Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.02.2012., 15:00   #3091
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor ToroRosso Pregled postova
na žitnjaku je zadnje 3 godine pao onim korisnicima koji su imali 6mbps na 0,8.. znam jer sam ja jedan od njih.. a i susjed takoder ima isti problem..


evo mog amiša

Nebi im ja to pustio, piso bi im svaki dan mail i zvao na onaj besplatni telefon, ocito je stvar u T-com-ovim centralama, ali neka to oni srede medjusobno korisnici nesmiju trpiti.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2012., 00:32   #3092
ToroRosso
Premium
Moj komp
 
ToroRosso's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Nebi im ja to pustio, piso bi im svaki dan mail i zvao na onaj besplatni telefon, ocito je stvar u T-com-ovim centralama, ali neka to oni srede medjusobno korisnici nesmiju trpiti.
mislis da ne zovem? ..

dobre ne svaki dan ali ako nisam zvao 50-ak puta nisam nijednom.. i stalno isti odgovor.. ne mozemo vam isporuciti vecu brzinu.. centrala je daleko, t-com je nesto mrdao na njoj bla bla.. ni parice nisu bog zna kakve...

zvao sam i tcom.. oni kazu amis nije htio sufinancirat za novu centralu koja je udaljena 500 metara od vas.. tako da su na toj centrali samo t-comovi korisnici..

..ali nitko nije dao nikakav konkretan odg.. sto se tocno desilo da se meni internet srozao za 500 %


evo ti jedan od nedavnih odgovora:


dana 01.09.2011. trgovačko društvo Amis Telekom Vam je zbog nemogućnosti isporuke usluge amis 2u1 u punom obimu ponudilo mogućnost raskida bez izlaznih penala odnosno ostanak na Amsi mreži i korištenje usluge u zatečenom obimu uz stalni popust od 20% na iznos mjesečne naknade. Pristali ste na opciju stalnog popusta na čemo smo Vam zahvalni.

Nažalost, na Vašoj adresi u međuvremenu nisu realizirani tehnički preduvjeti koji bi omogućili znatne kvalitativne pomake u korištenju naših usluga.
Za sada nismo u mogućnosti predvidjeti ni definirati rok u kojem će koraci u tom smjeru biti poduzeti.


svaka im cast na tome sto su mi ponudili 20% trajno nizu cjenu.. ne pljujem ja po njima da se zna.. ipak mislim da su oni cigani iz t-coma vise krivi.. al zelim neki konkretan odgovor.. a ovo nije nesto sto ja smatram po konkretnim odgovorom...

nisu realizirani tehnicki uvijeti.. sto znaci tehnicki uvijeti, odnosno kakve sam tehnicke uvjete imao prije 3 godine u odnosu na sadasnje?

Zadnje izmijenjeno od: ToroRosso. 13.02.2012. u 00:43.
ToroRosso je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.02.2012., 14:08   #3093
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
a ma nemoj mi samo o ciganima iz tekome...
centrala na 20 metara od mene u zagrebu, druga na isto tolko otprilike, a treca kojih 200-300 metara dalje i oni javljaju da nema mogucnosti dok sam isel alternativi...

imaju srece da mi gazda nije ostavil sjekiru tu u zg...
domis je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2012., 01:17   #3094
Noj
Premium
Moj komp
 
Noj's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 186
Pozdrav. Imam Amis 2u1 vec par godina i stvarno sve šljaka kak treba. Al evo kupio sam laptop prije par dana i sad bi si htio složit wireless. Imam Thomson 706i koji nema wireless, i sad me zanima jel se može sredit da mi Amis posalje novi router, il da se sam snađem i ubodem neš prek oglasnika?
Noj je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2012., 08:24   #3095
Dooks
Slučajni prolaznik
Moj komp
 
Dooks's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Samobor
Postovi: 200
Pa mislim da imaš pravo na novi ruter. Zovni službu za korisnike pa pitaj.
Znam da je kolega mjenjao isto tako, s tim da moraš vratiti stari njima.
__________________
Video Odabrao: Đelo Hadžiselimović Preveo: Saša Kolka Tekst čitao: Miljenko Kokot Tonski obradio: Ruben Albahari
Dooks je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2012., 09:27   #3096
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor Noj Pregled postova
Pozdrav. Imam Amis 2u1 vec par godina i stvarno sve šljaka kak treba. Al evo kupio sam laptop prije par dana i sad bi si htio složit wireless. Imam Thomson 706i koji nema wireless, i sad me zanima jel se može sredit da mi Amis posalje novi router, il da se sam snađem i ubodem neš prek oglasnika?
Amis ce ti besplatno zamjeniti router sa zicanog na wireless.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2012., 14:28   #3097
Noj
Premium
Moj komp
 
Noj's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 186
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Amis ce ti besplatno zamjeniti router sa zicanog na wireless.
E to. Hvala na informaciji.
Noj je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 09:50   #3098
mario0000
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 38
Citiraj:
Autor ToroRosso Pregled postova
nisu realizirani tehnicki uvijeti.. sto znaci tehnicki uvijeti, odnosno kakve sam tehnicke uvjete imao prije 3 godine u odnosu na sadasnje?
prije godinu i pol je napravljena nova tel centrala Bogdani i korisnici s podrucja Petruševca su prespojeni na novu centralu. Naravno samo T-Comovi korisnici, dok su svi ostali zaobilaznim putem ostali spojeni na centralu Žitnjak. Zbog toga prespajanja je dužina kablova na tom području i preko 5km što je puno previše za imalo normalnu brzinu preko ADSL-a.

Naravno centrala Bogdani je dovoljno mala da ne omogućava instalaciju opreme drugih operatora... Možda će doći do napretka ako Amis postane dostupan u cijeloj drzavi kao npr. Optima pa te onda prespoje na blizu centralu.
mario0000 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2012., 13:16   #3099
ToroRosso
Premium
Moj komp
 
ToroRosso's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
Citiraj:
Autor mario0000 Pregled postova
prije godinu i pol je napravljena nova tel centrala Bogdani i korisnici s podrucja Petruševca su prespojeni na novu centralu. Naravno samo T-Comovi korisnici, dok su svi ostali zaobilaznim putem ostali spojeni na centralu Žitnjak. Zbog toga prespajanja je dužina kablova na tom području i preko 5km što je puno previše za imalo normalnu brzinu preko ADSL-a.

Naravno centrala Bogdani je dovoljno mala da ne omogućava instalaciju opreme drugih operatora... Možda će doći do napretka ako Amis postane dostupan u cijeloj drzavi kao npr. Optima pa te onda prespoje na blizu centralu.

omogućava instalaciju drugih operatera, samo sto oni nisu htjeli sufinancirat sa t-comom za tu centralu pa nisu prikljuceni na nju, jer ocito imaju premalo korisnika na tom podrucju pa im se ne isplati

dužina kablova nije bitna.. tj bitna je, ali ista duzina je bila i prije kad sam imao 6Mbps... problem je u tome sto je t-com sjebao parice prilikom rekonstrukcije centrale, a to nikako nije smio.. i nadam se da ce sad Hakom istjerat tužbu pa da im mogu jebat mater kad dodu tu popravljat

Zadnje izmijenjeno od: ToroRosso. 16.02.2012. u 19:56.
ToroRosso je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2012., 10:00   #3100
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Meni download redovito oko 6-7, a placam 24... Dal mogu zatraziti da me prebace na nizi paket kako ipak ne mogu dobiti ni pola od brzine koju placam ?
Mileni je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.02.2012., 10:00   #3101
hellbani
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 108