Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.07.2006., 17:59   #1
marko_1
Premium
Moj komp
 
marko_1's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 750
Umro ADSL Modem:(

I tako vec drugi dan za redom meni ne svjetli DSL link lampica ukleta (radi se o LAN modemu), dofuram od frenda isti i šljaka (siemens sa onom plavom naljepnicom), sve 5. Dakle moj je mrtav...
Probal sam i sa resetom al ne reagira nis...

Problem 1: Istekao ugovor od 12 mjeseci (nema garancije za modem )

Naime ako uzimam novi u t-scumu pada mi 500 kn u vodu. Malo mozganja i naišao sam na moguće rješenje... Da odem tamo i opet uzmem ugovor na 12 mjeseci i dobim modem za 1 kn ... Eh, kada bi bilo tako jednostavno...
Prvo moram podnest zahtijev da mi iskopčaju trenutnu pretplatu, a to traje nekoliko dana da se sjete poslat iz Karlovca u Zagreb, pa onda kada mi to prekinu moram podnest ugovor za novih 12 mjeseci, i tek ga onda dobivam za 1 kn....... Cijela procedura bi mogla trajat oko mjesec dana, tako mi je rečeno u t-com centru...

Planirao sam kupit novi modem u dučanu, ukopcat u pc i idemo dalje kao da nis nije bilo, ali kako nisam pri parama a starcima ko fol netreba internet, nema šanse da iskrcam 320 kn za novi, mislim nemam ni za kiflu a sada jos i taj ADSL modem...

Nakon ovog cijelog romana, molim vas dragi ljudi, da li imate kakvo rješenje za ovu bolest... Probajte sebe stavit u tu poziciju i zamislite da nemate 1 mjesec internet... :confused:
marko_1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2006., 18:33   #2
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
Pogledaj na newsima, sigurno netko prodaje adsl modem (za oko 100kn)
nicko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.07.2006., 18:38   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Ako sada otkažeš ugovor, otkaz slijedi od 01.08. Pređeš na drugog ISP-a i dobiješ novi. Meni su uključili ADSL kad sam prelazio na drugog u roku od 10 dana tako da su me full iznenadili.
Drugo, brže i elegantnije rješenje je da preko tržnice kupiš polovni modem obzirom da dosta ljudi (uključujući i mene) ima u ormaru stare, najčešće Siemens C-010 modele, koji im skupljaju prašinu i rješili bi ga se za malu lovu. Modem je ok za svakodnevnu upotrebu. Savjet: ne kupuj polovni usb modem nego ili combo (usb+LAN) ili LAN modem.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2006., 09:52   #4
Defcon.OS
Contra bonos mores
 
Defcon.OS's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 159
Citiraj:
Autor marko_1
. . .
Malo mozganja i naišao sam na moguće rješenje... Da odem tamo i opet uzmem ugovor na 12 mjeseci i dobim modem za 1 kn ... Eh, kada bi bilo tako jednostavno...
. . .
Hmm...i nije baš tako, zar pri otkazu ugovora ne treba vratiti modem u ispravnom stanju?

Ili je to samo dok je garancija. : stoopid
__________________

Defcon.OS je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2006., 10:24   #5
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
Citiraj:
Autor Defcon.OS
Hmm...i nije baš tako, zar pri otkazu ugovora ne treba vratiti modem u ispravnom stanju?

Ili je to samo dok je garancija. : stoopid
Ne, modem je tvoje vlasnistvo i t-com ne odgovara za njega, niti ti odgovaras t-comu za njega...
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2006., 10:46   #6
Defcon.OS
Contra bonos mores
 
Defcon.OS's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 159
Citiraj:
Autor nicko_029
Ne, modem je tvoje vlasnistvo i t-com ne odgovara za njega, niti ti odgovaras t-comu za njega...
Točno, shebo sam se ja, djeljitelj ostaje u njihovom vlasništvu te se mora vratiti.
__________________

Defcon.OS je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2006., 11:02   #7
marko_1
Premium
Moj komp
 
marko_1's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 750
A i da se vraca dobili bi neispravan .... Ako netko ima za prodat LAN modem, dakle isključivo LAN neka javi na PM, neda mi se cekat to sa ugovorima pa bolje kupim polovnjaka... Ovo sa prakse moram slat ..
marko_1 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2006., 11:12   #8
Wajs
Mr. V
Moj komp
 
Wajs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 149
Ja sam prije dva tjedna produžio ugovor u t scuma, i za 99 kn uzeo se555.
Pa probaj nešto tako. A ima sam prije ono se a-100.
__________________
people should not be afraid of their governments. governments should be afraid of their people
Wajs je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2006., 11:55   #9
marko_1
Premium
Moj komp
 
marko_1's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 750
Citiraj:
Autor Wajs
Ja sam prije dva tjedna produžio ugovor u t scuma, i za 99 kn uzeo se555.
Pa probaj nešto tako. A ima sam prije ono se a-100.
Ma ne zelim uzimat opet ugovor od 12 mjeseci, ovak ako dode neka jeftinija mreza sam uzmem njih a ove od*ebem ...
marko_1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na