Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 04.04.2006., 10:25   #31
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
kladim se da su ti u linksu i premalo naplatili. kad god su meni nekaj servisirali, pisali su manji broj radnih satio nego kaj je zapravo bilo.

bilo je i meni mailova na koje nisu odgovorili, pa kaj... nitko nije savršen
sveukupno kad zbrojim sve, kod njih mi je najveći gušt kupovat, između ostalog ne samo zato kaj su oni dobri nego i zato jer sam se kod svih drugih masu puta razočaral. u mnoge druge ''ugledne'' firme idem kupit samo papire, tonere, ili kablove
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline  
Staro 04.04.2006., 10:31   #32
Roller
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,127
Kao servis dečki stvarno znaju, ali kao trgovina, Links je postao najobičnije mjesto gdje nakon što platiš, čekaš uzaludno 20-30 minuta dok ti se netko smiluje donesti tvoju plaćenu robu iz skladišta.
Kupovao tamo redovno, no nakon incidenta čekanja od 45 minuta za pultom, ni prazan CD ne kupujem tamo više, ne radi neuslužnosti, nego nekog balonje koji je pol sata govorio da mu se ne da baš sad samo po to. Čudno, a to nitko nije rekao dok sam plaćao da ću toliko čekat.
Roller je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.04.2006., 10:38   #33
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Hmm, također mislim da si nešto prešutio oko slaganja kompa, u Linksu kupujem već dugo i po meni nema boljeg shopa. I dobro su ti rekli, takva stvari se sređuju u 4 oka, a ne na PCE puknut i vrijeđat. Da su dali iz servisa neispravnu kantu je isto li-la.
__________________
Newbie Pro je offline  
Staro 04.04.2006., 10:45   #34
Red_Dragon
Lost soul still wondering
 
Red_Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Aiur
Postovi: 474
Kako ja vidim stvari, matična je riknula tvojom krivnjom, ovi su u linksu otvorili kučište i vidjeli da je matična na limu, malo istestirali te to prepisali na nestručno rukovanje hardwareom i vratili konfiguraciju. I kaj se sad buniš, možda si dosta platio, no kvar je nastao tvojom krivicom.
__________________
Da nije nas bile za grabu bi spal
Red_Dragon je offline  
Staro 04.04.2006., 11:04   #35
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
svi ste potpuno pogresno shvatili moj problem, pa da ga objasnim detaljnije

zasto mat nije stavio distancere? to je vjerojatno najvaznije pitanje na koje ispocetka nisam htio dati odgovor, e pa evo ga sad kad vec ocete:
nisam ih stavio jer sam dobio samo DVA!
al reko necu bit p...ka i radit im probleme tam, ne trebaju mi, papir bu bio dosta...

nadalje... komp je jucer stigao doma i JEDINO sto sam napravio je 80mm na bocnu stranicu i u napajanje... nista nisam pipnuo... upalim, ucita memu, diskove i zbrejka se... nakon ccmos-a se poceo restartat... kasnije mi je palo na pamet da su mozda pinovi od on/off i restart gumba krivo spojeni ili da tipkala iz nekog razloga konstantno daju signal.. no nisam to isprobavao...

znam kako izgleda i znam da je stvarno nevjerojatno da bi mi on na telefon rekao da sve radi, a da meni doma ne radi - ali tako je...

310kn je kostalo 2h popravka + 10% zbog kartice...
a ajmo se prisjetiti zasto je uopce sve ovo nastalo? zbog graficke kupljene kod njih koja, kako oni kazu radi savrseno.. da se ploca i spalila, ne kuzim kako ona moze ikako utjecati na melfankšn drivera od grafičke kartice...
čak sam i ATI-u slao error report (još nisam dobio odgovor)

nisam amater i znam kako složiti komp od a do ž... priznajem da postoji mogučlnost da sam pogriješio, zato sam i platio servis jer se ne smatram niti ekspertom, niti profesionalcem - a oni bi to trebali biti...
mat je offline  
Staro 04.04.2006., 11:11   #36
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
mat, možda i je neka greška kod njih, ali si svejedno trebal napravit kak ti je mitzek rekel, riješit s njima stavr u četiri oka i kad stvar bude gotova, onda si mogao napisat svoje iskustvo... jer ovdje ima dosta ljudi iz linksa koji će ovo pročitat...
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline  
Staro 04.04.2006., 11:17   #37
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Ja bi išo natrag.. Nista nisi dirao a rekli su ti da su vratili ispravan komp..

jesi kod njih kupil i matičnu?

