Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.05.2009., 14:48   #481
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ttx je bolja stvar od epg-a u vista mce? daj elaboriraj
Iz prostog razloga što EPG u nas ne postoji. Znači DVB-EPG, koji ide skupa s programom i kojeg tv postaja sama emitira, i koji se kontinuirano ažurira. S obzirom koliko se domaće tv postaje drže satnice, EPG prek weba je pouzdan ko i Mile Tarot.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2009., 15:25   #482
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ne bih znao o čemu pričaš, nisam problema imao ni sa gonix-om, ni sa tvprofil-om.

uvijek sve snimljeno, pali-gasi komp... sve dela bez greške.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2009., 15:42   #483
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
jel se moze epg namjestiti bez Vista MCE? Imam Compro T750F? Ima na stranici od Gonix-a neki MythTV i Freevo
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2009., 16:09   #484
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
MythTV is known to work on Linux and Mac OS X (PowerPC and Intel). It does not run on Windows.
Slažem se da se teško pouzdat u alternativni "EPG"...
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2009., 21:13   #485
markal
Registered User
Moj komp
 
markal's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
TerraTec i EPG

Samo da Vas obavijestim da sam kupio TerraTec Cinergy 2400i DT RT i mogu Vam reći da je kartica odlična. Prebacivanje kanala je duplo brže nego na staroj Leadtek DTV200H skeniranje također. Osjetljivost je odlična. Na staroj kartici i na USB kartici gledljivi su bili kanali na frekv 522MHz a oni sa 622MHz su imali jako puno artifekata. Zapadni dio Zagreba. Antena je riblja kost na vrhu kuće okrenuta drito na sjever. Snimanje je odlično i ne troši previše resursa. Sva sreća da nisam kupio Compro karticu jer bi izludio s njom.

Jedina zamjerka je instalacija jer nije automatska nego je više za napredne korisnike. Ja ionako sve drivere instaliram na taj način tako da meni nije bio problem instalirati karticu.


Sad preostaju još dvije stvari za srediti a to su:
1. Natjerati Vistu (sa 2008 TV Pack) da prepoznaje DVB-S karticu SkyStar2.
Kartica radi bez problema u DVBVieweru ali Vista MCE je ne vidi.
Jel netko zna nekakvo rješenje a da nije DVSBridge

2. Podesiti EPG na bilo koji način
Kako sam Već napisao prije instalacije 2008TV Pack-a koristio sam epgstream.net xmltv aplikaciju koja je bile jako jednostavna i raspored je bio točan.

Ako netko zna bilo koji način da se ubaci epg podatci u Vistu sa 2008 Tv Packom molim da mi otkrije tajnu.

@syss
U slikama koje si postavio u postovima vidim da koristiš neke pluginove za sortiranje Video i audio datoteka za MCE pa te molim da mo javiš koje koristiš.

Preporučujem dvije app za MCE
MceFM - Last.fm iz sučelja MCE
MC Menu Mender - app za prijevod i uređivanje sučelja MCE


tnx y'all
__________________
_
knock' yourself out

Zadnje izmijenjeno od: markal. 12.05.2009. u 21:14. Razlog: app tip
markal je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2009., 00:15   #486
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor markal Pregled postova
Sva sreća da nisam kupio Compro karticu jer bi izludio s njom
Zasto izludio s comprom? Imam ju i radi bez zamjerki
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2009., 09:07   #487
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
@markal... epgstream se radi za w7 trenutno, tako da nisam baš siguran da će tjerat kompatibilnost sa tvpack-om.

onaj plugin se zove mediabrowser + metabrowser za covere i fanart + salami movie organizer za podatke o filmovima, dok se serije info skidaju automatski sa tvdb preko mediabrowsera.

@imatic... mislim da on priča o compro e700, ti imaš drugi model.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2009., 09:41   #488
agm7007
noise freak
Moj komp
 
agm7007's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 323
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
mislim da on priča o compro e700, ti imaš drugi model.
Hm, sad ste me malo omeli u kupnji, već sam mislio uzeti tu compro e700. Pročitao sam tvoj post syss, o toj kartici. To je valjda samo problem s vista mce?...
Problem je kaj nema baš kartica s power on funkcijom, koja mi jako treba (mogućnost paljenja kompa daljinskim). Ima Avermedia duo hybrid II, ali ono, baš mi se i ne daje 600+ kn za tv karticu... Ova tvoja Terratec izgleda dobro, al ne vidim da ima power on?
agm7007 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2009., 10:19   #489
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
da, samo sa vista mce dok sa svojom aplikacijom radi normalno.

