Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.01.2021., 16:20   #331
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor glazZ Pregled postova
Ma veci mi je problem mi nesto arc zeza na tom soundbaru. Svaki 3-4x kad palim tv on upali i sk5 ali nema zvuka, onda ga moram gasit i palit da proradi. I to mi se desava sa njime na 2 tv-a. A zvuk mi se čini bolji preko arca nego preko optike kako imam sada.. Ne mora biti taj sharp bolji ali neka ne bude ni losiji

Poslano sa mog ELS-NX9 koristeći Tapatalk
Bilo je komentara na netu da preko ARC HDMI-a daje bolji zvuk,, pa nisi jedini koji to primjecuje.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2021., 21:05   #332
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,360
dali se uopce isplati uzimati npr sonos beam u kombinaciji sa lg 55UK6950PLB?
Nenam tv nista osim Način zvuka DTS Virtual:X....
Nema mi smisla davati tolike pare ako se to bude cule samo jace...
Ima tko takvu kombinaciju?
axo je online   Reply With Quote
Staro 06.03.2021., 20:38   #333
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
https://www.sony.at/electronics/sound-bars/ht-ct381

Valja li ovo?

100€ polovnjak. Hvala.

TomG je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2021., 11:03   #334
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Jedno općenito pitanje...

Umro mi je sklop pojačala na ovom setu. U slučaju da se neće dati popraviti, a želio bi zadržati ove satelite, je li uopće moguće kupiti samo ovaj dio gdje je woofer za 2.1 sistem?

Odnosno, uzmimo kao primjer ovaj POLK PSW10.



Sa stražnje strane on ima neke ulaze i neke izlaze kao i većina subwoofera. Ali jesu li ti izlazi pojačavani, tj. da li woofer ima i integrirano pojačalo za satelite? Ili je to samo za filtriranje signala s pravog pojačala?
Ovo pitam općenito, POLK sam samo uzeo kao primjer jer ih ima kod nas za kupiti.
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2021., 18:06   #335
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Mislim da nisi dao dobar primjer s tim Polkom. To na Polku su High level inputi, gdje on uzima signal sa zvučničkog izlaza, uzima bas s njega preko skretnice, a ostatak signala onda može proslijediti dalje preko gornjih outputa. On ne napaja satelite, signal samo prolazi kroz njega. Jedino pojačalo u njemu jest ono za sub.

S druge strane, tvoj M-Audio ima nešto sasvim drugo, on ima pojačalo za satelite plus klasično za sub. Mislim da će biti jako teško to zamijeniti istovrsnim pojačalom ako se ne može popraviti. Možda izravno od proizvođača. Backplate ampovi za subove postoje kao odvojene komponente, ali nije mi poznato da ih ima sa dodatnim stereo pojačalima.

Najbolja opcija bi bila kad bi našao dobrog majstora, i da kvar nije prevelik. U svakom slučaju, sateliti bi se trebali moći ponovno iskoristiti s nekim drugim pojačalom (ima malih D-klasa pojačala koja bi to mogla lako potjerati), na koje bi se mogao spojiti i poseban sub. Ali ovaj sub je u slučaju kvara teško staviti u funkciju, osim ako nisi za teški DIY, a i onda ima boljih opcija.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2021., 19:27   #336
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
E upravo sam mislio na to što si ti naveo, samo sam se nezgodno izrazio.

Znači stvar je upravo onakva kako sam se bojao. Ako je vrisnuo moj sub, u ponudi ne postoji nešto slično da to zamijeni jer svi pojedinačni subwooferi imaju pojačalo samo za sebe. Ja bi morao kupiti posebno pojačalo D-klase + neki sub.

Ili novi 2.1 sistem.
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2021., 22:51   #337
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
Tražim, ako naravno postoji
trebao bi u firmi (gdje je dosta bučno) Postaviti 2-3 zvučnika, pa smo došli na jednostavnu ideju, da se ti isti zvučnici povežu na bluetooth
I pustim mjuzu sa kompa, koji ubiti vrši transmit sa bluetooth
Udaljenost nije problem .. sve je otvoreni prostor, računalo je doslovno u sredini