Ako je sve tocno kako kazes ,kad ustanove da ipak komp ne radi ti lijepo trazi povrat novaca od prvog servisa uvecan za 10% za karticu.

Ne daju novac, samo nemoj gubit zivce. ako imas kakav papir koji govori da je komp ispravan izasao iz servisa cuvaj ga.

Citiraj:
Autor mat
svi ste potpuno pogresno shvatili moj problem, pa da ga objasnim detaljnije

zasto mat nije stavio distancere? to je vjerojatno najvaznije pitanje na koje ispocetka nisam htio dati odgovor, e pa evo ga sad kad vec ocete:
nisam ih stavio jer sam dobio samo DVA!
al reko necu bit p...ka i radit im probleme tam, ne trebaju mi, papir bu bio dosta...

nadalje... komp je jucer stigao doma i JEDINO sto sam napravio je 80mm na bocnu stranicu i u napajanje... nista nisam pipnuo... upalim, ucita memu, diskove i zbrejka se... nakon ccmos-a se poceo restartat... kasnije mi je palo na pamet da su mozda pinovi od on/off i restart gumba krivo spojeni ili da tipkala iz nekog razloga konstantno daju signal.. no nisam to isprobavao...

znam kako izgleda i znam da je stvarno nevjerojatno da bi mi on na telefon rekao da sve radi, a da meni doma ne radi - ali tako je...

310kn je kostalo 2h popravka + 10% zbog kartice...
a ajmo se prisjetiti zasto je uopce sve ovo nastalo? zbog graficke kupljene kod njih koja, kako oni kazu radi savrseno.. da se ploca i spalila, ne kuzim kako ona moze ikako utjecati na melfankšn drivera od grafičke kartice...
čak sam i ATI-u slao error report (još nisam dobio odgovor)

nisam amater i znam kako složiti komp od a do ž... priznajem da postoji mogučlnost da sam pogriješio, zato sam i platio servis jer se ne smatram niti ekspertom, niti profesionalcem - a oni bi to trebali biti...
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline  
Staro 04.04.2006., 11:22   #38
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
JEL? u 4 oka??

Meni je draže pročitat tu , nego da idem kupovat pa se opečem.
kad se je kritiziralo HGSPOT, VEMIL i slicno nisam vidio savjete on 4 OKA?



Citiraj:
Autor Roberto
mat, možda i je neka greška kod njih, ali si svejedno trebal napravit kak ti je mitzek rekel, riješit s njima stavr u četiri oka i kad stvar bude gotova, onda si mogao napisat svoje iskustvo... jer ovdje ima dosta ljudi iz linksa koji će ovo pročitat...
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline  
Staro 04.04.2006., 11:35   #39
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
Citiraj:
Autor BrunoZG
JEL? u 4 oka??

Meni je draže pročitat tu , nego da idem kupovat pa se opečem.
kad se je kritiziralo HGSPOT, VEMIL i slicno nisam vidio savjete on 4 OKA?
istina
nije u redu da se na otvorenom forumu odredene firme/ljudi/bilo što na bilo kakav način privilegiraju

a ja nebih pisao i izostavljao nešto/lagao... da imam nešto za sakrit onda nebih ništa ni pisao... stavio sam topic jer mi jednostavno nije pojmljivo bilo kako je sve to moguće
mat je offline  
Staro 04.04.2006., 11:45   #40
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor BrunoZG
JEL? u 4 oka??

