Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.05.2021., 08:52   #1651
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Nakon 75 dana automatski je potvrda preuzimanja.
Ako u roku 15 dana od tog datuma ne otvoriš dispute, kasnije nemaš pravo
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 08:58   #1652
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Nike nikakav scam nego ti je isteka protection period i automatski se order confirma kao. received i onda fi je prošlo 15 dana od tog.Trebalo bi ti sve bit u mejlovima ili messages na ali ex. Jedini scam. dio je da ti je moga mozda prodavac smanjit protection period ali sumnjam u to.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 09:04   #1653
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Nakon 75 dana automatski je potvrda preuzimanja.
Ako u roku 15 dana od tog datuma ne otvoriš dispute, kasnije nemaš pravo
aha...to su onda uveli potajno na mala vrata... jer odnedavno dobijem mail kako je item ušao u moju zemlju i ja sad čekam vrlu i brzu HR poštu , i prođe tih 15 dana.

imam 3 ordera koja nikad nisu stigla cca 150 kn. znam da će ovdje mnogi reć, "a to je samo 150 kn"..da, ali mojih i plaćenih.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 09:05   #1654
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Nisu, to je odavno tako. Samo moras pratiti i otvoriti dispute na vrijeme.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 09:15   #1655
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
a gle, neke stvari su došle unutar 20jst dana. neke nisu ni za 5 mjeseci...šta reć - nije poslano, netko krade, "zagubilo se"?
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 09:22   #1656
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Nebitno, nisi primio, nije doslo. Nije na tebi da im objasnjavas zasto. Samo otvoris not received dispute i to je to. Ja nisam nikad imao problema s tom procedurom.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 09:32   #1657
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Bas tako, ja, a i ago sigurno, otvaramo dispute i za iteme od 1 dolara, ali pazim na mailove, i redovno ali ex obavještava, da ce uskoro isteci protection i sa notifikacijom i sa emailom, ali meni se čini da ti nisi baš pazio

i meni se doduse omaklo 2 puta al od jedno 500 narudžbi, desi se, ali mi je jednom aliex uletio i bez obzira što mi je isteklo su mi vratili novac.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 20.05.2021. u 09:43.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 12:46   #1658
Charlie Harper
YouTube Master
 
Charlie Harper's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: Split
Postovi: 48
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
...al od jedno 500 narudžbi...
Bi'će toga vjerojatno i manje sad kad nam uvedu PDV na sve pošiljke.
Mislite li da će AliExpress tomu nekako doskočiti? Bojim se da ne može.


Edit: Izbrisao sam ono što nisam bio ispravno napisao.
Charlie Harper je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 12:58   #1659
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Doskociti cemu? PDV ce se placati direktno na Aliexpressu, tako vec funkcionira za neke zemlje.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 12:59   #1660
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor Charlie Harper Pregled postova
Bi'će toga vjerojatno i manje sad kad nam uvedu PDV na sve pošiljke.
Mislite li da će AliExpress tomu nekako doskočiti? Bojim se da ne može.
A u čemu je problem ako te maskica za mobitel košta 18,75 kn umjesto 15 kn kad ćeš je kod nas u dućanu platiti 60 kn? Plaćanje PDV-a kao takvog na pošiljke nikada nije bio prevelik trošak koji bi nekoga odvratio od kupovine ako uzmemo u obzir domaće trgovce i njihove marže - problem su fantomski troškovi pošte carinjenja koja slanje jednog poziva na dostavu računa naplaćuje više nego što koštaju većina malih paketa iz Kine.

Ako Aliexpress misli i dalje poslovati s EU, ući će u OSS shemu za naplatu PDV-a na pošiljke jer mi jedna pošta niti u jednoj članici EU ne može odraditi postupak za sve pošiljke. Ili će više robe nuditi s europskih skladišta.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 16:24   #1661
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Meni to placanje PDV-a nikakav problem, dapace ne moram se vise brinuti oce li zavrsiti na carini ili ne, a kod mene skoro uvijek zavrsi na carini, pa moram platiti jos troskove carinjenja, poziv na carinjenje i sve te slične namete, za artikl od 200kn,

Ali bitnije od toga na aliex mogu naći toliko toga što se u nas uopće ne može naći, a i šta se može naći u nas je nekad cifra ipak apsurdna (tipa komad necega na aliex 1 dolar u nas 100kn).
Tako da cu nastaviti uzimati. Doduse manje ocu jer u zadnje vrijeme opcenito uzimam manje jer sam trosio previse para na aliex al to je drugi par postola
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 20:46   #1662
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Je, ali nije li da se samo pdv računa na cijenu do 160kn, a iznad 160kn i dalje vrijedi postupak i trošak carinjenja?
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 21:04   #1663
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Imate baš o tome sto ce biti nakon 1.7.2021 na potrosackom kodu koji je bio na TV-u prošlu subotu 15.5.2021

prebacite na 17 min 33 sek

__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 21:23   #1664
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Znaci placat cemo 25% PDV, ok, to nije problem ako trgovine vec dodaju PDV pri kupnji.