samo da kažem kako u usporedbi avermedia speedy (hybrid duo minus jedan tuner), terratec 2400 i compro e700, upravo taj compro u svojoj aplikaciji najlošije hvatao signal... tj. bilo je dosta brejkova i tipa svakih pol sata-sat skroz znao ostati bez signala na sekundu-dvije. avermedia i terratec u mce i svojoj aplikaciji nisu imali takvih problema.

isti komp, ista antena na istoj (prilično lošoj) poziciji, isti os.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2009., 10:52   #490
markal
Registered User
Moj komp
 
markal's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
Citiraj:
Autor agm7007 Pregled postova
Problem je kaj nema baš kartica s power on funkcijom, koja mi jako treba (mogućnost paljenja kompa daljinskim)
Ja sam bez problema palio i gasio komp sa Leadtek karticom koja je to imala to riješeno software. PowerUp funkcija na Compro E700 je odlična da se računalo upali kada je podešeno neko snimanje ili slično.

Trenutno koristim Microsoft daljinski i bez problema palim i gasim računalo. U biosu sam nariktao da li želim hibernaciju, sleep ili turn off.

Ja sam odabrao Suspend to RAM tako da je sve u ram-u koji je jedini pod strujom i pali se za 5 do 10 sekundi.

Prodavač u Vemilu je rekao da se ljudi jako žale na tu karticu i da ima velikih problema s vistom.

Nisam isprobao originalnu app koja je došla sa terratec karticom ali znam da je frend kupio avertv usb tuner i da može paliti i gasiti kompletno računalo pomoću ficleka oda daljinsklog ali softverskim putem.

Prouči pdf o aplikaciji koja dolazi uz karticu koju kupuješ. Svi proizvođači imaju detaljne upute online
__________________
_
knock' yourself out
markal je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2009., 11:27   #491
agm7007
noise freak
Moj komp
 
agm7007's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 323
Ok, thnx. Proučavat ću još malo po netu. Makar mi ovo čudno zvuči da softverski podržava paljenje kompa. Gašenje da, ali za paljenje ipak vjerojatno treba ona žičica za prespojit na matičnu... Budem pogledao.
agm7007 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2009., 11:27   #492
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma da... s3 standby radi normalno i na avermedia i na terratecu i compro.

mene je avermedia imala nekompatibilnost sa intel g45 pločom, tako da to ne mogu pripisati samom tuneru, ali znam da uredno može gasit komp.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2009., 13:44   #493
markal
Registered User
Moj komp
 
markal's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
Citiraj:
Autor agm7007 Pregled postova
Makar mi ovo čudno zvuči da softverski podržava paljenje kompa. Gašenje da, ali za paljenje ipak vjerojatno treba ona žičica za prespojit na matičnu... Budem pogledao.
koliko sam ja skužio IR reciver od daljinskog je uključen ili u karticu pa reciver da signal kartici pa kartica MBO pa se sve uapli ili ako je reciver USB riješenje onda treba u biosu MBO podesiti da USB uređaj može upaliti stroj.

Još ako MBO podržava HPET (event timer) onda se bez problema pali. Barem kod mene.

Microsoft daljinski na USB i na matičnoj uključena opcija da USB device može paliti komp


sada idem složiti novi sistem na HTPC pa me nema par danas. glupava vista (win7 hmm možda)
javim dojmove za par dana
__________________
_
knock' yourself out

Zadnje izmijenjeno od: markal. 13.05.2009. u 13:49. Razlog: new system
markal je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2009., 18:09   #494
Tomekk_7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 115
pozdrav, u planu mi je ubost neku tv karticu, po mogucnosti digitalnu, pa ako mi moze netko dati neku preporuku iste.

za oko mi je zapela ova:
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=051.900.002

pa ako moze komentar na nju, ili preporuka neke bolje. i ako moze da ne prelazi 300kn.

Hvala
Tomekk_7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2009., 19:21   #495
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor Tomekk_7 Pregled postova
pozdrav, u planu mi je ubost neku tv karticu, po mogucnosti digitalnu, pa ako mi moze netko dati neku preporuku iste.

za oko mi je zapela ova:
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=051.900.002

pa ako moze komentar na nju, ili preporuka neke bolje. i ako moze da ne prelazi 300kn.

Hvala
Po meni ova ima dobar odnos cijene i kvalitete. Ak ne nađeš niš bolje, uzmi to.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2009., 20:45   #496
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Po meni ova ima dobar odnos cijene i kvalitete. Ak ne nađeš niš bolje, uzmi to.
A recimo, što je bolje uzet: Leadtek WinFast DTV2000H DVB-T (bez garancije za 150 kn, ili ovu gore spominjanu zbog garancije.

Kakva je razlika u kvaliteti?

Znam da je bitno samo da je dvb-t...
Halos je offline