Meni je draže pročitat tu , nego da idem kupovat pa se opečem.
kad se je kritiziralo HGSPOT, VEMIL i slicno nisam vidio savjete on 4 OKA?
BRAVO! Eto jednog koji se slaze sa mnom. Mora da je ime u pitanju
Naime,zasto svi kao vitezovi brane taj Links? Zasto bi MAT rijesio u 4 oka? Ja zelim vidjeti I DOBRA I LOSA iskustva ljudi u SVAKOJ trgovini u HR i da znam sta me ceka kad kupim negdje nesto. Ne kazem da je Links los,niti da je dobar,niti kazem da je MAT u pravu,ali to nije ni bitno, bitno je da na ovom forumu ne postoji privrzenost niti jednoj trgovini, pa ni Linksu. Ni ja nisam vidio niti jedan savjet nekome da rijesi problem U 4 OKA u npr. VE-MIL-u nego sam citao Ve-mulj,Hgshrot,Info-gamad (iako vjerojatno zasluzeno). BTW, krajnji korisnik je najvazniji ne?
spawn je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.04.2006., 12:14   #41
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Ajmo ovako, svi pljujete po čovjeku (dobro ne svi, ali većina) kako je on nešt zasrao kod montiranja i time gubi garanciju. To je ok. Ali, ako ploča ne radi, onda to ovi na servisu MORAJU utvriditi i obavijestiti ga da treba uzeti drugu ploču a ne vratiti neispravno računalo i naplatiti to.
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline  
Staro 04.04.2006., 12:16   #42
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Žalosno.
,,tko pita, ne skita''. Da si se odma obratio njima za tih nekoliko (za koje si tada mislio ,,nevažnih'', distancera) mislim da bi ti ih sa guštom dali, i da sada nebi imao spaljenu plochu.
edit; tek sad vidim Zvijerkov post - možda je njima tada radila ploča? Kao što je i prije spomenuto ploča je neispravna, što ne mora značiti da _totalno ne radi_.
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline  
Staro 04.04.2006., 12:30   #43
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Citiraj:
Autor mat
zasto mat nije stavio distancere? to je vjerojatno najvaznije pitanje na koje ispocetka nisam htio dati odgovor, e pa evo ga sad kad vec ocete:
nisam ih stavio jer sam dobio samo DVA!
al reko necu bit p...ka i radit im probleme tam, ne trebaju mi, papir bu bio dosta...
radi ovakvih poput tebe, ni na kraj nam pameti nikada nije bilo da vrachamo takvima novu matichnu.
barem si priznao. odakle ti ideja da umjesto vijaka stavljash papire? jel su to fixator-papiri mozhda?
ako si vech vidio dva distancera isporuchena, mogao si ichi do duchana,
lijepo rechi ljudima da si dobio dva, i dobio bi ih i 10. jer u servisima ima toga masu.
i ne govoriti onda "necu biti picka i radim im probleme..."
mogao si ih kupiti. pitati na forumu. pitati prijatelja.

jer da si napravio kako sam ti rekao, ili vech ako nisi znao - mogao si pitati na forumu,
nebi im napravio nikakav problem svojim upitom,
vech ga upravo sada radish ovom temom na ovome forumu kojega chita
jako puno ljudi. iskreno - ne vjerujem da su ti dali rachunalo koje nije radilo kod njih i rekli da je ispravno.

vech se slazhem sa mitzekom, kako papir nije rjeshenje (n-i-j-e),
mozhda se shto zeznulo sa matichnom, pa ona malo radi malo ne radi.
ne zhelim niti znati u kojim uvjetima si montirao matichnu i grafichku,
i jesi li imao prsluk od kevlara, gache od chelika i bio spojen na gradsku mrezhu,
jer postoji josh stvari na koje se treba paziti prilikom montiranja
matichne ploche u kuchishte. a tako i drugih komponenata.

no, odgovore na sve to si mogao nachi na forumu,
a i ako se nije o tome prichalo (a je), mogao si postaviti pitanje,
jer tu ima ljudi koji mogu, zhele i znaju pomochi.
nemoj se ljutiti, ali koliko ti mislish da dechki iz linksa nisu bili korektni prema tebi,
toliko i ja mislim da ti nisi korektan prema njima.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline  
Staro 04.04.2006., 12:31   #44
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Ali, crni mate...kako možeš samo A4 papir staviti između matične ploče i kućišta?? Trebo si upotrijebiti nedjeljno izdanje Jutarnjeg, ionako nema ništa pametno za pročitat u njemu, a debel je!
Delta S4 je offline  
Staro 04.04.2006., 12:49   #45
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
rekao sam, NE ISKLJUCUJEM mogucnost moje greske, dapace, vjerujem NJIMA da jest moja greska
ali isto tako NE ISKLJUCUJEM ČINJENICU to da sam razgovarao s covjekom na telefon i da mi je rekao u cem je bio problem, rekao da radi, i rekao cijenu te da je 2 sata kasnije kompjuter bez ikakvih ceprkanja i iceg doma zakazao u radu! ako maticna "malo radi, malo ne" to mi je trebao reci.. ne ovako..

