Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.07.2016., 16:07   #1351
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Uočava se razlika u kameri, kamera na s7 je bolest samo takva
S7 ima brutalnu kameru. Ali ništa lošiju (ako ne picajzlimo) nema ni G5, L950...od kineza P9 i Mi5 imaju solidne kamere ali koliko vidim (gdje god gledam) ipak se ne mogu mjeriti sa ovima gore...Međutim i cjenovno su dosta povoljniji pa mislim da je to ok.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2016., 17:51   #1352
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Da li za vidjeti razliku treba prikazati sliku na 65" TV i još uvećati detalje pa pomno tražiti greške za koje mi znamo da postoje, ili ih vidi i vaša baka kad joj pokažete slike direkt na mobitelu?
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.07.2016., 19:37   #1353
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Na ekranu mobitela ne bi vidio ni slona u pozadini. Na njemu sve slike izgledaju super. Tek kad je staviš na veću dijagonalu shvatiš koliko je dobra/loša. A kad je još i zoomiraš, shvatiš koliko je koma fotić na mobu. Kinezi tu još imaju štošta za naučiti od brand name mobitela.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 14.07.2016., 07:34   #1354
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Na ekranu mobitela ne bi vidio ni slona u pozadini. Na njemu sve slike izgledaju super. Tek kad je staviš na veću dijagonalu shvatiš koliko je dobra/loša. A kad je još i zoomiraš, shvatiš koliko je koma fotić na mobu. Kinezi tu još imaju štošta za naučiti od brand name mobitela.
Mislim da oni to jako dobro znaju samo je stvar da ciljaju na niže cjenovno tržište.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2016., 08:57   #1355
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Mislim da oni to jako dobro znaju samo je stvar da ciljaju na niže cjenovno tržište.
Ili jednostavno pretpostavljaju da ljudi rade fotografije za 15x10cm format, a ne za jumbo plakate. Za jumbo plakate je ipak bolje uzeti DSLR
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2016., 11:28   #1356
Blakadder
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 33
Stigao Redmi 3 Pro (spemall), sve prošlo ok, ništa carina.

Upucao zadnji ManhITov SpaceX rom na locked bootloader i zasada sve lijepo radi. Fingerprint unlock je sjajna stvar i isplati se uzeti pro samo zbog toga!
Blakadder je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2016., 11:41   #1357
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Došao mi je Redmi 2 (2Gb/16Gb) za 600kn, uvoznik Recro, jamstvo 24mj MR servis.
http://i.imgur.com/MYGQLBr.png
Nudi mi ovaj upgrade;

Da nadogradim na 6.1.28 ili ne?
Ima nekih kineskih aplikacija, ne previše.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2016., 13:23   #1358
Nevaljala
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Vidim da popularnost Xiaomi uređaja stalno raste i na ovom forumu, te mi se osobno nameću kao prvi izbor od kineskih mobitela. Problem je što sam iOS-aš, ali morat ću probati nešto kinesko, već duže vremena o tome razmišljam. Redmi Note 3 mi izgleda čist ok za te novce.
Nevaljala je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2016., 13:26   #1359
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Na ekranu mobitela ne bi vidio ni slona u pozadini. Na njemu sve slike izgledaju super. Tek kad je staviš na veću dijagonalu shvatiš koliko je dobra/loša. A kad je još i zoomiraš, shvatiš koliko je koma fotić na mobu. Kinezi tu još imaju štošta za naučiti od brand name mobitela.
Istina, najveća razlika između kineza i brenda je kamera i softverska podrška.

Kinezi su daleko došli s kvalitetom izrade...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2016., 14:28   #1360
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor Nevaljala Pregled postova
Vidim da popularnost Xiaomi uređaja stalno raste i na ovom forumu, te mi se osobno nameću kao prvi izbor od kineskih mobitela. Problem je što sam iOS-aš, ali morat ću probati nešto kinesko, već duže vremena o tome razmišljam. Redmi Note 3 mi izgleda čist ok za te novce.
Ako si iOS-aš, Xiaomi se dodatno nameće kao logičan izbor zbog sličnosti MIUI-a(njihova verzija Androida) i iOS-a. Nema app drawera, dosta sličan dizajn. Meni je osobno MIUI minus, ali za nekog tko cijeni iOS mogla bi biti prednost.
bg_4_l je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.07.2016., 18:13   #1361
boris1408
Premium
Moj komp
 
boris1408's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Petrinja
Postovi: 190
Evo da se i ja malo ubacim. Hvala svima na savjetima, ali odluka je pala. Uzeo sam s7 edge najviše zbog dvije stvari. Prvo, spreman "Out of a box" i kamere. Kako sam iznenađen kamerom to je strašno. Uvijek sam sa kinezima i xperiom z1 opalio po 2-3 fotke da budem siguran. S ovim mobom nema potrebe, laserski focus i kamera rastura. Svaka slika je dobra, a video top. Skoro pa zamjena za dslr. Eto, ako slikate puno klince i slično bolje uzeti nešto ovako ako si možete priuštiti.

