Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.07.2023., 16:55   #121
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
…a sječa šuma doprinosi generalnom boljitku zemlje!
Mislim da se svi možemo složiti da treba posjeći svo drveće pa nam više ništa ne može pasti na glavu/auto/kuću
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 24.07.2023., 17:36   #122
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova

1
O jbt, gdje ovog nađe? Ovo sa sjevernjačom je vrh!
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.07.2023., 17:37   #123
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
I još jedna tema ode k vragu
kad rade od buhe slona...zanima me kog su "ljudi" krivili prije 10 000 godina kad je počeo kraj zadnjeg ledenog doba....

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Mislim da se svi možemo složiti da treba posjeći svo drveće pa nam više ništa ne može pasti na glavu/auto/kuću
HR šume to vrć rade desetljećima al jadni ne stignu na sve strane
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2023., 17:58   #124
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101


Dr.sc.
Gretin sunarodnjak
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2023., 18:01   #125
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Dok nas u HR ne zadesi novo nevrijeme, malo da ubijemo dosadu.

Prilično zanimljiva tema je Operacija Popaj:
https://www.popsci.com/operation-pop...r-vietnam-war/
https://history.state.gov/historical...964-68v28/d274

US je umjetno sijala oblake kako bi produljili sezonu monsuna i natopili opskrbne ceste sjevernog vijetnama.
To je bilo prije čak 50 godina, a dokle je danas razvoj otišao bolje da ne znamo...
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2023., 18:25   #126
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Zasijavanje oblaka u kontekstu manipulacije vremena je krenulo krajem 19. i početkom 20. stoljeća, tak da do Vijetamskog rata nitko to nije dovodil u pitanje, a i sam si linkal materijal na Kinu koja ima dedicirani odjel za manipuliranje vremenom koristeći upravo istu tu (moderniziranu) tehniku, slično kak Dudek pušta raketline. Mislim da to nitko nije dovodil u pitanje zajedno s HAARP-om i njihovim istraživanjima, ali jebemu - antigravitacijske kugle koje su kao vojna tehnologija, mada koliko smo imali prilike vidjeti, sama vojska nema pojma o tome, niti su ih imali prilike analizirati - e to je već druga priča.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2023., 19:46   #127
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
babe imaju horoskope, PCE ima HAARP
domis je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2023., 20:01   #128
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Jebiga, tak ispada, mada sam HAARP nije toliko upitan, koliko su upitne hrpe kojekakvih teorija zavjera koje se vežu uz to, pa na kraju dolazimo do antigravitacijskih kugli za manipulaciju vremena. Na stranu sad da su klimatske promjene itekak sveprisutne i bez dodatnih X-Files tematika, samo kaj se klinka Greta isfurava da bude na naslovnicama, ali svi zajedno svjedočimo sve toplijim godinama iz godine u godinu, do te mjere da je samo posljednjih 20 ispalo najtoplije ikad u povijesti čovječanstva otkad se mjeri temperatura. Godišnja doba su se totalno izokrenula, pa svake godine idemo iz krajnosti u krajnost, htjeli mi to sami sebi priznati ili ne.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 24.07.2023. u 20:20.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2023., 20:41   #129
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Citiraj:
Autor Staromodan Pregled postova
Prvo sam se sjetio duznika, tj. osoba kojima sam pomagao kada su imali velike probleme. Puno ih se nije ni htjelo javiti na poziv, a oni koji jesu su imali razlicite izgovore: jedni se eto bas spremaju da idu na more, drugi se spremaju na koncert, pa jos jedan koncert sutradan, treci su se otvoreno rugali i smijali na to sto mi se dogodilo, cetvrti ne rade nista ali ne znaju kako bi mi pomogli iako bi htjeli a kad kazem da mi pomognu cistiti onda nadju neki izgovor nakon kratkog mucanja, peti su me tjesili da mi je dobro jer sam umoran od ciscenja i popravaka pa mogu spavati po noci a oni jadni ne mogu jer po cijele dane nista ne rade i ubija ih dosada i pretesko im je. Vecinu rodbine necu komentirati. Uz takve prijatelje, ne trebaju mi neprijatelji.
Ovo je upravo užasno. Nemoj se početi drogirati zbog tog šljama.

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Što god taj naziv teorija zavjere značio.
To znači kako je propaganda i pranje mozga u režiji CIAe odrađena iznimno kvalitetno. Toliko kvalitetno da ima nevjerojatan međugeneracijski doseg gdje se ljudi i nakon skoro 60 godina ljudi libe kazati bilo što protiv centraliziranog narativa.

Također poznato i kao socijalni pritisak kojem se inicijalno u i većoj mjeri izloženi u školi u kojoj se, hoćeš nećeš propagira konformizam da se usereš.

Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Ali dobro, bit će toga još puno, ali neki će i dalje misliti da je to sve normalno...
Ispravak netočnog navoda, to je sve novonormalno, kolega. Ja samo čekam da krenu klimatska zaključavanja pa da mi ekipa tumači kako su iduća dva tjedna ključna.

Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
svi zajedno svjedočimo sve toplijim godinama iz godine u godinu, do te mjere da je samo posljednjih 20 ispalo najtoplije ikad u povijesti čovječanstva otkad se mjeri temperatura.
Jedino čemu svjedočimo je da prividno inteligentni ljudi pišu takve notorne gluposti da to nije za vjerovati

Ajmo ovako prosto seljački: 20 godina zatopljavanja u (recimo HR) iz godine u godinu po 0.1°C godišnje bi značio 2°C zatopljenja. To bi značilo da su ljeta kada sam bio na faksu bila zavaravajuće topla, znojio sam se dobrahno iako je bila čak dva stupnja svježije.

