Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.02.2007., 13:17   #1
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
Kak popraviti kabel od slusalica ?

Nasel doma slusalice Thomson HED 600 , stereo headphones



- ovo gore kaj se vidi belo je ljepilo .. moral sam ih ljepiti jer se je neko sel na njih .. ali nije problem s tim ..

.. uglavnom .. zvuk mi svako mao nestane pa dojde .. a zvuka u desnoj ( ta je cela .. nije ona koja je ljepljena ) slusalici opce nema ..
.. kolko sam uspel skuziti tome svemu je uzrok kabel od slusalica ..
.. recimo ak ga primim i malo maknem zvuk nestane .. pa opet dojde .. isto tak sam jenput uspel napraviti da dojde zvuk u desnu slusalicu ali sam ga onda opet izgubil .. ..

.. kabel je samo jedan i ide u ljevu slusalicu .. e sad .. meni pada samo na pamet "a je to" ideja popravka .. tj da probam taj problematican dio kabla zameniti s nekakvim drugim od drugih slusalica .. samo neznam kolko je to efikasno ... uglavnom .. ak ima ko kakvu ideju ili "tip" nek napise pa bum probal ..
.. inace .. dio konektora se moze odsarafiti .. ak to opce cemu pomaze ..



P.S.
pardon ak sam fuljal thread za ovo ..
molim moderatora da premesti ak je ovo na krivom mestu ..


Edit:

radi se o djelu kabela između konektora i regulatora glasnoce .. - taj dio "radi probleme"
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2007., 13:39   #2
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Inače su problematična mjesta na tim kablovima ona na kojima se kablovi savijaju, vežu ili lome...i sami spojevi na zvučnicima/konektorima.

Moj savijet bi ti bio da kupiš potpuno novi kabel(mislim da se ne bi jako usrećio sa kabelom sa nekih starih slušalica) i zalemiš ga na postojeći(ili još bolje novi) konektor. Naravno, isto moraš napraviti i na zvučnicima(znači otvoriti obje sluške i zalemiti kabel na konektore zvučnika). Bilo bi dobro da si zabilježiš kako su trenutno spojeni polovi pa po tome spojiš novi kabel.

Znam da će mnogi dvojiti o isplativosti takvog pothvata, ali ako su slušalice dobre, zašto ne.

EDIT: sada sam skužio da imju i regulator glasnoće. Ali to ne mijenja bitno na stvari. Ako ga možeš otvoriti, vidi da nije samo u njemu kontakt u prekidu. Pa ga prelemi... Osobno, izbacio bih ga i stavio čisti kabel.
Delta S4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.02.2007., 13:42   #3
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
hmm .. a gde nabaviti takav kabel i kolko bi opce on mogel kostati ?



..slusalice .. dok su jos radile su bile izvrsne ... kostale su me bile oko 350 - 400 kn .. ali dobro .. to je bilo prije cca 4- 5 godina ..
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2007., 14:10   #4
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
hm po meni ti prekida negdje kod konektora. odrezi ga kupi novi konektor i zalemi. no nemoj previse grijati jer bi mogao skuriti membranu
a kablove i konektore gotovo sigurno imas u zagrebackoj chipoteci pa zaviri.
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2007., 15:41   #5
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Ja imam jedne sony-eve i thomson slusalice i na obje sam mijenjao kabel. Kupi si silikonski dvozilni chinch kabel(u biti je cetverozilni jer u svakoj zili imas jednu izoliranu oko nje je bakrena zica bez izolacije-za + i - ). Vec 2 godine im radim svasta i jos rade odlicno. Naravno trebas lemit i na sluskama i na konektoru.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2007., 17:26   #6
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ja imam jedne sony-eve i thomson slusalice i na obje sam mijenjao kabel. Kupi si silikonski dvozilni chinch kabel(u biti je cetverozilni jer u svakoj zili imas jednu izoliranu oko nje je bakrena zica bez izolacije-za + i - ). Vec 2 godine im radim svasta i jos rade odlicno. Naravno trebas lemit i na sluskama i na konektoru.

kolko kosta jen takav kabl ?

