Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.12.2017., 12:48   #9061
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Kako bi se kućna hifa cula u gluhoj sobi?

Ovisi šta slušaš, možda bi za određenu produkciju i nečije navike bilo malo suho jer kad se muzika miksa ne računa se da če ju se slušat u gluhoj sobi.

Kad bi se miksalo za slušanje u gluhoj sobi na sve bi u prosjeku išlo više reverba ili room mikrofona.

Ali generalno bilo bi fantastično precizno bez potrebe za ikakvim EQ-om. Bez rezonancija, stojnih valova itd.

Gledaj to ovako. Refleksije nisu nužno loša stvar ako je soba dizajnirana da ima refleksije koje dobro zvuče. Odnosno da je polomljena s mnogo nepravilnih površina koje nisu međusobno paralelne.

U tom slučaju refleksije koje čuješ su difuzirane, nisu pretjerano napasne da uzimaju detalje glavnom izvoru zvuka, ali začine stvar i mogu dat jako lijepi vibe. Kako za koju muziku.

Refleksije koje imaš u prosječnoj kvadratastoj sobi su napasne, usmjerene, glasne, jedu detalje od izvorne slike, stvaraju rezonancije i stojne valove.

Ako možeš birat između toga i gluhe sobe, gluha soba je neusporedivo bolji izbor.
Ali bolje od jednog i drugog je soba koja ima refleksije ali je dizajnirana tako da refleksije dobro zvuče i ne stvaraju probleme.

Prave koncertne dvorane nisu ni suhe ni zadenfane, samo su refleksije "sređene"

Znači kad se sobu sređuje za slušanje i ima se love da to bude kako treba, cilja se na slamanje refleksija i dovođenje sobe do toga da zvuči "lijepo". Ne potpuno ubivanje tako da soba ne igra ulogu.

Kad se radi studio za miksanje onda ovisi kakvu filozofiju imaš ali jako često se radi skroz zadenfane sobe za monitoring u kojima ima jako malo refleksija jer tako detaljnije i preciznije čuješ samo zvučnike.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 14:14   #9062
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Bilo bi fora imat negdje na ovom audio-video dijelu foruma neki sticky sa ovak korisnim savjetima za setapiranje nekog osnovnog (ili malo naprednijeg) sistema.

Uzet recimo dio prvog Sraletovog posta tj. neki osnovni pojmovi, pa onda malo prakse u postavljanju, pa malo nekih korisnih linkova, portala i medija za daljnje informiranje, gdje kupiti uopće (što ima samo na TooLoud blogu čini mi se)....

Dobar dio ljudi ovdje dođe obzirom na naučeno iz PC svijeta, čini mi se, i onda treba neko vrijeme da shvate što im ljudi ovdje uopće savjetuju. Recimo, dođu sa planom kak će si nabavit 2.1 sustav a realno nit je nužno (u pravilu), em je subac zapravo bitch za postavit kak spada - ili barem da ti se isplati što si ga uopće uzeo.
Al njima se to čini prirodno, jer za audio komponente nisu zapravo ni čuli, a imali su do sada nešto takvo na svom PC-ju, što je opet bilo bolje od prvih plastičnjaka koje su si mogli priuštit.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 14:47   #9063
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Ti logitech 5.1 ili 2.1 sustavi u odnosu za neke aktivne studijske monitore ili mali hifi za istu cijenu su nekako kao da uspoređuješ mikrovalnu i štednjak, nije uopće isti tip uređaja. A tko sluša glazbu na tim plastičnjacima i to im je dobro, to mi je kao da pečeš janje u mikrovalnoj...

Svi plastični subovi od firmi koje inače proizvode tipkovnice, koje sam čuo do sad su totalni one note. Stave mali driver u kutijicu s portom koji rezonira na 50hz, tu ima dosta snage da tutnjaju granate. Ovo ostalo sve prazno. Smiješno bude skroz.

