Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.05.2009., 19:58   #1
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,543
Ventilator na AC Adapter

Evo nemam pametnijeg posla pa sam stavio jedan ventilator ispod monitora da hladi najvazniju komponentu, tj. mene. Davno sam vidio trik na jutubu kako spojiti ventilator na adapter, pa sam odlucio tako ga spojiti. Kako nebi morao stalno iskljucivati i ukljucivati adapter iz struje, stavio sam sklopku za iskljucivanje/ukljucivanje.

Ventilator je 120mm Chiftec ilitiga Yate Loon iz Vemila. Spaja se na 12V maksimalno a potrosnja 0.30A. Spojio sam ga na adapter koji daje 6V i 500mA. Prvo je sve radilo, tada sam na sklopci iskljucio ventilator. Vratim se za 10 minuta kada ventilator ne pali. Popipam adapter - vruć i smrdi po plastici.

1. pitanje - zasto vise nije radilo sa tim adapterom?
2. pitanje - zamijenio sam taj adapter sa drugim koji daje 3,7V i 355mA i evo vec par minuta sve radi ok. Oce li on raditi normalno ili da njega maknem?
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2009., 20:56   #2
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
adapter vjerojatno krklj napravio.


ja sam neš kemijao sa lemilicom i USB-om

kolko se sjećam, usb daje maksimalno 5V i 500mA, spojio sam na napajanje linije od usb-a molex adapterčić jedan (stari ventić) i ušteko dva venta, neki sharkoon prastari i xilence-a od 120mm. obadva rade bez problema većih ali protok zraka je katastrofa jer jednostavno se nemogu vrtit svojom ful brzinom... razmišljo sam izvest neš pomoću oscilatora da mu dignem voltažu al čist sumnjam da bu to imalo pomoglo.
Vrga je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.05.2009., 00:05   #3
Hei$$e
Premium
Moj komp
 
Hei$$e's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 443
Ja bi na tvom mjestu radije provuko kabel do kučišta i spojio na molex. Najjednostavnije i najefikasnije.
Hei$$e je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 01:47   #4
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
to meni il tiki66-u?


ovo kaj ja izvodim je ustvari za hlađenje za laptop, više sam istestiravo neke svoje ideje.
Vrga je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na