Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.08.2018., 18:42   #2881
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Seronje
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2018., 19:30   #2882
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Znači da ipak ima nešto u tome

Ništa, nadalje u širokom luku zaobilazim ADM (nije baš da sam i dosad tamo kupovao, ali sigurno ni neću nakon ovoga),a isto tako i zaobilazim polovne komponente sa garancijom kod njih

__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.08.2018., 19:49   #2883
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Izgleda da ce morat zaposlit policajca koji ce nas legitimirat kad prilozimo racun pri reklamaciji
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2018., 20:39   #2884
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Znači da ipak ima nešto u tome

Ništa, nadalje u širokom luku zaobilazim ADM (nije baš da sam i dosad tamo kupovao, ali sigurno ni neću nakon ovoga),a isto tako i zaobilazim polovne komponente sa garancijom kod njih

Znači na procjenama ako netko kaže "račun/gara ADM" 20 posto cijena dolje
I OK. Ako i dalje posluju sa dobrom zaradom, neka tako rade.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2018., 21:14   #2885
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,417
Ja sam reklamirao R9 380 koju sam kupio tu na tržnici od kolege, njegovo ime je bilo na računu i nisu pravili nikakve probleme što se toga tiče
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 07:24   #2886
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Oni po zakonu meni moraju odobriti zamjenu ako nisam zadovoljan proizvodom u roku od 14 dana a ne skidat cijenu i pricat da je to njihova dobra volja da mi zamijene.
Je li kupljeno na daljinu? Ako nije, ne moraju nista. Ako je, zasto nisi iskoristio zakonsko pravo povrata i onda kupio nesto drugo?
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 07:59   #2887
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Znači da ipak ima nešto u tome

Ništa, nadalje u širokom luku zaobilazim ADM (nije baš da sam i dosad tamo kupovao, ali sigurno ni neću nakon ovoga),a isto tako i zaobilazim polovne komponente sa garancijom kod njih

Izvukao si se

Ispada da onaj kome prodam grafu kupljenu u ADM-u na svoje ime (plaćeno po ponudi) nema jamstvo osim ako ja osobno reklamiram karticu.

Bome, neće ni mene više vidjeti, a u zadnje vrijeme sam sve češće u HGspotu i nemam zamjerki osim katastrofalne rasvjete i mrakače koja je unutra.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 08:19   #2888
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Hmmmm... Baš što je spomenuto gore, kako će oni utvrditi identitet? Ne smiju legitimirati, samo usmena predaja ja sam Pero Perić.
A druga stvar, GDPR je na snazi; ne želim vam dati osobne podatke, nisu vam potrebni za izdavanje maloprodajnog računa, a nemate ni privolu da zadržite moje prijašnje podatke

Trebalo bi pitati inspektorat jel to legitimno što rade pošto se odnosi na maloprodajni račun.
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 09:49   #2889
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Pa neke podatke moras dati za reklamaciju. Kak ste smjesni s tim gdpr-om. To sto su izglasali neki zakon, ne znaci da je odmah sve poslozeno kak treba.

Ti ces reci da nedas osobnu, oni ce napisat da ne zaprimaju i ne izdaju robu bez utvrdjivanja identiteta, i ti tu nista ne mozes.

I ovo da imaju skart robu otkad su na drugoj lokaciji. Lol

Dobro vam je Brko rekao, dajte se urazumite. Ak je R1, zna se kakva je procedura, ak je privatna osoba, pa ima drugih trgovina, sto nasih sto stranih.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 10:28   #2890
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
OK, no moram pitati.

Sve jasno za R1, to je firma, tu idu podaci sluzbeno jer su neophodni.

No, dodem ja, glupali tulavi kupac.
Hocem ovo, ono.... Kupujem ovo, ono.......

Placam gotovinom u trgovini na licu mjesta prilikom preuzimanja.

