Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.05.2011., 14:37   #1
pederiko
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: visoko
Postovi: 1
(rijeseno) Acer Aspire 5520 (nema slike na displeyu)

Aspire 5520 radi na externom monitoru, a ne daje sliku na njegov display..
Mjenjao sam display i flet kabal tako da do njih nije nego je problem na maticnoj ploci...
Dali je neko imao slican problem i kako rijesiti?..

Edit:
Display nije potuno crn, kada upalim laptop ko pojave se smedžkaste pruge kao da ima nekog signala...
pederiko je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2011., 18:41   #2
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Teško da ćeš moći nešto sam napraviti. Najbolje pronaći dobar servis da pokušaju popraviti, ali nisam optimist da će uspjeti.
begi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.05.2011., 18:47   #3
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
onda je do invertera!!! ako veliš da daje normalnu sliku van na externi monitor, jer da je grafika onda bi bilo problema i na externom monitoru!!!
eKICh je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2011., 23:28   #4
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
Citiraj:
Autor eKICh Pregled postova
onda je do invertera!!! ako veliš da daje normalnu sliku van na externi monitor, jer da je grafika onda bi bilo problema i na externom monitoru!!!
ne bi, grafika je u pitanju, radit će na ext. a neće na primarnom, poznt problem kod te serije acera
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2011., 01:26   #5
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
snjim najbolje u smece to je tesko smece, kolko rijetko zalazim na ovaj forum precesto nalazim teme o tom modelu laptopa i sam sam ga imao u posudbi koji nije radio da vidim kaj se da napraviti i sto reci nego nula bodova !

i iduci puta kad budes opet kupovo laptop pa da se opet neopeces kupi nesto od Toshibe, IBM, Asus to je bar kolko tolko oke, mada se nemoze izbijeci serijska greska ako je model prenov ili se neprovjeri na netu o pojedinim modelima
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2011., 20:02   #6
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Da to je istina što su napisali MMI i DANCI može biti i problem i u grafičkoj isto tako ta serija ima problema s čipsetom, ma ta serija laptopa je totalni promašaj i savjetujem ti da ga ne popravljaš nego ga prodaš u kompletu i za to što bi dao za kvalitetan servis kupiš neki drugi rabljeni laptop.
eKICh je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2011., 15:42   #7
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Ja bi se malo nadovezao, možda i nebi krivio toliko acera kao proizvođača koliko Nvidiu jer činjenica je da Aceri s Intelom nemaju gore navedenih problema
Nvidija zbog njima poznatih razloga izbacila čipove s greškom, malim istraživanjem navodno čipovi novijeg godišta(10+) nemaju tih problema međutim svaki košta oko 70-ak usd još ruke i materijal za promjenu neznam baš koliko se više to isplati
Acer kao proizvođač je kriv u toj mjeri jer je išao na jeftine Nvidijine čipove.
Negdje sam čitao da je i Sony stavljao nešto tih čipova međutim oni su svojim kupcima ponudili zamjenu
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2011., 17:59   #8
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Ja bi se malo nadovezao, možda i nebi krivio toliko acera kao proizvođača koliko Nvidiu jer činjenica je da Aceri s Intelom nemaju gore navedenih problema
Nvidija zbog njima poznatih razloga izbacila čipove s greškom, malim istraživanjem navodno čipovi novijeg godišta(10+) nemaju tih problema međutim svaki košta oko 70-ak usd još ruke i materijal za promjenu neznam baš koliko se više to isplati
Acer kao proizvođač je kriv u toj mjeri jer je išao na jeftine Nvidijine čipove.
Negdje sam čitao da je i Sony stavljao nešto tih čipova međutim oni su svojim kupcima ponudili zamjenu
netreba s tom serijom Acera eksperimentirati s popravcima to je cisto gubljenje vremena i novaca jer ce se opet pokvariti, na toj seriji odlazi graficka ili chipset na maticnoj ploci i uglavnom ta serija je cista serijska greska, jer sam bas posteno izguglo sam posto sam imo taj primjerak da vidim kaj se da napraviti

