Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.05.2016., 21:23   #991
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor myroman Pregled postova
Eto, meni stigao Redmi Note 3 Pro sa xiaomiforsale.com.
Istina da sam sigao claim ali sad cu ga ukinuti. Ipak, komunikacija im je nula bodova.
Mob je dosao sa global beta romom.
Ja sam rucno iz browsera skinuo global stable rom i iz updatera ga azurirao. Nakon toga sam jos napravio factory reset i to bi trebalo biti to?
Hrvatskog jezika nema, to mi ne smeta. Ali kad pokusavam odabrati locale isto nema Hrvatske. Odabrao sam cesku. Kako u locale odabrati Hrvatsku?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Nema toga. HR tipkovnicu imaš a to je najbitnije. Samo namjesti u postavkama. Jel neko skužio kako dobiti hrvatski glas kod navigacije unutar google maps? Here drive mi se pokazao kao lošije rješenje...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2016., 21:31   #992
macalek
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: blizu
Postovi: 35
Citiraj:
Autor goran1985 Pregled postova
Stigao i meni tj. ženi jučer, naručen 12.05. Kako je prije imala LG G2 ovo je lagani downgrade ali što je tu je, pukla je lcd na G2 a više ih nema za kupiti, bar ne po normalnim cijenama tako da se ovo činilo kao najbolja alternativa.

Najprije instaliran Flashify, kroz njega Twrp, potom flashao CM13 zadnji snapshot, pa onda spojio particije (prije spajanja nije bilo dovoljno mjesta za ROM i Gappse, samo za ROM) na CM način te ponovno CM13 sa Gappsima i to je to, eventualno pronaći način za osposobiti dt2w. Ako ne budu izlijećali veliki bugovi neće se ništa ni dirati, unatoč lošoj kameri.
Ako može za "kineskog početnika" neki link sa uputama. Hvala.
macalek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.05.2016., 21:38   #993
dak0001
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Novoselec
Postovi: 276
Citiraj:
Autor myroman Pregled postova
Eto, meni stigao Redmi Note 3 Pro sa xiaomiforsale.com.
Istina da sam sigao claim ali sad cu ga ukinuti. Ipak, komunikacija im je nula bodova.
Mob je dosao sa global beta romom.
Ja sam rucno iz browsera skinuo global stable rom i iz updatera ga azurirao. Nakon toga sam jos napravio factory reset i to bi trebalo biti to?
Hrvatskog jezika nema, to mi ne smeta. Ali kad pokusavam odabrati locale isto nema Hrvatske. Odabrao sam cesku. Kako u locale odabrati Hrvatsku?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Ako se nešto u međuvremenu sa PayPal uvjetima nije promijenilo, ostao si bez njihove zaštite.
To je jedno vrijeme eFox radio. Odugovlačio sa isporukom dok ne pokreneš dispute.
Onda se odjednom mob pojavi i dođe, a ti više nemreš reklamirati, ako kaj ne valja.
Srećom su sad ti kineski mobiteli sve pouzdaniji.
dak0001 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2016., 22:14   #994
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
A znam. Ako i nesto bude sa mobom ipak se uzdam u to da ce ga u ceskoj servisirati. Tu valjda ne bi trebalo biti problema.
A negdje sam vidio da se dispute moze pokrenuti dva puta. Jednom radi shippinga drugi put radi reklamacije. Nadajmo se da ce zvjerka izdrzati... Bar do redmi redmi note 4...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2016., 22:17   #995
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Što se tiće Redmi 3 Pro pazite što flashate tj budite sigurni da imate backup ili verziju koja je na mobitelu jer rom je isti kao i kod redmi 3 tj kod je ido ali sam okolo čitao da ne radi najbolje zadnji updejt vele fingerprint id ne radi, čeka se muiu 8

btw ja danas uzeo redmi 3 pro uzeo ga s aliexpressa 141 euro platio, besplatna dostava uzeo kod goldway prodavača inače ima opcija da platiti cca 13 ili 17 eura i nema carine, ali nisam htio idem na sreću, pošto je mobitel naručen u austriju a oni ajmo reči propuštaju puuno toga
eKICh je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2016., 22:53   #996
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Mda... Austrija propusta, a nasi su poceli i besplatnu dostavu naplacivati... Nes' ti balkana...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2016., 23:20   #997
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Evo jedan feedback: žena ima Cubot X6 već 2god. Mobitel od prvog dana ima tu i tamo fantomske tapove. Ekran se počne ponašati kao da brzo random tapkaš po ekranu. Događa se rijetko i samo ga se poklopi futrolom i otklopi pa je sve opet OK. U te 2god smo 3-4 puta vadili bateriju van jer se zblesirao i nije dao upaliti nakon gašenja. Google Karte aplikacija se iz nekog razloga često krši na njemu.