mislim neznam zasto mi ne vjerujete?! zar mislite da sam ja zaposlenih jednog od konkuretskih ducana i da izmisljam? koje moguce dobro mogu ja, koji jedino sto zelim je u miru ceprkati po OS-ovima i razno raznim aplikacijama, igrati WoW i biti ponosan na svoj PC, imati s pljuvanjem linksa? PA OTISAO SAM TAMO KUPITI OPREMU JER IH SMATRAM KVALITETNIM DUCANOM!!!!

decki ako otkriju danas problem i rijese ga, ili neka samo preciziraju MOJU gresku pri stavljanju PC-a jucer na stol i spajanja misa, monitora, tastature i napajanja, ja cu, jebo me pas, dat jedan bold oglas u plavom da im se ispricavam a ovdje cu otvoriti temu u kojoj im se ispricavam za sve i postati cu reply svakih 5 minuta da konstantno bude vidljiva na index.php
obecajem
posteno?
mat je offline  
Staro 04.04.2006., 12:52   #46
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor atha
radi ovakvih poput tebe, ni na kraj nam pameti nikada nije bilo da vrachamo takvima novu matichnu.
barem si priznao. odakle ti ideja da umjesto vijaka stavljash papire? jel su to fixator-papiri mozhda?
ako si vech vidio dva distancera isporuchena, mogao si ichi do duchana,
lijepo rechi ljudima da si dobio dva, i dobio bi ih i 10. jer u servisima ima toga masu.
i ne govoriti onda "necu biti picka i radim im probleme..."
mogao si ih kupiti. pitati na forumu. pitati prijatelja.

jer da si napravio kako sam ti rekao, ili vech ako nisi znao - mogao si pitati na forumu,
nebi im napravio nikakav problem svojim upitom,
vech ga upravo sada radish ovom temom na ovome forumu kojega chita
jako puno ljudi. iskreno - ne vjerujem da su ti dali rachunalo koje nije radilo kod njih i rekli da je ispravno.

vech se slazhem sa mitzekom, kako papir nije rjeshenje (n-i-j-e),
mozhda se shto zeznulo sa matichnom, pa ona malo radi malo ne radi.
ne zhelim niti znati u kojim uvjetima si montirao matichnu i grafichku,
i jesi li imao prsluk od kevlara, gache od chelika i bio spojen na gradsku mrezhu,
jer postoji josh stvari na koje se treba paziti prilikom montiranja
matichne ploche u kuchishte. a tako i drugih komponenata.

no, odgovore na sve to si mogao nachi na forumu,
a i ako se nije o tome prichalo (a je), mogao si postaviti pitanje,
jer tu ima ljudi koji mogu, zhele i znaju pomochi.
nemoj se ljutiti, ali koliko ti mislish da dechki iz linksa nisu bili korektni prema tebi,
toliko i ja mislim da ti nisi korektan prema njima.
Slazem se s ovom izjavom. Zasto? Procitao sam previse slucajeva na ovom i inim forumima kako neko slaze komp i onda jebe mater prodavacima kako ne radi. PC je elektronika i ko ne zna nista o tome neka ne slaze nista jer postoji velika vjerojatnost da ce skurit nesto.Ili ako vec zele,neka ne placu ako skure nesto. I postujem ljude koj priznaju da ne znaju i pitaju. Staviti 15 A4 papira ispod maticne i reci " Zasto maticna ne radi? Ipak ima 15 A4 papira ispod maticne?". Ako se postavimo na mjesto POSTENIH prodavaca,doci cemo do zakljucka da bi mi napravili istu stvar kao i oni.
spawn je offline  
Staro 04.04.2006., 12:55   #47
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
OMG mat, ak već nsi dobil dovoljan broj distancera mogel si kak je i atha rekel, otiti u dućan po njih ili pitati nekoga frenda (koji ima viška distancera) da ti da onolko kolko ti fali ili jednostavno spojiti ploču (komp) na stolu, samo za probu, dok ne nabaviš/dobiš ostale distancere. Ovo s papirom je stvarno glupost i pol.
McG je offline  
Staro 04.04.2006., 12:55   #48
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Ja zasad imam ok iskustva s linksom , u mom slcuaju su bil ikrajne posteni , a ls druge strane znanje cudi me kak nisu znali banalne cinjenice o toj ejdnoj memorijskoj kartici.