Ali lako je moguce da to nece napraviti pa cemo morati placati postaru.

E tu nastupa sranje, to znaci da ti postar vise nece moci ostaviti nikakav paket u sanducicu jer mu moras platiti, to je takodjer sranje jer uvijek moras imati kesh pri ruci jer sumnjam da ce postari nositi POS posto nisu ni prije.
Bude li postar baratao s novcima to ce opet biti problem jer nikada nece imati sitnog da vrati ostatak i sl.
Vec vidim hrpu gluposti oko toga.

Po meni posta mora uvesti vise digitalizacije, poslati e-mail svakome kad mu stigne paket u postanski ured, omoguciti placanje PDV-a online bankarstvom pa kad platis ide isporuka....

Dakle, ovdje ce najveci problem biti provedba naplate placanja jer ipak je to Hrvatska posta koja cesto nije u 21. stoljecu.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 21:27   #1665
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Impresivno da jos uvijek nije jasno sto je sa posiljkama do 150e koje nisu kupljene preko IOSS. Za kojeg cak i sami govore da ce biti vise iznimka.

@masterCG Manji je problem sto ce postar naplacivati, nego kako ce posta obracunavati PDV? Na osnovu cega? Pozive za svaki paket ne vjerujem da ce slati. A ne mogu ni obracunavati ni na osnovu deklarirane vrijednosti. Sto to uopce znaci da su "educirali" ljude?
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 21:32   #1666
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Je, u pravu si, o tome nisam ni razmisljao, kako ce uopce znati vrijednost svakog paketa? To opet ukljucuje carinu u cijelu pricu i slanje nekakvih racuna njima...
e svasta ce tu biti...
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2021., 00:02   #1667
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
Je, u pravu si, o tome nisam ni razmisljao, kako ce uopce znati vrijednost svakog paketa? To opet ukljucuje carinu u cijelu pricu i slanje nekakvih racuna njima...
e svasta ce tu biti...
Kad ideš preuzeti paket, fotošopiraš cijenu umanjenu za pdv, naplate ti pdv i mirna bosna.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2021., 09:10   #1668
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Falsifikacija nečega, nwbi me cudilo da je to kazneno djelo sa poprilicno finom kaznom. Nezz jeli ali zvuči kao da je.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2021., 09:53   #1669
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Svaka promjena nečega (dokumenta itd) radi prikazivanja lažnog stanja je KAZNENO djelo.


Mene isto zanima kako i temeljem čega će ići naplata, jer dodatna traženja dokumentacije će se naplaćivati.
Tak da stvar od 40kn neće koštati 50kn, nego 60-70kn ili čak više
lowrider je online   Reply With Quote
Staro 21.05.2021., 13:08   #1670
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Ok, ajmo se sad malo uozbiljiti. Hrvatska pošta već dugo najavljuje naplatu PDVa na pakete van EU.
Do dan danas nisu riješili kako će se to točno naplaćivati (ako već nije plaćeno na Aliju). Hoće li poštar pred vratima naplatiti, što ako zatražite dostavu na paketomat, kako će osoba u pošti na šalteru znati vrijednost paketa da bi naplatila PDV. Sve to je po meni vrlo neozbiljno ponašanje.
Tak da ajmo ne moralizirati već raspravljati o tome da sustav bude čist i transparentan, a to bi prvo trebala HP biti, a tek onda mi korisnici.
Pobogu, cijela HRT tema u svaštari zapravo spada u kazneno područje jer nitko ne želi plaćati pristojbu.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2021., 13:30   #1671
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Zaista je nevjerovatno da ima mjesec dana do prevedbe naplate, a ni HP ni Carina se nisu udostojili negdje javno objaviti tocnu proceduru postupka naplate!
Samo se rade neke blesave reportaze i pisu se kopi/pejst clanci po portalima kako ce doci do naplate, a o provedbi nista....

