Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.12.2020., 21:46   #1
gorkix
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: -
Postovi: 115
Lg Daljinski upravljač Magic Remote

da li je moguća kontrola raznih uređaja spojenih na lg tv sa navedenim daljinskim :

1.upravljanje max tv -e uređajem

2.androdi player (box)



ako je moguće ,kako to napraviti?
gorkix je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2020., 21:59   #2
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Navodno kao je, nisam pokusao imas tipku nasuprot paljenja(lijevo) i sa njom bi trebao moći namjestiti max tv kojin radi na IR. protisni tipku i prati wizard.

Android box možeš ako ppdrzava CEC, firestick podrzava native.

Android box vjerojatno mozes i ako ima IR ako je Bluetooth nisam siguran ali znam for a fact da komp ne možeš kontrolirat, pokusao nisam uspio. nesto se spominje da moze preko intel WiDi.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2020., 09:35   #3
dragutin985
Premium
Moj komp
 
dragutin985's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 168
Ja nisam uspio upogoniti magic remote sa maxtvom...pod location, lg services country probao hrv, madjarsku(po preporuci lg help deska) i njemacku. U svim drzavama mi isto baca, function not supported.
Koliko vidim u inputsima ga prepoznaje kao broadvom, stb refsv design, digital stb, ali nema opcije za univerzalni daljinski.

No koliko sam citao na forumu, cini se da su neki uspjeli

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: dragutin985. 30.12.2020. u 09:56.
dragutin985 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2021., 00:10   #4
gorkix
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: -
Postovi: 115
Citiraj:
Autor dragutin985 Pregled postova
Ja nisam uspio upogoniti magic remote sa maxtvom...pod location, lg services country probao hrv, madjarsku(po preporuci lg help deska) i njemacku. U svim drzavama mi isto baca, function not supported.
malo sam se izmučio pokušavajući,ali sam ipak na kraju uspio,tako da oni koji imaju lg znaju da se to ipak može napraviti...


nije uopče bitna ni država ,ni jezik jer sam to napravio sa hr jezikom i lokacijom..
otvorite kućna nadzorna ploča i tad označite hdmi na kojem je maxtv (mora biti uklljučen) i tada će te iznad toga u malo većem okviru vidjeti sliku maxtv-a i na vrhu kliknite na postavke un.upravljača i dalje sljedite ponuđeno...povezivanje na novi uređaj...upravljačka ploča...hdmi (na kojem je max)...itd....izabrete ponuđene opcije- hrvatski telekom i negdje ako vam ponudi mogućnost (a to može biti presudno) da upište model i broj maxtv uređaja (sa poleđine tog uređaja)...
kad završite sa daljinskim možete gasiti,mijenjati kanale ,ton ...uglavnom odlično radi...


android box..
spojio na način da je postupak sličan,ali ne ide se na upravljačka ploča nego na OTT i kad zatrazi da upišete ime uređaja ,ja sam upisao ime media boxa (tanix) iako nije tog proizvođača bilo na predloženim proizvođačima ,to je uredno prihvatilo i radi sve ok ,osim što ne radi "zračni" miš...
gorkix je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2021., 09:50   #5
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Citiraj:
Autor gorkix Pregled postova
malo sam se izmučio pokušavajući,ali sam ipak na kraju uspio,tako da oni koji imaju lg znaju da se to ipak može napraviti...


nije uopče bitna ni država ,ni jezik jer sam to napravio sa hr jezikom i lokacijom..
otvorite kućna nadzorna ploča i tad označite hdmi na kojem je maxtv (mora biti uklljučen) i tada će te iznad toga u malo većem okviru vidjeti sliku maxtv-a i na vrhu kliknite na postavke un.upravljača i dalje sljedite ponuđeno...povezivanje na novi uređaj...upravljačka ploča...hdmi (na kojem je max)...itd....izabrete ponuđene opcije- hrvatski telekom i negdje ako vam ponudi mogućnost (a to može biti presudno) da upište model i broj maxtv uređaja (sa poleđine tog uređaja)...
kad završite sa daljinskim možete gasiti,mijenjati kanale ,ton ...uglavnom odlično radi...


android box..
spojio na način da je postupak sličan,ali ne ide se na upravljačka ploča nego na OTT i kad zatrazi da upišete ime uređaja ,ja sam upisao ime media boxa (tanix) iako nije tog proizvođača bilo na predloženim proizvođačima ,to je uredno prihvatilo i radi sve ok ,osim što ne radi "zračni" miš...
Gdje nalazis opciju "Kućna nadzorna ploca"? Bacis neki screenshot?
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2021., 09:59   #6
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Nisam shvatio gdje ti to radiš i koje opcije otvaraš. Na LG televizoru ili na maxtv uređaju? Kako dođeš do njih?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2021., 10:01   #7
dragutin985
Premium
Moj komp
 
dragutin985's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 168
Koliko sam shvatio, to radi na lgu, imam slican meni(drugacijeg imena)gdje se u prozoru vidi maxtv na hdmiju, ali nemam nikakvoh drzgoh mogucnosti oko toga.
Moguce da je to kod mene drugacije jer je tv iz 2018, pa mozda ima stariji webos

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
dragutin985 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2021., 10:08   #8
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Čini se da niti kod mene nema te opcije, TV je također iz 2018.
Do home dashboarda bi se trebalo doći ako se drži tipka za input, no meni otvara skroz drugačije postavke nego bi trebalo.

