Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.05.2021., 12:06   #2011
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Old iggy-u fali na kraju njegove recenice u Hrvatskoj:

Poprilično besmisleno. Nema ni takvog skladišta ni takvog poslovanja koje bi to moglo izvesti u Hrvatskoj.

Nizozemci su nanjusili biznis... A kinezi valjda vidli koliko stambilja, nekih markica i sta ti ja znam kakvih papira kod nekih tamo osoba koje to biljeze na neke svoje papire treba su brzo odustali... Oni nauceni na QR Scan, a ovdje markice...

P.S. ja sam mislio Rijeku buduci je to najveca luka za primanje kontejnera ak se ne varam. Malo sam razmisljao, Grci to nece napravit, oni su lijeni, neda im se, lakse od EU dobiti pomoc... Makedonci, Albanci, Bosanci nisu u EU, ali da i jesu nebi to mogli iz ovih ili onih razloga. E sad najveci konkurent Hrvatskoj je Italija, Francuska i mozda Spanjolska. Dakle brodom dok se ide Italija na jugu je najblize. A onda smo mi... Plus nase ceste i povezanost s EU je dobra...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2021., 12:32   #2012
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Nijedna novinska agencija nije pitala HP da li od 1.7. isto namjeravaju naplaćivati i svojih 60kn "troškova carinjenja" svake pošiljke.
Primjer:
Naručio si za 1$ futrolu za mobitel, tj trebao bi još malo manje od 2kn pdv-a platiti.
No, trebaš platiti +20kn "dostava pisma za traženje računa"
+30kn podnošenje na carinski pregled pošiljke do 1kg
+naknada za uplatu, carinski trošak HP 24kn
Ukupno oko 60kn fixnih troškova, bez obzira na vrijednost + pdv.

Nije mi problem dati 2kn, ali je +60kn za nešto što košta 7kn.
Sa eBaya, Alixpresssa i slicnih, ionako cemo PDV platiti odmah. No da, pravo pitanje je sto je sa onim trgovinama koje ne posluju sa IOSS. Logicno bi bilo da ostane kao do sada i onda dodjemo do ovog scenarija gore ali ova zadnja informacija baca sumnju na to.

"U onom slučaju kad se pošiljka skenira, a PDV nije plaćen to će odraditi pošta u ime Carinske uprave". Pitanje je sto ovo zapravo znaci. Posta je ta koja ce traziti dokaz o kupovini? Jer nema smisla da PDV naplacuju po deklariranoj vrijednosti koja nikad nije istinita.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2021., 10:45   #2013
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
A tako jasno. Ne zbnam gdje bi to u Zadru radili...

Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Nizozemci su nanjusili biznis... A kinezi valjda vidli koliko stambilja, nekih markica i sta ti ja znam kakvih papira kod nekih tamo osoba koje to biljeze na neke svoje papire treba su brzo odustali... Oni nauceni na QR Scan, a ovdje markice...
Problem je što taj biznis traži preduvjete koje mi nećemo imati još sto godina, od ekonomskih do političkih.

Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
P.S. ja sam mislio Rijeku buduci je to najveca luka za primanje kontejnera ak se ne varam. Malo sam razmisljao, Grci to nece napravit, oni su lijeni, neda im se, lakse od EU dobiti pomoc... Makedonci, Albanci, Bosanci nisu u EU, ali da i jesu nebi to mogli iz ovih ili onih razloga. E sad najveci konkurent Hrvatskoj je Italija, Francuska i mozda Spanjolska. Dakle brodom dok se ide Italija na jugu je najblize. A onda smo mi... Plus nase ceste i povezanost s EU je dobra...
U bližoj i daljoj okolici ima n većih luka, aerodroma, prostora za gradnju i slično da Rijeka ili Zadar nisu nikakvi konkurenti osim ako politika ne napravi svoje. A naša politika...
Moramo biti realni, Zadar nije nikakva destinacija (nema ni pravu luku ni prostor, o povezivosti da ne govorimo), Rijeka je nešto veća, ali kepec u Europskim razmjerima, Koper ili Trst su bitno bolje destinacije.
Isto tako, Rijeka nema povezivost.
A borit se protiv Antwerpena, Rotterdama, da ne govorim o n luka na Mediteranu...

Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
"U onom slučaju kad se pošiljka skenira, a PDV nije plaćen to će odraditi pošta u ime Carinske uprave". Pitanje je sto ovo zapravo znaci. Posta je ta koja ce traziti dokaz o kupovini? Jer nema smisla da PDV naplacuju po deklariranoj vrijednosti koja nikad nije istinita.
Da, to je karika koja nedostaje. Mislim da ni njima nije jasno što će i kako će.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2021., 16:31   #2014
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2021., 17:01   #2015
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Nije ništa pojašnjeno i ne spominje se trošak carinjenja i ima li idalje fixnih 60kn troškova
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2021., 18:17   #2016
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Da, i po čemu, pošto često sumnjaju da ispisana vrijednost na paketu nije važeća. A da će baš za sve tražiti dokaz o iznosu. Ili će možda čim odabereš dostavu u RH, cifra biti 25% veća, ko i kad biraš šiping.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2021., 19:06   #2017
ICT Avatar
Premium
 
ICT Avatar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Area 51
Postovi: 193
E kad bi bilo tako jadnostavno
ICT Avatar je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2021., 20:44   #2018
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Nije ništa pojašnjeno i ne spominje se trošak carinjenja i ima li idalje fixnih 60kn troškova
Pa ono što ne bude u sustavu, lako moguće da će biti 60kn. Ovo što će biti ocarinjeno prilikom kupovine, stiže ti doma direkt jer si sve platio.