Poslano sa mog Galaxy S7 edge koristeći tapatalk
boris1408 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2016., 18:35   #1362
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Citiraj:
Autor Blakadder Pregled postova
Stigao Redmi 3 Pro (spemall), sve prošlo ok, ništa carina.

Upucao zadnji ManhITov SpaceX rom na locked bootloader i zasada sve lijepo radi. Fingerprint unlock je sjajna stvar i isplati se uzeti pro samo zbog toga!
Koji verziju si stavio 6.7.7. ja sam upucao 6.6.3 tj onu predzadnju i zadovoljan mada sam dobio odobrenje za unlockat bootloader ali kad je ovo ok nema potrebe. Jesi flashao mi flashom? Jel znas kak se updejta taj rom jel se moze mi flashom?

Staviti cu kad se vratim s godisnjem kompletan opis kak se flasha mi flashom mada vjerujem da vecini ne treba ali naci ce se neko kome cu pomoci
eKICh je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2016., 18:51   #1363
tibia22
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Split
Postovi: 131
Pozdrav svima!
Evo, mislim se uzet ovaj "kineski" mobitel;

http://www.elephonestore.com/elephon...ile-phone.html


Pa me zanima par stvari

Najprije, ima li tko iskustva s ovim i što mislite o kupovini istoga općenito ?
Nadalje, ono što mi je jako bitno kod mobitela jest kamera (npr za slikavanje skripti itd..) pa ako može netko tko se razumi ukratko napisat valja li to šta, jer znam da velik broj megapiksela ne garantira nužno kvalitetu .

I treće, odakle je inače najbolje naručiti ovakve stvari ? Bi li najpametnije bilo na službenoj stranici (ovo što sam linkao gore) ili ?

Hvala svima!

ps. ako netko ima neku skroz drugu preporuku sa sličnim specifikacijama, svaki prijedlog je dobrodošao
tibia22 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2016., 19:45   #1364
kosjenko2
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: st
Postovi: 77
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Došao mi je Redmi 2 (2Gb/16Gb) za 600kn, uvoznik Recro, jamstvo 24mj MR servis.
http://i.imgur.com/MYGQLBr.png
Nudi mi ovaj upgrade;

Da nadogradim na 6.1.28 ili ne?
Ima nekih kineskih aplikacija, ne previše.

Daj baci link odakle si kupio tocno.
kosjenko2 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2016., 20:06   #1365
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Ka...-LTE/p/4006Z62

Možda bolje da s abrakadabre ovdje nastavim raspravu;
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
HT za 4G mrežu koristi frekvenciju od 1800 MHz.
2014813 is China Mobile version. It supports

4G TDD-LTE(...)、FDD-LTE(B3 1800MHz / B7 2600MHz) ???
WCDMA(850 / 1900 / 2100MHz)
2G GSM(900 / 1800 / 1900MHz)
Postavljeno mi je da je LTE primarna mreža, no čak kada i ručno prebacim na 4G ikona da mi nije dostupno i prebaci me na 3G


Na njemu je 6.1.28 (xiaomi eu, miui 7, android 4.4), na to se nadogradio.
Mislim si probati koji novi rom ako postoji, da li da stavim HM2014813 ili Wt86407, tj koja verzija je za mog;
https://xiaomi.eu/community/threads/6-7-7-11.32639/

I kako da stavim TWRP, skinuo sam 2014813 twrp, kako da ga instaliram, mogu li u njemu napraviti backup ovog roma prije stavljanja novog. (i hoće li mi obrisati unutrašnju pohranu nakon stavljanja novog, trebam li koristici microsd karticu)
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2016., 23:34   #1366
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
fali ti 4G frekvencija na 800 MHz i 3G na 900 MHz pa je moguće da te zbog toga prebacuje, tko zna. inace super cijena no nedostatak 3G na 900MHz bi ti mogao biti problematican izvan gradova
ćubi je offline   Reply With Quote