Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.06.2016., 16:35   #1141
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Citajuci recenzije na mob.hr i racunalo.com,ne spominju los wifi i gps,cak dapace dobar prijem signala

Inače je prijem WiFi signala vrlo dobar, čak i ako se između uređaja i rutera nalazi nekoliko zidova. Ako nekoga zanima, ovo je cijela paleta povezivosti za koje Le One Pro ima podršku:
– 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
– 3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz
– 4G: FDD – LTE 1800/2100/2600MHz
– WIFI :802.11ac/a/b/g/n 2.4GHz i 5GHz Dual Bands
– APT-X Techonology,Wi-Fi hot ,Wi-Fi Display,WLAN direct
– GPS/AGPS/GLONASS, Beidou


Kako vidim,za 200 eura cu ga uzeti samo radi 4 GB rama i boljeg ekrana,jedino me eto softver brine najvise i jel problem nakon godinu dana bateriju samostalno zamijeniti,opcenito koliko je problem na tim mobitelima sa neizmjenjivom baterijom ?
tko jos ima isti mobitel duže od godinu dana
letv koliko sam čitao po forumima nije baš sjajan što se tiče sw podrške za svoje modele, a što se tiče kvalitete, mislim da je to na visokoj razini a i 4gb rama uvijek dobro dođe.
__________________
de.fang je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2016., 16:54   #1142
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 408
Imam letv x600 i mob je u svakom pogledu odlican! Ceka se sluzbeni 6.0 no ima i odlicnih custom romova... Prvenstveno mislim na Miui sa tjednim update ovima...ima dosta toga i od rusa...u kvalitetu mozes biti siguran, a sad kakva je situacija sa software om to nisam popratio

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
tutom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.06.2016., 18:15   #1143
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Uff,citajuci prije po temama skuzio sam da baterije gube kapacitet tek nakon 500 ciklusa tako da sam miran barem godinu i pol ? Koliko bi to u servisima bilo mijenjanje ?
Pitanje je da li uopće mogu pronaći zamjensku bateriju za relativno kod nas nepoznatu firmu, meni su za HTC rekli baterija + ruke 400kn pa sam se samo zahvalio
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2016., 19:44   #1144
Charmander
Ultrapiretik
Moj komp
 
Charmander's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 900
Citiraj:
Autor Charmander Pregled postova
moze li preporuka nekog casea za redmi 3? trenutno imam s-line tpu ali nekako mi se ne svida ta guma. gledam nilkin frosted shield ali me brine sto je gore i dole otvoren. kakve vi imate caseve na mobu (ako ih imate)? neka preporuka? novci nisu bitni, samo da je case kak bog zapoveda.

Hvala.
ima li takvih?
__________________
Moja trgovanja: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Picoin invite: bass999 // minepi.com/bass999
Charmander je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2016., 21:07   #1145
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
Uzmi ultrathin prozirnu maskicu i to je to, štiti mob, nije debela i nekvari izgled kao ova s-line.
ćubi je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2016., 22:11   #1146
NeooS
Premium
Moj komp
 
NeooS's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: na Zemlji
Postovi: 522
moze savjet,preporuka iz iskustva,molim?

mi4c ili redmi note3 pro.. 3/32 GB verzija. cijena je ista, bitne stavke su kamera i baterija (i brzina,ali mislim da ona nije upitna obzirom na ove spec).
veličina moba nije problem.

hvala
NeooS je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2016., 00:58   #1147
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Citajuci recenzije na mob.hr i racunalo.com,ne spominju los wifi i gps,cak dapace dobar prijem signala

Inače je prijem WiFi signala vrlo dobar, čak i ako se između uređaja i rutera nalazi nekoliko zidova. Ako nekoga zanima, ovo je cijela paleta povezivosti za koje Le One Pro ima podršku:
– 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
– 3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz
– 4G: FDD – LTE 1800/2100/2600MHz
– WIFI :802.11ac/a/b/g/n 2.4GHz i 5GHz Dual Bands
– APT-X Techonology,Wi-Fi hot ,Wi-Fi Display,WLAN direct
– GPS/AGPS/GLONASS, Beidou


