Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.08.2007., 11:11   #31
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
kvarovi su uvijek mogući, pa zato postoji garancija. a ako tebe zadovoljavaju low end ploče onda uživaj u njima no stvarno nema smisla da nas uvjeravaš da su high end ploče ustvari besmislene i da će riknut jer imaju puno komponenti.
a to da svi ti dodatni sklopovi stvaraju smetnje pro oc-u .....no comment (uostalom kakav je to pro oc???)
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2007., 11:17   #32
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Ma stoji to da što manje komponenti imaš, to je u teoriji lakše ocati zbog toga što se smanjuje mogućnost da te jedna od tih komponenti koči pri overclocku.

Ipak, pro overclockeri koliko ja znam imaju samo jedan cilj- postići što viši oc radi "sporta", između ostalog da se mogu k**čit na forumima. "Normalni" overclock gleda da s overclockom izvuče dodatnu vrijednost iz svojih komponenti. Drugim riječima, neće komprimitirati funkcionalnost svog računala da bi postigao veći OC.
Beren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.08.2007., 11:21   #33
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
e pa upravo to. mi ne obaramo svjetske rekorde ali imam računalo koje mi je clockano relativno dosta i radi uglavnom 0-24 tak da ipak mirnije spavam znajuči da imam overclocking enhanced ploču. a to nisu one za 400 kn
no zato i postoje razni modeli i razne cijene pa kome što treba nek uzme
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2007., 11:47   #34
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
Citiraj:
Autor Beren Pregled postova
Ok, a sta meni kao korisniku znači da kraj napona piše "ok"? Praktički ništa s obzirom da ne znam što BIOS definira kao "ok". Imaj na umu da većina korisnika ne treba precizna mjerenja o kojima ti pričaš, tako da im je mjerenje koje nudi sys monitoring čip na matičnoj ploči sasvim ok. Kod P35-DQ6 nije problem što tog čipa nema, ima, ali autori BIOS-a jednostavno nisu implementirali prikazivanje izmjerenih vrijednosti korisniku.

Zapravo mi nije jasno zašto ti misliš da mi toliko patimo na mjerenje voltaže (kaže se napon inače) unutar BIOS-a? To je samo spomenuto kao jedna sitnica koju smo (ili sam, u ovom slučaju) primjetili pri testiranju ploče.
reko sam da tu dolazi do grananja...kaj sve odma uzimas osobno ccc
ma sve 5 ALI uzmimo u mjeru kolko ljudi ima kompove radi kompa a kolko oca bili pro ili normal!?sto ti ga neki laik zna kad slucajno ude u bios kolka VOLTAZA treba bas tada tamo biti?!vec pise OK...i on si misli ok komp radi kak treba ipak pise OK geting me?
a po pitanju voltaze tj napona...jako dobro znam sto je i kako se naziva ali imam pravo pisati mojim stilom ili?

a sto se tice kupovine ploca...ako tolko volis sparat...zasto onda ne uzmes neki ecs sa 965icom gore ili 650i 680i/tl pa napravis iste rezultate ko sa ausom/gb/epoxom(rip manje vise)/bfg itd itd...tu su negdje al cu rade dat 600 kuna za ecsa koji ima jednake perfomanse ko i svi navedeni?! trust me da me dulje poznajes znao bi kaj sam ja sve radio...no to sad nije vazno samo kazem (sto je vec preslo u ot) da nekome nesto netreba i da to ne kupuje ako ne kani koristiti njegov potencijal?!

reko sam vec sve je to marketing, to sto je to sami high end...da slazems se trebao bi barem ugurati jos prije toga vrijednost pa komentar OK...al cuj to sam samo ja
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2007., 15:46   #35
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Da, slažem se da ljudi ne bi trebali kupovati opremu koju neće iskoristiti, no ne bih se složio da većina jeftinih ploča nudi jednake mogućnosti OC-a kao skupe ploče. Drugi problem je trajnost. Ja ne mogu komentirati trajnost ploča s obzirom da ih ne testiram više od par dana, no rekao bih da jeftinije ploče odnosno ploče proizvođača koji su fokusirani na low-end tržište imaju više problema s kvarovima nego ploče "high-end proizvođača". Nažalost nemam konkretnih argumenata za ovakvu tvrdnju, no to je moje mišljenje. Možda netko tko radi u kakvom većem servisu računalnih komponenti može dati nekakve okvirne brojke?
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2007., 19:24   #36
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
što bi ja trebao kupit onda? meni je fsb 400mhz (nije za wr) naponi fsb/mch +0.2/+0.2 a komp doslovce nisam ugasio od 1.3 ove godine do 1.7
doslovce je radio tak clockan bez ikakvih problema puna 4 mj. pa čak i po ovim najgorim vručinama
pa onda valjda vrijedi tu lovu a ti si baš zapeo za nekakvo očitavanje napona
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2007., 20:11   #37
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Beren Pregled postova
Da, slažem se da ljudi ne bi trebali kupovati opremu koju neće iskoristiti, no ne bih se složio da većina jeftinih ploča nudi jednake mogućnosti OC-a kao skupe ploče. Drugi problem je trajnost. Ja ne mogu komentirati trajnost ploča s obzirom da ih ne testiram više od par dana, no rekao bih da jeftinije ploče odnosno ploče proizvođača koji su fokusirani na low-end tržište imaju više problema s kvarovima nego ploče "high-end proizvođača". Nažalost nemam konkretnih argumenata za ovakvu tvrdnju, no to je moje mišljenje. Možda netko tko radi u kakvom većem servisu računalnih komponenti može dati nekakve okvirne brojke?
možeš to sagledat iz dva ugla...

