Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.12.2023., 22:20   #3391
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 310
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Za svoju primarnu karticu ne želim da je linkana s ničim taman bio fort knox. Zato želim da i ako se desi nešto da štajaznam povuku/ukradu s neke žnj kartice na kojoj nema ništa puno i da i ako se i desi,iako neće,neko sranje da mi ne bude žao.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk

A onda realno ti ne treba paypal,mozes sve placat karticama
Ne moze ti povuci s kartice kada kartica nije niti spojena s paypalom,samo je smijesno da ti je paranoja ovdje a s druge strane dajes slike osobnih dokumenata na drugim servisima
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2023., 23:31   #3392
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
ok, what in the actual f*ck.


nedavno aktivirao 2fa preko google auth na mobu da skinem s k slanje SMS-a od njih ilitiga bolje receno ne slanje jer ne dolazi kak spada, i danas idem platit nesto, kod logina me pita kod, ali me svejedno prije placanja opet pita da mi posalje SMS sa kodom. .
nemam rjeci koji su to moroni.


srecom kod je dosao i uspio sam platit to.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2023., 08:16   #3393
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,683
Citiraj:
Autor Luce Pregled postova
A onda realno ti ne treba paypal,mozes sve placat karticama
Ne moze ti povuci s kartice kada kartica nije niti spojena s paypalom,samo je smijesno da ti je paranoja ovdje a s druge strane dajes slike osobnih dokumenata na drugim servisima
s obzirom da danas kartica (primarna za tek. račun i kreditna) treba autorizaciju preko mobitela ne vidim svrhe natezat se i dodtano zamarat sa tim jednokratnim karticama gdje ti još uzimaju postoak za izdavanje i još koješta...
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2023., 11:59   #3394
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
s obzirom da danas kartica (primarna za tek. račun i kreditna) treba autorizaciju preko mobitela ne vidim svrhe natezat se i dodtano zamarat sa tim jednokratnim karticama gdje ti još uzimaju postoak za izdavanje i još koješta...
Kreditnu možeš koristiti okolo s obzirom da ipak imaš zaštitu u slučaju zlouporabe. Debitnu od glavnog tekućeg nikad ne bih koristio online...
nub je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2023., 12:03   #3395
BinaryJesus
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Sveti Petar
Postovi: 175
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
s obzirom da danas kartica (primarna za tek. račun i kreditna) treba autorizaciju preko mobitela ne vidim svrhe natezat se i dodtano zamarat sa tim jednokratnim karticama gdje ti još uzimaju postoak za izdavanje i još koješta...
Neznam kako je s drugim bankama ali u Erste autorizaciju traži samo kod prvog dodavanja/plaćanja. Poslje samo skida bez pitanja.
BinaryJesus je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2024., 01:44   #3396
Maxim
provokator
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 56
Citiraj:
Autor BinaryJesus Pregled postova
Neznam kako je s drugim bankama ali u Erste autorizaciju traži samo kod prvog dodavanja/plaćanja. Poslje samo skida bez pitanja.
Moram potvrditi ovo, nažalost.

Da opišem što mi se dogodilo.
Netko mi hakirao facebook acc 02.01. piše iz Irske ali pitaj Boga od kud jer su mi na listu prijatelja dodane dvije ukrajinke. Kada sam nakon par aati uapio vratiti svoj facebook acc (vratiti svoj mail i sifru i profilnu sliku itd..) zanemario sam jednu stvar koju inače nisam koristio. One dvine ukrajinke koje sam odmah maknuo sa liste prijatelja su ostale admini na facebook ads. Preko mog facebook ads se naplacivalo sa neke kartice oglašavanje na samom facebooku. Chinaunion karica od nekog fedora. E ja to nikad ne binsaznao da danas bez autorizacije nije meni sa mog paypal acc naplaćeno 600$. Znači tek onda sam shvatio što se dogodilo jer od facebooka nisam dobio nikakvu obavijest o aktivnosti po računu.

Nažalost 600$ je uzeto sa diners na kojem imam limit od 4000eur, srećom pa nije više. Odmah sam blokirao karticu, maknuo je sa pay pala. Ali naravno kasno.

Problem je što ja ne znam kako su ti lopovi došlindo mog acc, ja se ne sjećam da sam ikada povezivao facebook i pay pal račun, nikada u životu nisam ništa plaćao na facebooku.

Na PP je pisalo automatska naplata, ja sam se na to žalio jer me nisu tražili nikalvu autorizaciju, reko sam da to nisam ja da mi je račun hakiran i da molim da ponište transakciju jer je ja nisam autorizirao.
Kontaktiram facebook da mi je račun bio hakiran i da molim da se stornira transakcija.
Diners mi kaže da oni transakciju ne mogu stornirati nego dok se tereti kartica tek onda mogu raditi reklamaciju. Sredstva su trenutno rezervirana, nisu još terećena.

Što ja još mogu napraviti? Jel je netko imao iskustva sa ovakvom prijevarom? Jel zna netko jel postoji kakva šansa za povrat novaca?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru
Maxim je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2024., 01:46   #3397
Maxim
provokator
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 56
Citiraj:
Autor BinaryJesus Pregled postova
Neznam kako je s drugim bankama ali u Erste autorizaciju traži samo kod prvog dodavanja/plaćanja. Poslje samo skida bez pitanja.
Moram potvrditi ovo, nažalost.

