Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.08.2007., 09:50   #1
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
(rijeseno) BIOS

ništa OC-kano
proc: AMD 3200+ Venice BOX
matična: ASUS NF4 ili VIA ???
ram: neznam koja je marka od 512MB (jer klinac mi niš nemre reči jer se nekuži baš ništa u to)
VGA: ASUS obična 6600 128 MB pasivna
DVD-ROM: neki ASUS
HDD: 120GB
napajanje: ASUS e sad nisam siguran jel je 300W ili 400W no mislim da je i none name napajanje od 300W prek dosta da napajanja tu gore navedenu konfiguraciju
kućište: ASUS sa jednim 80mm ventom na stražnjom stranom o nisam siguran dal ima i na prednjoj stranici jer kućište nisam otvarao

Neznam točne komponente jer klinac je išo kupovati gotovu konfiguraciju u PC shopu pa naravno na popisu kojem je dobio nepiše koji su modeli već samo proizvođači.


Radim jednom klincu uslugu tj. nije moj komp... pa imam jedno pitanje uz vezi Asus matične ploče e sad nisam siguran jel je ta ploča sa VIA ili NF4 čipsetom mislim da je NF4, al problem je slijedeći nemogu ući u bios tijekom tiskanja tipke DEL i sa F2 pa Vas molim Vi koji imate takvu ploču da mi kažete jel postoji još koja tipa za ulazak u bios ???

Trebam ući u bios jer moram podesiti butanje DVD ROM-a kako bih formatirao disk i zatim instalirao WIN XP, jer uz stari XP tijekom učitavanja WIN XP tj. ono kada se tri crtice pomiću za vrijeme podizanja WIN XP odmah iza toga mi se pojavi PLAVI EKRAN al tolkom brzinom se makne da nestignem ni pročitat kaj piše tj. makne se već za manje od sek i tak nonstop vrti dok ga neugasim prek tipke na kućištu power, naravno da stime ugasim komp no poboljšanja nema.

EDIT:
Evo klinac je našo u zametnuti CD driver za ploču pa na njoj piše A8NE-FM SERIALS koja je onda to tipka za ulazak u bios ???

Zadnje izmijenjeno od: DANCI. 14.08.2007. u 10:04.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2007., 10:03   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Za svaki slučaj stavi PS/2 tastaturu (ne USB), probaj sa Pause zaustaviti boot proces i vidi ime i bezime ploče. DEL, F1 bi trebao biti ulaz u Bios. Također probaj sa F8 ući u XP boot meni i izabrati Safe Mode
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.08.2007., 10:35   #3
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
To je nf4 čipset a tipka je obično Del a mislim da je i u ovom slučaju...

I da stavi si PS/2 tastu sa USBjkom se nećeš usrećiti...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2007., 00:25   #4
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
E hvala vam na pomoći napravio sam tako kako ste bili rekli, klinac inače ima bezžičnu tipkovnicu i miš i to prek USB, pa sam uzeo klasični PS/2 tastaturu i miš. Problem sa plavim ekranom sam riješio formatirajući particiju uz novom instalacijom WIN XP.
DANCI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na