Sad samo kako nači zvučnike koji bi imali takvu opciju ?
Da BT prima, a opet šalje dalje
Jedino sam ovo našao u ronisu KLIK


any hint ?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2021., 23:11   #338
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Pa s JBL-om imaš tu opciju, možeš spojiti koliko hoćeš zvučnika i da svi vrte isto.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2021., 23:19   #339
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,768
Anker recimo ima opciju da dva zvucnika sviraju stereo. Nije dobro kao JBL-ova fora, ali mozda netko vec ima neki Soundcore 2 ili Mini model doma pa dodate jos jedan:

http://community.anker.com/t/stereo-...s-how-to/79484

Razliciti modeli podrzavaju istu stvar, nije rezervirano samo za Flare.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2021., 23:34   #340
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
druga fora mi je .. da potražim slušalice, BT ili koji sistem povezivanja, da bi ljudi mogli slušat glazbu i pritom smanjit vanjsku buku strojeva ..

al to pa nit neznam pod šta tražit, industrijski štih


Da, ovo za JBL da ima, našao .. al pitam ovdje .. dal je netko radio sa time, i ja bi trebao jači sistem ..

I sad koji BT sistem prikopčat na komp, da radi transmit ..
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2021., 23:57   #341
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Kazes da je bucno, koliko bucno je to? Jer buka na buku bas i ne ide. S glasnom glazbom uz vec postojecu buku mogao bi dobit kaoticne uvjete rada.

A sad varijanta da kupujes xy broj BT sluski, koje ce morat na punjenje svako malo, ne znam kolko je prakticna. Mozda na oglasniku ima tih setova od vlasnika klubova, bili su popularni takvi partiji jedno vrijeme di svatko ima sluske pa slusa kaj hoce.
Uzmes DJ-a i ekipa ima party na poslu 😅
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2021., 00:03   #342
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Ako ne moraju biti prijenosni zvucnici ili zelis iskoristiti vec neke postojece, pogledaj up2stream boardove. Npr.
https://www.arylic.com/products/up2s...receiver-board

Vise njih moze raditi u multiroomu, a mogu i sve pustati istu muziku. Inace meni je bolje rjesenje Wifi streamanje nego BT, jer stream moze raditi neovisno o kompu ili mobitelu.
daki je online   Reply With Quote
Staro 12.03.2021., 18:03   #343
nansale
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 153
Pozz svima koji su tijekom listopada 2019 kupili znani SK5 za povoljnih 1200kn.. kako ste zadovoljni, jel radi dobro?

Tražim neki za nekih 20 kvadrata a vidim da ima jedan na njuški na prodaju, jel možda netko odavde prodaje?
nansale je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 16:25   #344
nansale
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 153
Reminder u vezi SK5, 10 dana post stoji.. ne mogu vjerovati da nitko nije ništa napisao.

Poslano sa mog 9026X koristeći Tapatalk
nansale je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 17:21   #345
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor nansale Pregled postova
Reminder u vezi SK5, 10 dana post stoji.. ne mogu vjerovati da nitko nije ništa napisao.

Poslano sa mog 9026X koristeći Tapatalk
a ne znam šta da ti kažem... zadovoljan sam bio jako u početku, ali nisam siguran više da jesam, možda bih ga prodavao ako si zainteresiran.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2021., 12:19   #346
Jeremija8
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Behind
Postovi: 41
Citiraj:
Autor axo Pregled postova
dali se uopce isplati uzimati npr sonos beam u kombinaciji sa lg 55UK6950PLB?
Nenam tv nista osim Način zvuka DTS Virtual:X....
Nema mi smisla davati tolike pare ako se to bude cule samo jace...
Ima tko takvu kombinaciju?

Znam da je ovo staro mjesec dana, ali nitko nije odgovorio

Ovo bi zapravo i mene zanimalo. Jer ja imam istu situaciju, samo 7450 model. Ali isto DTS V:X


Ima netko pametan da nas prosvijetli..

Zadnje izmijenjeno od: Jeremija8. 28.03.2021. u 16:16.
Jeremija8 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 22:32   #347
svemir
Premium
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 161
Ajde preporučite mi koji soundbar do 550kn .Glavno da ima optički ulaz , Bluetooth i daljinski . E sada da je 2.1 bilo bi lijepo . Ali moze i 2.0 . Best buy za te novce.Da daje bolji zvuk nego tlc tv .
Hvala
svemir je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 23:56   #348
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
Citiraj:
Autor svemir Pregled postova
Ajde preporučite mi koji soundbar do 550kn .Glavno da ima optički ulaz , Bluetooth i daljinski . E sada da je 2.1 bilo bi lijepo . Ali moze i 2.0 . Best buy za te novce.Da daje bolji zvuk nego tlc tv .
Hvala

Imao sam slične zahtjeve, soundbar koji će imati nešto basa i bez da dajem previše love biti znatno bolji od TV zvučnika.
Po meni je za te pare izbor samo jedan -> LENCO SB-080BK
Ta firma je inače poznata po proizvodnji gramofona. Soundbar dođe točno koliko si napisao, ima 2x20 RMS-a na tweeterima i 40W na wooferu. Neće ti razvaliti sobu ali je znatno bolje od TV zvučnika. Daljinski ima, bluetooth, optički, usb, hdmi arc, sve ima.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2021., 09:51   #349
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Molio bih preporuku za zvučnike i subove za ugradnju u stropni knauf. Prostor je 8x8m.



Zvuk mora biti lijep i zvučnici moraju davati dobar bas jer će se često puštati tehno i trance.


Ideja je da se bas dobro čuje po cijelom prostoru, ne samo ispod suba ali samo unutar kuće da ne muči susjede, dakle da možda ima više subova i zvučnika raspoređenih po stropu.
Koristio bih višekanalno pojačalo
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2021., 10:19   #350
mierdadeltorro
Premium
Moj komp
 
mierdadeltorro's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zadar
Postovi: 224
može preporuka za odabir zvučnika. uglavnom za kompom gejmam, youtube, filmovi, serije. nisam audiofil a i nemam nešto dobar sluh. al bi bolje zvučnike htio.

znači sad imam jeftinjavu Genius SP-HF800A, i gledam neke bolje, kvalitetnije.
izbor ide na ove.


PreSonus Eris E3.5, ovo su studijski monitori, koliko ću sad čuti tu razliku u čistom zvuku u odnosu na ono što poboljšavaju klasični zvučnici?
Edifier R1280DB, nešto skuplji, imaju bluetooth što nije uvjet.


kakva je sitacija sa vokalima na ova dva? najgore mi je kad gledam film i onda se slabo čuju glasovi likova pa moram naćulit uho, a sve tamoan pogođena glasnoća.
mierdadeltorro je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2021., 10:47   #351
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,768
Citiraj:
Autor mierdadeltorro Pregled postova
kakva je sitacija sa vokalima na ova dva? najgore mi je kad gledam film i onda se slabo čuju glasovi likova pa moram naćulit uho, a sve tamoan pogođena glasnoća.
Ovo i mene zna zezati pa sam prestao skidati filmove s 5.1 zvukom i DD i ostalim stvarima. Ne kazem da je puno bolje jer i dalje imam taj problem da bi volio nekako boostati dijaloge. E sad, jel to do mene, vrste zvucnika, akustike prostora ili samog filma - ne znam. Mozda i softver (Kodi/Plex) lose hendla konvertiranje iz multichannel na stereo. Iskreno, nisam se puno zezao s time.

Koristim Shielda koji zvuk salje dalje na DAC i monitore BX5 D2. Setup je sasvim dobar za mjuzu/stereo, ali mislim da nije idealan za filmove jer sami monitori imaju dosta uzak sweetspot i bas se osjeti razlika kada gledam/slusam film iz centra ili par m van centra.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2021., 11:04   #352
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Da li je moguće nekako riješiti spajanje analogije (gramofon, kazetofon), na soundbar? Znam da je bolje uzet pojačalo i razmjestit 9+1+2 zvučnika okolo, pa je riješen i stereo i surround, al nije opcija nažalost
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 08:55   #353
nansale
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 153
Pitao za savjet u vezi soundbara (što ovdje što neke forumaše na PM) pa je red i da napišem koju nakon kupnje..uglavnom prije cca mjesec dana dobiven JBL 2.1. kao rođendanski poklon btw. iznenadila me žena za rođendan.

Njega sam i prije slušao uživo i nakon slušanja u trgovini nisam dalje ni gledao (govorim o cijenovnom rangu 2 tkn) i zadovoljan sam u potpunosti – gledanje tv kanala, IPTV, filmovi i slušanje muzike odrađuje odlično.

SB je montiran na zid ispod LG UHD TV-a, bežični woofer (elegnatni na malim nožicama) je dovoljan glasan za veličinu prostorije od cca 20 kvadrata te fino “zareži” na duboke tonove, vokali su jasni te nema kašnjenja kad je spojen preko BT.