Zasto bi ja njima dao svoje ime, prezime i stajaznam sto jos? Ima neka zakonska procedura?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.08.2018., 10:35   #2891
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ne trebaš dati. I nećeš imati ime na računu. Ali ako kupuješ online kao 90% ljudi, onda ti na račun isprintaju podatke s kojima si se regao na e-šop

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 10:44   #2892
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Pa neke podatke moras dati za reklamaciju. Kak ste smjesni s tim gdpr-om. To sto su izglasali neki zakon, ne znaci da je odmah sve poslozeno kak treba.

Ti ces reci da nedas osobnu, oni ce napisat da ne zaprimaju i ne izdaju robu bez utvrdjivanja identiteta, i ti tu nista ne mozes.

I ovo da imaju skart robu otkad su na drugoj lokaciji. Lol

Dobro vam je Brko rekao, dajte se urazumite. Ak je R1, zna se kakva je procedura, ak je privatna osoba, pa ima drugih trgovina, sto nasih sto stranih.
Gle, ako prodavač ima takav stav prema kupcu, onda treba i vratiti istom mjerom (posebno ekipa koja je ostavila gro love kod njih i sad ih muče zbog pišljive garancije). Do sada kada su me tražili osobne podatke pri kupnji robe u MP nisam davao, a ni neću ni dalje nevezano za GDPR.
Što se tiče računa na firme tu je druga politika garancija i povrata love, i tu su potpuno u pravu (ponekad se na neke artikle daje i manja garancija čim ide R1).

Btw. zakon je izglasan, a na njima je da se prilagode, tj. imali su podosta mjeseci ako ne i godina da se prilagode, a to što su oni čekali zadnji dan i još se nisu prilagodili je njihov problem, a ne moj. Po tvojoj tvrdnji možeš ubiti čovjeka pa jbga nismo se još prilagodili na slučajeve ubojstva pa ne morate u zatvor.
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 12:12   #2893
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Krivo si me shvatio, stvar je da ti neces njih natjerat da ti izdaju maloprodajni racun bez imena ako to oni ne zele, bez obzira na gdpr. Oni imaju neka pravila i ti mozes i nemoras kupit po tim pravilima.

Hvala bogu, ima drugih shopova
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 14:53   #2894
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
Zasto bi ja njima dao svoje ime, prezime i stajaznam sto jos? Ima neka zakonska procedura?
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Do sada kada su me tražili osobne podatke pri kupnji robe u MP nisam davao, a ni neću ni dalje nevezano za GDPR.
Tko vas je tražio ime i prezime pri kupnji u ADM-u?
Kakve su se nonsens počele ovdje pisati to je strašno...

Ime na računu piše samo kad se kupuje online, a ne u trgovini, a i kad piše nečije ime na računu neće sigurno nitko praviti problem niti ispitivati vaša imena prilikom reklamacije.

Citiraj:
Autor ibme74 Pregled postova
Ja sam reklamirao R9 380 koju sam kupio tu na tržnici od kolege, njegovo ime je bilo na računu i nisu pravili nikakve probleme što se toga tiče
Također.
Tuđe ime na računu, nitko me nije pitao ništa, niti sam ja spominjao da nisam prvi vlasnik niti ih se to tiče.

Pojedinci ovdje odlaze u neke blesave teorije relativnosti pa se sad spominje i GDRP koji nema veze s vezom... :facepalm:
De nek se javi netko kome je baš odbijena reklamacija jer je tuđe ime na računu pa ćemo prokomentirati cijeli slučaj, nemojte pričati napamet i blatiti trgovini ako nemate konkretno iskustvo.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 18:13   #2895
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Nekoliko puta shopingirao u ADMu, nikakvih problema, osobno meni su super, svaki put lijepo popricao s prodavacem, i cijenom su vrlo dobri, i nikakve podatke ne traže kada kupujes...
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 20:34   #2896
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
@Panasonic

Na koji nacin si to uspio reklamirati proizvod a da te u servisu nisu trazili ime? Osim ako nisi koristio se tudim imenom sa racuna

Deset ljudi napise da su imali problem i eto tebe proglasi sve ludima