Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.11.2016., 14:21   #4021
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Baš zato i pitam...jel' nije bilo govora da se taj demolition expert postotak vatrica više u praksi baš i ne primjeti?
AFT samo za dva 105mm sekundarca (doduše u paketu sa 20%+ domet za AA) nekako mi nije uvjerljivo po opisu. Pa pitam, jel'...
Sa druge strane AA broji 26 "cevki" ukupno, tj. načičkan je do vrha, ali u zadnje vrijeme sve manje nosača srećem i imam posla sa njima u ovoj limenci
Ali dobro...kao pratnja za neki BB sa manual fire control bi bio k'o budali šamar...
Hm.

U svakome slučaju zahvaljujem na pomoći
  Reply With Quote
Staro 18.11.2016., 14:52   #4022
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Dvojba je uvijek oko toga.
AFT nema koristi ak na mapi nema CVa. Dok DE radi uvijek.

Mislim da nemam vise nigdje AFT stavljen, sve je zamjenjeno sa DE skillom.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2016., 15:00   #4023
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
AFT ili DE ovisi. Ako često igraš diviziju s nekime tko vozi CV onda ti je AFT puno bolja opcija. Dobar ROF isto tako igra ulogu i umanjuje važnost DE skilla. Recimo AFT i DE su na Des Moines jednako dobre opcije jer je Des terror za svaki CV, pa i TX CV-e. Dok na Zao obavezno stavljaš DE radi 22% šanse za vatru IIRC jer mu je AA slab. Isto tako na Atagu i Ibukiju. Nema smisla AFT.

Brod koji ima dobar AA profitira od AFT skilla i tu je izbor na tebi. Onaj koji nema dobar AA a ima dobru šansu za vatru DE pod obavezno.

Da ne bi netko slučajno stavio DE na svoj BB, ne djeluje na secondary topove. AFT ili manual AA all the way...
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2016., 20:07   #4024
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Kruzer sa dobrim AA:

AFT obavezan i po volji Manual.

Fail safe kombinacija, za one koji bi se j**** a da im ne uđe je uzeti Demolition Expert + Def Fire konzjumumamable na brodu.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2016., 11:13   #4025
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Ako nekoga zanima kako igrati Des, napisao sam svoje mišljenje i preporuke na službenom forumu u jednom threadu:

http://forum.worldofwarships.eu/inde...8#entry1438628
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2016., 12:05   #4026
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Za build nemogu rec sto je bolje kad ga jos niti nemam, ali naso sam se u par situacija 1v1 sa desom pa se bas ne slazem da ti niti jedan CA nemre nista, kad je bow on ide se na torpedo run, hindi atago i roon su mi u sjecanju, zapravo svi CA koji imaju fobar kut torpeda od naprijed, samo je problem sto vecina vozaca nema muda rushati uopce a kamo li desa. Ponajvise iz tog razloga koristim speed flagove na CA sa dobrim torp kutevima.

inace sto se tice CA line, ovako bi ih rangirao po gustu igranja a usput cu staviti lose i dobre strane(subjektivan dojam, inace USA i USSR su mi tu negdje na diobi 3 i 4 mjesta), RN necu jos stavljati jer nisam dosao ni do t8

1.IJN
+ cijela linija je kompletna-nema lošeg broda, op HE shellovi, vrlo snažni AP shellovi, OP concealment+stealth fire na t9 i 10, najjaca torpeda, vrlo okretni i mobilini brodovi, najdeblji oklop) iznimno jaki za stopiranje pusha BB ili blokiranje nekod uzeg prolaza(HE/torp spam)
- meh AA za support BB ali ok za self defence sa aktiviranim def AA, relatino sporo okretanje kupola i losi kutevi stražnjih kupola, slab DPS sa AP-om, lagani za citanje(kad su u okretanju zbog naginjanja broda, zbog duzine broda, ali ponajvise jer ekipa zeli pucati iz svih topova pa zbog loseg kuta kupola previse pokazu bok.

2. Švabe
+ jedini loš brod u liniji mi je bio Yorck, op AP shellovi, dobra torpeda za close combat(dobar kut), najjaci hydro, vrlo jak AA(na visim tierovima), dobri kutevi na topovima i dosta brzo okretanje kupola, solidni sekundarci(no nisu oni bas bitni u ovoj prici), sa modulom za range mogu imati dobar stealth fire iako to ne preporucam, dobar AP DPS, solidan oklop - najtezi za citadeliranje od svih CA-vecina citadela se popapa na vecem rangeu kad BB shell ima takvu parabolu da ide kroz deck armor ili ako na tebe puca NC iz bilokoje udaljenosti
- meh concealment(ali ni blizu loš kao vecina rusa), nisu bas okretni, dosta su veliki i relativno su spori, najslabiji HE shellovi od svih nacija.

3.USA
+ op AP shellovi zbog kuta pod kojim probijaju tj. najviši krupp na AP-u od svih, najjaci AP DPS, brzina okretanja kupola, solidan HE, strašan AA, radar, najokretniji od svih, najmanje dimenzije broda(najteže za pogoditi ih), dobar concealnt, zbog prabole shellova velika mogucnost koristenja otoka za "stealth fire"
- nemaju torpeda od t5 pa naviše sto zna rezultirati rushanjem protivnika na vas, najsporija izlazna brzina shellova i to za dosta naspram ostatka, nemogucnost yoliranja zbog nedostatka torpeda, meh max.brzina, uz ruske CA meni najdosadnija lijnija za igranje