dakle ja sam prije jedno 2 tjedna kod njih kupio 256 MB xD memorijsku karticu . vidio na netu da su najpovoljniji (misli mda je cijena bila 220 kuna)
oso tam i uzo karticu.

dodem doma , raspakiram to sve , stavim ju u olympsua i kaze mi CARD ERROR ?!?!?!?!

meni hitno drugi dan ide mna more , trk opet tam , kazem slucaj taj i taj, ljep m idaju drugu karticu . istovjetnu , naravo.

opet odem doma ,raspakira msve , i kaj - CARD ERORR?!?!?
e onda sam skuzio dea je problem modza u fotricu :d

zovem servis olympusa , kazu mi da moj fotic ne cita kartice M type , nego sam standardne . odem u links , kazem takva i takva situacija , decko u serivsi kaze ok vraticemo lovu

?!?!

e osto sam izbezumljen . max respect linsu na tome - neznam ko jos tak vraca lovu az ISPRAVNI proizvod koji meni doduse ne radi , al je ispravan.

dakle , u cijeloj toj prici im zammjeram samo to kaj nisu dovoljno upuceni u problematiku xD kartica , inace sve 5
Hrvoje xyz je offline  
Staro 04.04.2006., 13:06   #49
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Meni je zanimljiva činjenica da nisi nigdje napisao da si, nakon što si donio komp doma i otkrio da ne radi, nazvao Links i rekao dečkima da ne radi i zašto s ti naplatili 2 sata rada kad komp ne radi.
Mitzek je aludirao na to kad je rekao "4 oka". Da si ih nazvao i da su te od*ebali, još bi razumio. Ali početi javno pljuvati po firmi bez da si od njih tražio povratnu informaciju...Glupo. Jer poznavajući njih, da su ti napisali da komp radi, a ne radi, dobio bi lovu nazad, besplatan popravak i još bi ti dali neki oprosti,-i-mi-smo-samo-ljudi poklon. Ali ne, odmah na forum derati se "Nepravda, gadovi, lopovi...".
Sad očekujem odgovor Linksovaca.
@ Hrvoje : Po zakonu o zaštiti potrošača, ti imaš pravo vratiti robu ako na njoj nema tragova korištenja i očekivati povrat novca ( dobro, u zakonu piše u roku 30 dana, ali to se baš ne prakticira nego je povrat odmah). Za punu informaciju o tome, pogledaj na Linksov site.
Sky je offline  
Staro 04.04.2006., 13:35   #50
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
ok, priznajem da sam se malo prenaglio i zbog toga mi je eto, žao... nisam možda trebao odmah postati na forum to ali me zanimalo koji problem tjera pc da se restarta nakon učitavanja meme i diskova ili da nakon ućitavanja istog smrzne ekran i pokaže bijele točke
prvobitan naslov topica je bio "novi problem" a onda je sve izletilo iz mene i onda sam nanovo pobjesnio i stavio ovaj naslov i onda je rasprava krenula u drugom smjeru
ISPRIČAVAM SE
ali vjerujte mi da bi i vi isto reagirali da ste proživjeli s jednim pc-em isto što i ja...
mat je offline  
Staro 04.04.2006., 13:47   #51
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
atha je sve rekao .

ja znam da ne bi reagirao kao ti , jer sam 2 puta bio u slicnim situacijama da sam isao raditi neke stvari u koje nisam bio upucen i jednom me kostalo nove maticne a drugi put srecom nista . a da u bijesu svasta kazemo - to je istina .
nadam se da ces rijesiti to sve sto brze
Router je offline  
Staro 04.04.2006., 13:59   #52
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Ma ima ovdje puno stvari koje bi mogao komentirati ali jednostavno mi se neda.