Meni je samo tragično što za cijenu najboljeg logitech 5.1 sistema možeš taman dobit nove yamahe HS7 a ta usporedba je po meni komična za apsolutno sve namjene. Ja bi čak rekao i za gledanje filmova ali okej... ajmo rec da je to stvar ukusa.

Sa subom je malo problem taj da što su veče valne duljine (niža frekvencija) to su rupe od stojnih valova ogromnije. Zna se čak i dešavat da soba nije dovoljno velika da jako niske frekvencije uopće mogu rezonirat u njoj a ove malo više rezoniraju ovisno o razmaku zidova. I onda dobiješ totalno izdeformiran response.

Tako da u praksi forsirat sub u totalno nesređenu sobu koja to ne može podnijet... pa šta ja znam. Biraš između malo i puno a loše. Ni jedno ni drugo nevalja. Ako ti glavne kutije mogu izbacit nešto pristojno do 45-50hz ne isplati se trošit po meni.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 15:19   #9064
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor thubanx6 Pregled postova

Meni je samo tragično što za cijenu najboljeg logitech 5.1 sistema možeš taman dobit nove yamahe HS7 a ta usporedba je po meni komična za apsolutno sve namjene. Ja bi čak rekao i za gledanje filmova ali okej... ajmo rec da je to stvar ukusa.
Potpisujem. Da se naći vrlo dobrih aktivnih studijskih monitora koji će razvalit bilo koji "namjenski" PC audio u toj cjenovnoj kategoriji, pa i višima.

Recimo JBL LSR305, ne sjećam se više gdje sam ih čuo, ali bili su mi izvrsni.
https://www.muziker.hr/jbl-lsr305

+ podržavam ideju od Jean-Luca da se na prvi post napravi neka sekcija s generalnim savjetima o odabiru i smještaju zvučnika.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 15:22   #9065
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
Potpisujem. Da se naći vrlo dobrih aktivnih studijskih monitora koji će razvalit bilo koji "namjenski" PC audio u toj cjenovnoj kategoriji, pa i višima.

Recimo JBL LSR305, ne sjećam se više gdje sam ih čuo, ali bili su mi izvrsni.
https://www.muziker.hr/jbl-lsr305

+ podržavam ideju od Jean-Luca da se na prvi post napravi neka sekcija s generalnim savjetima o odabiru i smještaju zvučnika.
Da, ako baš nemaš para, mali LSR305, Yamahe HS5, Adami F5, sve izvrsne kutijice koje ne da pojedu svaki logitech sistem nego bi se hvatao za glavu da čuješ A/B usporedbu.

Ako imaš koju kunicu više, još uvjek u spektru sasvim prihvatljivog (3-4000kn). Onda yamahe HS7, HS8, Adami F7, Veči JBL LSR, polovni Dynaudio BM5A npr. To su več vrlo ozbiljni zvučnici za skroz super lovu.

Dapače također su aktivne kutijice koje s 2 balansirana kabela uštekaš u eksternu zvučnu karticu i svi sretni.

Ako ti je setupa audiofilski i ne moraš imat mikrofonska predpojačala onda ne kupiš eksternu karticu kao focusrite 2i4 nego kupiš baš audiofilski DAC i opet dobro.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 15:42   #9066
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Davnih dana sam ja trubio o tome kako pc spikere kao takve treba zabranit, odnosno da treba kupovat te jeftine i dostupone studijske monitore, jer to ne ide u recenicu sa bilo kojim comp dedicated sound system.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 16:10   #9067
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
E a koji DAC da u njega mogu balansirani kablovi? Ja sebi kad sam trazio sam se na kraju odlucio za "M audio 2x2", pasao mi veliki volume knob i cijena naspram focusrite konkurencije a i izgledom mi bolji, usb c napajanje... I moje krk g3 pogoni sasvim dobro, ali neznam ocu ikada ukopcat mikrofon u to, jer necu imat tu potrebu.

Inace, hvala svima na savjetima oko gramofona, iako je krenula rasprava u krivom smjeru pogledao sam i u freebirdu, nazalos mi nije pasala ponuda tj dosta stari i istroseni bili.
Uzeo Akai BT100 i super je, osoba prezadovoljna, spajanje na blutut bezbolno, izgled fantastican, kvaliteta izrade isto odlicna
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 16:18   #9068
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
kakvi su to KRK zvucnici, bas naletio na njih nekidan, trazim nesto aktivno, da u njih ubodem chromecast audio pa da sa google home mini rokam muziku na njih u boravku
ili moze neka druga preporuka aktivnog zvucnika (moze i samo jedan) a da ima 3.5 auxin

ili da se stisnem pa uzmem google home max, ali mi se on cini precijenjen
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 16:18   #9069
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
E a koji DAC da u njega mogu balansirani kablovi? Ja sebi kad sam trazio sam se na kraju odlucio za "M audio 2x2", pasao mi veliki volume knob i cijena naspram focusrite konkurencije a i izgledom mi bolji, usb c napajanje... I moje krk g3 pogoni sasvim dobro, ali neznam ocu ikada ukopcat mikrofon u to, jer necu imat tu potrebu.

Inace, hvala svima na savjetima oko gramofona, iako je krenula rasprava u krivom smjeru pogledao sam i u freebirdu, nazalos mi nije pasala ponuda tj dosta stari i istroseni bili.
Uzeo Akai BT100 i super je, osoba prezadovoljna, spajanje na blutut bezbolno, izgled fantastican, kvaliteta izrade isto odlicna
Pa iskreno to i mene nervira. Vecina audiofilskih DAC-ova koristi nebalansirane izlaze...

Iskreno, focusrite 2i4 ima jako dobar DAC u sebi. Tako da mi se čak čini da je od upitne isplativosti kupovati nešto drugačije u tom cjenovnom rangu. Mene više nervira što na tim zvučnim karticama kao tvoj maudio i moj focusrite, pojačalo za slušalice ne bude dovoljno snažno za vozit 250 ili 600ohmske sluške.

Ja imam 80 ohmski beyerdynamic pa dobro radi s 2i4
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 16:20   #9070
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
kakvi su to KRK zvucnici, bas naletio na njih nekidan, trazim nesto aktivno, da u njih ubodem chromecast audio pa da sa google home mini rokam muziku na njih u boravku
ili moze neka druga preporuka aktivnog zvucnika (moze i samo jedan) a da ima 3.5 auxin

ili da se stisnem pa uzmem google home max, ali mi se on cini precijenjen
Nemoj krkove uzimat. Dosta su muljavi i prepumpani u sub sekciji. Mid im je loš, voli ih samo ekipa koja radi EDM i sličan šrot.

Idi na sigurno, yamaha HS5, HS7, Adam F serija. JBL SR...
Za tvoj cjenovni rang ja bi na tvom mjestu uzeo HS5 bez puno razmišljanja.

EDIT: Ako ti je bitan 3.5 ulaz direktno kažu da su tannoy reveal aktivni monitori također super. Ali neznam zašto, nisu ugradili zemlju na strujni input tako da ovisno šta ti je za strujom znaju imat problema sa zujanjem. Proguglaj.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 16:28   #9071
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Ne bih rekao da su dosta prepumpani, ali da naginju, naginju. S obzirom da slusam hardstyle veci dio vremena, meni je odgovaralo. Ove koje si naveo su ravniji da.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 16:31   #9072
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
Ne bih rekao da su dosta prepumpani, ali da naginju, naginju. S obzirom da slusam hardstyle veci dio vremena, meni je odgovaralo. Ove koje si naveo su ravniji da.
S obzirom da su deklarirani kao studijski monitor prepumpani su. Generalno to ti može bit okej ovisi šta slušaš ali puno veči problem je što su generalno ne tako dobro balansirani i midrange im nije dobar. To nečeš toliko primjetit slušajući hardstyle sigurno al rock, metal, jazz, gitare, vokali... to pati i tu je midrange najbitniji dio.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 16:35   #9073
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor thubanx6 Pregled postova
Nemoj krkove uzimat. Dosta su muljavi i prepumpani u sub sekciji. Mid im je loš, voli ih samo ekipa koja radi EDM i sličan šrot.