Kako vidim,za 200 eura cu ga uzeti samo radi 4 GB rama i boljeg ekrana,jedino me eto softver brine najvise i jel problem nakon godinu dana bateriju samostalno zamijeniti,opcenito koliko je problem na tim mobitelima sa neizmjenjivom baterijom ?
A gle neznam ocito da netko cita između redova ali pogledao sam tu recenziju na racunalo.com i koliko ja vidim sa wifijem su imali problema tj spajanjem na wifi ali kad se spojio radio je ok tako je i s gpsom pročitano s druge stranice letv.re na forumu. uz to ima jedan bug kod kontakata, naime kad se uđe u kontakte i idete na nečiji profil izađete van idete na drugi profil u kontaktima onda vam baci poruku da nemožete uci i da ce se kontakti zatvoriti, npr to smeta mom šefu na poslu rekao sam mu da će se to softverski valjda ispraviti ali on je skeptičan i razmišlja varatiti mobitel

Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Uff,citajuci prije po temama skuzio sam da baterije gube kapacitet tek nakon 500 ciklusa tako da sam miran barem godinu i pol ? Koliko bi to u servisima bilo mijenjanje ?
ma kakavo mjenjanje baterije, evo npr ja imam svog kineza 2. i pol godine xiaomi redmi tj hongmi i baterija jest oslabjela ali izdrži mi bez problema jedan dan čak i duže ali ja ga ipak napunim ili prije neg odem spavati ili ujutro kad ustanem, a da kažem da sam 2 godine igrao intenzivno jednu igru na njemu, pa mi se desilo da sam ponekad i dva put dnevno puni mobitel, tak da što se tiće baterije ne brini izdržat će.
eKICh je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2016., 09:53   #1148
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor NeooS Pregled postova
moze savjet,preporuka iz iskustva,molim?

mi4c ili redmi note3 pro.. 3/32 GB verzija. cijena je ista, bitne stavke su kamera i baterija (i brzina,ali mislim da ona nije upitna obzirom na ove spec).
veličina moba nije problem.

hvala
Oprosti mi ali....kamera ti je bitna a gledaš mid range kineze....lope su kamere na oba (u uvjetima slabije rasvjete totalna katastrofa).....razlike minimalne između ta dva (kamera)...Baterija na 3 pro je odlična sa zadnjim oficijelnim ROMom a vrti sve u 6...melje
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2016., 10:41   #1149
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 408
Ja vise uopce ne kuzim sta znaci dobra kamera ili losa...uglavnom svi vele da mi4c ima dobru kameru, dok za note 3 pro neki vele dobra, neki losa... Jos jednom se pitam sto je dobro a sto lose?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
tutom je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2016., 11:17   #1150
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor tutom Pregled postova
Ja vise uopce ne kuzim sta znaci dobra kamera ili losa...uglavnom svi vele da mi4c ima dobru kameru, dok za note 3 pro neki vele dobra, neki losa... Jos jednom se pitam sto je dobro a sto lose?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
Dobro pitanje. Meni je odlična kamera na uređajima tipa G5, S7 edge, Lumia 950...dobru kameru ima recimo G4, S5/S6, lumia 930....ovi kinezi koji nisu flagshipovi imaju očajne kamere u uvjetima slabije rasvjete (dakle ne vidiš kaj je na slici)...po danu su slike solidne ali i tamo vidim veliki nedostatak detalja (kad se malo zooma), hrpa šuma....takve slike daju low to mid range samsunzi...djetetu sam nabavio J3 2016, koštao me soma kuna...slike bolje nego na svim tim kinezima koje sam probao. P9 i Mi5 su flagshipovi ali koju god sam recenziju vidio i oni kaskaju za flagshipovima Samsunga, HTCa i LGa, kad se o kameri priča...
Ali i opet ali...nije sve u kameri. Ako gledaš mob samo radi kamere uzmeš flagship i ne okreći se sine. Ili kao ja. Kineza koji sve vrti ko lud a košta soma sto kuna i entry level slr kameru.....Možda bi si i ja kupio S7E da sam naslijedio stan i da ne plaćam školovanje i aktivnosti djeci...ne putujem...ali ne pada mi na pamet...
Generalno pravilo je da mobovi bez OISa na kameri su koplje ispod svega što to ima..pogotov ako se ne slika u idealnim uvjetima, to još više vrijedi za video snimke...