Svatko bi trebao napisati topic ako ga nesto muci nerazumijem u cemu je problem nit je links presvet niti je sranje mozda se i njima zaletilo, cinjenica je da je covjek dofurao komp doma i da neradi a da jos uzmemo obzir da zivi negdje dalje pa treba to vozikati vamo tamo...
Tako da je reakcija donekle opravdana. Nadam se da ce se sve rijesiti na najbolji nacin.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline  
Staro 04.04.2006., 14:01   #53
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor mat
ali vjerujte mi da bi i vi isto reagirali da ste proživjeli s jednim pc-em isto što i ja...
Vjerovao ili ne ima nas koji smo prošli i gore stvari, ali u drugim dućanima, a što se linksa tiče imaju svoj forum, pa se probaj tamo požalit, koliko vidim ažurno odgovaraju na upite.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline  
Staro 04.04.2006., 14:29   #54
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
problem su decki rijesili
navodno se bios iz nekog razloga zblesirao sam od sebe (?) i u tom je bio generalni problem... iskreno, nisam bas shvatio kako se to bios mogao zblesirati i kako bi onda uopce se poceo dizati komp pa onda resetirati ili zbrejkati.. ali ok...

uglavnom, rijesili su stvar

ja se jos jednom ispricavam sto sam se prenaglio i uvrijedio decke... to je neopravdano i za to mi je zao...
admin/moderator bi mogao pobrisati ovu temu ili barem preimenovati njen naziv iz ovog ruznog u neki lijepsi buduci da ja ne mogu a iznimno je ponizavajuc za doticnu firmu
mat je offline  
Staro 04.04.2006., 14:40   #55
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Ja stvarno ne razumijem ekipu ovdje :confused:

Mat je zafrknuo pri montiranju i tu nije nista sporno! Rekao je neke stvari u naletu bijesa i to razumijem.
Jednu stvar pak ne razumijem: nakon sto im je ostavio 300kn u zamjenu za tvrdnju ''Vase racunalo je ispravno'' vi pljujete po covjeku koji kaze da je problem ostao umjesto da pljujete po servisu!?
Da su mu za 300kn prodali papir na kojem pise ''Vasa maticna je R.I.P.'' ne bih rijec rekao! Ekipa je radila, testirala, potroslila vrijeme da otkrije kvar i to uredno naplatila. Sve 5! Ali tko kaze da s obzirom na razvoj situacije ekipa nije drzala racunalo negdje u cosku i nakon X dana odlucila nazvati vlasnika i ubrat par stotina kuna nizasto?

Nije mi jednostavno jasno kako ovdje ekipa tako grcevito brani Links kao da im zivot o tome ovisi? Pa nisu oni jedini PC shop u gradu! Bilo koju komponentu koja se nalazi kod njih mozete naci i drugdje ako se potrudite. Mozda i po povoljnijim uvjetima. Pogledajte samo brand name ramove: svi odreda imaju ''Life time warranty'' ali kod njih - 2g! Frend mi kupi HDD i pita koliko traje jamstvo i ekipa veli 1g. a ja na omotu gledam i pise ''Jamstvo 36mj.Uvoznik Microline''??? Pokazes to ekipi na kasi a oni samo vrte glavom! Pa tko tu koga j....!?
Pljuje se po svim shopovima bez pardona ali kada se dodirne Sveti Links...e onda ima glave da padaju nevjernicima! Zakljucak je da na ovom forumu ima previse ekipe na koja je platnom popisu Linksa ili imaju neku ''stelu'' kod njih.
Kako god, ovdje se definitivno ne isplati traziti savjet u ovim situacijama.
Moj savjet za Mata a i za sve buduce nesretnike koji budu na reklamaciji u Linksu je da to ne iznose na pcekspertovom forumu jer ce dozivjeti jedno grupno j.... u zdrav mozak a to ti nakon seanse s onim krelcima iz servisa sigurno ne treba!

EDIT:
Dok sam pisao ovo izgleda da su ''uvidjeli'' svoju gresku i priznali. Ocito su prozivke dosle do nekoga!
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline  
Staro 04.04.2006., 15:05   #56
mitzek
Prigorec po defaultu
Moj komp
 
mitzek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Pušća Gornja
Postovi: 1,335
Jerry...
nitko ne brani Sveti Gral......
samo se po 1111111puta ponavlja isto,neko je skrt dat parsto kuna vise.pa bum si ja to sam slozilkoihje.benebujuonimenejel ,pa onda kad zaseru sve..eeee nisam ja kriv,oni su u Linksu,hg,vecemuljuuuuu,buahahahaah mamiceeeeee......

