Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.06.2011., 20:11   #1
izi
Premium
Moj komp
 
izi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vinkovci - Slavonski Brod
Postovi: 139
(rijeseno) Boot problem stara konfiguracija

Ovako imam problemcic, naime kupio sam novu konfiguraciju, i ostao je hdd iz stare, prilikom prvog bootanja na novoj konfiguraciji bacao je BSOD bas nakon onog loga od windowsa, dok je na staroj radio. Problem kod bootanja nove konfiguracije je bio sto je hdd trebalo podesiti na novi nacin rada "AHCI Mode", uglavnom to je rijeseno i nova konfiguracija radi besprijekorno...te su instalirani fresh windowsi. E sad nastupa problem iz naslova, a to je da se isti BSOD javlja na istom mjestuu nakon windows loga sa tim hardom koji radi na novoj konfiguraciji, pokusao sam loadati defaulte u biosu i nista, uglavnom problem bootanja se poceo javljati tek nakon freesh instaliranih windowsa dok je prije toga radio, sad zanima me da li je problem do novih windowsa ili nesto u medjuvremenu otislo. Naglasavam da su stari windowsi nakon promjene AHCI Mode bootali na novoj konfiguraciji takodjer i na staroj.posto sam odlucio prodati staru konfu, provjeravam ispravnost komponenata jos jedanput Uz to htio bih dodati da graficka koja je takodjer iz starog kompa preuzeta u novi prilikom tih procesa i BSOD u staroj konfiguraciji ima abnormalne temperature na dodir, dok na novoj ima rekao bih normalnu temp. Bio bih veoma zahvalan na pomoci. Hvala unaprijed.
izi je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2011., 20:39   #2
taip@n
Master of the VCR
Moj komp
 
taip@n's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 340
nisam baš shvatio to s diskom i dvije različite kongifuracije...

to bi bilo super kad bi se disk s instalcijom windowsa moglo šetati od konfiguracije do konfiguracije ali svaka instalacija windowsa ovisi najviše o matičnoj ploči i hrpi drivera od kojih bilo koji može uzrokovati bsod...tako da ne vjerujem da ti itko može reći išta pametno dok ne napraviš čistu instalaciju i instaliraš sve potrebne drivere...
__________________
♦ As i was going up the stair ♦ I met a man who wasn't there ♦ He wasn't there again today! ♦ I wish, I wish he'd stay away.♦
taip@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.06.2011., 20:59   #3
izi
Premium
Moj komp
 
izi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vinkovci - Slavonski Brod
Postovi: 139
Vecinom me i to zanimalo da li bas moze doci do BSOD prilikom prebacivanja konfiguracija bas zbog windowsa, ali nisam naveo. Hvala na pomoci. Pokusat cu ponovno pojasniti ovo sa hardom. Naime stara konfiguracija je normalno koristena u svakodnevnom radu dok nije kupljena nova...nisam kupio novi hdd pa sam ovaj stari prebacio samo u novu bez dizanja novih windowsa, sve je radilo normalno, u medjuvremenu kako koristim ovu novu konfiguraciju sjetio sam se da bi bilo super stavit nove windowse to sam i napravio i stavio oglase da prodajem staru konfu, javio se covjek i reko ajd provjerit cu sad jos jednom da li sve stima. Uzeo taj isti hdd i ubacio ga u staru konfiguraciju bez dizanja novih windowsa te je pocelo bacati BSOD. Cudno u svemu tome je sto je nova konfiguracija prihvatila stare windowse sa svim driverima iz stare konfiguracije bez ikakvih problema dok vracanje sa nove na staru konfiguraciju ne radi uz instalirane fresh windowse i drivere za novu konfiguraciju.
izi je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2011., 01:21   #4
taip@n
Master of the VCR
Moj komp
 
taip@n's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 340
da, to je to što sam i mislio... kad radiš to što ti radiš, onda to obično završi s bsod-om...
__________________
♦ As i was going up the stair ♦ I met a man who wasn't there ♦ He wasn't there again today! ♦ I wish, I wish he'd stay away.♦
taip@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na