Idi na sigurno, yamaha HS5, HS7, Adam F serija. JBL SR...
Za tvoj cjenovni rang ja bi na tvom mjestu uzeo HS5 bez puno razmišljanja.

EDIT: Ako ti je bitan 3.5 ulaz direktno kažu da su tannoy reveal aktivni monitori također super. Ali neznam zašto, nisu ugradili zemlju na strujni input tako da ovisno šta ti je za strujom znaju imat problema sa zujanjem. Proguglaj.
ono sto bih ja volio iskombinirati, ali se bojim da je to nemoguce..

nesto na sto bih sa optical in spojio tv pa da sluzi kao soundbar...
da ima 3.5mm jack da mogu spojiti gore navedeni chromecast audio...
ili da pokusam pronac soundbar...hm....
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 16:38   #9074
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ono sto bih ja volio iskombinirati, ali se bojim da je to nemoguce..

nesto na sto bih sa optical in spojio tv pa da sluzi kao soundbar...
da ima 3.5mm jack da mogu spojiti gore navedeni chromecast audio...
ili da pokusam pronac soundbar...hm....
Mislim da ti je to najjednostavnije sredit u kombinaciji aktivnih monitora i zvučne kartice koja ima sve te tražene inpute.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 16:56   #9075
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ono sto bih ja volio iskombinirati, ali se bojim da je to nemoguce..

nesto na sto bih sa optical in spojio tv pa da sluzi kao soundbar...
da ima 3.5mm jack da mogu spojiti gore navedeni chromecast audio...
ili da pokusam pronac soundbar...hm....
Ovisi koliko ti je dizajn bitan. Studijski monitori su mi malo neprivlačni da bi ih stavio u dnevnu sobu. Soundbarovi su bolje dizajnirani, ali obično lošije zvuče/skuplji su.

Ovi monitori su mi bili jedni od ljepših koje sam vidio:
https://www.presonus.com/products/Eris-Studio-Monitors
Ne sjećam se cijene nažalost...
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 17:12   #9076
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Mislim da su oni oko 1500 kn par, imali su ih i sa blututom, za vecu cjenu 4.5"
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 19:42   #9077
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Imam ove nakon šta sam ih čuo.Zadovoljan.
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2017., 12:58   #9078
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
Ovisi koliko ti je dizajn bitan. Studijski monitori su mi malo neprivlačni da bi ih stavio u dnevnu sobu. Soundbarovi su bolje dizajnirani, ali obično lošije zvuče/skuplji su.

Ovi monitori su mi bili jedni od ljepših koje sam vidio:
https://www.presonus.com/products/Eris-Studio-Monitors
Ne sjećam se cijene nažalost...
bogami jako lijepi spikeri, bar za moj ukus.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2017., 13:39   #9079
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Je dobro izgledaju. Nisam ih imao prilike poslušat ali nisu pretjerano skupi. Vjerojatno dobar value/money
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2017., 13:44   #9080
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,942
Oni koji žele maksimalno vjernu reprodukciju zvuka iz svoje opreme trebaju gledati studijske monitore. Producenti u tonskim studijima ne koriste opremu koju gledamo na hifi sajmovima, zar ne?

Nekad davno je bio problem vjerno reproducirati zvuk. Kartonski tweeteri, loši gramofoni, pojačala koja su se s vremenom raštimavala ako su tvornički uopće bila dobro podešena na katodnim osciloskopima niske rezolucije, kazetofoni, trake.... da bi to vjerno reproduciralo zvuk bilo je potrebno prilično odriješiti kesu.