na platnom spisku Linksa nismo,samo imamo sa gazdama i deckima izvrsnu suradnju u svakom pogledu, i dapace NIKOG ne tjeramo da bas MORA kod njih nekaj kupiti...
na kraju, Mat je i sam rekao da je prenaglio i da se ispricava,decki su mu u Linksu preflesali maticnu i sve radi..... dakle greska nije apsolutno do njih,jel da su oni slagali sigurno bi stavili i podloske i novi bios i stvar rijesena...(pametan placa jednom, a glupan sto puta!)

sve ovo za i protiv inksa nadalje je hranjenje Trolova pa prema tome, vrijeme je da Mrderator makne lijenu guzu i papke po tipkovnici i kloza ovaj (nepotrebni) thread.


ps: a kaj smo svi pametni nakon bitke.........ovdje se razmjenjuju iskustva .. pozitivna i negativna, svi se trudimo pomoci jedni drugima,al smatram potpuno nepotrebno pametovanje ...decko da je pitao ovdje ,dok je slagao komp:jel treba podloske sve ?TREBA! jel treba novi bios flash?TREBA! i izbjegli bi 3 stranice kevtanja i hranjenja Trolova, koji dapace, veselo i zivahno dizu svoje rogove i duuge jezicine i pljuju sve i svakoga....

sad mi recite da nije tak: KO PITA -NE SKITA<A KO NE PITA_ OTPALA MU K....fanfulica!!!
__________________
slikce:http://my.opera.com/Mitzek/blog/

sig na dijeti..,bolje on nege JA......
mitzek je offline  
Staro 04.04.2006., 15:25   #57
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
gle pa nisam ja mutav da neznam da se plocu mora odvojiti od metala kucista da nebi doslo do kratkog spoja (kad smo kod toga zasto ta ploca nebi bila mjedena ko distanceri heh )
ali sam dobio barem 2 premalo i reko necu ih sad zafrkavat tam i radit neugodnosti a i nije mi sam tak ic svako malo sim-tam jer ko nema auto se mora lijepo s bilokoje strane napjesacit do njih... i stavio sam papira koji je mogao biti dovoljna izolacija (jos uvijek ne kuzim zasto je to tako smjesno/ nemoguce)

i daj fakat preimenujte temu pliz
mat je offline  
Staro 04.04.2006., 16:03   #58
mitzek
Prigorec po defaultu
Moj komp
 
mitzek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Pušća Gornja
Postovi: 1,335
: bonker2
Citiraj:
Autor mat
gle pa nisam ja mutav da neznam da se plocu mora odvojiti od metala kucista da nebi doslo do kratkog spoja (kad smo kod toga zasto ta ploca nebi bila mjedena ko distanceri heh )
ali sam dobio barem 2 premalo i reko necu ih sad zafrkavat tam i radit neugodnosti a i nije mi sam tak ic svako malo sim-tam jer ko nema auto se mora lijepo s bilokoje strane napjesacit do njih... i stavio sam papira koji je mogao biti dovoljna izolacija (jos uvijek ne kuzim zasto je to tako smjesno/ nemoguce)

i daj fakat preimenujte temu pliz
: bonker2

sorry,al mutav si.......

da si pitao kak sam naveo,ziher je neko blizu tebe u kvartu a da ima par distancera viska,dalje.. pa kaj mislis da su godine i milje dolara i eura bacane u razvoj HW da bi ti sluzil za ravnanje papira il novina?: stoopid

dalje,na ovom forumu ima bar nekoliko desetaka dobrica i pametnica koji bi ti rado svojom moralnom il materijalnom pomoci olaksali zelju i ceznju da si cim prije upogonis svoje blago...presesssss,ne

dalje,da nisi toliko tvrdoglavo uvjeren u svoju nedodirljivost kao HW Maga, nebi ti se ni dogodil takav maler..recimo ,ja sam zajebo sa flesom biosa,komp za musteriju nece i nece,sve znam...ali......e taj jeb..ALI..nitko ne racuna..
subota 11 30 na vrata Links servisa komp u lijevoj HS u desnoj (za svaki slucaj!) i vrisak: kaj ste mi to prodaliiiiiii, to ne delaaaaaaaaa.....a pita me Mental: Mitz, si spreflesal novi Bios? mrmljjjjjjj,kenj,sroc.....deca, evo gablec,piva sam da sljaka....3,5 minute poslije , Login to Winblozzzzzzz,jessssss(figurativno,se razme!)