Jedini minus tu vidim na ovim skupim stvarima koje su se znale provuć bez carine, tipa procesori.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2021., 07:13   #2019
ICT Avatar
Premium
 
ICT Avatar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Area 51
Postovi: 193
Baš me zanima kako bi će se tretirat polovne stvari
odokativna procjena ?

Zadnje izmijenjeno od: ICT Avatar. 19.05.2021. u 08:11.
ICT Avatar je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2021., 07:35   #2020
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ako sam aj dobro skuzio Indexov text ovi nasi web shopovi bi mogli imat daleko nize cijene za strance buduci Hrvatska ima najvisi PDV. Ili su oni nesto krivo napisali, ali Swiss ce imat cca 18% popusta kod nas jer je tamo PDV 7.7%. Znaci nas shop za procesor ima cijenu s nasim pdveom 1000 kn, svicarac ce platiti 18% manje, ludnica!!!!

A gdje cemo mi najbogatiji narod u EU imati popust?

@ OLD Iggy
100% se slazem s svim sto si napisao!!!
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2021., 08:05   #2021
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Ako sam aj dobro skuzio Indexov text ovi nasi web shopovi bi mogli imat daleko nize cijene za strance buduci Hrvatska ima najvisi PDV. Ili su oni nesto krivo napisali, ali Swiss ce imat cca 18% popusta kod nas jer je tamo PDV 7.7%. Znaci nas shop za procesor ima cijenu s nasim pdveom 1000 kn, svicarac ce platiti 18% manje, ludnica!!!!
Kakve veze nasi webshopovi imaju s inozemstvom, svicarskom i njihovim porezom?
Daj bolje nemoj nista pisat nego gluposti...
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2021., 08:10   #2022
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Primjerice, porezni obveznik sa sjedištem u Hrvatskoj putem svoje internet stranice prodaje dobra koja iz SAD-a u pošiljkama vrijednosti do 1135 kuna dolaze izravno kupcima u Španjolskoj, Portugalu i Francuskoj. Ako odabere primjenu IOSS-a, prilikom prodaje zaračunava PDV po stopi koja se primjenjuje u Španjolskoj, Portugalu i Francuskoj, uključuje zaračunati PDV u prodajnu cijenu, naplaćuje ga od kupca te putem IOSS-a prijavljuje i plaća PDV za te isporuke na jednom mjestu, pojasnili su iz Porezne uprave.
Eto ovo. Ako nijedan nas shop ne posluje s inozemstvom onda dobro, moja greska, nebi me cudilo da je tako...

P.S. mozda i nisam dobro shvatio ovaj text gore, ali lijepo pise da ce se PDV naplatit po stopi drzave, u ovom slucaju Svicarska ima 7.7, dok ta ista stvar u drugim drzavama recimo madjarska ce biti 27%...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2021., 08:28   #2023
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Ma kakve to veze ima sa ovim promjenama sad? Pa i do sada si npr na DE Amazonu placao HR PDV iako kupujes unutar EU.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2021., 08:32   #2024
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Neznam kakve veze to ima, ali to su na Indexu napisali kao jednu od velikih promjena sada...

Eto pa mi nije jasno. I ovdje pise obrnuta situacija, kada shop iz HR prodaje robu a kupac je iz drugih drzava. Neznam jesu li nasi shopovi obracunavali PDV iz drzave kupca ili su obracunavali nas PDV i njima. Jer akoc e sad po novom omoguciti kupcu da plati porez u njegovoj drzavi onda ce ti kupci dobiti popust...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2021., 09:00   #2025
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Ma kakve to veze ima sa ovim promjenama sad? Pa i do sada si npr na DE Amazonu placao HR PDV iako kupujes unutar EU.
Dosta sam autodijelova naručivao iz UK dok su bili u EU, i za veće cifre, plaćao sam samo njihov porez, račun je bio često u paketu, pa nisam doplaćivao do naših 25%.

Nije problem naplatiti porez, na Aliju ako imaju dostavu iz nekoliko EU skladišta, i cijena i poštarina za RH se mijenja ovisno dal odabereš npr. Španjolsku, Njemačku, Italiju.

Mene zanima kako će se utvrditi kod nas kad stigne paket, da si već platio 25% porez, ili si platio manje ili možda i više
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2021., 09:10   #2026
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Problem je što na EU skladištima kineski trgovci nemaju baš sve što i u Kini. Uglavnom im fale jeftine điđe koje mi najčešće kupujemo.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote