Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.03.2018., 01:55   #4651
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Upravo zato. Da padne ispod granice isplativosti, oni koji nemaju dzabe struju (a takvih je 99%) ce prodati grafe, a gameri ce uzivati. A oni koji imaju opremu po bolnicama, skolama, itd. ce i dalje profitirati, cak i vise nego sto se trenutno na 700-800 USD etha zaradjuje zbog pada difficultya. I onda ce sve opet krenuti gore, i mining i cijene i ekipa ce opet kupiti kartice i tako u krug. Svima dobro, posebno proizvodjacima kartica
Ako stvarno mislis da hobby mineri utjecu na diff i cijenu onda zbilja..
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 02:22   #4652
Sniper
Community Manager
Moj komp
 
Sniper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 313
@dakky moj to je sve igra zivaca nista drugo.
BTC propasti nece to se moze sigurno reci. Ali... da ce padati, to se moze ocekivati, da ce rasti, to se moze ocekivati. Samo svi moramo imati neki cilj, neki limit s kojim je pojedinac zadovoljan i to je to. Sasvim je svejedno, barem meni, oce 2018 ili 2020 doci preko 20k.
Kada bude bice, vjerujem u crypto svijet tako da nema problema.
U mom slucaju ja sam si postavio imagiranu granicu od 19.8k kada prodajem pola BTC-a, i cekam prvi dip. Otprilike 17.1k
I to je to, 2018, 2019, 2020, samo pomalo.

Jedini tko je imao zaradu "preko noci" jesu oni koji su kupili Bitcoin prije puno puno godina. Tako i sada... kupiš sada i cekas, godinu, dvije, tri, pet
Sniper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2018., 07:12   #4653
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Da ste brokeri, jedino bi blade dobio moj novac.

Meni kao malom mineru ovo izgleda da cemo neko vrijeme gledati da imamo za struju, a zaboraviti na investicije u novu opremu.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 07:27   #4654
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Pa tabela ti sve govori, iako nije točna.
Korekcija je već bila, i to kakva (čak se odlično poklapa i sa fib. retracementom).

BTC high je bio 19550 (16.12.2017)
BTC low je bio 6000 (6.2.2018)
Razlika je 6000/19550=0.306
1-0.306 = 69.3% korekcija, šta je cijelih 10% više nego na tabeli, koja je očito bila rađena pre rano.

BTC je upravo prošao kroz treću najveću korekciju u povijesti otkad je izlistan.

Dokle treba pasti da bi se korekcija smatrala "korektnom" ? 2k ?
Nije ni tako realno gledati.

BTC je u 2017 godini bio najviše medijski eksponirana valuta, došlo je mnogo novih potencijalnih kupaca, segwit je "ugrađen", uskoro će i lightning network, SEC ga je prvi put u povijesti odobrio (tj. cijeli kripto), druge vlade također, počeli su Futuresi, Coinbase lansira index fund (pakete najjačih kripta u kojima će biti i BTC za investitore), firme poput GSachsa i JP morgana najavljuju da ulaze na tržište...

Kamo će na kraju završiti, dugoročno gledano, jedino prema gore, a kratkoročno gledano je uvijek upitnik i rizik kojeg daily trgovci preuzimaju na sebe.
stvar je u tome sto cijelo vrijeme grijesite i mislite da je ovo korekcija! ne ovo nije korekcija! ovo je pucanje balona ili ti izvlacenja love prije pocetka novog ciklusa.

jos jednom sve sto to navodis za tehnologiju stoji i slazem se sa tobom ali pogresno gledas na star. svu veliku lovu koju su upucali u crypto su spekulanti i njih boli njonja za tehnologiju oni su tu da kupe po x i prodaju po y s profitom sve ostalo sluzi sa pumpanje cijene i deranje malih srednjih i velikih iz suprotnog klana...

nakon ovog ciklusa crypto ce biti jos veci jer tehnologija napreduje i sa regulacijom koja taman ima vremena da se sredi prije pocetka iduce ciklusa procistit ce se govna iz crypta. sto naravno znaci kad se postave bolji temelji da ima razloga pretpostaviti da ce zato u iducem ciklusu crypto jos vise rasti, a prava lova nece sigurno uci u trziste ako nece biti prave regulacije. stoga budite pametni cuvajte pare i kad se ovo sve ispuse kupit dole na dnu i cekat par godina i uzet lovu za penziju jer ionako od vase i moje place za penzije nece biti... nazalost.
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 07:46   #4655
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Ne znam za ostale, ali ja odustajem

Znao sam pisati prije svoje prognoze tu, neki su me pratili, neki nisu....onda sam prestao jer eto, pojavili se najpametniji.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 07:49   #4656
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Da ste brokeri, jedino bi blade dobio moj novac.

Meni kao malom mineru ovo izgleda da cemo neko vrijeme gledati da imamo za struju, a zaboraviti na investicije u novu opremu.

pa upravo to biti ce domino efekt s opremom. rudarit ce se u minusu ali to nije tako lose. rudaris s minusom kad nitko nece uzimat ces pristojnu kolicinu coina iako u minusu ali kad ponovo sve poleti zradit ces brutalno. a oprema nece biti nikad jeftinija ;-)

ja cekam reset dole mozda ubodem kojeg asica ili par grafi na 50% discountu ako ne i vise :-D
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 08:13   #4657
markec2102
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Citiraj:
Autor Bl@de Pregled postova
pa upravo to biti ce domino efekt s opremom. rudarit ce se u minusu ali to nije tako lose. rudaris s minusom kad nitko nece uzimat ces pristojnu kolicinu coina iako u minusu ali kad ponovo sve poleti zradit ces brutalno. a oprema nece biti nikad jeftinija ;-)

ja cekam reset dole mozda ubodem kojeg asica ili par grafi na 50% discountu ako ne i vise :-D
Pa zašto bi netko rudario s minusom kad mu je jeftinije kupit neki coin nego plaćat struju? Jedini razlog da netko kupi opremu ako ona postane neisplativa je taj da je uvjeren da će ju kroz xy mjeseci, godina prodati po skupljoj cijeni, a da ne pričam da tehnologija napreduje i da će RX570, NVIDIA 1070 i ostali biti za dvije godine zastarjeli modeli.

Iskreno, ja mislim da BTC nećem puno dublje od 8k€, ali vrijeme će reći, a u Kripto svijetu vrijeme brzo teče
markec2102 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 08:16   #4658
FikiMrcina
Premium
 
FikiMrcina's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 128
Zanimljivo je citati razlicita misljenja i ne vidim zasto se netko ljuti na tude videnje stvari ili bi zbog toga prestao pisati @jed2i..

Ja postujem svakog tko ima svoj stav i kaze svoje misljenje, neki put ce biti u pravu, neki put u krivu i to je normalno.
Ja osobno volim citati @Bl@deova razmisljanja jer ima stavove koji su cesto slicni mojima, samo jos malo radikalniji.

Primjerice mene je jucer likvidiralo i ocito sam pogrijesio u prognozi (bio sam uvjeren da nece probit 200MA), @Bl@de je bio u pravu.

Ono sto trenutno mislim jest da cemo imat double bottom na nekih 6k$ i nakon toga bounce do 17k$ kako se budemo priblizavali svibnju i kolovozu.

Vidjet cemo...ono sto je kod mene slucaj jest da svoja misljenja pratim s lovom (manji bankroll na marginu i dosta veci u normalnom trejdanju) i zato volim citati ljude koji isto trejdaju i pisu a ne samo u prazno filozofiraju ili ubace 10$ i rade svemirske analize.

Sve u svemu nemojte prestat pisat jer se iz manje vise svakog promisljenijeg posta da nesto nauciti
FikiMrcina je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 08:24   #4659
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor markec2102 Pregled postova
Pa zašto bi netko rudario s minusom kad mu je jeftinije kupit neki coin nego plaćat struju? Jedini razlog da netko kupi opremu ako ona postane neisplativa je taj da je uvjeren da će ju kroz xy mjeseci, godina prodati po skupljoj cijeni, a da ne pričam da tehnologija napreduje i da će RX570, NVIDIA 1070 i ostali biti za dvije godine zastarjeli modeli.

Iskreno, ja mislim da BTC nećem puno dublje od 8k€, ali vrijeme će reći, a u Kripto svijetu vrijeme brzo teče

velika potraznja, a mali broj komada, raste cijena opreme drasticno iznad normane, velika ponuda, mali broj kupaca , pada cijena opreme ispod normalne, za kikiriki... osnove trzisnih pravila ponude i potraznje.

oni koji su kupovali 100 grafickih na kredite dok su cijene bile iznad 10k kad stvar ode u mp3 prodavat ce za tako sitnu cijenu samo da bar vrate mali dio investicije da mogu otplatiti kredit.

uvijek ce biti boljih grafickih ali to ne znaci da su ove za smece. poanaa price je kupit opremu kad je nitko nece rudarit s njom dok traje akumulacija ponovna upostava rasta i kako se opet blizimo pucanju balona prodat.

pametni su prodali svoje rudnike dok je cijena bila iznad 15k za duplo vecu cijenu nego sto su je kupili a coine dobili gratis. em su zaradili na peprodaji opreme po 2x cijeni od kupljene eh su coine stavili u đep....


da ponata je kupit onda kad nitko nece em sto ces dobit opremu za minimum 50% discounta em ces rudarit s manjim difficultyem em kad zavrsi akumulacija tvoji izrudareni novici iz prethodnog razdoblja akumulacije kad krene sve gore ponovo vrijedi visestruko vise.
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 08:53   #4660
markec2102
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Citiraj:
Autor Bl@de Pregled postova
velika potraznja, a mali broj komada, raste cijena opreme drasticno iznad normane, velika ponuda, mali broj kupaca , pada cijena opreme ispod normalne, za kikiriki... osnove trzisnih pravila ponude i potraznje.

oni koji su kupovali 100 grafickih na kredite dok su cijene bile iznad 10k kad stvar ode u mp3 prodavat ce za tako sitnu cijenu samo da bar vrate mali dio investicije da mogu otplatiti kredit.

uvijek ce biti boljih grafickih ali to ne znaci da su ove za smece. poanaa price je kupit opremu kad je nitko nece rudarit s njom dok traje akumulacija ponovna upostava rasta i kako se opet blizimo pucanju balona prodat.

pametni su prodali svoje rudnike dok je cijena bila iznad 15k za duplo vecu cijenu nego sto su je kupili a coine dobili gratis. em su zaradili na peprodaji opreme po 2x cijeni od kupljene eh su coine stavili u đep....


da ponata je kupit onda kad nitko nece em sto ces dobit opremu za minimum 50% discounta em ces rudarit s manjim difficultyem em kad zavrsi akumulacija tvoji izrudareni novici iz prethodnog razdoblja akumulacije kad krene sve gore ponovo vrijedi visestruko vise.
Nisi me očito shvatio... Znači imaš trenutno ogroman difficulty za većinu valuta. Majnera sa velikim farmama koji su uložili milijune u opremu ima sve više, dolaze novi čipovi i difficulty se non stop povećava. Ako zanemariš trošak opreme (recimo da si ju dobio besplatno) trenutno, kad odbiješ trošak struje na ZEC-u, ETH i ostalima zarađuješ oko 30-40$ mjesečno (uzeo za primjer 1070 i RX580). Kad bi se tvoje tvrdnje obestinile, i kad bi cijene pale za duplo, a difficulty ostao isti ili približno isti praktički bi struja više koštala nego što bi koštala kriptovaluta koju majnaš. Tada bi se majning isplatio (pod uvjetom da su besplatno dobili opremu) samo onima koji imaju besplatnu struju ili je jako jeftino plaćaju. Svima ostalima bi se više isplatilo investirat u kriptovalutu nego u struju, ali onda dolazimo do drugog problema, a to je da bez minera nema kriptovaluta (barem onih mineabilnih).
markec2102 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2018., 09:06   #4661
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor markec2102 Pregled postova
Nisi me očito shvatio... Znači imaš trenutno ogroman difficulty za većinu valuta. Majnera sa velikim farmama koji su uložili milijune u opremu ima sve više, dolaze novi čipovi i difficulty se non stop povećava. Ako zanemariš trošak opreme (recimo da si ju dobio besplatno) trenutno, kad odbiješ trošak struje na ZEC-u, ETH i ostalima zarađuješ oko 30-40$ mjesečno (uzeo za primjer 1070 i RX580). Kad bi se tvoje tvrdnje obestinile, i kad bi cijene pale za duplo, a difficulty ostao isti ili približno isti praktički bi struja više koštala nego što bi koštala kriptovaluta koju majnaš. Tada bi se majning isplatio (pod uvjetom da su besplatno dobili opremu) samo onima koji imaju besplatnu struju ili je jako jeftino plaćaju. Svima ostalima bi se više isplatilo investirat u kriptovalutu nego u struju, ali onda dolazimo do drugog problema, a to je da bez minera nema kriptovaluta (barem onih mineabilnih).
ne kuzim koji dio nije jasan. cijene grafickih su otisle u nebo dva tri puta od normalne cijene. i sad ce toliko past ispod normalne cijene jer ce biti polava na trzistu grafikih onog trenutka kad btc padne toliko nisko da se nece isplatiti rudarit jer vise trosis struje nego zaradis novcica. ljudi ce istu opremu prodavat samo da vrate dio investicije.

