Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.12.2023., 09:13   #691
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
U SD? Pa koji onda (S)ertifikat ima gtking? Meni plugin radi u 1080 na CE. Radi baš dobro, mada ga rijetko koristim 🙄

Znači iako je uređaj u prvom izdanju imao NF L1 certifikate i app je radio u 4k kasnije ga može izgubiti?! Ne krši li se to sa zakonima, licencama,potrosačkim kodeksima?
Kupiš uređaj da legalno gledaš NF u full 4k rezi, plaćaš im pretplatu za 4k, a oni ga u nekom trenutku zaključaju, ograniče na L3.
Ima lista certificiranih proizvoda:

https://www.androidtv-guide.com/stre...atv-certified/

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2023., 12:33   #692
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Radi netflix addon u 1080p , ali ne pali hw akceleraciju nego sw, a rezultat pogotovo 1080p/60/50 može biti dvojben tj trokav .Max kad koristi hw 576p 😊
Pričam o coreelecu pod kineskim boxovima.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2023., 15:15   #693
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
U SD? Pa koji onda (S)ertifikat ima gtking? Meni plugin radi u 1080 na CE. Radi baš dobro, mada ga rijetko koristim ��
Da, tako radi na Linux platformama, a na Android, za koji je L1 namjenjen, ce radit samo u SD..

[/QUOTE]
Znači iako je uređaj u prvom izdanju imao NF L1 certifikate i app je radio u 4k kasnije ga može izgubiti?! Ne krši li se to sa zakonima, licencama,potrosačkim kodeksima?
Kupiš uređaj da legalno gledaš NF u full 4k rezi, plaćaš im pretplatu za 4k, a oni ga u nekom trenutku zaključaju, ograniče na L3 i slika ti se sroza u SD?! Nema smisla da im tako šta prolazi?!
[/QUOTE]

Tocno tako, uredno prolazi, a i to ti pise uredno u njihovim uvjetima za koristenje, koje naravno niko ne cita.
To naravno nema nikakve veze sa L1 certifikatom, jer on ostaje, nego te samo NF odjebe; kao brojne Amazon TV i Shield korisnike koji su koristili Kodi NF addon.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2023., 15:22   #694
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Radi netflix addon u 1080p , ali ne pali hw akceleraciju nego sw, a rezultat pogotovo 1080p/60/50 može biti dvojben tj trokav .Max kad koristi hw 576p 😊
Pričam o coreelecu pod kineskim boxovima.
Na L1 uredjajima, kao npr. Firestik 4k, HBO_Max radi uredno u Kodi addonu sa UHD_DV, ali na Androidu. Na CE i ostalim Linux uredjajima radi samo u SD kvaliteti...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2023., 15:55   #695
kamacnik1
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2020
Lokacija: Ravna Gora
Postovi: 35
Može preporuka nekog ne preskupog čajna boxa , na kojeg se može stavit CE
Ovi L1 certifikati i ostale điđe vezano uz to me ne zanimaju , CE i RD da radi dobro
kamacnik1 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2023., 16:17   #696
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Iz principa nemam obicaj nikome, osim familiji, preporucivat bilokakve uredjaje.

Jedina preporuka koju ti mogu dat je da pzljivo procitas sljedeci link, jer se radi o buducnosti CoreElec OS-a i trenutno podrzanih uredjaja. Izaberi medju tamo navedenim trenutno podrzanim uredjajima koji ti odgovara.

Link: https://discourse.coreelec.org/t/aml...ew-order/44728

Kako se na tom popisu nalaze i "Generic" SC2/S905X4 uredjaji baci pogled na ovaj za kojeg znam da se moze instalirat i koristit CE na uSD kartici neovisno o instaliranom Androidu.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2023., 17:44   #697
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Da rpi+atv valja pa svi bi to vrtili. Za 100 eura se nadje media playera koji rade bez da ih odrzavas i non stop nesto pimplas oko softvera.


Uzmi normalan box koji hardverski podrzava media formate koje danas konzumiramo i prst u uho.
Prika ima stariju verziju, gleda doduse u FHD. Ima jos i Amiga/Atari emulator, svasta nesto....
A i ovdje kazu da ide Elec, pa sam pomislio da je slicno "odrzavanje" kao i kod običnih boxeva.