Other than that mob dan danas radi relativno glatko unatoč hrpi svega što si je stavila. Navigacija, GPS, wifi, BT, sve radi. Originalna baterija i dalje traje 2 dana uobičajenog korištenja. U te dvije godine dosta naših frendova i poznanika je sahranilo neke poznate mainstream marke ili su imali golgotu s reklamacijama.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 13:17   #998
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Evo jedan feedback: žena ima Cubot X6 već 2god. Mobitel od prvog dana ima tu i tamo fantomske tapove. Ekran se počne ponašati kao da brzo random tapkaš po ekranu. Događa se rijetko i samo ga se poklopi futrolom i otklopi pa je sve opet OK. U te 2god smo 3-4 puta vadili bateriju van jer se zblesirao i nije dao upaliti nakon gašenja. Google Karte aplikacija se iz nekog razloga često krši na njemu.

Other than that mob dan danas radi relativno glatko unatoč hrpi svega što si je stavila. Navigacija, GPS, wifi, BT, sve radi. Originalna baterija i dalje traje 2 dana uobičajenog korištenja. U te dvije godine dosta naših frendova i poznanika je sahranilo neke poznate mainstream marke ili su imali golgotu s reklamacijama.
Čekaj kak sad to? Pa kaj nisu kinezi manje kvalitetni od pravih velikih provjerenih brendova čiji se mobiteli rade isto u kini?
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 13:41   #999
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 708




Prvo osposobi fastboot na pc - link
Zatim skini CM13 (npr. zadnji snapshot)i stavi ga na sd karticu uređaja - link
Gapps također na sd karticu - link

Skini flashify (for root users) sa marketa i nakon instalacije joj omogući root (ovako se omogućuje root u miui 7: link)
U Flashify aplikaciji idi na recovery i skini zadnji TWRP, flash and reebot to recovery
U TWRP-u možeš napravit backup roma, zatim wipe svega osim sd kartice, instal skinutog cm13 roma pa reboot to system
Kada se podigne sustav, izgasi ga i odi u fastboot volume down + power , pročitaj ovo sa linka i odradi, to je spajanje particija na CM način - link
Nakon toga ponovno uđi u TWRP volume up + power, izbriši sve osim sd kartice, zatim instaliraj rom - potom gapps - wipe cache/dalvik - reboot to system. Nakon što instaliraš sebi potrebne aplikacije odradi nekoliko reboot-ova i to je to...
Kada se sistem podigne možeš izbrisati backup roma, nalazi se u TWRP/baskups na sd kartici uređaja, kad tad će zafaliti prostora, mi4 ga nema puno...


-->
Citiraj:
Autor macalek Pregled postova
Ako može za "kineskog početnika" neki link sa uputama. Hvala.
OK, evo uputa sa linkovima, stavit ću ih u spojler jer sumnjam da se nekome to da čitati. Mene je jedino CM13 zanimao a i spajanje particija mi se činilo jednostavnije dok sam na njemu:




Prvo osposobi fastboot na pc - link
Zatim skini CM13 (npr. zadnji snapshot)i stavi ga na sd karticu uređaja - link
Gapps također na sd karticu - link

Skini flashify (for root users) sa marketa i nakon instalacije joj omogući root (ovako se omogućuje root u miui 7: link)
U Flashify aplikaciji idi na recovery i skini zadnji TWRP, flash and reebot to recovery
U TWRP-u možeš napravit backup roma, zatim wipe svega osim sd kartice, instal skinutog cm13 roma pa reboot to system
Kada se podigne sustav, izgasi ga i odi u fastboot volume down + power , pročitaj ovo sa linka i odradi, to je spajanje particija na CM način - link
Nakon toga ponovno uđi u TWRP volume up + power, izbriši sve osim sd kartice, zatim instaliraj rom - potom gapps - wipe cache/dalvik - reboot to system. Nakon što instaliraš sebi potrebne aplikacije odradi nekoliko reboot-ova i to je to...
Kada se sistem podigne možeš izbrisati backup roma, nalazi se u TWRP/baskups na sd kartici uređaja, kad tad će zafaliti prostora, mi4 ga nema puno...