i tu upravo ulazis u pricu, bit ce poplava kartica za stine pare, da rudarit ces s njima u minus dok se ne stabilizira situacija ali kad krene ponovo novi ciklus tvoji novcicima ce vrijednost rasti.

ponata je da rudaris od pocetka i skupljas novice a kad stvar poleti prema novo ATH lijepo ih prodas po 10x ili koliko vec puta vecoj cijeni.

to ti je usporedba s onim tko je poceo rudarit btc 11-12-13 godine. mozda se onda rudarilo u minus ili s manjim profitom ali zato su sad oni 2014 i 2017 pobrali vrhnje tako ce biti i 2020, 2021...
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 09:17   #4662
markec2102
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Citiraj:
Autor Bl@de Pregled postova
ne kuzim koji dio nije jasan. cijene grafickih su otisle u nebo dva tri puta od normalne cijene. i sad ce toliko past ispod normalne cijene jer ce biti polava na trzistu grafikih onog trenutka kad btc padne toliko nisko da se nece isplatiti rudarit jer vise trosis struje nego zaradis novcica. ljudi ce istu opremu prodavat samo da vrate dio investicije.

i tu upravo ulazis u pricu, bit ce poplava kartica za stine pare, da rudarit ces s njima u minus dok se ne stabilizira situacija ali kad krene ponovo novi ciklus tvoji novcicima ce vrijednost rasti.

ponata je da rudaris od pocetka i skupljas novice a kad stvar poleti prema novo ATH lijepo ih prodas po 10x ili koliko vec puta vecoj cijeni.

to ti je usporedba s onim tko je poceo rudarit btc 11-12-13 godine. mozda se onda rudarilo u minus ili s manjim profitom ali zato su sad oni 2014 i 2017 pobrali vrhnje tako ce biti i 2020, 2021...
Opet ne shvaćam, zašto ne bi umjesto struje koju platiš recimo 3000kn i za koju možeš izmajnat recimo 1 ETH mjesečno radije kupio 1,2 ETH svaki mjesec? Ne kužim tvoju računicu baš... Ako misliš da će ciklus ponovo krenuti, onda kupiš jeftino opremu i čekaš da krene novi ciklus da ju možeš skuplje prodat. Samo što za dvije godine nema šanse da će ta oprema bit profitabilna na jačim valutama, možda za one valute čije vrijeme tek dolazi...
markec2102 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 10:00   #4663
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
pa kad je ispod 0 ne majnas... kad je iznad majnas a dobijes rudnik na najmanje 50% popusta a cisto sumnajm da ce vege biti skart jos godinu dve. pokupis graficke u periodu akumulacije sredina do pred kraj ove godine i poslje toga krece lagano gore a s time i isplativost rudarenja.

jednopstavno u jednom periodu majning se nece isplatiti jer ce vise placat struju u tom periodu ce se i prodavat kartice cak i malo prije, tad ih kupis pricekas da se oporavi pred kraj godine i przis.
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 10:03   #4664
markec2102
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Citiraj:
Autor Bl@de Pregled postova
ne kuzim koji dio nije jasan. cijene grafickih su otisle u nebo dva tri puta od normalne cijene. i sad ce toliko past ispod normalne cijene jer ce biti polava na trzistu grafikih onog trenutka kad btc padne toliko nisko da se nece isplatiti rudarit jer vise trosis struje nego zaradis novcica. ljudi ce istu opremu prodavat samo da vrate dio investicije.