stoga se necudi sto su mnogi zbog toga kaj su se na taj nacin opekli, otpisali Acera kao marku pri slijedecoj kupnji laptopa, sto neznaci da sam Acer kao proizvodac laptopa nista nevalja, vec treba obratiti paznju koju seriju kupujes


inace nisam neki fan kojeg proivodaca al nije mi zao dati 500-1000kn vise za neki sigurniji brand kak je IBM i njemu slicnima s losijim performasima nego neku nabrijanu pa bude krepo odmah iza garancije

jer kad mislis kupiti jeftiniji jer ti je onaj kvalitetniji preskup pa ides logikom imam dva laptopa po toj cijeni, onda neznam sto da kazem kada obadva ti krepaju kao novi, dok ovog skupljeg furas dok se neraspadne od silnog koistenja
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2011., 19:35   #9
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
"DANCI" ja se u biti u potpunosti slažem s tobom, najeftinije uglavnom na kraju ispada najskuplje, ja se držim onog "nemam dovoljno novaca da kupujem jeftino"
Osobno preferiram toshibu kao nekakav omjer cijene i kvalitete i na kraju popravio sam sigurno 30-ak ploča od toshibe do sad niti jedna mi nije reklamirana(jedna visi u zraku:-)) dok kod acera(nekih modela) a Hp svih imam reklamacija(popraviš jedno pa crkne drugo)
Ali opet imam acera koje sam radio i pred više od godinu dana i rade bez ikakvih problema dan danas.....
Da se može napravit, može se al uvjek je pitanje isplativosti
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2011., 13:13   #10
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Čuj, iskustva su svima drugačija. Po mome, IBM, Dell, HP, onda sve ostalo.

Tebi se HP pokazao kvarljiv, ja sam ih imao poprilično, i mogu ti reći da su stvarno svašta sposobni izdržati. Toshibe Satellite izbjegavam nakon nekoliko slučajeva koje sam imao i zaključka da je matična drek.

Mnogi će se sjetiti IBM-a t43 i t43p. Na prvome nisi mogao dovoljno brzo isprekuglati NB, već treba i SB. Drugi je druga pjesma, jednostavno radi.

Ne možeš tu biti pametan...
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.06.2011., 21:57   #11
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
"DANCI" ja se u biti u potpunosti slažem s tobom, najeftinije uglavnom na kraju ispada najskuplje, ja se držim onog "nemam dovoljno novaca da kupujem jeftino"
Osobno preferiram toshibu kao nekakav omjer cijene i kvalitete i na kraju popravio sam sigurno 30-ak ploča od toshibe do sad niti jedna mi nije reklamirana(jedna visi u zraku:-)) dok kod acera(nekih modela) a Hp svih imam reklamacija(popraviš jedno pa crkne drugo)
Ali opet imam acera koje sam radio i pred više od godinu dana i rade bez ikakvih problema dan danas.....
Da se može napravit, može se al uvjek je pitanje isplativosti
po da ono gledas laptop i vidis cifru od 3000kn i velis sta ce mi onaj od 4.5-5 000kn, i onda uopce neposurfas netom da provjeris dal taj model laptopa sta vrijedi

i tako covjek kupi lap od 3000kn i crkne mu poslije garancije to je negdije nakon 1-2god. i opet ide kupiti lap od 3000kn = u dvije godine premasio si cifru od 6000kn, umijesto da si dao za 4.5-5000kn i imat ga narednih 5-6godina ako nisi zahtijevni korisnik

razlika izmedu skupljeg i jeftinog jeste 1000-1500kn !


ja sto god kupujem prije kupnje prelistam sve sto ima na internetu od problema do pohvali tek tada kupujem bilo da se radi o stvarima sto je jeftino ili skupo !
DANCI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na