imaš ljude koji gaze hardware i to su mahom high-end mobo koje na kraju riknu, tako da je njih puno više u servisu nego low-end... opet imaš ljude kojima financije ne dopuštaju više, pa onda vade mast na matsonicu, pa to sve krepa i tak im i treba

sa druge strane da li će prije na servis otići polo sdi ili polo tdi? less is more što se tiče dugotrajnosti.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2007., 04:05   #38
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor Beren Pregled postova
Ok, a sta meni kao korisniku znači da kraj napona piše "ok"? Praktički ništa s obzirom da ne znam što BIOS definira kao "ok". Imaj na umu da većina korisnika ne treba precizna mjerenja o kojima ti pričaš, tako da im je mjerenje koje nudi sys monitoring čip na matičnoj ploči sasvim ok. Kod P35-DQ6 nije problem što tog čipa nema, ima, ali autori BIOS-a jednostavno nisu implementirali prikazivanje izmjerenih vrijednosti korisniku.

Zapravo mi nije jasno zašto ti misliš da mi toliko patimo na mjerenje voltaže (kaže se napon inače) unutar BIOS-a? To je samo spomenuto kao jedna sitnica koju smo (ili sam, u ovom slučaju) primjetili pri testiranju ploče.
Potpuno potpisujem. A taj napon je sitnica,a tako zgodna stvar...pa na DFI sam uvijek nakon mjenjanja napona gledao u biosu dali je ok ili mi na to i tom naponu pravi određeni undervolt i slično; tako da mi je to već i navika a i potrebna/zgodna stvar.
Eh da,bash ću pisat mail Gigabyte-u a upravo zbog te stvari,to sam odlučio još neki dan,pa neznam dali ploča GA-MA69G-S3H ima taj čip ili ne...jer ukoliko ima,samo ću spomenuti da bi se mogli u nekom od sljedećih biosa potruditi da naprave i volt monitoring unutar PC Health recimo.
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2007., 08:57   #39
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
Citiraj:
Autor Beren Pregled postova
Da, slažem se da ljudi ne bi trebali kupovati opremu koju neće iskoristiti, no ne bih se složio da većina jeftinih ploča nudi jednake mogućnosti OC-a kao skupe ploče. Drugi problem je trajnost. Ja ne mogu komentirati trajnost ploča s obzirom da ih ne testiram više od par dana, no rekao bih da jeftinije ploče odnosno ploče proizvođača koji su fokusirani na low-end tržište imaju više problema s kvarovima nego ploče "high-end proizvođača". Nažalost nemam konkretnih argumenata za ovakvu tvrdnju, no to je moje mišljenje. Možda netko tko radi u kakvom većem servisu računalnih komponenti može dati nekakve okvirne brojke?
pobogu beren pa trebao bi me bolje poznavati u meduvremenu od toga...ja nikad nisam reko da nude=oc...ali priblizan...sto je u ovom slucaju gdje nema hardcore ubijanja ploca cisto pa i dovoljan?!
isto tako onaj ecs koji sam maloprije spomenuo...je prao i asusa i bfga i evegu itd itd itd?!no to su pak bile sve referentne nvidine ploce...bla bla bla(osim asusa).

sto se tice kvarova...ajmo to ovako...kolko sam ja bacao oko na high end i midi/low je razlika hm debelo vidljiva, no primjetio sam da se dosta tih istih komponenata na ploci ne razlikuje s obzirom na klase(dobro oko kondica necemo ali ti mogu rec da se i na midi/low-u na frekventnim mjestima isto nalaze "dobri" kondici")sto se kolicine "krepavanja" tice sam i ja isto glup jer se neko vrijeme nisam poigravao s time a od onoga sto znam je da se jos meni niti jedna nije vratila...(ali opet gledano govorimo i o stock korisnicima sa djecom itd)

inace da se vratim na onaj bold...to i govorim cijelo vrijeme
aj dojdi na pifcu na zderonje
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na