i tu upravo ulazis u pricu, bit ce poplava kartica za stine pare, da rudarit ces s njima u minus dok se ne stabilizira situacija ali kad krene ponovo novi ciklus tvoji novcicima ce vrijednost rasti.
Citiraj:
Autor Bl@de Pregled postova
pa kad je ispod 0 ne majnas... kad je iznad majnas a dobijes rudnik na najmanje 50% popusta a cisto sumnajm da ce vege biti skart jos godinu dve. pokupis graficke u periodu akumulacije sredina do pred kraj ove godine i poslje toga krece lagano gore a s time i isplativost rudarenja.

jednopstavno u jednom periodu majning se nece isplatiti jer ce vise placat struju u tom periodu ce se i prodavat kartice cak i malo prije, tad ih kupis pricekas da se oporavi pred kraj godine i przis.
Ne kužim... ti zbilja voliš sam sebi proturječiti
markec2102 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 10:06   #4665
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,250
Blade, jesi legenda. Ili rudaris ili ne rudaris. Nema cijena struje veze, na to racunas unaprijed ionak. Majnas dok te ne iskopcaju hepovci.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 10:06   #4666
bez_komentara
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Split
Postovi: 238
When moon, sir?? (:
bez_komentara je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 10:06   #4667
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor FikiMrcina Pregled postova
Zanimljivo je citati razlicita misljenja i ne vidim zasto se netko ljuti na tude videnje stvari ili bi zbog toga prestao pisati @jed2i..
Ne ljutim se ja majstore, zaboli mene za to što netko piše.
Ja sam pisao svoje prognoze, pogledaj ih malo, pogledaj grafove tih valuta u to vrijeme pa izračunaj koliko % se moglo zaraditi.

Poanta kod prognoza je da se vežu uz vrijeme.
Pisao sam prognoze, čudili su se kak se to isplati, svi su bili pametni - pa sam prestao, radim za sebe(i frendove, pusa svima) i zaboli me za sve ostalo.

Ono što me smeta je FUD.
Svi znamo što je to.
Svi znamo da će btc padati i rasti. Pizdarija je kaj rijetki znaju kada. A ti rijetki ne mogu doći do glasa od ovih koji su najpametniji.

Zato sam prestao pisati.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 10:16   #4668
DiTech
Premium
 
DiTech's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 334
Citiraj:
Autor markec2102 Pregled postova
Ne kužim... ti zbilja voliš sam sebi proturječiti
Isto tak daje prognoze za trading, ustvari on ne daje prognoze, on ZNA!, a zna se tko zna.

Ima i sluzbeno objasnjenje klik
DiTech je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 10:23   #4669
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Kripto valute će vrijediti samo ako imaju primjenu u stvarnom životu. Dakle ako sa BTC-om možete kupiti hamburger u McDonaldsu... onda taj BTC ima stvarnu vrijednost.

Kad ovo shvatite, onda će te shvatiti u koje valute i ulagati.
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 10:23   #4670
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
zali boze trosit vremena na vas onaj s pol kile mozga je shvatio a ostali kako zelite.

vidim da chart pici prema 20k samo sto nije do 17h ce vec biti na 25k kupite dok jos mozete.... ignore lista samo raste i raste....
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 10:26   #4671
bez_komentara
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Split
Postovi: 238
Ne vidin u čemu je problem?
Nema svježeg novca..a nedavno je BTC sa 6500-7000$ skočio na 12,000$.
Ljudi uzimaju profit. To je skok od skoro 100%
Uzimali su profit i oni koji su uzimali na 8000$
Zaradit 2000$ na 1 btc u 15 dana nije mala cifra.


Tu su i manipulacije sa medijima i tržištem što kod ljudi izaziva paniku.
Tržište kriptovaluta je puno amatera i mladih koji nisu navikli na sve ovo.

