. a o odlasku antea iz servisa bolje da ne pričam...

Neču ulaziti u detalje o njihovim pizdarijama, kojih vjerujete mi ima dosta. Neke stvari i nebi povjerovali, ali ipak ljudska glupost i pohlepa nema granica... Nebi ovo pričao da ne kupujem več dulje vrijeme kod njih, i da nisam uzeo poveče količine robe...

Moj savijet svima: Kad kupujete u Linksu (vrijedi i za ostale shopove) uvijek provjerite robu, dali je korištena, oštečena, ili prepakirana!! To što su susretljiviji i ljubazniji ne daje im opravdanje da vam podvale sranje...
Big.Wayne je offline  
Staro 05.04.2006., 02:24   #100
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Big.Wayne
u potpunosti se slažem sa tor-om. nisu oni ništa bolji nego drugi, oni su i dalje obični trgovci koji vam žele izmusti lovu. i još k tome su postali i oholi, ponekad i krajnje bezobrazni od kada im je porasla prodaja. servis je donekle ok, ali su počeli bezveze glumatati sa cijenama. a o odlasku antea iz servisa bolje da ne pričam...

Neču ulaziti u detalje o njihovim pizdarijama, kojih vjerujete mi ima dosta. Neke stvari i nebi povjerovali, ali ipak ljudska glupost i pohlepa nema granica... Nebi ovo pričao da ne kupujem več dulje vrijeme kod njih, i da nisam uzeo poveče količine robe...

Moj savijet svima: Kad kupujete u Linksu (vrijedi i za ostale shopove) uvijek provjerite robu, dali je korištena, oštečena, ili prepakirana!! To što su susretljiviji i ljubazniji ne daje im opravdanje da vam podvale sranje...
Amen, evo nisi jedini koji zbog ostalih muljatora nije mogao zamijeniti grafulju.


Tako da provjerite uvijek sve i odmah vracajte ako nekaj ne sljaka kak spada.
 
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.04.2006., 04:06   #101
Marks
Premium
 
Marks's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 198
cek cek!!!
ak si sam kupovao djelove i sam slagao nisi li trebao dobiti distancere u samom kucistu ili sa maticnom.
ak se nevaram sa maticnom se dobiju one podloske kao brtve i plasticni distanceri.
Marks je offline  
Staro 05.04.2006., 04:16   #102
Audi45
Premium
 
Audi45's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Slav. Brod
Postovi: 490
Talking

Citiraj:
Autor Delta S4

Ima sve...sex(jebanje u zdrav mozak), akciju(pokušaj rulje da dekapitira mata zbog njegovih zlodjela nad hardwareom), dramu(matov pokušaj reklamacije spaljene ploče u linksu), avanturu(čitanje svih tih postova), romansu(ljepljenje listova papira i njihovo bušenje...koji S&M!)...
Skoro sam upao sa stolice od smijeha.
Kakvih ¨bisera¨ jos necu cuti. Ok decko pogrijesio ali je isto tako to i priznao.(papir i selotep)
Opet i Links nije PRAVI uzor trgovine, ali je jos najbolji
Audi45 je offline  
Staro 05.04.2006., 04:39   #103
Audi45
Premium
 
Audi45's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Slav. Brod
Postovi: 490
Talking

Citiraj:
Autor Delta S4

Ima sve...sex(jebanje u zdrav mozak), akciju(pokušaj rulje da dekapitira mata zbog njegovih zlodjela nad hardwareom), dramu(matov pokušaj reklamacije spaljene ploče u linksu), avanturu(čitanje svih tih postova), romansu(ljepljenje listova papira i njihovo bušenje...koji S&M!)...
Skoro sam upao sa stolice od smijeha.
Kakvih ¨bisera¨ jos necu cuti. Ok decko pogrijesio ali je isto tako to i priznao.(papir i selotep) : roller :
Opet i Links nije PRAVI uzor trgovine (naplatio ¨ispravnu¨ plocu)
Ali ipak malo bolje glume da im je stalo do kupca od konkurencije.
Prosli tjedan sam kupovao vodeno hladjenje (Reserator) kad sam dosao po njega on doslovno prepolovljen!!!!!!!!!! Sva sreca pa sam otvorio kutiju jos u trgovini dok mi je printao racun, inace tko zna kako bi zavrsio.: sweating
Moram podijeliti i dvije provale iz vemila. Pitam covjeka (jedan od zaposlenika u ve-milu - SB) da li imaju gotova vodena hladenja. Na to se on opalio smijati ko kreten i kada je dosao k sebi odgovorio mi: da s kojeg sam ja planeta i da takvo sto ne postoji: lol2 :
Druga provala se dogodila kada sam kupovao LCD. Isti taj tip me uvjeravao 20 min da je bolji 15¨ shusi bu marka (nesjecam se koji tocno) od 17¨ Samsunga 730bf : lol2 : : lol2 : : lol2 :
Audi45 je offline  
Staro 05.04.2006., 08:03   #104
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Citiraj:
Autor Delta S4
Čitah ovaj thread i plakah od smijeha

Ima sve...sex(jebanje u zdrav mozak), akciju(pokušaj rulje da dekapitira mata zbog njegovih zlodjela nad hardwareom), dramu(matov pokušaj reklamacije spaljene ploče u linksu), avanturu(čitanje svih tih postova), romansu(ljepljenje listova papira i njihovo bušenje...koji S&M!)...
: lol2 : : roller :: lol2 : : roller :: lol2 : : roller :: lol2 : : roller :
Matesonik je offline  
Staro 05.04.2006., 08:10   #105
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
E Mitzek, jebiga, ovo ti je bar treći put da si me prestigao u nečem šta sam htio napisat.
Ali da je stavljao papire između ploče i kućišta, pa ne mogu vjerovat. Je li bar bio kolaž, u bojama? Jer, ako je, onda se to može gledat i kao case mod. :burn:

U svakom slučaju, bez obzira koliko sam kompova do sad složio, nedavno sam slagao i kombinirao nešto novo. I iako imam dovoljno predznanja, opet sam pitao, da nešto ne pogriješim.

Baj d vej, kad si slagao ploču u komp, sigurno si u maloj kesici vidio distancere, odnosno graničnike. Kako se nisi upitao čemu to služi??? A papir sigurno nisi dobio ni s pločom, ni s kućištem.

Nikad ne valja bit prepametan. Na kraju uvijek platiš tu pamet. Na ovaj ili onaj način.

Ovdje Links apsolutno ništa nije kriv.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline  
Staro 05.04.2006., 08:36   #106
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
sa kučištem sam dobio 2 distancera a s pločom niti jedan
mat je offline