Ovako bi trebalo izgledati ako se ne varam: http://kr.eguide.lgappstv.com/manual...nnect_main.png
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2021., 10:18   #9
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Probam, ali ja nikada nisam vidio taj ekran na svom uređaju (2017 godina)
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2021., 10:37   #10
dragutin985
Premium
Moj komp
 
dragutin985's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 168
Da. Ni ja ga nemam..imam popis svega ustekanog, vidi mi maxtv, tj proizvodjaca, ali nemam nikakvih opcija oko toga

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
dragutin985 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.01.2021., 10:48   #11
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Tako je i kod mene, odustajem. Cini se da ta opcija postoji samo na novijim TVima.
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2021., 11:34   #12
gorkix
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: -
Postovi: 115
da noviji je tv na kojem sam napravio i ima magic daljinski...neznam za starije verzije tv-a,ali ako imaju magic upravljač trebalo bi postojati neka opcija postavki univer.upravljača...
slika 1 je način ulaska preko mog daljinskog u kućnu nadzornu ploču
slika 2 je kad se otvori stavi se miš na ikonu /crveno/ i onda piše postvake univer.upravljača
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	daljinski.JPG‎
Views:	500
Size:	96.1 kB
ID:	23220   Click image for larger version

Name:	nad.ploča.JPG‎
Views:	264
Size:	154.9 kB
ID:	23221  

Zadnje izmijenjeno od: gorkix. 06.01.2021. u 11:42.
gorkix je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2021., 11:51   #13
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
A jeste pokusali omoguciti u postavkama hdmi-cec? Dali vam je enabled? Najcesce je ugasen CEC.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2021., 11:54   #14
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
A jeste pokusali omoguciti u postavkama hdmi-cec? Dali vam je enabled? Najcesce je ugasen CEC.
Meni je bilo ukljuceno, ali i dalje nista... Ima li veze mozda na koji HDMI je spojen uređaj? Nema mi to smisla, ali treba li biti mozda na ARC?
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2021., 11:54   #15
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 495
evo ja probao, radi, isto magic remote, novi tv je


Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
Meni je bilo ukljuceno, ali i dalje nista... Ima li veze mozda na koji HDMI je spojen uređaj? Nema mi to smisla, ali treba li biti mozda na ARC?


koliko se sjecam, arc mi je na hdmi2, tamo mi je komp spojen
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2021., 12:02   #16
dragutin985
Premium
Moj komp
 
dragutin985's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 168
Izgleda da ovisi o webosu..

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
dragutin985 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2021., 12:08   #17
gorkix
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: -
Postovi: 115
Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
ali treba li biti mozda na ARC?

arc nema veze...kod mene je arc na hdmi2,a ja sam spojio na hdmi1


oni koji imaju stariji ji webos.....da li imaju opciju kad uđu u postavke i onda pod opcijom veze -postvake povezivanja uređaja-postavke univ.upravljača...ako imaju neka tu probaju dodati novi uređaj za povezivanje

Zadnje izmijenjeno od: gorkix. 06.01.2021. u 12:14.
gorkix je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2021., 12:43   #18
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Citiraj:
Autor gorkix Pregled postova
arc nema veze...kod mene je arc na hdmi2,a ja sam spojio na hdmi1


oni koji imaju stariji ji webos.....da li imaju opciju kad uđu u postavke i onda pod opcijom veze -postvake povezivanja uređaja-postavke univ.upravljača...ako imaju neka tu probaju dodati novi uređaj za povezivanje
Nema te opcije, samo wifi i wifi direkt.
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2021., 13:44   #19
gorkix
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: -
Postovi: 115
Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
Nema te opcije, samo wifi i wifi direkt.
ako nema opcija za univerzali upravljač onda je moguće da radi samo sa novijim webos (kod mene je 5)


jedino što mi je malo čudno postoje magic daljinski 2018,2019,2020 i kod "stariji" daljinskih (2018,2019) ,a oni su se koristili za te generacija televizora isto piše da su univerzalni...pa shodno tome nekako je za pretpostaviti da onda mora biti opcija i oko uređivanje tih postavki i kod starijih webos....
ali ako tako kažete ,onda ovaj postupak koji sam objasnio vrijedi samo za novi webos
gorkix je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2021., 14:54   #20
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Citiraj:
Autor gorkix Pregled postova
ako nema opcija za univerzali upravljač onda je moguće da radi samo sa novijim webos (kod mene je 5)


jedino što mi je malo čudno postoje magic daljinski 2018,2019,2020 i kod "stariji" daljinskih (2018,2019) ,a oni su se koristili za te generacija televizora isto piše da su univerzalni...pa shodno tome nekako je za pretpostaviti da onda mora biti opcija i oko uređivanje tih postavki i kod starijih webos....
ali ako tako kažete ,onda ovaj postupak koji sam objasnio vrijedi samo za novi webos
Moj TV je nativno na webos 4. Bio je nedavno nekakav veći update, ali čini se da ga nije diglo na 5.
Newmie je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na