Ja sam još uvik uvjeren da do kraja godine BTC prelazi 30.000$
bez_komentara je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 10:34   #4672
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor bez_komentara Pregled postova
Ne vidin u čemu je problem?
Nema svježeg novca..a nedavno je BTC sa 6500-7000$ skočio na 12,000$.
Ljudi uzimaju profit. To je skok od skoro 100%
Uzimali su profit i oni koji su uzimali na 8000$
Zaradit 2000$ na 1 btc u 15 dana nije mala cifra.


Tu su i manipulacije sa medijima i tržištem što kod ljudi izaziva paniku.
Tržište kriptovaluta je puno amatera i mladih koji nisu navikli na sve ovo.

Ja sam još uvik uvjeren da do kraja godine BTC prelazi 30.000$

ma ljudi to ne zele shvatit ovdje, cini mi se da je vecina ovdje hejtera koji su pokupovali btc iznad 12k i nadaju se da ce vratit pare kroz tjedan dva a mi samo tonemo i tonemo...
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 11:17   #4673
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Blejdovo spominjanje ignore liste samo zorno pokazuje koliko vrednuje tuđa mišljenja. Jadno i žalosno u temi u kojoj je potpuno očekivano, bar s moje strane, da ljudi predstavljaju svoja mišljenja i spremni su na diskusiju.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 11:27   #4674
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
cini mi se da se osjecas prozvanim... ignorirani su samo ociti provokatori i troleri. zivot je prekratak trositi ga na iste koji nicim ne doprinose razgovoru.
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 12:03   #4675
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Garantiram ti da jed2i i bloodthorn nisu trollovi...
Mislim da ignoriraš krive ljude.

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 12:33   #4676
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Citiraj:
Autor markec2102 Pregled postova
Pa zašto bi netko rudario s minusom kad mu je jeftinije kupit neki coin nego plaćat struju? Jedini razlog da netko kupi opremu ako ona postane neisplativa je taj da je uvjeren da će ju kroz xy mjeseci, godina prodati po skupljoj cijeni, a da ne pričam da tehnologija napreduje i da će RX570, NVIDIA 1070 i ostali biti za dvije godine zastarjeli modeli.
Neka ekipa ne mora placati struju i kartice koje si naveo ce za dvije godine biti zastarjeli modeli, ali ce i dalje nesto moci kopati. Evo frend ima u firmi 4-5 godina stare rigove, firma placa struju, u rigovima "zastarjele" 270, 280, 290... pa se svejedno lijepo omasti brk svaki mjesec. Dakle ako oprema postane neisplativa, vjeruj mi, ima ekipe koja će je kupiti - i jedva čekaju da postane "neisplativa".
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 13:03   #4677
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
sry neo ali svaka osoba koja trazi da mu se tocno specificira godina, mjesec, dan, sat, minuta i sekunda s targetom u 8 decimalu sve je samo ne ozbiljan... i stoga jedino sto se moze zakljucit da je provokator ili troller...
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 13:16   #4678
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Pratim ovu temu 2 mjeseca, fascinanto mi je kako se svi lako uzjebu/zapjene čim netko napise misljenje drugačije od njihovog. Jbte pa trejdanje (pogotovo crypta) i pogotovo iz nase perspektive malih i nebitnih je sve rekla kazala, tj. "ja mislim" odnosno svatko ima pravo napisati svoje misljenje i viziju kako ce se stvari razvijat.
Svi tu po malo prtljamo sa par stotina nečega, stoga ne radite famu iz nečega kao da svi imate po 500k€ u kryptu.
Znači samo pametno i lagano.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 13:22   #4679
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Bl@de Pregled postova
još jucer sam rekoa da nesto ne štima da nemoze sve tako rasti bez iznimke... ovo mozda padne i na 5k
...reče blade, i skoro pogodi...problem je što je ovo rekao 29.11, a nakon toga non-stop rastao do 19K slijedećih mjesec dana

Ko je tad pao na ovaj FUD i odmah prodao, bogme se dobro opekao
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 13:26   #4680
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Trejdanje u bear marketu je gotovo nemoguće pa su ljudi malo nervozni...

Tko je u ovo ušao da zaradi brzu lovu se malo iznenadio...tko je u ovom dugoročno profitirat će.

BTW BTC propada već 7 godina
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na