Neka se nitko ne uvrijedi ali high-end audio je sveden na ostatke ostataka. Danas se vjerna reprodukcija zvuka može ostvariti za manje novce nego ikada pogotovo uzevši u obzir same izvore zvuka.

Upravo zbog toga hifi je danas prodavanje magle. Da, dobri su to uređaji koji daju dobar zvuk, ali namjerno ih rade tako da zvuče drugačije. Kabele također. Samo zato da bi uzeli novce ljudima koji su 100x čuli neki CD, pa sad žele čuti još nešto u nekoj zvučnoj dionici za neki mentalni orgazam koji se nikad neće dogoditi.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2017., 14:37   #9081
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Oni koji žele maksimalno vjernu reprodukciju zvuka iz svoje opreme trebaju gledati studijske monitore. Producenti u tonskim studijima ne koriste opremu koju gledamo na hifi sajmovima, zar ne?

Nekad davno je bio problem vjerno reproducirati zvuk. Kartonski tweeteri, loši gramofoni, pojačala koja su se s vremenom raštimavala ako su tvornički uopće bila dobro podešena na katodnim osciloskopima niske rezolucije, kazetofoni, trake.... da bi to vjerno reproduciralo zvuk bilo je potrebno prilično odriješiti kesu.

Neka se nitko ne uvrijedi ali high-end audio je sveden na ostatke ostataka. Danas se vjerna reprodukcija zvuka može ostvariti za manje novce nego ikada pogotovo uzevši u obzir same izvore zvuka.

Upravo zbog toga hifi je danas prodavanje magle. Da, dobri su to uređaji koji daju dobar zvuk, ali namjerno ih rade tako da zvuče drugačije. Kabele također. Samo zato da bi uzeli novce ljudima koji su 100x čuli neki CD, pa sad žele čuti još nešto u nekoj zvučnoj dionici za neki mentalni orgazam koji se nikad neće dogoditi.

Nisam želio bih konzervativan i napadat pristaše kupovanja skupe hi-fi opreme, kablaže, pojačala... da bi to na kraju mijenjalo zvučnu sliku na svoj način jer je to nekome "po ukusu" što nema apsolutno nikakvog smisla ali bojim se da se slažem sa svakom rečenicom ovog što si napisao.

Zvučnik je alat za reprodukciju audio signala. Signal uđe, signal izađe u obliku akustične energije. Što je razlika između ulaznog i izlaznog signala manja, to je zvučnik bolji.

Zvučnik ne može zvučat ni lijepo ni dobro, može zvučat samo točno ili krivo.

Instrumenti zvuče lijepo ili ružno za nečiji ukus. Proces snimanja i miksanja može biti dobro ili loše odrađen za nečiji ukus. Ta cijela filozofija da ti složiš hi-fi sistem koji svu glazbu deformira na način koji nekome zvuči lijepo je potpuno bespredmetna i sirovo prodavanje magle koje se može prodavat ljudima bez dovoljno slušačkog iskustva i tehničkog znanja.

S time šta se točnost reprodukcije od strane zvučnika ne mjeri samo frekventnim balansom nego i tranzijentnim odazivom, količinom harmoničke distorzije i sposobnosti zvučnika da reproducira više materijala bez maskiranja.
Ali sve u svemu, to je samo alat koji bi dati signal trebao što moguče točnije reproducirati.

Najbolje bi bilo da mi hi-fi sistem glazbu koja mi je grozna počne činiti "boljom". A nekad mi izgleda da određeni audiofili tome teže.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2017., 15:58   #9082
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,942
Soba bez tepiha s puno staklenih površina i golih zidova neće zvučati nikako pa i da staviš 100.000€ opreme u nju. U dobro dampiranoj prostoriji će se monitori od soma kuna čuti bolje nego egzotični sustav s hifi sajma u nikakvoj sobi.