Da opišem što mi se dogodilo.
Netko mi hakirao facebook acc 02.01. piše iz Irske ali pitaj Boga od kud jer su mi na listu prijatelja dodane dvije ukrajinke. Kada sam nakon par sati uspio vratiti svoj facebook acc (vratiti svoj mail i sifru i profilnu sliku itd..) zanemario sam jednu stvar koju inače nisam koristio. One dvije ukrajinke koje sam odmah maknuo sa liste prijatelja su ostale admini na facebook ads. Preko mog facebook ads se naplacivalo sa neke kartice oglašavanje na samom facebooku. Chinaunion kartica od nekog fedora. E ja to nikad ne bi saznao da danas bez autorizacije nije meni sa mog paypal acc naplaćeno 600$. Znači tek onda sam shvatio što se dogodilo jer od facebooka nisam dobio nikakvu obavijest o aktivnosti po računu.

Nažalost 600$ je uzeto sa diners na kojem imam limit od 4000eur, srećom pa nije više. Odmah sam blokirao karticu, maknuo je sa pay pala. Ali naravno kasno.

Problem je što ja ne znam kako su ti lopovi došlindo mog acc, ja se ne sjećam da sam ikada povezivao facebook i pay pal račun, nikada u životu nisam ništa plaćao na facebooku.

Na PP je pisalo automatska naplata, ja sam se na to žalio jer me nisu tražili nikalvu autorizaciju, reko sam da to nisam ja da mi je račun hakiran i da molim da ponište transakciju jer je ja nisam autorizirao.
Kontaktiram facebook da mi je račun bio hakiran i da molim da se stornira transakcija.
Diners mi kaže da oni transakciju ne mogu stornirati nego dok se tereti kartica tek onda mogu raditi reklamaciju. Sredstva su trenutno rezervirana, nisu još terećena.

Što ja još mogu napraviti? Jel je netko imao iskustva sa ovakvom prijevarom? Jel zna netko jel postoji kakva šansa za povrat novaca?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru
Maxim je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2024., 09:42   #3398
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,987
Ne mogu ti pomoci, ali zmaju, zasto si imao povezan diners sa paypalom? Kreditna kartica i internet...................
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2024., 10:35   #3399
Maxim
provokator
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 56
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Ne mogu ti pomoci, ali zmaju, zasto si imao povezan diners sa paypalom? Kreditna kartica i internet...................
A imao sam zadnjih 5 godina, ne znam zašto evo i dogodilo, reko sam da sam ameterski nasjeo, srećom nije više jer je limit na kartici 4000eur. Sad mogu i ja sebe to pitati, nažalost nemam odgovor.
Maxim je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2024., 11:11   #3400
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
Skupa skola. Ne spajat kreditni ili bankovni sa pp. Od prvoga dana otkad imam pp sto je valjda preko 15g koristim visu prepaid. Drzim gore stalno 100ak e i to je to. Nikad nisam imao problem. Doduse nemam, i neću imati, facabuk i ostala "socjalna" s*anja koji su leglo problema.
Nadam se da ces rjesiti problem i dobiti pare nazad.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2024., 11:32   #3401
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,201
Vjerojatno ti je isti password bio, a dokopali su ti se passworda pa dodali jedno na drugo, a ja sam na paypal doda revolut na kojem imam stotinjak eura, i kad treba nadoplatim
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2024., 12:07   #3402
Maxim
provokator
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 56
Nisu se uopće ulogiravali niti u pay pal, nije bila ista šifra jer sam na facebooku baš zbog takvih stvari periodički mijenjao. Nisu mi probili google acc, stvarno ne znam kako je prošlo plaćanje bez autorizacije. Još čekam odgovor od paypala.
Maxim je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2024., 18:33   #3403
Armor
Premium
 
Armor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: HR Zagorje
Postovi: 224
Može pomoć oko dodavanja VISA kartice...

Imam od HPB-a i ne prihvaća je.
Podaci su 100% točni.

Sad imam samo try again i to se tak vrti...

Dal je moguće da je krivo kaj je default valuta $?
Kak to promijeniti, ne vidim nigdje?

I ne prizna mi postal code, +385, sa i bez plusa?

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Armor. 18.02.2024. u 18:40.
Armor je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2024., 18:43   #3404
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Postal code ti je poštanski broj, npr 10 000 za zagreb

Poslano sa mog
buljaka je online   Reply With Quote
Staro 18.02.2024., 19:34   #3405
Armor
Premium
 
Armor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: HR Zagorje
Postovi: 224
I tak mi neće prihvatiti, piše da je verified i onda kad traje linking izbaci grešku i izbriše mi karticu!

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
__________________
Armor je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2024., 17:34   #3406
marek45
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 397
Citiraj:
Autor Armor Pregled postova
I tak mi neće prihvatiti, piše da je verified i onda kad traje linking izbaci grešku i izbriše mi karticu!

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Tako je i meni.
Btw. probao platiti preko hpb na temu.com i prva narudžba prošla. Sad i za drugu javlja da je odbijena kartica. Novaca ima gore.
marek45 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2024., 19:10   #3407
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Gle, ako Erste Banka, ipak su iz Europe ima kvazi securitye onda si mozes misliti kakve ima HPB. Vjerojatno je default da mozes samo podizat novce na bankomatu. Zovi i reci da ti dadu tvoje novce, trajat ce 3 dana da se jave jer ova sluzbenica na salteru je BOT (znam da nije, ali bolje da je)
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2024., 13:16   #3408
Armor
Premium
 
Armor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: HR Zagorje
Postovi: 224
Treba samo uključiti internet bankarstvo (1,33€mj u HPB) i sve radi uz prethodno odobrenje transakcije.


Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
__________________
Armor je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na