4.USSR
+ op laserski el kabong mega votka stalinium topovi(izlazna brzina i arc), ok DPS, vrlo dobar HE ali ne kao kod IJN, dobri za kampanje i support BB-eva, solidan AA, radar(range 11.7km), dobar kut torpeda(osim mockbe koja ih nema), relativno visoka max.brzina
- iznimno loš concealment(osim na chapayevu), okretnost je na razini prosjecnog zitelja u star.domu-nikakva, daleko najlaksi za citadeliranje, velike dimnezije broda(dužina), meh torpeda koja su rijetko iskorisitva, jako slaba mogucnost yoliranja zbog lose okretnosti i slabog concealmenta, dosadni za igranje


edit - jako dobra tablica https://docs.google.com/spreadsheets...gid=1333095536
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 19.11.2016. u 14:09.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2016., 12:45   #4027
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Za build nemogu rec sto je bolje kad ga jos niti nemam, ali naso sam se u par situacija 1v1 sa desom pa se bas ne slazem da ti niti jedan CA nemre nista, kad je bow on ide se na torpedo run, hindi atago i roon su mi u sjecanju, zapravo svi CA koji imaju fobar kut torpeda od naprijed, samo je problem sto vecina vozaca nema muda rushati uopce a kamo li desa. Ponajvise iz tog razloga koristim speed flagove na CA sa dobrim torp kutevima
Same here, našao se u par situacija s Roonom protiv njega u kojoj je on išao nosom na mene sa ~9 km pa prema meni... i onda sa zadnja dva topa po super strukturi + HE po potrebi i cekati moment da dođe ispod 6 i torpedima ako ga ne pogodim dobim ga na bok, a onda je pao marinko.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2016., 13:53   #4028
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Ako se dobro igra. Još me niti jedan CA nije dobio 1 na 1 u Des. To što je budala išao naprijed je njegov problem. Čim bilo koji CA polaže bok, a za lansiranje torpeda mora se pokazati bok => tu ga USN AP salva šalje natrag u luku. Zadnji je bio Zao sa 4 citadele one shot kill. Roy je bio u partiji samnom.

Traba imat disciplinu i pričekat za pravi trenutak plasiranja salve. I tu dolazi do izražaja skill igrača.

Nije lagan za igrati, traži disciplinu i brzo možeš uletiti u nevolje. Ali kad sjedne u diviziji strašno opasan CA. Zao je odličan za solo igru.

Sent using Tapatalk.


EDIT: S Des me ganjaš metu. To što te Des ganjao u Roonu je njegova glupost. Slično kao s američkim DDima. Radiš sačekuše, ne nateravaš se okolo.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 19.11.2016. u 16:29.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2016., 14:22   #4029
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova


EDIT: S Des me ganjaš metu. To što te Des ganjao u Roonu je njegova glupost. Slično kao s američkim DDima. Radiš sačekuše, ne nateravaš se okolo.
naravno da ne ganjas...
situacije 1v1 nisu ceste, i dogode se tek pred kraj partije, jedinia sansa da prezivis 1v1 protiv des-a je da ga torpas jer te inace popapa sa dpsom, a to ljudi ne kuze.
kako ces pobjeci nekom koji ide na tebe 35 cvorova, a ti u rikverc

eto mozemo probati u trening sobi, moje je mišljenje da ce u vecini slucaja zavrsiti ili egal(ram) ili ce dobiti onaj CA koji ima torpeda
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 19.11.2016. u 14:28.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2016., 14:27   #4030
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
naravno da ne ganjas...
situacije 1v1 nisu ceste, i dogode se tek pred kraj partije, jedinia sansa da prezivis 1v1 protiv des-a je da ga torpas jer te inace popapa sa dpsom, a to ljudi ne kuze.
kako ces pobjeci nekom koji ide na tebe 35 cvorova, a ti u rikverc?
Full HP Zao je bio od mene na 10-11 km. Samo HE granatama sam ga pojeo prije nego je stigao do mene. 1-2 AP salve da mu onesposobim prednje kupole, sve ostalo HE. Na isti način palo je jedno desetak Hindija. A lanseri torpeda se daju onesposobiti ako znaš gdje su i kako gađati.

1 na 1 situacije su rijetke. To je apsolutno točno. Zato i preporuka ostati skriven prvi dio partije. Čak sam i full HP Moskvu riješio sačekušom na kraju partije kad sam bio na pol HP-a i bez heala.

Des ima slabost i to su mu kupole. Ako se nađete s njim u neizglednoj situaciji bolje AP u kupole nego torp run po meni. Pucaju ko kokice ako ih se gađa s boka.

Sent using Tapatalk.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2016., 14:43   #4031
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Full HP Zao je bio od mene na 10-11 km. Samo HE granatama sam ga pojeo prije nego je stigao do mene. 1-2 AP salve da mu onesposobim prednje kupole, sve ostalo HE. Na isti način palo je jedno desetak Hindija. A lanseri torpeda se daju onesposobiti ako znaš gdje su i kako gađati.

1 na 1 situacije su rijetke. To je apsolutno točno. Zato i preporuka ostati skriven prvi dio partije. Čak sam i full HP Moskvu riješio sačekušom na kraju partije kad sam bio na pol HP-a i bez heala.

Des ima slabost i to su mu kupole. Ako se nađete s njim u neizglednoj situaciji bolje AP u kupole nego torp run po meni. Pucaju ko kokice ako ih se gađa s boka.

Sent using Tapatalk.
i smell trening room showdown
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2016., 15:07   #4032
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
i smell trening room showdown
Ja hocu u spectate xD

@ThroLL, ti sebe uspoređuješ sa 95% brain dead igrača na serveru.... I rest my case xD
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2016., 15:22   #4033
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Ja hocu u spectate xD
upad je stojan dubolna

stvarno bi da probamo 1v1 u trening roomu - moguce da si u pravu zbog super niskog reloada i da bi des bio jaci od nekog torp CA bow on kad bi skrsio torpeda
treba probat recimo 5 puta pa cemo znat
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.201