Edit:

i ak znas mozda kak otvoriti same slusalice .. (javi mi na pm ili kak ti je lakse ) .. jer na samim slusalicama nemam nikakve sarafe .. znam da nemamo iste ali mozda ima kakav trik kak to otvoriti: stoopid
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com

Zadnje izmijenjeno od: IceFisherman. 03.02.2007. u 20:53.
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2007., 22:29   #7
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor IceFisherman Pregled postova
kolko kosta jen takav kabl ?

Edit:

i ak znas mozda kak otvoriti same slusalice .. (javi mi na pm ili kak ti je lakse ) .. jer na samim slusalicama nemam nikakve sarafe .. znam da nemamo iste ali mozda ima kakav trik kak to otvoriti: stoopid
Kabel sam platio oko 40 kn 6 metraa (koliko se sjecam). Trebao bi skinuti stitnike za uho ,spuzve,pa ispod njih bi trebao imati serafe. Ako nemas onda vjerojatno imas zubice unutra sluski. E sad malo je zahebano to otvorit ako nemas serafe, otvara se kao recimo stariji siemens mobiteli. Tanak serafciger i guras pomalo u "crtu"
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2007., 22:42   #8
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Kabel sam platio oko 40 kn 6 metraa (koliko se sjecam). Trebao bi skinuti stitnike za uho ,spuzve,pa ispod njih bi trebao imati serafe. Ako nemas onda vjerojatno imas zubice unutra sluski. E sad malo je zahebano to otvorit ako nemas serafe, otvara se kao recimo stariji siemens mobiteli. Tanak serafciger i guras pomalo u "crtu"
ok .. bum sprobal ..

thnx


Edit:
.. bili su šarafi i trebalo je sa šrafcigerom još ...
.. a ja njub sam uspel strgati žice sa slušalice skupa sa djelicima bakra sa plocice na koju su zice bile zalemljene .. fala Bogu pa je ostalo jos dosta bakra da se daju opet druge zalemiti gore ..

.. i da .. stvar je bila u tome da je jena žica bila prekinuta u onom regulatoru glasnoce koji se nalazi na sredini kabla .. zato mi je svako malo prekidalo i nije bilo zvuka u jenoj slusalici ... da sam bar odmah isel to otprti
... a nic .. sad sam u ocekivanju ponedeljka da to nekak skrpam ..

thnx svima na pomoci
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com

Zadnje izmijenjeno od: IceFisherman. 04.02.2007. u 00:41.
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2007., 11:17   #9
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
Da se i ja požalim, taman se probudim i nađem slušalice u hodniku ,na podu kako im je kabl " sažvakan ". Naravno još jedna stavar koja je dosla pod cape mog psa.

Sto ne bi bilo pametnije kupiti Produžni stereo audio kabel, odsjec zenski dio i zalemit taj kraj u slušalice,a muski dio ne bi se trbao lemit. : goood :

EDIT: sad vidim na slici da su na oba kraja muska nastavak, no ista stvar odsjec : giljotin jednog od njih i zalemit odsjeceni dio ...
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 04.02.2007. u 11:35.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2007., 05:04   #10
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor dzlobec Pregled postova
Da se i ja požalim, taman se probudim i nađem slušalice u hodniku ,na podu kako im je kabl " sažvakan ". Naravno još jedna stavar koja je dosla pod cape mog psa.

Sto ne bi bilo pametnije kupiti Produžni stereo audio kabel, odsjec zenski dio i zalemit taj kraj u slušalice,a muski dio ne bi se trbao lemit. : goood :

EDIT: sad vidim na slici da su na oba kraja muska nastavak, no ista stvar odsjec : giljotin jednog od njih i zalemit odsjeceni dio ...
Moze se i to bez problema. Ali ja sam htio nesto trajnije, i uzeo silikonski koji tesko puca iznutra i dosta je elastican,posta ja kacim nogama/rukama za slusalice pa ih stalno natezem gore dolje.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2021., 13:15   #11
VooDooZG
Neprilagođen
Moj komp
 
VooDooZG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 159
Sorry kaj ovo dižem iz pepela ali imam isti problem -- imam super slušalice i sad mi je nekaj počelo prekidati u desnom zvučniku kad nagnem glavu tak da pretpostavljam da je je kabel negdje u banani ( probao sam ih jučer otvoriti i žice na spojevima ok izgledaju no međutim prida desna )