jel se kuzi ZAKAJ "favoriziram" LINKS? jel bi svagdje drugdje moral ostavit komp 2 tjedna i strepit...a deckima objasnis,zamolis i vjeruj TO pomaze,a i oni..ak im uletis pasmater s visokog, pa ko te nebi otpilil..

zato ,idi s mirom Veliki HW Magu......i molim te, kad neko drugi se tak zajebe,reci mu di je kvaka, ne hrackaj po svemu i svacemu kad je (obicno!) u pitanju ljudski faktor i (ne)znanje! i pitaj, pitaj ako neznas, nisi ziher, nebu te niko posral ak nekaj neznas najbolje,uvijek ima neko ko je to vec prosel i hoce pomoci..

EOD!
__________________
slikce:http://my.opera.com/Mitzek/blog/

sig na dijeti..,bolje on nege JA......
mitzek je offline  
Staro 04.04.2006., 16:25   #59
Simba-OS
Premium
Moj komp
 
Simba-OS's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 359
Citiraj:
Autor mat
zasto mat nije stavio distancere? to je vjerojatno najvaznije pitanje na koje ispocetka nisam htio dati odgovor, e pa evo ga sad kad vec ocete:
nisam ih stavio jer sam dobio samo DVA!
al reko necu bit p...ka i radit im probleme tam, ne trebaju mi, papir bu bio dosta...
Oprosti, ali ovo je najveća glupost za koju sam čuo da je itko napravio. Pa nisu distanceri tu da lijepo izgledaju. Čak i da nisi napravio kratki spoj na ploči (a vjerojatno jesi), kad se ploča stavi na distancere, iza nje struji zrak i hladi komponente. Stavljajući iza papir onemogućio si pravilno hlađenje (ploča i komponente na njoj griju se i sa stražnje strane, ako nisi znao).

Citiraj:
Autor mat
nadalje... komp je jucer stigao doma i JEDINO sto sam napravio je 80mm na bocnu stranicu i u napajanje... nista nisam pipnuo... upalim, ucita memu, diskove i zbrejka se... nakon ccmos-a se poceo restartat... kasnije mi je palo na pamet da su mozda pinovi od on/off i restart gumba krivo spojeni ili da tipkala iz nekog razloga konstantno daju signal.. no nisam to isprobavao...
Pa spalio si ploču, što očekuješ?

Citiraj:
Autor mat
310kn je kostalo 2h popravka + 10% zbog kartice...
a ajmo se prisjetiti zasto je uopce sve ovo nastalo? zbog graficke kupljene kod njih koja, kako oni kazu radi savrseno.. da se ploca i spalila, ne kuzim kako ona moze ikako utjecati na melfankšn drivera od grafičke kartice...
čak sam i ATI-u slao error report (još nisam dobio odgovor)
Pa prijatelju, kad spališ mbo, ništa ne radi kako treba, pa niti grafička. To je kao da ti pukne blok motora na autu, pa pitaš kako to može utjecati na rad klipova.
Citiraj:
Autor mat
nisam amater i znam kako složiti komp od a do ž... priznajem da postoji mogučlnost da sam pogriješio, zato sam i platio servis jer se ne smatram niti ekspertom, niti profesionalcem - a oni bi to trebali biti...
Ne, prijatelju. Ne znaš složiti komp kako treba. Jer da znaš, ne bi napravio što si napravio. Što bi rekao da kupiš računalo u linksu, doma ga otvoriš i vidiš da su stavili papir umjesto distancera?
Simba-OS je offline  
Staro 04.04.2006., 16:57   #60
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Forum i služi da bi se kritike i pohvale rekle javno.

Mi svi smo kupci i kao takvi imamo pravo da i javno velimo ako nam se nešto ne sviđa pa makar i neopravdano, kao što imamo pravo i pohvaliti, to se odnosi na bilo koju firmu bez obzira na ime.

Ostali će onda procijeniti da li i koliko ta dotična kritika odnosno pohvala utječe na njihov izbor.

To i je smisao otvorenog tržišta orjentiranog prema kupcu, da kupac odlučuje gdje će nešto kupiti.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na