"The most common OS platforms for Raspberry Pi media centers are OSMC and LibreElec, both of which use the Kodi media player. Kodi is just one of several programs that can turn your Raspberry Pi into a smart TV. We've chosen OSMC because of its flexibility. LibreElec is a Just Enough Operating System (JeOS) for powering Kodi and, as such, isn't extensible by default."

https://www.slashgear.com/1463544/ho...-media-center/



Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 00:00   #698
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
imam stari tv koji ne guta ništa. x264 u 1080p je maksimum.
e sad ... imam AVR koji može sve. međutim dok ne kupim novi TV trebam neki BOX u koji ću ubost ili HDD ili USB stick sa filmovima raznih formata. dakle i 265 i 264 i dolby plus i dolby digital zvukovi... ne budem strimao sigurno. ne zvuči mi primamljivo.

kaj mi je pametno uzeti za takav sport. daklem gledanje filmova i serija.
da li je nokia 8000 bolja od xiaomi boxa 2nd?
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 14:30   #699
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Zasto te skupe navodis kad tvoje zahtjeve zadovoljava i najjeftiniji kineski box na koji se moze instalirat CoreElec. Ima ih pregrst po 30-40$ koji zadovoljavaju tvoje uvjete.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 22:07   #700
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
zato jer : ako jeftini košta 40, a "skupi" 60 i dosta je bolji onda ću se rastegnut za tih 20.
ako je jeftini 20 a skupi 60 onda ću razmisliti o jeftinom jako dobro.
jer nokia i xiaomi idu under 60 eura, a imaju podršku za sve dolbije i hdr i slično.
nekak mi nokia bolje zvuči - ne znam - zato pitam.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2023., 09:06   #701
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
zato jer : ako jeftini košta 40, a "skupi" 60 i dosta je bolji onda ću se rastegnut za tih 20.
ako je jeftini 20 a skupi 60 onda ću razmisliti o jeftinom jako dobro.
jer nokia i xiaomi idu under 60 eura, a imaju podršku za sve dolbije i hdr i slično.
nekak mi nokia bolje zvuči - ne znam - zato pitam.
Problem je što svi Android 11 uređaji nemaju "automatic frame rate match" što ti je podosta bitno kod Kodija.
Zato svi koristimo Coreelec jel to radi savršeno, nema trzanja i slično kod videa.
Ako ćeš koristiti samo YT, Netflix, Disney i slično uzmi čim bolji Android box koji ima sve licence za te servise, tipa taj Dune ili Homatics Box R 4K Plus koji je isti uređaj kao Dune.
Ako ti je za Kodi onda bilo koji model da ima punu podršku za Coreelec, što su ti kolege već rekli.
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2023., 12:10   #702
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
zato jer : ako jeftini košta 40, a "skupi" 60 i dosta je bolji onda ću se rastegnut za tih 20.
ako je jeftini 20 a skupi 60 onda ću razmisliti o jeftinom jako dobro.
jer nokia i xiaomi idu under 60 eura, a imaju podršku za sve dolbije i hdr i slično.
nekak mi nokia bolje zvuči - ne znam - zato pitam.
Ako Njoka onda pazi, jer na 8000 nemozes instalirat CoreElec koji je jedini OS koji podrzava Kodi sa svim danasnjim audio/video formatima.

Btw gdje si nasao Nokie za ispod 60 eura?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2023., 12:15   #703
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Možda je mislio na ovu Nokiu 8000
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2023., 12:25   #704
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Problem je što svi Android 11 uređaji nemaju "automatic frame rate match" što ti je podosta bitno kod Kodija.
Zato svi koristimo Coreelec jel to radi savršeno, nema trzanja i slično kod videa.
Ako ćeš koristiti samo YT, Netflix, Disney i slično uzmi čim bolji Android box koji ima sve licence za te servise, tipa taj Dune ili Homatics Box R 4K Plus koji je isti uređaj kao Dune.
Ako ti je za Kodi onda bilo koji model da ima punu podršku za Coreelec, što su ti kolege već rekli.
uhhh.. hvala .. čitam već dva dana o uređajima. sve se vrti oko xiaomija koji je under 60 i onda idu svi ostali sa cca 100 eura na više. ništa youtube, netflix, hbo, ... sve nabavljam u videoteci pa na stick. možda uskoro na hard. za sada.

Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Ako Njoka onda pazi, jer na 8000 nemozes instalirat CoreElec koji je jedini OS koji podrzava Kodi sa svim danasnjim audio/video formatima.

Btw gdje si nasao Nokie za ispod 60 eura?
našao sam lošiju - 8000 za ispod 60. ovu 8010 nisam.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2023., 14:28   #705
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Jel može corelec na Xiaomi box 2nd koji ima S905x4 soc ? Ili su zaključali mogućnost ?
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2023., 14:54   #706
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,366
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Jel može corelec na Xiaomi box 2nd koji ima S905x4 soc ? Ili su zaključali mogućnost ?
Ne može niti na jedan Xiaomi jer da bi imao Widevine L1 DRM certifikat, uređaj mora imati zaključani bootloader.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2023., 15:04   #707
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Da, tako sam i pretpostavljao. Onda je izgleda jedina iznimka ova Nokia 8010, ali vidim da i tu treba solidna kemija da bi se upogonilo. A očito nema ultimativnog rješenja koje bi obuhvatilo oba svijeta Android/Corelec dual boot i svim potrebnim certifikatima.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2023., 19:05   #708
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Ne može niti na jedan Xiaomi jer da bi imao Widevine L1 DRM certifikat, uređaj mora imati zaključani bootloader.
Netocno i Nokia 8010 i recimo Homatics Box R 4K Plus i jos neki klonovi isto imaju certificiran L1 (i Netflix certifikat) i zakljucani bootloader a na njih se moze instalirat CoreElec-ne verzija bez problema.

Na Nokia 8000 i Xaomi boxovi ( a i mnogi drugi) imaju i zakljucan i kriptiran bootloader, pa je to glavna prepreka
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2023., 19:27   #709
kamacnik1
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2020
Lokacija: Ravna Gora
Postovi: 35
Stigao Vontar X4 za 10 dana iz čajne , nice
CE instaliran , za probu , ili test, pogledao Oppenheimera od 80 i kusur GB , Ezra + RD , nije štucnulo nijednom
Uz dobar remote.conf radi i originalni daljinac u CE , prvi dojmovi sve 5
Testiram dalje ... , za 45 eura , i moje potrebe sasvim dovoljno
kamacnik1 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2023., 21:53   #710
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,366
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Netocno i Nokia 8010 i recimo Homatics Box R 4K Plus i jos neki klonovi isto imaju certificiran L1 (i Netflix certifikat) i zakljucani bootloader a na njih se moze instalirat CoreElec-ne verzija bez problema.
Okej, ispravio si detalje, ali nije netočno da CoreELEC ne ide na Xiaomijeve iz razloga koji sam naveo, a to je bilo pitanje.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2024., 15:46   #711
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 599
Ima li na firesticku novi maxtv app?
Shield ima ali šogoru mi je van budžeta.
Pretpostavljam da chromecast ima?
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2024., 19:20   #712
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Nema jos; iako na njihovim stranicama vec par mjeseci stoji da "dolazi uskoro", kao i za LG Tv-e...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2024., 16:37   #713
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Da li je bolja ova Nokia sa Coreelecom od RPi 4 Model B 2Gb sa Libreelecom?
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2024., 19:28   #714
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Bolja u čemu??
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2024., 23:19   #715
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
U pravljenju palacinki??
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2024., 00:49   #716
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Ko da si pitao jel bolji Intel ili AMD.

Konkretiziraj pitanje (audio/video file type, local (NAS) play ili online stream, itd, itd.).

Lijepo te čovjek pita.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2024., 14:46   #717
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
U pravljenju palacinki??
Garantiram da je puno bolja.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 18:43   #718
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
zašto su ti aliexpress kineski boxevi toliko tromiji od eu-kineskih boxeva?


imam stari tanix tx3 sa s905 procom, i sad mi stiglo nešto kinesko sa H313 i oba su sporaaaa. i onda imam xiaomi mi box koji je opet s905 (a sva tri su sa 2gb rama) koji doslovno leti u odnosu na ova druga 2.



jednom kad otvore youtube / netflix / kodi to fino ide, ali dok otvoriiiii.



PS ne žalim se TOLIKO, ipak su ti kinezi ispod 20 eura, a xiaomi je triput tolko. čisto me interesira.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 20:39   #719
dart_tom
Premium
Moj komp
 
dart_tom's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 427
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
zašto su ti aliexpress kineski boxevi toliko tromiji od eu-kineskih boxeva?


imam stari tanix tx3 sa s905 procom, i sad mi stiglo nešto kinesko sa H313 i oba su sporaaaa. i onda imam xiaomi mi box koji je opet s905 (a sva tri su sa 2gb rama) koji doslovno leti u odnosu na ova druga 2.



jednom kad otvore youtube / netflix / kodi to fino ide, ali dok otvoriiiii.



PS ne žalim se TOLIKO, ipak su ti kinezi ispod 20 eura, a xiaomi je triput tolko. čisto me interesira.
xiaomi vrti google tv,i optimiziran je
s tim da mozes novi naci za 53€ u trgovinama vi meni se isplati za netflix,hbomax,plex i jos iptv
dart_tom je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 22:24   #720
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
što točno se kupuje kod boxa?
ako uzmeš kineza ili europljana under 50 ili 40 sa 905x4 chipom jel to znači da mu možeš staviti coreelec/libreelec i onda imaš SVE? dolby, dts, dts:x, dolby vision, hdr 10 ... ili samo nešto od toga?
ili to nema veze s ničim nego što on podržava u startu to je to?
manje više doslovno SVI imaju 4k i netflix, google, hbo, disney .... to su nijanse koje je lako naći.
tizhu je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na