Svatko se prilagođava svojoj situaciji kako najbolje može ili kako misli da najbolje može. Malo ljudi kuži npr. da tepison od 500-1000kn koji prekrije goli parket napravi veći pomak na bolje nego zvučnik koji košta 2000kn više. Pojačalo pogotovo. Kabele neću komentirati.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2017., 16:04   #9083
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Soba bez tepiha s puno staklenih površina i golih zidova neće zvučati nikako pa i da staviš 100.000€ opreme u nju. U dobro dampiranoj prostoriji će se monitori od soma kuna čuti bolje nego egzotični sustav s hifi sajma u nikakvoj sobi.

Svatko se prilagođava svojoj situaciji kako najbolje može ili kako misli da najbolje može. Malo ljudi kuži npr. da tepison od 500-1000kn koji prekrije goli parket napravi veći pomak na bolje nego zvučnik koji košta 2000kn više. Pojačalo pogotovo. Kabele neću komentirati.
Ako prolistaš stranicu dvije unatrag vidit ces da sam pisao sastave o identičnim stvarima...
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2017., 18:45   #9084
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
sad sam u dilemi da ih anrucim, pa ako mi se ne svide, lako vatim, a i da cujem tu famu oko studijskih monitora.
da vidimo kako to svira za 250doalra.
https://www.amazon.ca/PreSonus-Eris-...N%3DB00GP56OYA

a kako na njih spojim komp?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2017., 18:49   #9085
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
sad sam u dilemi da ih anrucim, pa ako mi se ne svide, lako vatim, a i da cujem tu famu oko studijskih monitora.
da vidimo kako to svira za 250doalra.
https://www.amazon.ca/PreSonus-Eris-...N%3DB00GP56OYA

a kako na njih spojim komp?
Na slici se cini da imaju standardni RCA ulaz, znaci 3.5mm stereo na L-R RCA kabel. Sumnjam da imaš balansirani izlaz na zvučnoj
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2017., 19:42   #9086
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Da, vidio kasnije.
Ma meni treba zvučnik za otvoreni prostor ne za na stol.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2017., 21:38   #9087
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,942
Citiraj:
Autor thubanx6 Pregled postova
Ako prolistaš stranicu dvije unatrag vidit ces da sam pisao sastave o identičnim stvarima...
Nisam te quotao tako da to nije išlo tebe. Sve 5, samo Renault 4.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2017., 09:44   #9088
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
sad sam u dilemi da ih anrucim, pa ako mi se ne svide, lako vatim, a i da cujem tu famu oko studijskih monitora.
da vidimo kako to svira za 250doalra.
https://www.amazon.ca/PreSonus-Eris-...N%3DB00GP56OYA
Mogu biti super,ali i nemoraju.Najbolje bi bilo da čuješ nekoliko kandidata usporedno i onda odlučiš.Ako budu muljavi budeš rekao da su svi monitori njesra.
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 18:23   #9089
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Trebam pomoć oko jednog vintage komada...

Naime, ne rade mu source switchevi.
Dok je taj dio ispravan, pritisak na neki od switcheva automatski izbacuje drugi source i uključuje pritisnuti.

Ovdje to ne radi. Pritisak na bilo koji od 8 switcheva ne rezultira ničime. Ne ostaje u poziciji, pa samim time ni ne aktivira izvor.

Imam još jedan ispravan uređaj na kojem to sve radi normalno, ali mi ga se ne raskapa do te mjere da dođem do tih switcheva i vidim na koju foru to radi.



Ako netko ima ideju što tu fali, primam sve prijedloge. Ne vjerujem da je svih 8 mehanički pokvareno, više da neki dio fali...

Ovako to izgleda izvana, na ispravnom
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2017., 11:56   #9090
Tihomiy
Premium
Moj komp
 
Tihomiy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Popovača
Postovi: 94
Pozdrav kupio sam Sony mini liniju i sam imam problem s antenom..onaj komad zice sta su dali s njom mogu ulovit par stanica a ulaz nije onaj okrugli standardni nego ovaj na slici. Pa ako mi moze dati netko neki prijedlog kakvu antenu staviti i moze li se doma nesto srediti?



Tihomiy je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na