BTW, izašao je novi globalni ofišl Miui ROM i navodno su promijenili algoritme na kamerama, fingerprint....sad koliko je to poboljšanje još neznam reći jel nije mi još stigao update

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 07.06.2016. u 11:24.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.06.2016., 11:28   #1151
nvn
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
evo primjera slika na xiaomi note 2, za moje potrebe sam zadovoljan s kamerom

http://deviantpics.com/shd
http://deviantpics.com/shf
http://deviantpics.com/shk
http://deviantpics.com/shq
http://deviantpics.com/sht
http://deviantpics.com/shw
http://deviantpics.com/sh0
http://deviantpics.com/sh8

Opcenito sam zadovoljan s mobom, zamjerka je sto nakon zadnjeg update-a miui-a ne radi gps, nadam se da ce ispraviti sa sljedecim update-om..
imam ga 5mj, nisam imao problema da se brejko, smrzavao i slicno..
zadovoljan sam s kvalitetom ekrana, nemam zamjerke, a 5.5" mi je nakon pocetnog navikavanja sad odlicno za surfanje/gledanje serija..
Pao mi je par puta, jednom se ostetila plastika malo, ali nije dobio jos lufta nigdje tako da bih rekao da je izrada u redu..

U usporedbi s Jiayu g4s koji je bio moj prvi kinez ogromna razlika, taj se restartao sam od sebe svako malo, gps nije radio nikad, smrzavo se itd..

Prije ovog mi note 2 sam imao i sluzbeni HTC m8s s kojim sam bio dosta nezadovoljan(baterija je trajala minimalno, jako cesto bi s smrznuo i trebalo ga restartat)

Zadnje izmijenjeno od: nvn. 07.06.2016. u 12:02.
nvn je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2016., 12:05   #1152
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 408
Trenutno imam mi4 I letv x6oo i cini mi se da su slike jako dobre...prije toga sam imao losije mobove i kad sam slike dao na razvijanje ispale su dobre...tako da mislim da ne mora bas biti s6,7 za dobru fotku

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
tutom je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2016., 14:28   #1153
saint_s
Premium
Moj komp
 
saint_s's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Next to the Moon
Postovi: 157
Ove rasprave o dobrim/lošim kamerama stvarno više treba završiti.

Nekima kamera nije dobra dok ne radi slike ko S7 ili L950 (kasnije će to naravno biti S8 i da ne izmišljam dalje), dok će drugima biti sasvim ok dok god nema previše šuma i može okinut neku pristojnu slikicu, a da nema ulje na platnu od slike.

Jedina prava referenca su zaista slike koje su određeni uređaji napravili, a tome služe recenzije. A na kraju će ponovno subjektivni dojam odlučiti o tome je li dobra ili loša.

Pa prije neg' pitate kakva je kamera, proguglajte malo recenzije određenog modela, sigurno se da iskopati fini broj primjeraka slika napravljenih tim mobitelom i odluku donesite sami.
__________________
LG L90 DUAL D410 RECENZIJA

saint_s je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2016., 15:49   #1154
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor saint_s Pregled postova
Ove rasprave o dobrim/lošim kamerama stvarno više treba završiti.

Nekima kamera nije dobra dok ne radi slike ko S7 ili L950 (kasnije će to naravno biti S8 i da ne izmišljam dalje), dok će drugima biti sasvim ok dok god nema previše šuma i može okinut neku pristojnu slikicu, a da nema ulje na platnu od slike.

Jedina prava referenca su zaista slike koje su određeni uređaji napravili, a tome služe recenzije. A na kraju će ponovno subjektivni dojam odlučiti o tome je li dobra ili loša.

Pa prije neg' pitate kakva je kamera, proguglajte malo recenzije određenog modela, sigurno se da iskopati fini broj primjeraka slika napravljenih tim mobitelom i odluku donesite sami.
Fora je u tome što ni te recenzije nisu uvijek ogledni primjerak kvalitete fotki koje mob daje jer u današnjem ritmu izlaženja ROMova, appova itd. se mogu dogoditi značajne varijacije u kvaliteti fotki.
Ali u globalu se slažem s tobom. Međutim od današnjeg mid range telefona se očekuju vrlo solidne fotke a ako ja na fotki u origigi veličini u kojoj je fotkana, vidim posterize efekt, značajan nedostatak detalja, hrpu šuma (čak i kad se slika na suncu) onda mogu reći da kamera nije dobra. Jasno je da za fejsbuk i viber šeranje fotke su sasvim ok.
Ja osobno od modela koji nisu flagshipovi ne očekujem mind blowing fotke. Možda su izuzetak lumie koje i u nešto nižim segmentima daju vrlo solidne rezultate. Ali to je WP.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2016., 15:57   #1155
robimarko-bug
Premium
Moj komp