Ako odem još deset godina unatrag, to je čak 3 stupnja manje. A ja se sjećam baš vrelih ljeta kod babe na selu. Biti će da me sjećanje vara.

Ili je možda ovo

https://imgur.com/t0eD7CO

Inače, od najavljenog nevremena na sjevernoj obali za sada ništa. Bilo je nešto toplog vjetra danas, zrak je iznimno vlažan i neugodan. Ali nema light showa iznad mora.

Zadnje izmijenjeno od: mkey. 24.07.2023. u 21:11.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2023., 21:40   #130
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Upravo to, sve se vrti oko Zagreba, a kod nas vjetar puhao valjda preko 200 km/h...
Jasno ti je tko je na vlasti u Slavoniji i na nacionalnom nivou? Cemu uvlacenje ljudi koji zive u Zagrebu u to? Kao da su ljudi koji tu zive za centralizam?
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
To je bilo prije čak 50 godina, a dokle je danas razvoj otišao bolje da ne znamo...
Ocito do antigravitacijskih kugli. Pise ti lijepo gore.
hash je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.07.2023., 21:52   #131
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
2001. A.D. otprilike u ovo doba godine: frend dokazi po mene da idemo van do Jaruna. Vikend, prošlo je 01:00am a na terasi živa u termometru pokazuje 31 celzijevac.

Ispred zgrade je bila takv sparina da smo skoro odustali ići bilo kamo. Vozili smo se sa skroz spuštenim prozorima (nije bilo klima tada u autima za raju) a sparni vjetar u kabini je bilo neugodan.

Par godina prije i par godina nakon toga pamtim najgore vrućine a bio sam upola mlađi.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2023., 22:14   #132
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Ili je možda ovo

https://imgur.com/t0eD7CO
Pravi prikaz trenutne agende.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2023., 22:25   #133
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Mislim da sam vidio kuglu, kidam nalijevo.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2023., 22:30   #134
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Neki se sjećaju vrelih ljeta a ja se uopće ne sjećam da mi je kao klincu bilo ikad vruće a ljeta sam provodio na biciklu, na igralištu i s djedom po poljima.
Danas ne mogu zamisliti razdoblje od 6. do 9.-10. mjeseca bez klime u kući, autu i na poslu. Čija sjećanja više vrijede?
Kad bi barem postajala kakva zabilježena mjerenja temperature unatrag xx godina... Zašto se niko toga nije sjetio i napravio kakvu statistiku?
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2023., 22:42   #135
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Kad bi barem postajala kakva zabilježena mjerenja temperature unatrag xx godina... Zašto se niko toga nije sjetio i napravio kakvu statistiku?
O napravljena je statistika. I onda su je bacili na pod, izgazili je, ispljuvali i ispišali. Onda je malo prekrajana, obrađena i prerađena dok nisu dobili rezultate kakve je trebalo dobiti. Npr. Mannov štap za hokej. Isti onaj za kojeg isti nije htio dati podatke zato jer bi onda mogli dokazati kako je u krivu. Ipak je Mann znanstvenik, jel

Btw, što se tiče "globalnog zatopljenja" pretpostavljam kako dio ljudi ovdje nije dobio memorandum. Naime, rekli su motaj kablove, fali zatopljenja, teraj to na kvasinu. Zato se i krenulo s "klimatskim promjenama". One su ipak sveprusutne i sigurno se događaju te se na time svaka promjena klime može opisati. Dok je "globalno zatopljenje" ipak išlo malo teže, nekako vuče kao da baš mora biti zatopljenje pa je problem kada isto izostane
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2023., 22:51   #136
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Nema kaj, sve je to jedna velika laž, a CIA pomoću U2, YF-12, A-12 i SR-71 eskadrila već više od 60 godina sije antigravitacijske kugle pomoću kojih maniupliraju svime, pa i vremenom. Ništ, nek Tony javi Banožiću da je sutrašnje nevreme otkazano.

05.08.2023. je opet novi sastanak na trgovima, neka vas dragi Bog čuva u ova teška i neprividiva (ne)vremena, nek su vam antigravitacijske kugle oble, a Zemlje ravne, jer postoji samo jedna istina, a oni koji žele već znaju o čemu se radi.

Kod nas u Varaždinu upravo grmi i sijeva, ali mora da je i to neka CGI fatamorgana, a i ovaj vijetar koji fijuče je zapravo neki deepfake zvučni efekt kakvog se ni synthpop bendovih iz 80-ih ne bi posramili dok se štelaju na Duga-2 sistem.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2023., 22:53   #137
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Sutrasnje? Poceo je peti za redom sudnji dan. Samo normalno svaki dan oluja…
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2023., 22:56   #138
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Sutrašnje, jer su to mediji tak najavili, ali pošto znamo da smo u Matrixu, to je sve zapravo još jučer bilo odigrano, a sutra je za novinske članke slikanje. Znaš kak to ide.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2023., 22:57   #139
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Neki se sjećaju vrelih ljeta a ja se uopće ne sjećam da mi je kao klincu bilo ikad vruće a ljeta sam provodio na biciklu, na igralištu i s djedom po poljima.
Danas ne mogu zamisliti razdoblje od 6. do 9.-10. mjeseca bez klime u kući, autu i na poslu.
Jer smo svi bili manje osjetljivi i ništa nam nije smetalo, ni vrućine, ni komarci, ni hladnoća ni 100 drugih stvari radi kojih danas kukamo.
To ne znači da toga nije bilo, ali kad si dijete onda se ne zamaraš glupostima nego tražiš loptu da napucavaš.

Inače, jedno vrijeme su promovirali zahlađenje, pa se onda prešaltali na zatopljenje

https://abload.de/img/timeu6dmx.jpg
__________________
...
nepalac je offline