Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.10.2016., 15:22   #1
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Paypal ne prihvaća kartice

Trenutno koristim PBZ-ovu Visa inspire karticu tekućeg računa s paypal-om i radi nromalno. no kao mjeru sigurnosti bih stavio PBZovu deviznu karticu Visa electron mycard na koju bih prije kupovine uplaćivao pare. no kad ju pokušavam dodati dobijem odbijanac: "This card is not accepted. Please use a different card."
s obzirom da je to devizna kartica u USD, mislio sam da se to nešto kosi s pravilima paypal-a pa sam probao s PBZovom karticom od žiro računa Visa electron "visa business" no i za nju dobivam isti odbijanac.

da li tko od vas uspješno koristi deviznu ili žiro račun sa paypalom i zna li tko zašto mi paypal ne prihvaća te kartice?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2016., 15:32   #2
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Trenutno koristim PBZ-ovu Visa inspire karticu tekućeg računa s paypal-om i radi nromalno. no kao mjeru sigurnosti bih stavio PBZovu deviznu karticu Visa electron mycard na koju bih prije kupovine uplaćivao pare. no kad ju pokušavam dodati dobijem odbijanac: "This card is not accepted. Please use a different card."
s obzirom da je to devizna kartica u USD, mislio sam da se to nešto kosi s pravilima paypal-a pa sam probao s PBZovom karticom od žiro računa Visa electron "visa business" no i za nju dobivam isti odbijanac.

da li tko od vas uspješno koristi deviznu ili žiro račun sa paypalom i zna li tko zašto mi paypal ne prihvaća te kartice?
imaš li onih 2-3$ na kartici/računu za autorizaciju?
perich je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.10.2016., 15:33   #3
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Trenutno koristim PBZ-ovu Visa inspire karticu tekućeg računa s paypal-om i radi nromalno. no kao mjeru sigurnosti bih stavio PBZovu deviznu karticu Visa electron mycard na koju bih prije kupovine uplaćivao pare. no kad ju pokušavam dodati dobijem odbijanac: "This card is not accepted. Please use a different card."
s obzirom da je to devizna kartica u USD, mislio sam da se to nešto kosi s pravilima paypal-a pa sam probao s PBZovom karticom od žiro računa Visa electron "visa business" no i za nju dobivam isti odbijanac.

da li tko od vas uspješno koristi deviznu ili žiro račun sa paypalom i zna li tko zašto mi paypal ne prihvaća te kartice?
Ja koristim pbz-ove obe i tekuci i devizne visa inspire kartice uredno na paypalu

Jesi ih verificirao
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2016., 16:33   #4
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ja isto koristim pbz visu od tekućeg (narančasta), pbz visu od žiro računa (plavo-šarena) i amex. Sve rade normalno. Samo je trebalo biti love i morao sam svaku verificirati.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2016., 16:44   #5
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
ako imas para i sve si dobro upisao provjeri s bankom - helpdesk karticno poslovanje- je li do njih kakva blokada
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2016., 17:08   #6
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
e nemam para.. budem prebacio pa probam opet

Edit:
evo radi devizna, dakle treba imati para na njoj da ju prihvati

nego glede korištenja žiro računa za paypal: koliko sam skužio žensku u banci, fora sa žiro računom je da je on besplatan, da nema nikakve provizije kad ja plaćam, dakle isto kao i s tekućeg i da je jedina razlika naspram tekućeg kad mi sjedaju novci - tada onaj tko mi plaća na račun mora platiti fiksnu proviziju banci koja je mislim 7kn? sam ja to dobro shvatio? jel ima još nešto što bih trebao znati? jer razmišljao sam koristiti žiro račun pošto je besplatan a devizni se plaća a oba mi vrše istu funckiju sigurnosti između tekućeg i interneta (paypal-a)
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Zadnje izmijenjeno od: telefunken. 12.10.2016. u 17:25.
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2016., 18:06   #7
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
ne znam kak si mislio dodavati karticu bez kuna


žiro je čist ok jer za razliku od konverzija valuta sa deviznim i kerefeka, ovdje ti po tečaju odmah naplati/napravi konverziju i to je to.
Munjara je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na