E sad kaj trebam kupiti i di - najradije bi kupio neki gotovi kabel sa 3.5mm konektorom odmah da ne moram i njega lemiti, inače je kabel na slušalicama onaj namotani kao telefonski ( ne mora sad opet biti takav mogu i normalni staviti ) i koliko vidim u njemu su 2 + 2 žice ( 2 idu u jedan zvučnik na slušalici crvena+zelena i 2 u drugi crna plus bijela koja čak i nema izolaciju na jednom djelu !!?)

Hvala unaprijed na pomoći..
VooDooZG je online   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 16:35   #12
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Najkvalitetnije rješenje bi bilo nabaviti kvalitetan nf kabel + kvalitetan stereo 3.5 jack + slagati / lemiti.

Polu - gotovo rješenje je da nađeš gotovi "produžni" za stereo 3.5 / slušalice ili slično,
samo gledaj da je kraj kabela izveden da je razdvojen ili se može lako razdvojiti kraj (koji bi išao na slušalice), primjeri (treba viditi uživo):
https://www.chipoteka.hr/artikl/1473...bag-7500002052
https://www.chipoteka.hr/artikl/1458...bag-9150040156
+ malo cvikanja i lemljenja.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 16:45   #13
VooDooZG
Neprilagođen
Moj komp
 
VooDooZG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 159
Imam jedan kvalitetan kabel doma taj 3.5 na 2 chincha od Thompsona pa bum onda probao taj rastvoriti

- ako nebu tak išlo onda bum uzeo vjerojatno ovo
uzeo bi ovu žicu
http://www.oktava.hr/index.php?route...product_id=279
i ovakav konektor
http://www.oktava.hr/index.php?route...product_id=455
( mislim čak da negdje doma i imam baš taj konektor..

ali ovo mi je super da znam da se može odraditi od ovog gotovog kabla 3.5mm na 2 chincha jedino kaj moram vidjeti kak da provučem do druge slušalice jer ima samo jednu rupu
VooDooZG je online   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 18:55   #14
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Pazite na zicu za mikrofon. Malo tricky zalemiti da ne pomijesate mikrofon i zvucnikk ako ga imate. Sebi sam skinuo kabel s nekih starih sonyjevih sluski koji su imali super kabel ali sranje zvuk pa si zalemio
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 19:55   #15
VooDooZG
Neprilagođen
Moj komp
 
VooDooZG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 159
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Pazite na zicu za mikrofon. Malo tricky zalemiti da ne pomijesate mikrofon i zvucnikk ako ga imate. Sebi sam skinuo kabel s nekih starih sonyjevih sluski koji su imali super kabel ali sranje zvuk pa si zalemio
Nemam mikrofon, samo slušalice tak da mislim bijelu za minuse a crvenu i plavu za L/D ovu srebrnu nebum ni koristio ak je tak ok..
VooDooZG je online   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 20:01   #16
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Da taman. Pazi i na konektoru L/D shemu i bit će super. Imam i ja jedne Sennheiser pa cu si vjerojatno isto srediti s tim kablom. Konektor mi izgleda malo preširok pa ću si neki drugi uzeti
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 21:39   #17
VooDooZG
Neprilagođen
Moj komp
 
VooDooZG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 159
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Da taman. Pazi i na konektoru L/D shemu i bit će super. Imam i ja jedne Sennheiser pa cu si vjerojatno isto srediti s tim kablom. Konektor mi izgleda malo preširok pa ću si neki drugi uzeti
ima i ovaj tanji i meni se čini da je ovaj preveliki

http://www.oktava.hr/index.php?route...product_id=857
VooDooZG je online   Reply With Quote
Staro 18.01.2021., 16:54   #18
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Isprike na padobranskom uletu, no zna li netko gdje mogu kupiti kabel 3.5mm (m) na 2.5mm (m)? Kod nas, naravno.
Pregledao po domaćim shopovima, no nigdje nema.

https://www.amazon.com/2-5mm-3-5mm-Q.../dp/B0122W34AG
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na