Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.12.2022., 07:49   #421
sfc_PsychQ
Retro hardware fan
Moj komp
 
sfc_PsychQ's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2022
Lokacija: Osijek
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Pitanje ... Da li netko možda ima BUG časopis iz veljače 2019 za skenirati?
https://mega.nz/file/wso3wQqS#9uAmOs...UOQSq0lAfLwgd8
sfc_PsychQ je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2022., 12:40   #422
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Puno hvala!
  Reply With Quote
Staro 14.12.2022., 03:49   #423
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
Do sad sam revno skidao i arhivirao, pa da rezimiram:
Nedostaju nam još Hackeri: 49,51,54
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2022., 16:13   #424
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Sva 3 su work in progress, s tim da ovaj 54. tj. studeni 99. će bit do kraja mjeseca.

A za vrli proboj u novi milenij, čekamo Borgya.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2022., 11:57   #425
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Jučer na Hreliću iznenađenje, Hack CD broj 2. u hrpi starih kazeta. Prorovao sam malo po kutiji, nije ih više bilo, pitam se kako li se uopće i ovaj našao.
Prljav i izgreban, tako da smo kupnju preskočili.


Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 23:00   #426
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Hacker studeni 1999.



Pomalo neuobičajeno za gaming časopis, da ima naslovnicu ko da je izdanje tadašnjeg časopisa "Nogomet", no ovdje je to nekako ispalo dosta efektno, plus s obzirom na popularnost nogometnih tema (tada, pa i sada puno više od gaminga) sigurno im je mogao biti samo boost u prodaji - ne bi me čudilo da je netko stariji i neupućen pomislio da je ovo možda neka vrsta scene/grafike iz Fife 2000, pa odlučio kupit časopis da vidi o čemu se radi.
Mislio sam da je ovo izdvojen slučaj, no Marić je tih mjeseci bio aktivan i drugdje, pa postoji i intervju i fotke njega i u Official Playstation Magazinu koji je tad počeo kod nas izlaziti, nažalost nemam broj da pobliže vidim o čemu se radi.

U uvodniku legendarni urednik Žibreg najavljuje preseljenje redakcije iz skučene Petrinjske na novu lokaciju, kod stanovitog Majstora Radonje (lool) izdavanje novog časopisa Info Express ("koji bi se trebao već nać na kioscima dok ovo čitate"),
te zanimljivo - još jednog novog časopisa TNT iliti Tips'N'Tricks, očito namijenjenom specijalno za walkthrough-ove i šifre. Može se reći da je Janus Lingua bila na vrhu i fino se razmahala s raznim projektima.

Dakako, nama je iz ove vremenske perspektive interestano da spomenuti časopis nikada izašao nije - volio bih čut koje pojašnjenje oko toga.
Kolko mi je poznato, jedini takav pokušaj je na kraju bio koju godinu kasnije (oko 2002. cca) Naime tad se pojavio časopis, izašao samo jedan broj, takve tematike, no nemogu se sad sjetit imena, makar ga imam negdje u kolekciji, budemo isčeprkali, no sjećam se da je dosta jeftin bio (15ak kn ?) i papir slabije kvalitete, ne gladak nego onako grub.

U najavama uz pregršt svačega, najbitnije je da na 20. stranici se donosi prvi prikaz i spominjanje ikada Serious Sama, u relativno kratkom članku sa malim slikama.
Kako li smo samo tada bili ponosni da i mi možemo izdati FPS igru ! (jer, budimo realni, FPS je bio kralj gaminga, i najbolji prikaz programerskih mogućnosti).
Čak štoviše, ono što je prešućeno tad je navodan podatak da je Sam izrastao iz enginea, koji je bio primarni proizvod programera, kao svojevrsni tech-demo, pa su odlučili ga razvit na kraju i kao full igru.
Iako je navedeno da će u sljedećem broju (55, plava naslovnica sa recenzijama UT i Q3) biti opširniji osvrt na najavljenu igru, to se začudo nije ostvarilo!

Recenzijski, tu je (ponovno) Driver, par mjeseci nakon Playstation recenzije, dakako s isto dobrim ocjenama, Fifa 2000,
od inovativnijih stvari - Homeworld, kao ne prije viđeni koncept RTSa u svemiru s 3d grafikom.

RTS freakovi će cijeniti i Close Combat 4, makar zbog, imo, neinovativnosti u odnosu na prethodnika i nekih bugova u AI-u, ocjena nije iznadprosječna. Tu je i uvezni error - u plavom "ww2 povijest" kvadratiću na lijevom dnu stranice je ispuštena fotografija (je li trebala prikazivat atomsku?)


Walkthrough sekcija nam donosi svima dragi Soul Reaver. Možda bi i trebao škicnut u njega, da ga konačno završim!, hahaha

LINK:

https://www.sendspace.com/file/o0lzha

Zadnje izmijenjeno od: Miki9. 21.01.2023. u 08:56. Razlog: dodan osvrt
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 00:53   #427
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
Hvala ti puno na trudu Miki!!
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 01:55   #428
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 547
Hvala Miki!

# Ono kad vidiš neki komentar ispod neke slike u recenziji i shvatiš da imaš sjećanje tog komentara, negdje u mozgu iz mlađih dana
Dule je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 12:27   #429
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Hvala Miki!
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 15:28   #430
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Bravo miki!
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 03:11   #431
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Uživajte u novom broju, moram samo osvrt nadopisat, nije mi se dalo prije jer me to shoppanje izmorilo.

@Dule
Da, neki štosevi i fraze su se i meni u mozak urezali, makar dakako nisu svi recenzenti bili jednako duhoviti i dosjetljivi. Sjećam se npr. iz recenzije Blooda 2 - Bladnjak :-))))
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2023., 23:34   #432
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Super posao Miki, dodao sam novi broj!

Coming soon ovaj vikend: Vrli probroj u novi milenij.
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2023., 19:54   #433
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor borgy Pregled postova
Coming soon ovaj vikend: Vrli probroj u novi milenij.
Na trenutak sam pomislio da govoriš o broju 56, ali njega čini se već imamo...
  Reply With Quote
Staro 15.01.2023., 14:49   #434
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovni