Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.12.2008., 19:34   #61
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
evo gleda sam i ja par:
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?sifra=1113000 na akciji je u vemulja
Nesto tako slicno valjda ,nean blage
stvarno se nerazumin u monitore nimalo pa ako moze preporuka ,i to dobra?
Neki najbolji omjer ulozeno-dobiveno

Evo ovoga san nasa , par preporuka san dobia za njega :
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=1113067
Sta mislite o njemu?

Zadnje izmijenjeno od: webstartm. 18.12.2008. u 21:10.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2008., 14:51   #62
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Mali bumpić
Dosta je hitno pa ako moze nekakav prijedlog?
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2008., 17:47   #63
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Ovo je cheap a ima i DVI: http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=1010359

TN-ci su uglavnom svi isti.

Samsung je precijenjen u zadnje vrijeme. Vise igraju na dizajn.

Pogledaj i temu "koji 22" monitor kupiti".
MiL je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2008., 19:14   #64
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor MiL Pregled postova
Ovo je cheap a ima i DVI: http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=1010359

TN-ci su uglavnom svi isti.

Samsung je precijenjen u zadnje vrijeme. Vise igraju na dizajn.

Pogledaj i temu "koji 22" monitor kupiti".
Dao si link na 22" a trazim 19 ili 20" monitor preporuku....
pa ako bi mogao nesto preporuciti u tom rangu bio bih vrlo zahvalan jer mi je dosta hitno ...kakav je onaj gore samsung t200 ,link u mom predproslom postu?
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2008., 21:46   #65
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Obicno se ljudi raduju vecim dijagonalama po istoj cijeni, al ok..

Uzmi onda T200, barem si siguran da dobijas Samsung panel u njemu, ako te to veseli.
2032BW je isto dobar monitor, al je to model iz 2007 koji se vise ne proizvodi i dolazio je s raznim panelima, al moglo se naletit na samsungov.

Ja osobno vozim T220 evo 2 tjedna i zadovoljan sam.
MiL je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2008., 00:36   #66
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor MiL Pregled postova
Obicno se ljudi raduju vecim dijagonalama po istoj cijeni, al ok..

Uzmi onda T200, barem si siguran da dobijas Samsung panel u njemu, ako te to veseli.
2032BW je isto dobar monitor, al je to model iz 2007 koji se vise ne proizvodi i dolazio je s raznim panelima, al moglo se naletit na samsungov.

Ja osobno vozim T220 evo 2 tjedna i zadovoljan sam.
Puno hvala...veci panel mi je stvarno prevelik,nebi ga imao di stavit i gledam s udaljenosti od 40cm max i mislim da ce mi 22" biti prepreveliko
Uzet cu najvjer t200....samo ako mozes napisat kako vidit koji je panel, negdje sam citao da pise na nekom kodu iza ekrana ali se nesjecam di i sta tocno
Hvala
Pozz
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2008., 01:18   #67
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
Ne brini samo uzmi 22" kasnije ces zalit za ta 2"
Majo je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2008., 01:33   #68
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Majo Pregled postova
Ne brini samo uzmi 22" kasnije ces zalit za ta 2"
Prezivit cu tih 5 centi valjda...preskup mi je T220 ,jedva san natega i ovih 1500kn
E molio bih pojasnjenje kako prepoznat ciji je panel
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2008., 02:24   #69
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Vidi kolko 22" monitora ima diljem raznih dućana i ni jedan nije lošiji od famoznih Samsunga, a svi su redom jeftiniji.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2008., 13:03   #70
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Vidi kolko 22" monitora ima diljem raznih dućana i ni jedan nije lošiji od famoznih Samsunga, a svi su redom jeftiniji.
Uff stvarno ih ima pun k****....i sad bi ja triba nesto odabrat odavden a neznan sta....daj neki model ili 2-3 modela 22" koji su najbolji za cijenu do 1500kn
I moze li neko napisat kako prepoznat ciji su paneli?
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2008., 14:49   #71
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Ne radi se velicni panela nego o rezoluciji koja se vrti na doticnom.

Ja smatram da je na 20" 1680x1050 presitno, kao sta je na 22" full HD rezolucija takoder presitna. Nekako je idealno 22" 1680x ili 24" za 1920x.

Ne vjerujem da ce ti itko u Splitu dati da palis monitor gledas ima li mrtvih piksela i koji je panel osim ako nemas nekog poznatog.

Ako hoces 20", recimo:
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=1113072
ili
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=1010586
ili
Samsung T200

Nekako mi Philips izgleda najobicniji i mislim da dode bez DVI kabela koji moras dodatno kupiti, pitaj.

Ne gledaj kontrast vrijednosti, ko ima vece brojke i ostale trikove. Eto opet si na pocetku. Uzmes jednostavno sta imaju na lageru.
MiL je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2008., 17:09   #72
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor MiL Pregled postova
Ne radi se velicni panela nego o rezoluciji koja se vrti na doticnom.

Ja smatram da je na 20" 1680x1050 presitno, kao sta je na 22" full HD rezolucija takoder presitna. Nekako je idealno 22" 1680x ili 24" za 1920x.

Ne vjerujem da ce ti itko u Splitu dati da palis monitor gledas ima li mrtvih piksela i koji je panel osim ako nemas nekog poznatog.

Ako hoces 20", recimo:
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=1113072
ili
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=1010586
ili
Samsung T200

Nekako mi Philips izgleda najobicniji i mislim da dode bez DVI kabela koji moras dodatno kupiti, pitaj.

Ne gledaj kontrast vrijednosti, ko ima vece brojke i ostale trikove. Eto opet si na pocetku. Uzmes jednostavno sta imaju na lageru.
Oke fala puno...jos cu vidit sa braton sta njemu vise paše pa cu uzet jedan od ova tri sta si napisa
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2008., 17:21   #73
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
@webstartm

eto, meni je djedica mraz dosao par dana ranije, i obradovao me sa jednim T200 iz vemila . uzeo ga u cetvrtak u sisackom vemilu, i zasada sam zadovoljan s obzirom da je to LCD. shvatite covjeka koji prakticki 10 godina bleji u crt-e, pa prede na LCD.......sokiras me majke mi je bilo prvih dva sata........

uglavnom, osobno sam dobio tocno ovaj: M-TW20H0CLA-1003.1. kakvo je stanje van siska sto se tice panela pojma nemam, moj je L i nesto losiji od bas samsungovog, ali meni cist u redu. slika prvi dan mi je bila onak, polubljak, presvijetla, previse bijele i sive posvuda, ono sto je crno onak - nije, i tako.
ali evo danas tri dana nakon kupovine mi je cist ok, nekako se naviknes valjda da je takva slika i prihvatis ju bez da si skuzio uopce. jos nisam namjestio boje kako treba (bacio ga na mod "Sport"), i zasada mi je ok.

sto se tice dizajna - to je druga prica. jako jako lijep monitor, moram reci kako sam birao izmedu T200 i 2032BW i zbog ipak minimalno jednako dobrog panela kod T200, ali ljepseg izgleda - izbor je pao na T200. i zasada sam zadovoljan, pogotovo jer mi je 22" presiroko (problem sa stolom), a ovak se uklopio ko saliven.

sto se tice igara, nemam nikakvih zamjerki apsolutno. sve sljaka 5/5, cak da ovdje ubacim kako 4670 sa ostatkom kompa na def tera cod4/5, grid i folaut3 bez beda u nativnoj rezi. tj, +40fpsa, meni dovoljno.

i da, ja sam mogao vidjeti u sisackom vemilu sve izlozbene monitore u radu, istina samo preko xp-a, ali barem vidim kakve su boje. tako da ono, na to najvise obrati pozornost ako mozes, ovaj ima malo zivlje boje od 2032, barem sam stekao takav dojam. ako imaju kakav film ili tak nesto neka ti puste, ako ne - hebiga .

a kako doci do menija za procitati koji je panel (mislim da sljaka na svim samsung-ima):
contrast i brightness na nulu;
sourcebutton drzati stisnutim kojih 5-10 sekundi;
to je to, trebao bi se pojaviti prozorcic u kojem pise panel i ostatak informacija.
on/off button za ubijanje prozora.

kod mene izbaci kako sam vec gore naveo: M-TW20H0CLA-1003.1, a trebas gledati ovo zaboldano, ta tri slova. odnosno, samo srednje, jer ono oznacava panel. slovo A oznacava panel od samsunga, L je nesto losiji ali jos uvijek jako dobar, dok su D i I paneli losiji od L. eto, da znas ako se odlucis na samsunga .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2008., 17:32   #74
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
@webstartm

eto, meni je djedica mraz dosao par dana ranije, i obradovao me sa jednim T200 iz vemila . uzeo ga u cetvrtak u sisackom vemilu, i zasada sam zadovoljan s obzirom da je to LCD. shvatite covjeka koji prakticki 10 godina bleji u crt-e, pa prede na LCD.......sokiras me majke mi je bilo prvih dva sata........
/CUT
Hvala puno na infu , i ja vec 10 god blejim u crt a valjda cu bit zadovoljan i valjda ce me dopast samsungov ili taj tvoj panel ,a ne ova ostala dva
Javin kad kupin sta je ispalo od svega ovoga
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2008., 18:43   #75
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
jel ima itko iskustva sa samsungom T220HD, uzeo bi njega jer mi treba monitor + dvb, a on tuner ugradjen i jos usto ljepo izgleda, nego...jedino me brine to sto je malo veci odaziv (5ms) , dok je u obicnoj t220 verziji 2ms, pa jel se to primjeti, npr u igrama itd..?!
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na