Pa jbt valjda to mora biti implementirano u neki pravilnik i javno objavljeno, a ne da njih novinari stalno ispituju glupa pitanja i pri tome zaborave neka kljucna.

Sad sam nasao ovo:

Citiraj:
Kako će se obračunavati PDV, hoće li prilikom preuzimanja kupci morati priložiti račun na kojem je vidljiva nabavna cijena?

U sklopu Posebnog postupka oporezivanja (IOSS), PDV će biti unaprijed obračunat i uključen u iznos koji kupac plaća pošiljatelju. Dakle, korisnik neće trebati predočiti račun. U slučaju da pošiljka nije u navedenom sustavu, korisnik će platiti PDV pri preuzimanju, odnosno uručenju pošiljke. U slučaju kad pošiljka nije u IOSS sustavu, korisnik će kao i do sada trebati priložiti račun na kojem je vidljiv plaćeni iznos sadržaja pošiljke.
https://www.bug.hr/propisi/naplata-p...zgledati-21345

kome prilozit??

znaci, ako seller nije vec ukljucio pdv u cijenu (a mnogi nece) i nije u tom IOSS sustavu, idu troskovi carinjenja od 70-ak kn i njima prilazes racun jer nema drugog nacina.
kako ovi na carini misle obradit par desetaka tisuca novih paketa kad ni ove danas ne stignu nek to netko pita carinu.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2021., 14:32   #1672
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
A bas komicno, jer upravo je TO scenarij koji ce zadesiti sve kupce za mjesec dana, dakle prije nego i imamo priliku preuzeti nesto kupljeno preko IOSS sustava. Ako budu slali poziv za sve, cekat cemo 3 mjeseca carinjenje.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2021., 14:53   #1673
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Rjesenje je jedino odbit primit paket koji zavrsi na carini a u buducnosti kupovat samo od sellera koji je vec uracunao pdv.
Vidjet cemo kako ce se aliexpress/ebay postavit prema tome, bilo bi dobro da svi trgovci ukljuce pdv pa da se ne zamaramo s ovim nasim carinicima i njihovim procedurama.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2021., 21:09   #1674
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
A na koji način će se dokazivati pošti/carini/državi da je naplaćen pdv kod kineza?
Svakog će provjeravati po IOSS-u?
lowrider je online   Reply With Quote
Staro 21.05.2021., 21:27   #1675
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Bit ce posebna naljepnica s barkodom ili cim vec.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2021., 11:14   #1676
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Bit ce naljepnica s QR kodom i nju ce skenirat pri dolasku.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2021., 17:12   #1677
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Primjena ove naplate PDV-a je u UK počela s 1.1. ove godine (EU je odgodila za 6 mjeseci zbog COVID-a).
Ljudi iz UK javljaju da im Aliexpress uredno prilikom checkouta naplati PDV i pošiljke kasnije bez problema dobiju doma.

https://www.reddit.com/r/Aliexpress/...rchase_not_so/
https://www.reddit.com/r/Aliexpress/..._are_no_extra/

Evo i na eBayu im dodaju PDV prilikom kupovine:
https://community.ebay.co.uk/t5/Buyi...a/td-p/6839788

Ovakvu naplatu PDV-a već par godina imaju Australija i Novi Zeland, tako da nije to ništa novo za Aliexpress što se tiče implementacije.
Jedino što treba stalno misliti da je ono što vidimo po Aliexpresu ustvari skuplje za 25%, jer cijene uz proizvode su bez PDV-a.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2021., 21:32   #1678
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
To je ono što cijelo vrijeme pišemo, Ebay/ALiexpress će naplaćivati PDV odmah kod kupnje, narudžba se neće niti moći izvršiti bez plaćanja PDV-a. Samo ne znam kakva će biti situacija kod refunda tj. problema sa narudžbama, čini mi se da sam za Novi Zeland našao jedan komentar da Aliexpress ne vraća PDV nego se to mora rješiti lokalno sa carinom.
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2021., 22:37   #1679
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
ma kokuz baj baj alii

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 20:49   #1680
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Ekipa, da li je netko u zadnjih mj. dana dobio treking na email sa svim osobnim podatcima, ali bez naznake o kojem artiklu se radi na webu ship24DOTcom???? Ja dobio dva neka trekinga, ali nemam pojim za šta su.
A imaju sve moje podatke.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na