Samo povezivanje je preko BT, postoji optički audio ulaz, HDMI, AUX i USB (kod mene je spojen na TV preko HDMI/ARC-a i LG Magic Remote uredno odrađuje sve naredbe).

Da ima boljih i skupljih koji zvuče još bolje vjerujem da ima ali mene trenutno ovaj SB sasvim zadovoljava u potpunosti.
nansale je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2021., 19:12   #354
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Pozdrav momcovi.. Imam adam f5 zvučnike.. E sad, dal postoji neki soundbar koji bi donekle zamjenio navedene zvučnike?
Soundbar bi spojio prek kompa (optički) i na telku (hdmi). Radi uštede, prostora očito bih morao radit kompromis u vidu zakinute kvalitetnije zvučne podloge a koji su naravno u soundbarovima ograničeni, naravno uz soundbar gledam i da woofer dođe da upotpuni kolko tolko (flac-filmovi 4k-fhd) zvučnu sliku..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2021., 11:37   #355
LostX
Premium
 
LostX's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SK
Postovi: 149
Citiraj:
Autor nansale Pregled postova
Pitao za savjet u vezi soundbara (što ovdje što neke forumaše na PM) pa je red i da napišem koju nakon kupnje..uglavnom prije cca mjesec dana dobiven JBL 2.1. kao rođendanski poklon btw. iznenadila me žena za rođendan.

Njega sam i prije slušao uživo i nakon slušanja u trgovini nisam dalje ni gledao (govorim o cijenovnom rangu 2 tkn) i zadovoljan sam u potpunosti – gledanje tv kanala, IPTV, filmovi i slušanje muzike odrađuje odlično.

SB je montiran na zid ispod LG UHD TV-a, bežični woofer (elegnatni na malim nožicama) je dovoljan glasan za veličinu prostorije od cca 20 kvadrata te fino “zareži” na duboke tonove, vokali su jasni te nema kašnjenja kad je spojen preko BT.

Samo povezivanje je preko BT, postoji optički audio ulaz, HDMI, AUX i USB (kod mene je spojen na TV preko HDMI/ARC-a i LG Magic Remote uredno odrađuje sve naredbe).

Da ima boljih i skupljih koji zvuče još bolje vjerujem da ima ali mene trenutno ovaj SB sasvim zadovoljava u potpunosti.
Koji je soundbar model ? I dali se sam upali i ugasi zajedno sa tv-om i volume radi ok?
__________________
...
LostX je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2021., 00:16   #356
nansale
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 153
https://www.jbl.com/soundbars/Bar+2.1+Deep+Bass.html

Sve potvrdno..pali se i gasi zajedno s TVom a preko Magic remote daljinskog, pojačavanje/stisavanje isto preko Magic remotea.
nansale je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 16:50   #357
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Bok ekipa,
Imao sam Modacom 180 Eclipse, koji mi je izgorija spontano, pa sad nemam ništa.
Trazim nesto do 1000 kn za slusanje muzike. Plus je ako ima bluetooth.
Imate li kakve preporuke?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 17:13   #358
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Bok ekipa,
Imao sam Modacom 180 Eclipse, koji mi je izgorija spontano, pa sad nemam ništa.
Trazim nesto do 1000 kn za slusanje muzike. Plus je ako ima bluetooth.
Imate li kakve preporuke?
Imaš sad u Elipsu na akciji Hisense HS218 za 900 kn.
Kakav je ne znam, al vjerojatno okej za tu lovu.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 13:18   #359
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Hvala barba, uzet soundbar, zvuk je odličan za te novce.
I bogme ima snage, iznenađujuće.
Najbolje mi je šta ne moram spajati sub i soundbar sa kabelom.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 14:49   #360
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Kakav je zvuk bez woofera?

EDIT:
Vidim sad ima i bez woofera model

https://www.elipso.hr/audio__video/s...HISENSE-HS214/

Mozda mi je onda to bolja (jeftinija/jednostavnija) opcija jer ionako ne znam di bi s wooferom.
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Ma super je stvar sta ne moras ih povezivati. Stavis ga bilogdje.
Bez subwoofera je plitak zvuk, nema dubine sam bar.
Thanks!

Zadnje izmijenjeno od: hash. 18.09.2021. u 17:15.
hash je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na