Zadnje izmijenjeno od: goran1985. 20.05.2016. u 13:49.
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 13:41   #1000
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Evo jedan feedback: žena ima Cubot X6 već 2god. Mobitel od prvog dana ima tu i tamo fantomske tapove. Ekran se počne ponašati kao da brzo random tapkaš po ekranu. Događa se rijetko i samo ga se poklopi futrolom i otklopi pa je sve opet OK. U te 2god smo 3-4 puta vadili bateriju van jer se zblesirao i nije dao upaliti nakon gašenja. Google Karte aplikacija se iz nekog razloga često krši na njemu.

Other than that mob dan danas radi relativno glatko unatoč hrpi svega što si je stavila. Navigacija, GPS, wifi, BT, sve radi. Originalna baterija i dalje traje 2 dana uobičajenog korištenja. U te dvije godine dosta naših frendova i poznanika je sahranilo neke poznate mainstream marke ili su imali golgotu s reklamacijama.

Takoder kolegi geknuo touch na doticnom i bacio ga u smece. Inace je na tom modelu ekran tesko govno i na suncu se doslovno vide linije od toucha, ekran je za moj pojam neprihvatljiv. Skoro toliko los ekran nisam vidio.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2016., 15:45   #1001
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Citiraj:
Autor eKICh Pregled postova
btw ja danas uzeo redmi 3 pro uzeo ga s aliexpressa 141 euro platio, besplatna dostava uzeo kod goldway prodavača inače ima opcija da platiti cca 13 ili 17 eura i nema carine, ali nisam htio idem na sreću, pošto je mobitel naručen u austriju a oni ajmo reči propuštaju puuno toga
Ja ga (pred)naručio ovaj tjedan iz Hangara 18, u ponedjeljak ga šalju.
Bio je 1600kn na akciji minus pdv = 1280kn s godinom HR garancije
Jedino mi je žao što nisu imali 3GB model
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 15:53   #1002
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
ti to nije pro verzija jer pro dolazi samo s 3 gb rama, ma iskreno mene ova garancija ne muči puno neka izdrži kolko je ovaj redmi koji ima sad već 2 i pol godine služio i bit ću sav sretan, a ako i dođe do garancije slat ću u kinu barem austrijanci ne kompliciraju ko naši.
eKICh je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 15:57   #1003
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,007
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Ja ga (pred)naručio ovaj tjedan iz Hangara 18, u ponedjeljak ga šalju.
Bio je 1600kn na akciji minus pdv = 1280kn s godinom HR garancije
Jedino mi je žao što nisu imali 3GB model
Zato su sad fino digli cijenu na 1900, izgleda da više nije prednarudzba
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 15:59   #1004
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Evo jedan feedback: žena ima Cubot X6 već 2god. Mobitel od prvog dana ima tu i tamo fantomske tapove. Ekran se počne ponašati kao da brzo random tapkaš po ekranu. Događa se rijetko i samo ga se poklopi futrolom i otklopi pa je sve opet OK. U te 2god smo 3-4 puta vadili bateriju van jer se zblesirao i nije dao upaliti nakon gašenja. Google Karte aplikacija se iz nekog razloga često krši na njemu.

Other than that mob dan danas radi relativno glatko unatoč hrpi svega što si je stavila. Navigacija, GPS, wifi, BT, sve radi. Originalna baterija i dalje traje 2 dana uobičajenog korištenja. U te dvije godine dosta naših frendova i poznanika je sahranilo neke poznate mainstream marke ili su imali golgotu s reklamacijama.
Zapravo, ovo uopće nije loše ako uzmeš u obzir kako je Cubot, u širem smislu, "garažni mobitel".
Tako da su Xiaomi i Meizu FTW
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 16:32   #1005
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328